Висока Моќност 800w расте светлина широк спектар кочан led расте светла рефлектор расте led осветлување за Растенија, цвеќиња Hydroponic

Висока Моќност 800w расте светлина широк спектар кочан led расте светла рефлектор расте led осветлување за Растенија, цвеќиња

35 %

DEN 7532.00

DEN 11587.68

Свеж

Во магацинот

Цветни и ртење е под влијание. Нашите led расте светлина главно се црвени и сини спектар, овие две spectrums се на врв на растенијата апсорпција.5 мм
Пакување јачина тежина : 6.
Спецификација :
Номинална моќност : 800w
Led type : 4pcs 64x3w кочан чип
Реалната потрошувачка на енергија : 400w+-5%
Рефлексивни куп титула : 90 степен (треба да контакт првата ако треба 70 или 110)
Обвивка во боја : Бела
Производ димензија : 320*320*83. 7-МО - Постои мала апсорпциона со Хлорофил тука, но Phytochrome користи убаво дел.Купувачот треба да ги сноси сите на косата, ако тој/таа да одбие да го потпише, за предмети поради сопствени должност.
Ние ќе се фокусираме на растенијата раст за години. 2-за Разлика од некои LED расте светлина, лош дизајн на топлина тоне, максималната топлина генерирана од страна на нашите LED расте светлина е помалку од 45 степен, многу помалку од нормалната led расте светлина.
Како за ефикасноста на led расте светлина во споредба со традиционалните КРИЕШЕ/HPS осветлување?
LED светлата чини повеќе пари за да се пред се, но ќе се спаси околу 50% потрошувачката на енергија на светлината, ладење трошоци (многу скапо во лето) и годишен сијалица замена. Нарачката на купувачот е можно да се намали ако тој/таа е appraised како лоша купувачот или на понудувачи од страна на Али-Експрес
Она што за shippment? 1.0 KG
Сооднос : 660nm-28 PCS 640nm-16 PCS 440nm-8 PCS 460nm-4 PCS 470nm-4 PCS 525nm-2 ПАРЧИЊА 730nm-2 ПАРЧИЊА
Пакување листа : 1 - Led расте светлина ,1 - кабелот за Напојување ,1 - Бесење на комплет
Производ Слики :
Зошто да се Избере Нашиот КОЧАН Led Расте Светлина?
Нашиот супер LED Расте Светлина донесува најновите интегрирани КОЧАН технологија за најдобрите во боја униформност, и нашите патент дизајн на професионални оптички рефлектор создава најдобри par value,што ги прави растенијата да уживате најбрз раст и максимален принос, таа доби огромна позитивни повратни информации и признавање меѓу илјадници лозарите и дистрибутери
Нашата Фабрика
Тест Соба
Зошто да Изберете Мулти-бенд Спектар Led Расте Светлина? 1 - Темно Црвена 650~660nm, 620-630nm - најдобар спектар за растенијата цветни и плодните; 2 - Сина 430-440nm, 450-460nm - Тоа е максимална врв поени за вегетативна и апсорпција; 3 - Портокалова 610-615nm-јас т исполнува пониски nm оценка да се направи лист поголеми и цвеќиња повеќе 4-брилијантен, како и привлекување на инсекти pollination за подигање на плодните; 5-Бели Led диоди - Полн спектар / широк-Kelvin -обезбеди ја пополнат за сите исчезнати spectrums и додадете Лукс.
Повеќе Избор
Сакаш да се подобри корист на вашиот комерцијални садење?
Треба да се обидете нашите .
Дали оваа светлина емитуваат многу топлина? 1 - Led диоди се најефикасен светла во денешно време; тие произведуваат толку малку топлина што вие всушност може да ги споделите на растенијата допир на светлината (иако тоа не е препорачано - како што ќе се намали големината на растечката област). Следете ги упатствата за препорачува покриеност,и вашата Led диоди ќе ги импресионира вас, со нивниот принос.
Висока Моќност 800w расте светлина широк спектар кочан led расте светла рефлектор расте led осветлување за Растенија, цвеќиња Hydroponic
НИ купувачи-превозот од НАС склад, слободна, брза испорака;
ЕУ купувачи-превозот од НАС склад, слободна, брза испорака; Друга Земја Купувачи - Превозот од нашата фабрика во Кина.

Wattage: 800W
Тип На Објект: Расте Светла
Гаранција: 2 години
сертификација: CE,FCC,RoHS
Извор На Енергија: AC
Тело Материјал: Железо
Бренд Име: HOUYI
Должина: 32cm
Ширина: 32
Извор На Светлина: LED Светилки
Е dimmable: No
Напон: 85-265V
Карактеристики: Широк спектар led расте светла Рефлектор +КОЧАН
Број На Модел На: 800w КОЧАН LED Расте Светлина
Производот: КОЧАН LED расте светла 800W
Led количина: 8pcs 64x3w КОЧАН Модул
кочан чип: Epileds расте led Панел Светлина
Spectrums: 630nm, 640nm, 660nm, 440nm, 460nm, 470nm, 525nm, 730nm, 610nm
Wattage: 800w
Примена: GrowTent/Расте Кутија/Хидропоника/Стаклена Градина
Карактеристики: Led расте осветлување за зеленчук цвет цвета

Додатоци на производи

2M/3М/5M/10M ПРЕДВОДЕНА од Сребрена жица/Бакарна Жица 3AA Батерија Управувана LED Самовила String Светлина за Празник Божиќ Свеж Со попуст
AC220V/110V 3M 20 LED снегулка Led String Самовила Светла Божиќ Партија Дом Свадба Градина Гарланд Божиќ Декорации Свеж Со попуст
AC220V/110V 3M 20 LED снегулка Led String Самовила Светла Божиќ Партија Дом Свадба Градина Гарланд Божиќ Декорации

