TB6600 Една Оска 4А-Stepper Моторни Возачот Контролер 9~42V Микро-Чекор CNC

TB6600 Една Оска 4А-Stepper Моторни Возачот Контролер 9~42V Микро-Чекор CNC

17 %

DEN 324.00

DEN 391.20

Свеж

Во магацинот

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики 42/57/86 TB6600 Stepper Моторни 32-сегмент возачот ажурирана верзија 4.0 НА 42 VDC за CNC фреза Спецификации : Оваа единица е надградена верзија на TB6600, распаѓањето на се зголеми на 32 сегменти, за висок таргетирање цели. Применливи stepper мотор : 42.57, 86 Фаза тип фаза (6 жица 8 жица линија)
Карактеристики : 1, 9 V-42 V DC напојување; 2, H-мост Биполарно постојана фаза проток-управувано; 3, максимална излезна струја од 4.0 осум опционални; 4, и до 32 сегменти од шест видови на под-режими се достапни; 5, на влезниот сигнал е висока-брзина оптички изолација; 6, стандард заеднички анодна еден пулсот интерфејс; 7), HOLD функција присутен; 8, полу-затворен шасија можат да се сместат на најсложените средина; 9, обезбеди полу-автоматска тековната заклучување функција; 10, изградена-во термо заштита и прекуструјна заштита. Големина на : 9.6*5.5*2.7 cm/3.88"*2.17"*1.06" Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 1 Pc x Stepper Моторни Возачот

Тип На Мотор: Stepper Мотор
Број На Модел На: 1A30004

Додатоци на производи

50Pcs TC74HC04AF 74HC04A SOP14 ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН ИНВЕРТОРОТ Нови и оригинални Свеж
50Pcs TC74HC04AF 74HC04A SOP14 ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН ИНВЕРТОРОТ Нови и оригинални

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет...

DEN 210.24
Mabuchi 380 моторни црв опрема за намалување на опрема кутија DC 2V-6V 430RPM-1430RPM за DIY Свеж
Mabuchi 380 моторни црв опрема за намалување на опрема кутија DC 2V-6V 430RPM-1430RPM за DIY

Mabuchi 380 моторни црв опрема за намалување на опрема кутија DC 2 V6 V 430 RPM1430 RPM за DIYСпецификации : Димензии : 62mm

DEN 335.52
Ниска Брзина DC 12V 0.6 ВРТЕЖИ во минута Висок вртежен момент Турбо Црв Електрични Насочена DC Мотор GW370 Свеж Со попуст
Ниска Брзина DC 12V 0.6 ВРТЕЖИ во минута Висок вртежен момент Турбо Црв Електрични Насочена DC Мотор GW370

HW0000143Спецификација : Сосема нов и висок квалитетМатеријал : МеталБоја : СребренаВратило дијаметар : Приб

DEN 432.00 719.04
NEMA23 270 Оз-во CNC stepper моторот повлекува моторни/3.0 A Свеж
NEMA23 270 Оз-во CNC stepper моторот повлекува моторни/3.0 A

Пакетот вклучува : 1 x 23 HS8430 Stepper МоторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптовару

DEN 943.20
RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 6V/12V/24V 3000RPM/4500RPM/6000RPM/7500RPM/9000RPM/12000RPM/15000RPM/18000RPM Висок Свеж Со попуст
RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 6V/12V/24V 3000RPM/4500RPM/6000RPM/7500RPM/9000RPM/12000RPM/15000RPM/18000RPM Висок

RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор Секој обид за 1 PCSМодел : RS555Оперативен напон : 6 / 12 / 24 VDCБез оптоварув

DEN 632.00 665.28
Текст AC напон 220V излезен DC 10-210V PWM Контролер Четка 220 V DC мотор регулатор на брзина Свеж
Текст AC напон 220V излезен DC 10-210V PWM Контролер Четка 220 V DC мотор регулатор на брзина

Влезен напон : AC напон 220 VИзлезен напон : DC10210 V линеарна под оптоварувањеМаксимална струја : 20 AПостојана

DEN 326.40
Нови 42/57/86 надградена верзија TB6600 stepper моторни возач 32 сегменти надградби 4.0 НА 42VDC CNC рутер машина дел алатки Свеж Со попуст
Нови 42/57/86 надградена верзија TB6600 stepper моторни возач 32 сегменти надградби 4.0 НА 42VDC CNC рутер машина дел алатки

во Најголем дел од времето ќе пристигнат на време, но ако постојат непредвидени околности, ние сме во со

DEN 403.00 719.52
НОВИ 1PCS Nema 11 4 доведе stepper моторни 28 моторни 51mm Должина 2 фаза 0.67 чекор мотор Свеж
НОВИ 1PCS Nema 11 4 доведе stepper моторни 28 моторни 51mm Должина 2 фаза 0.67 чекор мотор

