Брзо пристигнување TAG101 Аудио Генератор Функција Сигнал 10 до 1Mhz прецизност сигнал generator220V

Брзо пристигнување TAG101 Аудио Генератор Функција Сигнал 10 до 1Mhz прецизност сигнал generator220V

5 %

DEN 2394.00

DEN 2520.00

Свеж

Во магацинот


Карактеристики :
Сигурен коло систем обезбедува висок степен на стабилност и точност.
2 , вертикален панел овозможува лесна интеграција на уреди
3 , бидејќи фреквентен опсег 10 Hz-1 MHz опција , е поделена на пет движи на скала калибрација. Под не-оптоварување услови од 5 Vrms, 600 ohm оптоварување , во текот 2.8 Vrms. Со прилагодување на ниво на неуспех и 6 спектар , на излез ниво може да се прилагоди за да 10d B .
Главните параметри
Осцилација фреквенција
× опсег 1 : 10 Hz-100 Hz
× 10 опсег : 100 HZ-1 KHz
× 100 Опсег : 1 KHZ-10 KHz
× 1 K опсег : 10 KHZ-100 KHz
× 10 K опсег : 100 KHZ-1 MHz
Фреквенција на точноста
3% + 1 Hz
Излезна Отпорност
600
Излез Attenuator
0d B, 10 d B, 20 d B, 30 d B, 40 d B, 50 d B
Sine карактеристики
Излезниот напон
5 V ~ 6 V ефективна
Зачестеност Одговор
10 Hz ~ 1 MHz : 0.5 d B
Нарушување
400 Hz ~ 20 KHz : 0.1%
100 Hz ~ 100 KHz : 0.3%
50 Hz ~ 200 KHz : 0.5%
20 Hz ~ 500 KHz : 1%
10 Hz ~ 1 KHz : 1.5%
Квадратен Бран
Излезниот напон
10 Vp-p
На долг / падне на време
0.5 s
Должност Циклус
45 : 55
Синхронизација Опсег
1% Vrms
Влезен напон граници
15 V
Напојување
AC220 V / 110 V 10% 50 Hz / 60 Hz
Големина
239 × 140 x 200mm

Бренд Име: changsheng
DIY Материјали: Електрични
Големина На Дисплеј: 3.0 - 4.9 Инчи
Број На Модел На: TAG101

Додатоци на производи

Професионални MD6250 Подземни Метал Детектор Високи Перформанси Ловец на Богатство Сите Метални зестрогонец Монети Pinpointer Свеж Со попуст
4 Канал 4-20mA 12864 Дигитални LCD Дисплеј Multi-channel Тековната Сигнал Генератор Одбор Модул Свеж
4 Канал 4-20mA 12864 Дигитални LCD Дисплеј Multi-channel Тековната Сигнал Генератор Одбор Модул

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : 4канал 420m A сигнал генераторПрво, карактеристики на производот : Модуло

DEN 950.40
MD-6250 Подземни Метал Детектор MD6250 Злато Откривање на Машина Свеж
MD-6250 Подземни Метал Детектор MD6250 Злато Откривање на Машина

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Vis

DEN 6792.00
1PCS Универзална oscilloscope сонда капа заштитна капа сонда капи црна и сива со кука Свеж
1PCS Универзална oscilloscope сонда капа заштитна капа сонда капи црна и сива со кука

1 PCS Универзална oscilloscope сонда капа заштитна капа сонда капи црна и сива со кука Опис : име на Производ : со

DEN 122.40
DIY Случај Школка diy oscilloscope комплет Покрие Делови Покритие за DSO138 Oscilloscope oscilloscoop Додаток oszilloskop osciloscopio Свеж Со попуст
DIY Случај Школка diy oscilloscope комплет Покрие Делови Покритие за DSO138 Oscilloscope oscilloscoop Додаток oszilloskop osciloscopio

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

DEN 240.00 312.00
USB Логика Аналитичар 24M 8CH Микроконтролерски РАКА FPGA Грешки Алатка 24MHz, 16MHz, 12MHz, 8MHz, 4MHz, 2MHz Свеж
USB Логика Аналитичар 24M 8CH Микроконтролерски РАКА FPGA Грешки Алатка 24MHz, 16MHz, 12MHz, 8MHz, 4MHz, 2MHz

Параметарот : 1 8 канали на текст;2 Логично светлосна индикација : мала светлина укажуваат на ЧО електричн

DEN 758.40
DIY КОЛЕКЦИИ ICL8038 DC 12V 5HZ~400KHZ Функција Сигнал Генератор Sine Триаголник Sawtooth Свеж
DIY КОЛЕКЦИИ ICL8038 DC 12V 5HZ~400KHZ Функција Сигнал Генератор Sine Триаголник Sawtooth

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : Користење на ICL8038 + highspeed op amp составен од сигнал генераторот, со следнив

DEN 463.20
1000mm Линеарна нерешено жица енкодер дистанца за мерење на кабел движење трансдуцерот со 6 Дигитален Бројач на Екранот Табела Свеж Со попуст
Топла 1PC Висок Квалитет на Метал Детектор на Дрво Студ Пронаоѓач Електронски Жица Сензор Кабел Скенер Свеж
Топла 1PC Висок Квалитет на Метал Детектор на Дрво Студ Пронаоѓач Електронски Жица Сензор Кабел Скенер

Карактеристики : Овој сензор може да се користи за да се открие ѕидот studs, метални цевки и електрични жиц

DEN 315.84
Висок Квалитет на Целосно Водоотпорен 30M Рака-држете Индукција Pinpointer Злато Метал Детектор Подводни Ловец на Богатство Свеж Со попуст
Преносни мала тежина Подземни Метал Детектор Должина Прилагодливи Злато Богатство Метал Пронаоѓач Ловец Под Плитки Вода MD4030 Свеж Со попуст
Ѕидот метал детектори кабел за откривање на ѕид детекција со метал и напонот откривање Ѕид електронски Најдете метал точно Свеж Со попуст