DC 12V Подводните Трансфер Пумпа за Гориво Дизел Вода Масло 12L/МИН G08 Капка брод

DC 12V Подводните Трансфер Пумпа за Гориво Дизел Вода Масло 12L/МИН G08 Капка брод

17 %

DEN 476.00

DEN 573.12

Свеж

Во магацинот

Технички Параметри Напон : 12 V (DC) 3.8 cm мал дел Напојување : 12v 1.5 Кабел должина : 2.8 m Проток : 12 L / мин Глава : 2м Излез дијаметар : 1.6 см Брзина : 8500r / min дијаметар на млазницата е за 16mm дијаметар на пумпа тело е за 38mm Опис на Производот : 12 V преносни нуркање дизел гориво пумпа перформанси и стабилност. Целосно се затворени, изолирани. Овој производ е мал. Мала тежина, лесно да го инсталирате и да го носат. Жица 3 метри, на пумпата порта дијаметар е 16 mm, бидејќи цевка со. Се применува за комбајни, големи земјоделски машини, инженеринг машини, големи тркала влечете и други теренските операции на места каде се полни гориво неповолно превозни средства и не можат да стигнат до бензинската станица гориво на опрема и машини. 1. Пумпата со DC12 V DC мотор, ниско ниво на бучава, брзо расте. 2. Транспорт на нафта пумпа запечатување перформанси, употребата на мулти-канал печат за да се осигура дека нема истекување, да ја прошири услугата живот. 3. Пумпата со нерѓосувачки челик школка, зголемување на дебелината на школка, така што школка е повеќе робусни, не е лесно да деформација, но, исто така, да се спречи школка рѓа, да изгние матен. 4. На дното на пумпа со филтер од нерѓосувачки челик во филтерот, така што надвор од дизел (или вода) повеќе чисти. На дното на филтер е опремен со навој конекција за лесно демонтажа, поправка и замена. Може да се постигне целта на повторна употреба. 5 транспорт пумпа моќ линија е опремен со половина пат прекинувач, лесен за ракување. 6. Максимална транспорт на нафта пумпа 12 L / мин. 7. По користење на пумпата и, на пумпата треба да биде навремено и од масло (или вода) надвор. 8. Масло пумпата треба да биде поврзан со масло бесплатни црево, а потоа пумпа целосно во чисто масло (или вода). 9. Масло црево обезбедени. Мерки на претпазливост : 1, транспорт е строго забрането транспорт на бензин, алкохол и други запаливи тело! Не-оптоварување на работата и сува транспорт. 2, пумпата треба да биде наизменична работа (односно, најдолго употреба на не повеќе од 20 минути, да престане 10-15 минути, а потоа продолжи да се користи), да се биде внимателен да не работат долги часови. 3, потврди употребата на напојување напонот и пумпа напон е во согласност, напонот на толеранција од ± 5%, да обрнат внимание на позитивни и негативни. 1 Pc* DC 12 V Подводните Трансфер Пумпа за Гориво Дизел Вода Масло 12 L/МИН

Бренд Име: SAILFLO
Структура: потопна пумпа
моќност: Електричен
Гориво: Бензин
Употреба: Масло
Број На Модел На: zhuanchanpinsiquanjia
Теорија: Вител Пумпа
Примена: Подводните
Притисок: Други

Додатоци на производи

Топла продаде вакуум воздушна пумпа, мини вакуум пумпа за LCD separater машина / laminating машина Свеж
Топла продаде вакуум воздушна пумпа, мини вакуум пумпа за LCD separater машина / laminating машина

Работата упатство : 1.Користи вакуум на пумпа, ги симнат внесете лути капа на прв, се приклучат, пуштање в

DEN 4272.00
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана Свеж Со попуст
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана

Голем проток, ниско ниво на бучава, висок лифт, брзо брзо, нема истекување Потопна пумпа, пумпа е главно с

DEN 209.00 249.12
DC 12V 70W 130PSI 6L/Мин Вода со Висок Притисок Пумпи Дијафрагмата Само Priming Пумпа S18 Капка брод Свеж
DC 12V 70W 130PSI 6L/Мин Вода со Висок Притисок Пумпи Дијафрагмата Само Priming Пумпа S18 Капка брод

Карактеристики : DC12 V 6 L / Мин вода со висок притисок дијафрагмата самоpriming пумпа, широко се користи во зем

DEN 902.40
10mmx7mmx45mm Пролет Натоварени Вакуум Вшмукување Чаша Конектор Носителот VFIC-S-10 Свеж
10mmx7mmx45mm Пролет Натоварени Вакуум Вшмукување Чаша Конектор Носителот VFIC-S-10

Име на производ Вакуум Чаша Носителот Модел VFICS10 Надворешниот Тема Кол 10мм / 0.39" Вшмукување Чаша Заеднич