Се враќа Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.67 чекор моторПакетот вклу

DEN 859.68
Мали Моторни J162b K30 Микро DC мотор одговара за Соларна Енергија Ниско ниво на Бучава 1.5-6V Ниска Почетна Тековната Продаде Свеж Со попуст
DC 6-30V 6A Моторни Брзина Контролер Реверзибилна PWM Контрола Напред/Назад Switch 6V-30V Max 10A Модул Свеж Со попуст
DC 6-30V 6A Моторни Брзина Контролер Реверзибилна PWM Контрола Напред/Назад Switch 6V-30V Max 10A Модул

Спецификација: Сосема нов, не се Користи, Висок квалитетМатеријал : Пластични, металниВисока ефикаснос

DEN 186.00 195.84
5PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач Свеж
5PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач

5pcs 17 HS3430 моторни 5pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварувањ

DEN 1919.52
1PC 9V-50V 10A PWM DC Мотор Брзина Контролер со Knob Прилагодливи Брзина Регулаторот C93U Dropship Dls HOmeful Свеж Со попуст
1PC 9V-50V 10A PWM DC Мотор Брзина Контролер со Knob Прилагодливи Брзина Регулаторот C93U Dropship Dls HOmeful

Карактеристики : Контрола на брзината на DCмотор со овој контролер Висока Effiency, висок вртежен момент и ни

DEN 123.00 144.96
ЕУ Испорака!! Квалитет на CNC 4 Оска Контролер TB6560 Stepper Моторни Возачот 3.5 CNC одбор V тип за RATTM МОТОР Свеж
ЕУ Испорака!! Квалитет на CNC 4 Оска Контролер TB6560 Stepper Моторни Возачот 3.5 CNC одбор V тип за RATTM МОТОР

Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако пост

DEN 1848.00
Мини Вибрации Vibrating Моторни 3500RPM DC 1.5-6V RF300 за Играчки Игра Уреди Свеж
Мини Вибрации Vibrating Моторни 3500RPM DC 1.5-6V RF300 за Играчки Игра Уреди

Име на производ Микро Вибрации Моторни Модел RF300 Оценет Напон DC 2 V Работен Напон DC1.56 V Брзина 3500 RPM на Вибр

DEN 158.88
1pcs A3967 EasyDriver Shield повлекува Stepper Моторни Возачот V44 Свеж Со попуст
1pcs A3967 EasyDriver Shield повлекува Stepper Моторни Возачот V44

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

DEN 66.00 77.28
4 Парчиња Нови 1025 Цилиндрични 3v/0.08 A/17000RPM Голема Брзина Микро DC Мотор Со 75mm Prepellers Airscrew За Автомобил Играчка/Робот Свеж Со попуст
1pcs трговија на големо со висок квалитет низок напон 180 DC мотор 1.2 V-3.7 V 6000rpm 12000rpm 20000rpm голема брзина бесплатен Свеж Со попуст
1pcs трговија на големо со висок квалитет низок напон 180 DC мотор 1.2 V-3.7 V 6000rpm 12000rpm 20000rpm голема брзина бесплатен

Мотор тип : 180 SH4125 VВратило должина : 8mmОска дијаметар : 2mmНоминална Напон : 1.23.7 VБрзина : 1.2 V 6000rpm 240 MA тековна

DEN 91.00 95.52
5pcs/многу Најдобра цена и Квалитет 17HS2408 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE ROSH ISO CNC Ласерски Свеж
5pcs/многу Најдобра цена и Квалитет 17HS2408 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE ROSH ISO CNC Ласерски

5pcs 17 HS2408 моторни 5pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварувањ

DEN 1759.68
NEMA 23 CNC Stepper Моторни 57x56 nema23 чекор моторни 3А 1.2 Н. м двојно вратило 6.35/8мм 172Oz за CNC гравирање машина 3D Свеж Со попуст
NEMA 23 CNC Stepper Моторни 57x56 nema23 чекор моторни 3А 1.2 Н. м двојно вратило 6.35/8мм 172Oz за CNC гравирање машина 3D

1 BUC — 23 HS 57x56 mm Stepper Моторни двојно окноОпшта Спецификација : Фаза : 2Чекор Агол : 1.8 стеНапон : 2.7 vАктуелни :

DEN 633.00 666.24
Моќен , 1000W DC четка моторни контролер, серија мотор за производство на електрична tricycle. Свеж
Моќен , 1000W DC четка моторни контролер, серија мотор за производство на електрична tricycle.

Answer : ___________________________ Note : ZD100 S 1000 W четка моторни контролор,овој контролер имаат 12 V , 24 V , 36 V, 48 V и 60 V верзија

DEN 900.00