Бесплатен Превозот TE4012 2 x12 AWG Сива Близнак и Двоен Влез Жица & Bootlace Ferrules За 2 X 4.0mm2, 12.0 mm Игла Должина

Бесплатен Превозот TE4012 2 x12 AWG Сива Близнак и Двоен Влез Жица & Bootlace Ferrules За 2 X 4.0mm2, 12.0 mm Игла Должина

10 %

DEN 907.00

DEN 1008.00

Свеж

Во магацинот


започнете
крајот
Добредојдовте на Indusman терминал
Crimp Терминали за електрични кабли. Ние снабдување со полн спектар на изолирани crimp конектори (.5 до 1.5 мм), (2.5 mm) и (4 до 6mm) кабел големини.
Совршено прилагоден за инсталации на системи за домашна електроника како аларм жици. Особено погодна за возило ожичување како тие ви овозможи создавање на модуларен жици системи. Приоритетни во одредени ситуации, како crimp терминали вклучи без лемење за сигурна конекција.
1 Име на Производ : PVC изолација двоен влез жица bottlace ferrule терминал Crimp конектор ( Изолирани Терминали Bootlace Ferrules)
2 Точка Бр : Т E4012
3 Материјал на Тело : Чист Бакар
4 Површина : Калај-Обложено
5 Материјал на Изолација : ПВЦ
6 Боја на Изолација : ЖОЛТА
7 Должина на Чист Бакар : 12mm
8 Жица Големина : 2 X40 mm2
9 AWG : 2 X 12
10 Пакет : 100pcs во Polybag
E6012 Bootlace Ferrules crimp терминал За 6.0 mm AWG12 8мм должина на Pin terminales electricidad US$ 8.80 /многу
парчиња / многу
E1008 купер ferrule Crimp Конектор Изолирани терминал Кабелот Pin Крајот US$ 7.20 /многу
парчиња / многу
SV5.5-5 Жолта Furcate Пред-изолациони Терминал(Типот) Ладно-цедените терминали/Кабел Конектор/Wire Конектор 100 PCS/Пакет US$ 7.20 /многу
парчиња / многу
SV5.5-8 Жолта Furcate Пред-изолациони Терминал(Типот) Ладно-цедените терминали/Кабел Конектор/Wire Конектор 100 PCS/Пакет US$ 7.50 /многу
парчиња / многу
Пред Изолирани Жици Терминали PVC Изолација од Ракав Furcate Терминали Кабел Повлечи Y-U-тип терминали SV3.5-4 US$ 6.70 /многу
парчиња / многу
SV2-6 Изолирани Лопата Crimp Терминали за Електрични Жици US$ 6.60 /многу
парчиња / многу
SV2-5 Pre Изолирани Жици Терминали PVC Изолација од Ракав Furcate Терминали Кабел Повлечи Y-U-тип терминали US$ 6.90 /многу
парчиња / многу
SV5.5-6 Жолта Furcate Пред-изолациони Терминал(Типот) Ладно-цедените терминали/Кабел Конектор/Wire Конектор 100 PCS/Пакет US$ 7.50 /многу
парчиња / многу

Број На Модел На: TE4012
Бренд Име: YSearchGlobal
is_customized: Yes
Тип: Crimp Терминал
Име на производ: ПВЦ Изолирани Близнак Влез Жица Ferrules
материјал на телото: Чист Бакар , Калај Позлатен
Тип: Crimp Терминал
Должина на Бакар: 12mm
Материјал за изолација: ПВЦ
жица големина: 2 X 4.0mm2
AWG: 2 X 12
Пакет: Polybag

Додатоци на производи

8ММ О-тип терминал Конектори,автомобил земјата терминал,8mm Сечилото терминал за Автомобил, мотор и слично.1.5-2.5mm2 Свеж Со попуст
10Pcs 10mm2 Жица Електрични Бакар Поврзување на Терминалот Кабел Повлечи GT-10 Свеж Со попуст
10Pcs 10mm2 Жица Електрични Бакар Поврзување на Терминалот Кабел Повлечи GT-10

dianxiaobao_1dianxiaobao_2ТОЧКА БР : GT10Жица : 10mm2Должина : 60mmПакет : 10 PcsПроизвод Цртање : Технички ПараметарЕдиница : mm

DEN 205.00 216.00
Еден Ред 4 Pin 4 Позиција Говорникот Терминал Одбор Конектори 5 Компјутери Свеж
Еден Ред 4 Pin 4 Позиција Говорникот Терминал Одбор Конектори 5 Компјутери

Име На Производ : Говорникот Терминал Одбор;Тип : Push Тип;Позиции : 4Pin Количина : 4 Игли;Вкупната Големина : 6

DEN 73.44
50pcs 22-16AWG Изолирани Pin Терминали Електрични Splice Crimp Конектор за Авто Жици Свеж
50pcs 22-16AWG Изолирани Pin Терминали Електрични Splice Crimp Конектор за Авто Жици

превозот цена, ве молиме контактирајте со нас.Контактирајте со НАС1 Спецификација Совет тип : жица pin тер

DEN 81.60
PCB Завртка Терминал Блок ELT128-3.5-2P, 3.5 мм Теренот 2P 300V/10A Висок Квалитет, Rohs, 100pcs/многу Слободни Брод! Свеж Со попуст
PCB Завртка Терминал Блок ELT128-3.5-2P, 3.5 мм Теренот 2P 300V/10A Висок Квалитет, Rohs, 100pcs/многу Слободни Брод!

