Најголемиот ДЕЛ 4.33*4.33 cm Вистински 24K Златна Фолија Маска Лист Против Стареење Луксузни Лицето Златни Листови Столетните

Најголемиот ДЕЛ 4.33*4.33 cm Вистински 24K Златна Фолија Маска Лист Против Стареење Луксузни Лицето Златни Листови Столетните

5 %

DEN 228.00

DEN 240.00

Свеж

Во магацинот

33 cm Вистински 24 K Златна Фолија Маска Лист Против Стареење Луксузни Лицето Златни Листови Столетните
ЧИСТО На 24k златна маска лифтови и фирми на вашата кожа за да се намали појавата на фините линии, брчките и заличи на кожата.
Препорачан Употреба :
- Применуваат директно на кожата со користење прсти или четка. Масажа во 24k злато лицето маска за користење нагоре, кружно движење на вашето лице додека се апсорбира целосно.
- Нека се исуши за една минута за да го поставите. "Но, тоа не звучи секси да се каже сте триење морски алги на вашето лице.
Злато одамна е познато за многу корисни својства, особено неговите антибактериски и анти-воспалителни својства.
"Пред неколку години, имаше кавијар во сè. Кожата изгледа прекрасно потоа", вели таа. Постојат неколку конкретни научни студии кои ја поддржуваат оваа теорија, иако злато има многу верни адвокати кои го фалат неговата легендарна моќ на исцелување и подмладување. Своите анти-воспалителни својства, исто така, се мисли да се намали кожата, воспаление, и се чини дека за да се забави меланин лачење и на тој начин да се намали флеки. "Тоа го стимулира клеточниот раст од најдлабоките слој на кожата да се регенерира здрава, цврста клетки од кожата и да се обезбеди затегнување ефект. "Новите крвни садови се јавуваат во областа, кожата ќе стане поцврста и подебели со подобро снабдување со крв.
Големина : 4. Очисти и темелно се исуши вашето лице.
Детали : Злато е веројатно најпознатите хемиски елемент во целиот свет. Тоа е уште се смета за основа за монетарната стандард и тоа е универзално со кои се тргува во светот. Секој од античките Египќани да Римјаните го користеле и за чисто медицински цели и за убавина третмани. Ова може да звучи малку како потрага по Фонтаната на Младоста - или Филозофите' Камен, дека митското супстанција вели дека сè се претвори во злато. Денес, современите научници се повторно користење на злато да се врати назад во времето на нашата кожа и прават тоа да изгледа помлада и поздрава. На вистинско изненадување е дека колку што е златото, е загрижен, што може да биде во за малку изненадување, како на скапоцени метали може да испаднат да биде благослов за нашите лица. Нарачки ќе бидат обработени и испратени во рок од 24-48 часа по уплатата е јасно. "Оваа мрежа обезбедува механичка поддршка на overlaying кожата и го поттикнува производството на колаген и еластин влакна околу нишката", вели д-р Александра Комори. На Кинески убавина третман компанија Umosen има развој на лицето третман кој во основа се однесува 24 karat злато на пациентот, лицето. Зелена, дерматолог со практиката на Горната Источна Страна, кој е платена како консултант за развивање и тестирање на производи за бројни козметички компании. Сепак, и покрај фактот дека ние сме ставање сè, од viper отровот на полжав лигите на нашите лица, ние си уште се во потрага по магична против стареење решение.
Ова не е прв обид да се користат злато за медицински цели, како злато беше еднаш најчесто се користат за да се лекува нога чир.

Мирис: 5 листови, 10 листови, за 50 листови, 20 листови, 100 листови, 500 листови, 1000 листови, 2000 листови
Тип На Објект: Третман & Маска
НЕТО-WT.: 10pcs
Функција: Анти-Стареењето
Пол: Унисекс
Употреба: Целото Лице
Формулирањето: кал
Тип: Пилинг Маска
Состојка: Златна Фолија
Број На Модел На: 1KG КОЖАТА
Број Пријавени: 6924336383603

Додатоци на производи

10 Пара Око за Око Маска за нега на кожата закрпи Длабоко навлажнувачки Моќна Анти стареење навремено Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
10pcs=5bag=5pair Топла продажба BIOAQUA Кристал Колаген Око Маска Налепница анти-стареење, анти-подпухналост темни кругови навлажнувачки Свеж Со попуст
BIOAQUA 1/еез Хидрантни Маска Ance Третман Алги Хијалуронска Киселина Хидратантна Маска Масло за Контрола на Лицето Маски Свеж Со попуст
ZANABILI Оригинални Кореја Вода Спиење Маска на Лицето Маска за Лицето за Нега на Кожата Кревање Зацврстување Белење Крем Намали Свеж Со попуст
450g Салон за Убавина Црвено Калинка Guava Лицето Маска Прав Навлажнувачки Надополнување Масло Контрола Намали Порите Колаген Свеж Со попуст
1KG Хијалуронска Киселина Хидратантна Маска 1000g Белење на Заклучување на Вода Поправка Расположливиот Спиење Козметичкиот Свеж Со попуст
Козметички Лице Лицето Маска Хијалуронска Киселина Суштината на Влага Хидратантен Лист Маска за Длабоко Чистење Хидратантен Свеж Со попуст
24K Злато Колаген Анти-Навремено се Соочуваат со Кревање Зацврстување Кора Off Маска за Нега на Лице Навлажнувачки Белење на Свеж Со попуст
Оригиналниот GMP FEG eyelash подобрувач 2017 Кинески бренд анти-лажни холограмот eyelash раст течни серум Свеж Со попуст
Оригиналниот GMP FEG eyelash подобрувач 2017 Кинески бренд анти-лажни холограмот eyelash раст течни серум

( Ако не можат да чекаат толку долго, ве молиме не цел, или да му платат за DHL / EMS, ви благодарам!)Недостаток

DEN 182.00 191.52
Злато Кристал Колаген Око Маска Се Отстранат Темните Кругови Око Закрпи Анти-Стареењето 1 Пар Свеж
Злато Кристал Колаген Око Маска Се Отстранат Темните Кругови Око Закрпи Анти-Стареењето 1 Пар

Злато Кристал Колаген Око Маска Hotsale Око Закрпи Влага Око Маска,АнтиСтареењето Око Закрпи 1 парФункции и

DEN 69.12