AC220 V 3 M 20 LED снегулка Led String Самовила Светла Божиќ Партија Дом Свадба Градина Гарланд Божиќ ДекорацииДолж

DEN 294.00 326.40
2m/5m/10M 2pin жица 3pin жица 4Pin 5pin Продолжување жица,22 awg жица, RGB+Бела Wire Кабел За 3528 5050 LED Лента Свеж Со попуст
2m/5m/10M 2pin жица 3pin жица 4Pin 5pin Продолжување жица,22 awg жица, RGB+Бела Wire Кабел За 3528 5050 LED Лента

Се користи за : Led лента конекција или повеќеЖица должина : 2m / 5m / 10 метри / многуМатеријал : Конзервирани б

DEN 76.00 124.80
10M Црвено/сино/зелено Водоотпорен led лента 5630 SMD Вода доказ IP65 лед лента DC12V 60Leds/m 14.4 w/m флексибилни led светло Свеж Со попуст
10M Црвено/сино/зелено Водоотпорен led лента 5630 SMD Вода доказ IP65 лед лента DC12V 60Leds/m 14.4 w/m флексибилни led светло

Водоотпорен бела / ладно бела / топло бела led лента 5630 SMD Вода доказ IP65 лед лента DC12 V 60 Leds / m 14.4 w / m флексиби

DEN 899.00 945.60
5M DC12V/24V 22W Superbright 2835, 8MM PCB, 22-24lm/led, CRI>80Ra 3000-6500K 120leds по Метар Не водоотпорен LED Лента, Светлата Свеж
5M DC12V/24V 22W Superbright 2835, 8MM PCB, 22-24lm/led, CRI>80Ra 3000-6500K 120leds по Метар Не водоотпорен LED Лента, Светлата

5 M DC12 V / 24 V 22 W Супер светло 2835, 8 MM PCB, 2224lm / led, CRI>80 Ra 30006500 K 120leds по Метар Не водоотпорен LED Лента, СветлатаGSR28351

DEN 1166.40
Нови RGB led лента светлина 5M 10M 2835 SMD не водоотпорен led светло IP20 IP65 Флексибилни LED Лента адаптер 24keys далечински Свеж Со попуст
Нови RGB led лента светлина 5M 10M 2835 SMD не водоотпорен led светло IP20 IP65 Флексибилни LED Лента адаптер 24keys далечински

10 M 5 M 2835 RGB led лента светлина 3528 SMD IP65 водоотпорен +DC12v адаптер +24keys далечински Флексибилни LED Лента rgb целос

DEN 363.00 427.20
Автомобил светла 6mm Шиење Работ Неонски Светлина Автомобил Оркестарот Осветлување Флексибилни ЕЛ Челичното Јаже Цевка LED Лента Свеж Со попуст
1pcs АА Батерија Напојува LED Лента 3528 SMD 1M 2M 3M 4M 5M Не-Водоотпорен Флексибилни LED Лента String Светлина 5V за ТВ Позадина Свеж Со попуст
Висока Лумен Светло NITECORE TM28 4 *КРИ XHP35 ЗДРАВО max.6000LM зрак растојание 655M + 4* 18650 3100mAh батерии + NHM10 Носителот Свеж Со попуст
Висока Лумен Светло NITECORE TM28 4 *КРИ XHP35 ЗДРАВО max.6000LM зрак растојание 655M + 4* 18650 3100mAh батерии + NHM10 Носителот

Спецификација : Max Излез : 6000 lumens Max Зрак Растојание : 655 m Max Зрак Интензитет : 107200 cd Max Работи време : 1000 h 0 m /

DEN 16243.00 20304.00
SPLEVISI 5M LED лента 5050 60LED/M DC12V Флексибилни LED Светло Лента RGB Топол Кул Бело led ruban luces led tiras Свеж Со попуст
SPLEVISI 5M LED лента 5050 60LED/M DC12V Флексибилни LED Светло Лента RGB Топол Кул Бело led ruban luces led tiras

УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.

DEN 218.00 269.76
10m 50 RGB Edelweiss LED STRING САМОВИЛА Светла БОЖИЌ Светла Отворено за ПАРТИЈА СВАДБА СПАЛНА соба Декорација Luces Led Decoracion Свеж Со попуст
10m 50 RGB Edelweiss LED STRING САМОВИЛА Светла БОЖИЌ Светла Отворено за ПАРТИЈА СВАДБА СПАЛНА соба Декорација Luces Led Decoracion

Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по добивањето тоа.25 КГКарактеристики : RG

DEN 345.00 383.52
Обичај LED позадинско осветлување нерѓосувачки челик писма знак осветлени куќа број Свеж
Обичај LED позадинско осветлување нерѓосувачки челик писма знак осветлени куќа број

материјал : не ' Рѓосувачки челик Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : по

DEN 11280.00
Главната Контрола Картичка 12V RS485 Гас Масло Цена LED знак Одбор за Контрола Употреба За Сите Големина Led Дигитални Број Свеж Со попуст
Моќен Водоотпорен Led Велосипед Светлина Велосипед Самоодбрана Тактички Светло Велосипед Нуркање Кампување Лов Светла Светилка Свеж Со попуст
Соларен Погон LED String Светла 10M 20 МИЛИОНИ Отворено Бакарна Жица Самовила Светлина за Божиќ фестивал Градина Дома Празник Свеж Со попуст
Интегрирање Пак Сигнал, Кочница, светилки drl Дење Работи Светлина 150cm Флексибилни, Водоотпорни 12V LED Лента за Камион Trackor Свеж Со попуст
Батеријата Напојува Фото Клип String Светла gerlyanda Декоративни LED Божиќ Светла за Партиски Празник Декорација Гарланд Свеж Со попуст