MCR3516 4 во 1 4G Контакт Читателот Писател Поддршка Стандарден Контакт IC Картичка, SIM Картичка,Микро-sim , NanoSIM Картичка

MCR3516 4 во 1 4G Контакт Читателот Писател Поддршка Стандарден Контакт IC Картичка, SIM Картичка,Микро-sim , NanoSIM Картичка

10 %

DEN 1296.00

DEN 1440.00

Свеж

Во магацинот

Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Ние исто така, обезбеди 12-месечно бесплатно одржување. Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Читач на картички во согласност со вештачки механика дизајн, мала големина, убава, лесно да се носат.0 М ac OS, Aolaris, Linux32-битна (2. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки. И MCR3522 има SIM палубата, тоа може да стандард картичка, SIM-картичка и Micro SIM-картичка, Нано SIM картичка да работи; MCR3516 четири во еден контакт чип картичка 4 G читач на картички читателот читач на картички Типични апликации : На MCR3516 е пред крајот на апликацијата читач на картички за телеком оператори да обезбедат значителни продуктивноста со леснотија на користење; и е широко се користи во даночната, интернет банкарство, електронски потписи, е-пошта, енкрипција, членство карти, дигитални телевизии , Мобилни и телекомуникациски оператори, електронски картони и игри и други високо ниво на безбедност области; широко се користи во China Unicom бизнис сала, агент куќи; мобилен бизнис канцеларии, агенти куќи; телекомуникациски бизнис сала, агент места.0 (12 Mbps) напојува преку USB поддршка CCID Smart картичка за контакт : Поддржува протоколи со T = 0, T = 1 Поддржува SCM-специфични Мемориската Картичка библиотека Максимална читаат и пишуваат брзина 420 Kbps (PPS, FI параметар) Највисока clock speed 8 M (PPS, ДИ параметар) Поддржува ISO7816 Class а и Class Ab и Класа C паметни картички ISO7816 стандард 8 контакт врска палубата живот до 100 000 пати Работа индикација : LED индикатор API софтвер : PC / SC КТ-API (преку обвивка на врвот на PC / SC) Поддржани оперативни системи : Windows Vista, XP, Win7, Server2003, 2000, МЕ, 98 Windows Vista, XP, Win7, Server2003 (AMD64 / EMT64) Windows CE3. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.x) / 64-битна MCR3516 читателот е целосно компатибилен со SCM SCx35 XX читателот MCR3516 4 во 1 контактирајте со чип картичка 4 G читач на картички читателот читач на картички карактеристики : 1, читач на картички е стандарден картичка, SIM-картичка и Микро-sim картичка, Нано SIM картичка читач на картички, да се постигне машина четири 2, употреба на единствен чип решенија EMV2000 и PC / SC стандардите 3, поддршка на сите ISO7816 A, B, C класа smart картичката 4, максималната читаат и пишуваат брзина до 420kbps 5, софтвер и карактеристики компатибилен со SCM SCR33xx читач на картички серија 6, во согласност со барањата на клиентот прилагодено боја и ЛОГО 7, може да се чита и да пишува на пазарот на сите контакт smart картичка (ПРОЦЕСОРОТ картичка) и memory card (мемориска картичка) 8, поддршка CCID да се постигне слободен диск функција; поддршка на PCSC реализира reader софтверот заеднички функција.

Број На Модел На: MCR3516
Бренд Име: XCCRFID
Интерфејс: usb 2.0
Поддршка: ISO7816 Класа и ClassAb и Класа C паметни картички
Компатибилен со: SCM SCx35XX reader
Поддршка картичка: Стандарден контакт чип картичка, SIM-картичка и Микро-sim картичка, Нано SIM картичка

Додатоци на производи

DWE CC ЗА контрола на пристап на читач на картички ibutton вградени instation оган доказ IP65 rfid читач на картички Свеж Со попуст
DWE CC ЗА контрола на пристап на читач на картички ibutton вградени instation оган доказ IP65 rfid читач на картички

DWE CC ЗА контрола на пристап на читач на картички ibutton вградени instation оган доказ IP65 rfid читач на картичкиФре

DEN 943.00 992.16
GSM спогодба за итна помош портата настроената пристап контролер и услуги за помош повикува DC12V Верзија Свеж Со попуст
GSM спогодба за итна помош портата настроената пристап контролер и услуги за помош повикува DC12V Верзија

GSM Спогодба GSM КуќаВграденво gsm портата настроената функцијаЗа оваа цел линк,GSMКУЌА е Моќ влез : AC / DC1224 V м

DEN 4704.00 6720.00
125Khz Запишување EM4305 RFID Копче Ознаки Keyfobs Токен Keychain за контрола на пристап 1pcs/многу Свеж Со попуст
125Khz Запишување EM4305 RFID Копче Ознаки Keyfobs Токен Keychain за контрола на пристап 1pcs/многу

1 Buc / многу EM4305 Копија Rewritable Запишување Преработи EM ID keyfobs RFID Таг за Повикување Прстен Картичка 125 KHZ Близи

DEN 22.00 23.04
220v 110v 12v 24V единечен канал индуктивен возило јамка детектор за автомобил паркинг Свеж Со попуст
220v 110v 12v 24V единечен канал индуктивен возило јамка детектор за автомобил паркинг