PCB Завртка Терминал Блок ELT1283.52 P, 3.5 мм Теренот 2 P 300 V / 10 A Висок Квалитет, Rohs, 100pcs / многу Слободни Брод!Пред

DEN 912.00 959.52
ESD Прстен Терминал Кабел Анти-Статички Штекер Земјата за врвка за околу Рака Свеж
ESD Прстен Терминал Кабел Анти-Статички Штекер Земјата за врвка за околу Рака

Име На Производ : Врвка За Околу Рака Земјата;Главен Материјал : Метал, ПластикаБоја : Црна, Зелена;Вкупна

DEN 97.92
1000 парови 1703013-1/929989-1 Машки&женски Crimp терминал Конектори,ЗАСИЛУВАЧ автомобил терминали за германски автомобил светилка Свеж Со попуст
100pcs/многу 6.3 mm Crimp Терминал Машки Splice Лопата Конектор Бакар Splice Со Случајот Свеж
100pcs/многу 6.3 mm Crimp Терминал Машки Splice Лопата Конектор Бакар Splice Со Случајот

Превозот начини : Ние, главно, се користи Кина Пост Економија Воздух Mail да го произведеме вашиот парцела.

DEN 177.12
10pcs Теренот 5.08 mm 16pin Завртка Plug-in Терминал Блокови конектор NS35mm Din Rail Монтажа наместо NO: UMSTBVK 2.5/ 16-G-5.08 Свеж
10pcs Теренот 5.08 mm 16pin Завртка Plug-in Терминал Блокови конектор NS35mm Din Rail Монтажа наместо NO: UMSTBVK 2.5/ 16-G-5.08

10pcs Теренот 5.08 mm 16pin Завртка Plugin Терминал Блокови конектор NS35mm Din Rail Монтажа наместо на Феникс Контактира

DEN 1943.04
30PCS(15set) Жица Кабел Конектори Терминали Crimp Магарешки Заклучување Брз Splice Електрични Автомобили Аудио 22-10AWG 0.5 Свеж Со попуст
30PCS(15set) Жица Кабел Конектори Терминали Crimp Магарешки Заклучување Брз Splice Електрични Автомобили Аудио 22-10AWG 0.5

s Број на Модел : MT1 Тип : Wire конектор is_customized : Да Објект специфики : Количина : 30pcs(15 Pairs) Боја : Црвено+Сина+ Ж

DEN 133.00 153.60
CNIM Топла 2X Терминал говорникот обврзувачки Пост говорникот терминали позлатени банана џек Свеж
CNIM Топла 2X Терминал говорникот обврзувачки Пост говорникот терминали позлатени банана џек

Материјал : позлатени солидна тешко бакар Врска : лемен Големина : 14.5 мм на дијаметар (максимум), висина 32

DEN 78.24
100PCS RV2-3 Изолирани прстен терминал електрична жица crimp конектор AWG 16-14 Свеж
100PCS RV2-3 Изолирани прстен терминал електрична жица crimp конектор AWG 16-14

Кабел големина : 0.5~1.5 mm 2 (А В Г 22~16) max струја : Imax=19НА материјал : Калај позлатен бакар Точка Бр САД завртк

DEN 62.40
1 Пар Алигатор Крокодил Тест Клип Стегач За Multimeter Тестер Испроба Нови S08 Капка брод Свеж
1 Пар Алигатор Крокодил Тест Клип Стегач За Multimeter Тестер Испроба Нови S08 Капка брод

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Материјал : Никел

DEN 50.88
1000 x 4mm Кол Прстен Не се Изолирани Терминал Кабел Повлечи RNB1.25-4S Свеж
1000 x 4mm Кол Прстен Не се Изолирани Терминал Кабел Повлечи RNB1.25-4S

Име на производ НеИзолирани Прстен Терминал Прстен Терминали Изградба на НеИзолирани Тип RNB1.254 S Дизајн

DEN 708.96
100 ја поставува 6.3 Interlocking внесува Транспарентен изолација sheathed 250 машките и женските парови на приклучокот терминали Свеж Со попуст
10pcs Завртка Сонда Одредување Тест Алигатор Клипови Крокодил Стеги Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик Алигатор Клипови Стеги Свеж Со попуст
7 боја 6 вредност 2120pcs/многу Bootlace Ferrules комплет наместен Жица Crimp Конектор Изолирани Кабелот Pin Крајот Терминал Свеж
200pcs/многу Dupont Женски 2.54 mm Терминали Dupont Скокач Жица Терминал Конектори Иглички Crimp 2.54 mm Женски Бакар Свеж Со попуст
200pcs/многу Dupont Женски 2.54 mm Терминали Dupont Скокач Жица Терминал Конектори Иглички Crimp 2.54 mm Женски Бакар

Dupont Скокач Жица Терминал Конектори Иглички Crimp 2.54 mm Женски Бакар Производ карактеристики на Теренот : 2.54

DEN 62.00 65.76
100PCS тип двојна цевка изолирани ладно притиснете терминал Игла крајот Multicolor факултативна default црвено TE1508 Свеж
10Pcs Месинг Изолирани Црвено и Црно Мини Алигатор Клип Со 2mm Банана Џек Socket Свеж
10Pcs Месинг Изолирани Црвено и Црно Мини Алигатор Клип Со 2mm Банана Џек Socket

ФункцијаВилицата Отвори : 7.5 mm(Макс.)Должина : 41.5 mmМатеријал : PA Најлон + Месинг Никел ПозлатенОценка : 3060 VD

DEN 335.52