USB CNC 2.1 4 Оска USB CNC Контролер Интерфејс Одбор CNC USB MK1

USB CNC 2.1 4 Оска USB CNC Контролер Интерфејс Одбор CNC USB MK1

17 %

DEN 1046.00

DEN 1260.96

Свеж

Во магацинот


Работи на Mac OS X (барс 10.6.3) со виртуелната машина подржавајќи Windows XP SP3 USB (V2.x) од PC/Лаптоп со Windows XP, Vista или Windows 7, Windows 8(32 бита или 64bit) возач на Моторни конектор pin-надвор е компатибилен со 10 pin отворен код за интерфејс (Linistepper, PICStep) Контролер работи со повеќето чекор/dir stepper и серво мотор драјвери достапни на пазарот Buffered IO за максимум перформанси Напредни interpolation алгоритми за Почеток, да стопирате, паузирате и продолжите извршување на програмата на вашата машина Стандард RS274/NGC G-код (EMC2 компатибилен) Напредни G-кодови - G40, G41, G42 (Машина Радиус Надомест) поддржани Напредни G-кодови - G43, G49 (Алатка Должина Неутрализира) поддржани Напредни G-кодови - G54, G59.3 (Координатен Систем Потекло) поддржани Тестирани со Solid CAM, Master CAM, Art CAM, Vectric, Cam Bam, Mesh CAM .. генерирани G-код Profili 4-оски и 3 оски G-код поддржани Увоз toolpath од DXF датотека Увоз toolpath од PLT/HPGL датотеки Увоз toolpath од сликата датотеки Увоз toolpath од NC-Вежба (Excellon) датотеки Увоз toolpath од Гербер (РС-274 X) датотеки Toolpath симулација Автоматско на пат за дома постапка Напредни toolchange процедури Автоматско алатка за мерење на должина Извоз toolpath да G-код Извоз toolpath да DXF SDK (software developers комплет) е достапна 25 k Hz максимална чекор фреквенција 3 дигитални излези (поплава, магла, вретено) 12 нас минимум пулс ширина Прирачник бутване влезни вредности за сите оски Граница влезни вредности за сите оски Контрола надворешни уреди со I2 C протокол Количина : 1pc
1 x 4 Оска USBCNC 2.1 Интерфејс Одбор 1 x USB Кабел
Многу Ниска цена Само како Промоција. Некои Каде што ќе биде превозот од Хонгконг Пост Воздух Mail или Кина пост воздух mail ,Најмногу треба 10-30(или повеќе) дена зависи од вашата земја . Ако сакате повеќе или брза испорака, ве молиме изберете други средства за превоз, или контактирајте со нас.Ви благодариме. Ако имате добиете предмети .PLS Заврши цел.
Ве молиме да ни остават позитивен фидбек, ако се чувствувате нашиот производ и услуга е во ред, нашиот систем ќе го стори истото за вас автоматски. Ако имате било каков проблем со производот & нашите услуги, ве молиме слободно контактирајте со нас веднаш. Ние ќе го реши проблемот во најкус рок.

Бренд Име: OOTDTY
Тип На Мотор: Stepper Мотор
Број На Модел На: D11982

Додатоци на производи

Nema 34 Nema43 CNC Stepper моторни Возачот MA860H 24-110VDC,18-80VAC Microstep 256, 2.0-7.8 На motion контролер Силна ладење!! Свеж
Nema 34 Nema43 CNC Stepper моторни Возачот MA860H 24-110VDC,18-80VAC Microstep 256, 2.0-7.8 На motion контролер Силна ладење!!

Кога е наместено на "ON" кога, за да нема полустриминг способности.73 пати на моторни ликвидација тековен),

DEN 2802.24
Мини Вибрации Vibrating Моторни 3500RPM DC 1.5-6V RF300 за Играчки Игра Уреди Свеж
Мини Вибрации Vibrating Моторни 3500RPM DC 1.5-6V RF300 за Играчки Игра Уреди

Име на производ Микро Вибрации Моторни Модел RF300 Оценет Напон DC 2 V Работен Напон DC1.56 V Брзина 3500 RPM на Вибр

DEN 158.88
5PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач Свеж
5PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач

5pcs 17 HS3430 моторни 5pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварувањ

DEN 1919.52
PWM 0-10V Дигитални да Аналоген Сигнал Tranformer Конвертор Модул MACH3 САЛАДИН Свеж
PWM 0-10V Дигитални да Аналоген Сигнал Tranformer Конвертор Модул MACH3 САЛАДИН

Опис : PWM дигитални сигнали во аналогни сигнали од 0 до 10 V Се конвертира дигитален PWM сигналот во 0 до 10 v ан

DEN 378.24
1PC 9V-50V 10A PWM DC Мотор Брзина Контролер со Knob Прилагодливи Брзина Регулаторот C93U Dropship Dls HOmeful Свеж Со попуст
1PC 9V-50V 10A PWM DC Мотор Брзина Контролер со Knob Прилагодливи Брзина Регулаторот C93U Dropship Dls HOmeful

Карактеристики : Контрола на брзината на DCмотор со овој контролер Висока Effiency, висок вртежен момент и ни

