Нови Triopo TR-586EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN-568EX

Нови Triopo TR-586EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN-568EX

DEN 2313.60

Свеж

Во магацинот

Нови Triopo TR-586 EX TR 586 EX Безжичен Блиц TTL Speedlite Speedlight За Nikon D750 D800 D3200 D7100 dslr фото Камера како YONGNUO YN-568 EX
АКО ИМАШ ОБЈЕКТ КАКО НА СЛЕДНИВЕ СЛИКИ, ТОА Е НОРМАЛНО, ОТИ ИНДУСТРИЈА ПРОМЕНИ ДИЗАЈНОТ НА ПРОИЗВОДОТ, НО BOTHS СЕ ИСТА ФУНКЦИЈА, НЕ ГРИЖЕТЕ СЕ. И НОВАТА ЕДЕН КОСТУМ ЗА ДВЕТЕ ЗА CANON И NIKON. Карактеристики : Нови Пристигнување Triopo TR-586 EX C безжична TTL Блиц Speedlite, тоа е дизајниран за Canon dslr фото Камера. Безжична роб единица функција : компатибилност со Canon безжична флеш систем, се реализира TTL од машина, прирачник и фреквенција флеш. Безжична предизвика сензори : Далечински уреди со покажувач на КЛЕТКАТА 2 режим за off-камера TTL блиц sync. Зголемување на надворешни штекер : TR серија додава надворешен штекер, враќање повик на повисока стапка за да ги задоволат вашите потреби. Брзо повикување назад : целосна излез само 2.9 секунди рециклирање време, не се применуваат на новата батерија, исто така може да се јавите назад за да се добие брза стапка, само 4-5 секунди. Поддршка high-speed континуирано снимање : 1/16 и под светлината, TR серија за поддршка на високо-брзински континуирано снимање 12 EPS. Енергија-заштеда на владата : Кога флеш без било каква акција на светлото во позадина ќе се исклучи по 20 секунди, 60 секунди кога блицот не работи, ПРОЦЕСОРОТ автоматски да се оди на спиење не работи руда од 30 минути, ПРОЦЕСОРОТ автоматски ќе се затвори. Висока прецизност излез : од 1/128 да 1/1, 8 тезги да се изгуби, секоја кабина има две фино подесување на експозицијата. Прегреат заштита : вграден-температура детекција (термо заштита и механичка заштита) Поддршка втората завеса sync : се користи бавен shutter за правење тест предмет, блицот ќе се исклучи моментот на блендата флеш истури, ова е задни-завеса синхронизација функција. Со мека кутија, мини стојат и заштитна торба. Спецификации : Водич број : 56 метри (ISO 100, 180mm) Коло дизајн : Изолирана Порта Биполарни Транзистори (IGBT) режим на Блиц : TTL / M / FEB / Роб (S1/S2) / Мулти Безжична активирањето : Безжични индукција предизвикувајќи Безжична предизвика цитирана флеш растојание : Внатрешна 20-30 метри, отворено 10-15 метри Роб група и единица : 4 роб канали(1,2,3,4); 3 роб единица група(A, B, C) Зум опсег : 18mm, 24mm, 28mm, 35mm, 50mm, 70mm, 85mm, 105mm, 135mm, 180mm Вертикална ротација агол : -7 до 90 степени, Хоризонтална агол на ротација : 0 180 степени Моќ : 4 * АА Батерии(не се вклучени) Флеш контрола : 22 одделение високо-за контрола на брзината(1/128-1/1) Рециклирање време : околу 3s (AA алкални ќелија користи) Осветлување време : 100-1500 време (користење AA алкални ќелија) Боја температура : 5500 K Флеш време : 1/200s~1/20000s Дополнителна функција : PC синхрони, шмркаат на владата, во текот температура заштита Пакет големина : Беа 25,5 * 10 * 13cm / 9.8 * 3.9 * 5.1 во Пакет тежина : 691g / 1.52 LB внимание : Ова е најновиот пакет поле ,Triopo нема да се произведуваат во стариот сандак било повеќе

Бренд Име: TRIOPO
Екранот: Yes
Извор На Енергија: 4 * АА
Пакет: Yes
Број На Модел На: TR-586EX
Тежина: 0.8
Извор На Светлина: Флеш
Компатибилен Камера Бренд: NIKON,CANON
TTL: Yes
Големина (WxHxD): 10x10x10
Температура На Боја: 5500K

Додатоци на производи

Neewer Флеш Strobe Светлина Monolight 400W GN60 5600K со Моделирање Светилка за таа Локација Модел Фотографија (S400N)ЕУ Приклучок Свеж Со попуст
нова сила 600W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нова сила 600W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нова сила 600 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдувач

DEN 456.00
Godox BD-07 Bowens Планината Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер за Стандард Рефлектор за Godox AD200 Флеш Свеж
Godox BD-07 Bowens Планината Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер за Стандард Рефлектор за Godox AD200 Флеш

Оваа Штала Вратата е фиксиран на стандардот рефлектор На 4pcs знамиња е прилагодлив за флексибилни освет

DEN 1344.00
YONGNUO YN685 Безжична Висока Брзина на Синхронизација на TTL Speedlite Флеш Изгради во Приемник + YN622C-TX LED Блиц Контролер Свеж Со попуст
YONGNUO YN685 Безжична Висока Брзина на Синхронизација на TTL Speedlite Флеш Изгради во Приемник + YN622C-TX LED Блиц Контролер