Излезниот сигнал може да се користи за контролирање на врата и вратата се вози механизми, оперативни ба

DEN 570.00 600.00
50pcs/многу 125KHZ RFID ABS wristbands рака картичка Види тип ознака со TK4100 чип за Сауна Spa Resort hotel базен Свеж
50pcs/многу 125KHZ RFID ABS wristbands рака картичка Види тип ознака со TK4100 чип за Сауна Spa Resort hotel базен

50pcs / многу 125 KHZ RFID ABS wristbands рака картичка Види тип ознака со TK4100 чип за Сауна Spa Resort hotel базенСпецификациич

DEN 2544.00
OBO РАЦЕ rfid биометриски отпечаток контрола на пристап на системот за полнење електрични Магнетни/гром/штрајк заклучување на Свеж Со попуст
125KHZ RFID Читач Писател Копир Duplicater Програмер + 10 КОМПЈУТЕРИ EM4305/T5557 Запишување Ознаки+ ДЕМО Без возач Софтвер Свеж Со попуст
125KHZ RFID Читач Писател Копир Duplicater Програмер + 10 КОМПЈУТЕРИ EM4305/T5557 Запишување Ознаки+ ДЕМО Без возач Софтвер

Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен Откако ќе се даде на објекти

DEN 816.00 960.00
RFID EM картичка, 125kHz,0.8 mm тенка картичка, suibable за контрола на пристап/ паркинг+мин:10pcs Свеж
RFID EM картичка, 125kHz,0.8 mm тенка картичка, suibable за контрола на пристап/ паркинг+мин:10pcs

Оваа картичка може директно да се користи во : контрола на пристап / време присуство / паркинг, деловна

DEN 87.84
Близината Картичка за Пристап на Системот за Контрола Rfid Контрола на Пристап на Факултативниот 125khz смарт картичка или 13.56 Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот 50pcs/многу 125KHZ EM4100 СМАРТ Картичка EM лична КАРТА TK4100 Реакција лична Карта за Контрола на Пристап Свеж Со попуст
10pcs/многу 125khz запишување преработи празен бел t5577 смарт картичка,смарт картичка копче,хотелски клуч картичка Свеж Со попуст
10pcs/многу 125khz запишување преработи празен бел t5577 смарт картичка,смарт картичка копче,хотелски клуч картичка

10pcs / многу Контрола на Пристап на RFID ID rewritable Тенка пвц Картички со Чип : T5567 / T5577 / T55571 високо квалитетни пв

DEN 136.00 143.52
125KHz rfid EM ID Дебели Време Присуство Картичка за Пристап на Системот за Контрола картичка СМАРТ Картичка Свеж Со попуст
125KHz rfid EM ID Дебели Време Присуство Картичка за Пристап на Системот за Контрола картичка СМАРТ Картичка

Спецификација : ·Clamshell КартичкаКарактеристики : ·Физички·Димензија : 86x54x1.8мм·Тежина : 9g+ / 0.5 g·стандардна

DEN 42.00 47.52
(10 компјутери/многу) 125Khz RFID Читач EM4100 USB Сензор Smart Card Читачи за Контрола на Пристап Свеж Со попуст
(10 компјутери/многу) 125Khz RFID Читач EM4100 USB Сензор Smart Card Читачи за Контрола на Пристап

ID =125 KHZ IC=13.56 MHZКарактеристики : 1.Дијагностички LED диоди,водоотпорен,голема мал компактен дизајн 2.Изграде

DEN 1545.00 1626.24
трговија на големо 13.56 MHZ ISO14443A rfid читач RS232 или RS485 Излез за картичка за пристап на системот за контрола Свеж
трговија на големо 13.56 MHZ ISO14443A rfid читач RS232 или RS485 Излез за картичка за пристап на системот за контрола

ако треба да брод на друга адреса,ве молиме контактирајте со нас.За превозот : 1 За повеќе прашања,ве моли

DEN 425.28
Безбедноста Еден Фотоелектрически Зрак Сензор Детектор за Авто-Вратата на Системот за Контрола Свеж Со попуст
Безбедноста Еден Фотоелектрически Зрак Сензор Детектор за Авто-Вратата на Системот за Контрола

Карактеристики : Со Повлече во & out тип socket за лесно жици.Усвојување на microcomputer контрола технологија,висо

DEN 1111.00 1248.00
Бесплатен Превозот RFID 13.56 Mhz IC Ознака Токен Копче Прстен MFS50 IC картички Сина 100pcs/многу Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот RFID 13.56 Mhz IC Ознака Токен Копче Прстен MFS50 IC картички Сина 100pcs/многу

Опис : Материјал : ABSДимензија : 43.7x30.5х5.3ммОдговор на фреквенција : 13.56 MHzКапацитетот на меморијата : 1 KbitЧи

DEN 1077.00 1209.60
100pcs TK4100/EM4100 125Khz RFID Близина Картички лична Карта Вратата за Влез Пристап 0.8 mm, RFID access cards (пристапни кодови. Свеж Со попуст
100pcs TK4100/EM4100 125Khz RFID Близина Картички лична Карта Вратата за Влез Пристап 0.8 mm, RFID access cards (пристапни кодови.

Оваа нарачки : 100cardsчип : Tk4100,само читаат, ( Компатибилен со em4100)Детали За Производот : Фреквенција : 125 KHZДи

DEN 456.00 479.52