DEN 123.00 144.96
1pcs трговија на големо со висок квалитет низок напон 180 DC мотор 1.2 V-3.7 V 6000rpm 12000rpm 20000rpm голема брзина бесплатен Свеж Со попуст
1pcs трговија на големо со висок квалитет низок напон 180 DC мотор 1.2 V-3.7 V 6000rpm 12000rpm 20000rpm голема брзина бесплатен

Мотор тип : 180 SH4125 VВратило должина : 8mmОска дијаметар : 2mmНоминална Напон : 1.23.7 VБрзина : 1.2 V 6000rpm 240 MA тековна

DEN 91.00 95.52
Текст AC напон 220V излезен DC 10-210V PWM Контролер Четка 220 V DC мотор регулатор на брзина Свеж
Текст AC напон 220V излезен DC 10-210V PWM Контролер Четка 220 V DC мотор регулатор на брзина

Влезен напон : AC напон 220 VИзлезен напон : DC10210 V линеарна под оптоварувањеМаксимална струја : 20 AПостојана

DEN 326.40
Висок вртежен момент 57 Stepper Моторни 2 ФАЗА 4-води Nema23 моторни 57BYGH14 40.5 ММ 2.4 НА 0.64 Н. М НИСКО ниво на БУЧАВА Свеж
Висок вртежен момент 57 Stepper Моторни 2 ФАЗА 4-води Nema23 моторни 57BYGH14 40.5 ММ 2.4 НА 0.64 Н. М НИСКО ниво на БУЧАВА

Почитувани : има 4 вида на овој stepper мотор5718 HB1401 : 0.64 Н м / 2.4 A / 1.2 ohm / 2.4 мз5718 HB1402 : 0.64 Н м / 1.7 A / 2.2 ohm / 4.9 мз5718 HB1403

DEN 452.64
Нови 42/57/86 надградена верзија TB6600 stepper моторни возач 32 сегменти надградби 4.0 НА 42VDC CNC рутер машина дел алатки Свеж Со попуст
Нови 42/57/86 надградена верзија TB6600 stepper моторни возач 32 сегменти надградби 4.0 НА 42VDC CNC рутер машина дел алатки

во Најголем дел од времето ќе пристигнат на време, но ако постојат непредвидени околности, ние сме во со

DEN 403.00 719.52
4 Парчиња Нови 1025 Цилиндрични 3v/0.08 A/17000RPM Голема Брзина Микро DC Мотор Со 75mm Prepellers Airscrew За Автомобил Играчка/Робот Свеж Со попуст
Моќен , 1000W DC четка моторни контролер, серија мотор за производство на електрична tricycle. Свеж
Моќен , 1000W DC четка моторни контролер, серија мотор за производство на електрична tricycle.

Answer : ___________________________ Note : ZD100 S 1000 W четка моторни контролор,овој контролер имаат 12 V , 24 V , 36 V, 48 V и 60 V верзија

DEN 900.00
SOVik 4 инчен 100mm Удар линеарна Actuator 12V DC 150lbs Max Подигнете Во линија Дизајн Тешки Брзо расте Вклучуваат Монтажа Свеж
2А Stepper Моторни Nema 23 Две Фази 1.8 степен 41mm Мотор за Ласерски Означување Машина 0.55 NM/ 79oz.во Свеж Со попуст
2А Stepper Моторни Nema 23 Две Фази 1.8 степен 41mm Мотор за Ласерски Означување Машина 0.55 NM/ 79oz.во

2А Stepper Моторни Nema 23 Две Фази 1.8 степен 41mm Мотор за Ласерски Означување Машина 0.55 NM / 79oz.воПолитика За Испо

DEN 502.00 528.00
16 Канал 12 малку PWM I2C Автобус Робот Серво Одбор за Контрола за PCA9685 Свеж Со попуст
16 Канал 12 малку PWM I2C Автобус Робот Серво Одбор за Контрола за PCA9685

16 Канал 12 малку PWM I2 C Автобус Робот Серво Одбор за Контрола за Arduino PCA9685Карактеристики : 16 LED возачи, секој

DEN 271.00 288.00
РК Автомобил N20 DC 6V Метал Волан Опрема Забавување Брзина на Мотор 300 ВРТЕЖИ во минута Свеж
РК Автомобил N20 DC 6V Метал Волан Опрема Забавување Брзина на Мотор 300 ВРТЕЖИ во минута

Име на производ DC Опрема Забавување на Брзината Моторни Модел N20 Оценет Напон DC 1.56 V Излезна Брзина 300 RPM Г

DEN 458.40
RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 6V/12V/24V 3000RPM/4500RPM/6000RPM/7500RPM/9000RPM/12000RPM/15000RPM/18000RPM Висок Свеж Со попуст
RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 6V/12V/24V 3000RPM/4500RPM/6000RPM/7500RPM/9000RPM/12000RPM/15000RPM/18000RPM Висок

RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор Секој обид за 1 PCSМодел : RS555Оперативен напон : 6 / 12 / 24 VDCБез оптоварув

DEN 632.00 665.28