DEN 220.32
Ултра-тивок DC 12V 4.2 W 240L/H Проток Водоотпорен Brushless Пумпа Мини Потопна Пумпа за Вода QR30E 2017 Сосема Нов Свеж Со попуст
Ултра-тивок DC 12V 4.2 W 240L/H Проток Водоотпорен Brushless Пумпа Мини Потопна Пумпа за Вода QR30E 2017 Сосема Нов

Ултративок DC 12 V 4.2 W 240 L / H Проток Водоотпорен Brushless Пумпа Мини Потопна Пумпа за Вода QR30 EКарактеристики : 10

DEN 188.00 235.20
Kamoer 12V/24V KVP8 ПЛУС DC Вакуум Пумпа (Бранеа/Brushless DC Мотор, 12V/24V DC Воздушна Пумпа, Висок Притисок, KVP8 АЖУРИРАЊЕ) Свеж Со попуст
Kamoer 12V/24V KVP8 ПЛУС DC Вакуум Пумпа (Бранеа/Brushless DC Мотор, 12V/24V DC Воздушна Пумпа, Висок Притисок, KVP8 АЖУРИРАЊЕ)

Kamoer 6 V / 12 V / 24 V KVP8 ПЛУС модел Вакуум Пумпа (Воздушна Пумпа) Производи Функција на Висок негативен притисо

DEN 2879.52
1PC 180L/H Соларна Енергија Фонтана Пумпа за Вода Панел Пејзаж Базен Соларна Пумпа Градина Фонтани хидраулична пумпа за Вода Свеж Со попуст
Висок Квалитет на Алуминиум DC 12/24V Подводните Дизел Гориво Вода Масло Пумпа За вклучување/Исклучување Автомобил Кампување Свеж Со попуст
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 1100GPH Висок Проток Подводните Морски Брод Електрични Bilge Пумпа 12V 3А со Bilge Пумпа Плови Префрлате Свеж Со попуст
Нови DC 12V Micro Електрични Brushless Потопна Пумпа за Вода Транспорт За Аквариум Риба Фонтана, Градина C93U Dropship Свеж Со попуст
Нови DC 12V Micro Електрични Brushless Потопна Пумпа за Вода Транспорт За Аквариум Риба Фонтана, Градина C93U Dropship

Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет на Brushless, постојано магнетно роторот Супер долг работен век

DEN 192.00 226.56
DC 12V/24V 1100GPH bilge пумпа,потопна брод пумпа за вода,електрична пумпа за чамци Bilge Пумпа Свеж Со попуст
DC 12V/24V 1100GPH bilge пумпа,потопна брод пумпа за вода,електрична пумпа за чамци Bilge Пумпа

Како bilge пумпа работи : Nonautomatic подводни пумпи нудат традиционалните операција активира со пловка или па

DEN 864.00 959.52
Балбоа спа озонската генератор & топлинска пумпа ozonizer & озонската единици за Кинески и Amercian спа Свеж Со попуст
Балбоа спа озонската генератор & топлинска пумпа ozonizer & озонската единици за Кинески и Amercian спа

Балбоа спа озонската генератор&топлинска пумпа ozonizer & озонската единици за Кинески и Amercian спа Озонската

DEN 3232.00 3631.68
220V-240V AC Електрична Мини Потопна Пумпа brushless мотор нема џем pumnp за Аквариум риба резервоарот 50Hz 20W 1000L/H T55 Свеж
220V-240V AC Електрична Мини Потопна Пумпа brushless мотор нема џем pumnp за Аквариум риба резервоарот 50Hz 20W 1000L/H T55

220 V240 V AC Електрична Мини Потопна Пумпа brushless мотор нема џем pumnp за Аквариум риба резервоарот 60 Hz 20 W 1000 L / H T

DEN 299.52
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана Пумпи Капка Брод Свеж Со попуст
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана Пумпи Капка Брод

Карактеристики : Голем проток, ниско ниво на бучава, висок лифт, брзо брзо, нема истекување Потопна пумпа

DEN 202.00 242.88
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана Капка Брод Свеж Со попуст
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана Капка Брод

Карактеристики : Голем проток, ниско ниво на бучава, висок лифт, брзо брзо, нема истекување Потопна пумпа

DEN 202.00 242.88
DC12V NIDEC Brushless Дијафрагмата Пумпа Моторни Микро-Пумпа Мотор 1.3 L/M PWM Контрола Свеж Со попуст
DC12V NIDEC Brushless Дијафрагмата Пумпа Моторни Микро-Пумпа Мотор 1.3 L/M PWM Контрола

DC12 V NIDEC Brushless Дијафрагмата Пумпа Моторни МикроПумпа Мотор 1.3 L / M PWM КонтролаСпецификација : Моќност : 4 W Ма

DEN 882.00 937.92