YONGNUO YN685 Безжична Висока Брзина на Синхронизација на TTL Speedlite Флеш Изгради во Приемник + YN622 CTX LED Блиц Конт

DEN 6823.00 10337.28
Godox V860II-F GN60 TTL ХСС 1/8000s Speedlite Флеш w/ Li-ion Батерија + Xpro-F Потребен за Fujifilm X-Pro2/1 X-T20 Свеж
Godox V860II-F GN60 TTL ХСС 1/8000s Speedlite Флеш w/ Li-ion Батерија + Xpro-F Потребен за Fujifilm X-Pro2/1 X-T20

0" / 90x58x50mm се Прикаже : Голем LCD панел со корисничко подесување на осветлувањето Пакет Lisitng 1 x Godox V860 IIF флеш

DEN 13344.00
YongNuo YN-14EX YN14EX TTL Макро Прстен Флеш со Адаптер Прстен за Canon DLSR 550D 650D Свеж Со попуст
YongNuo YN-14EX YN14EX TTL Макро Прстен Флеш со Адаптер Прстен за Canon DLSR 550D 650D

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Карактеристики1 ПОДДРЖУВА ГОСПОДАР TTL БЛИЦПоддржува Компензацијата на Експозицијата, ФЕ

DEN 4514.00 4752.00
Мед Чешел Мрежа Место Филтер за Canon Флеш 600EX-RT 580EX II 520EX 300TL Свеж Со попуст
Мед Чешел Мрежа Место Филтер за Canon Флеш 600EX-RT 580EX II 520EX 300TL

ОписКомпактен и мала тежина дизајнСаќе : прецизни и директна светлина.Одговара на повеќето од чевли пла

DEN 251.00 263.52
нови моќност 800W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нови моќност 800W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нови моќност 800 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдув

DEN 475.20
Godox TT350F за Fujifilm Мини Speedlite Блиц на Камера / X1T-F TTL ХСС GN36 Голема Брзина 1/8000S 2.4 G Безжична X Систем за Свеж Со попуст
Godox TT350F за Fujifilm Мини Speedlite Блиц на Камера / X1T-F TTL ХСС GN36 Голема Брзина 1/8000S 2.4 G Безжична X Систем за

2 секунди (eneloop NiМЗ батерии на Panasonic).) Центар : 0 Fn обичај функција settings.4 G Безжична Контрола FFL Флеш Стандар

DEN 4075.00 4075.20
Нови Godox SK300 II 300W GN65 Професионално Студио Strobe со Вграден-во Godox 2.4 G Безжична X Системот Свеж
Нови Godox SK300 II 300W GN65 Професионално Студио Strobe со Вграден-во Godox 2.4 G Безжична X Системот

Godox SK300 II 300 Ws GN65 Професионално Студио Strobe со Вграденво Godox 2.4 G Безжична X Системот Нуди Креативни СнимањеК

DEN 6192.00
Meike МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight за Pentax K-5 II К-7 645D Kr К-Z како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот Свеж
Meike МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight за Pentax K-5 II К-7 645D Kr К-Z како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот

Yongnuo 560 II е надвор од производство.Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight / Speedlite за Pentax K5 II К7 645 D Kr КZ има истите функции и

DEN 1678.56
Godox Мини Speedlite TT350F за Fujifilm Блиц на Камерата TTL ХСС GN36 Голема Брзина 1/8000S 2.4 G за Fuji Свеж Со попуст
Godox Мини Speedlite TT350F за Fujifilm Блиц на Камерата TTL ХСС GN36 Голема Брзина 1/8000S 2.4 G за Fuji

Ве молиме слободно контактирајте со нас ако ви треба било каква помош1 Транзит пати може да се разликува

DEN 4075.00 4075.20
Флеш Стојат Носителот База Топла Чевли за сите камера dslr фото флеш Активирањето на Предавателот Свеж Со попуст
Флеш Стојат Носителот База Топла Чевли за сите камера dslr фото флеш Активирањето на Предавателот

Опис : Оваа Жешка Чевли Флеш Стојат совршено се вклопува во речиси сите стандардни топла чевли флеш, со о

DEN 46.00 62.40
YONGNUO YN600EX-RT II 2.4 G Безжична ХСС Господар Флеш за Canon Камера како 600EX-RT II + YN-E3-RT TTL блиц активирањето + diffuser Свеж
YONGNUO YN600EX-RT II 2.4 G Безжична ХСС Господар Флеш за Canon Камера како 600EX-RT II + YN-E3-RT TTL блиц активирањето + diffuser

8, Ultrafast Полнење Рециклирање Систем, Поддржува Надворешно Напојување9, Опремени со Големи Димензии LCD Екр

DEN 5520.00
2017 НОВИ Meike МК-930 II Флеш Speedlight/Speedlite за Canon 6D EOS 5D 5D2 5D Mark III II КАКО Yongnuo YN-560 YN560 II YN560II Свеж
2017 НОВИ Meike МК-930 II Флеш Speedlight/Speedlite за Canon 6D EOS 5D 5D2 5D Mark III II КАКО Yongnuo YN-560 YN560 II YN560II

Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight Flash Speedlight / Speedlite за Canon 6 D EOS 5 D 5 D2 5 D Mark III II ги има истите функции и quanlty како Yongnuo YN560

DEN 1679.04