NEMA17 CNC stepper моторни возачот H4200 Возачот Контролер 9-30V DC 1.8 А Microstep 128 за Nema 17 повлекува моторни контролер.

NEMA17 CNC stepper моторни возачот H4200 Возачот Контролер 9-30V DC 1.8 А Microstep 128 за Nema 17 повлекува моторни контролер.

DEN 642.24

Свеж

Во магацинот

Моторни ликвидација врска
А + и : А + фаза моторни ликвидација конекција.
EN + : моторни off контрола позитивни. Answer : ___________________________ Note : EN крајот не може да се поврзе, EN ефективни кога роторот е во слободна држава (offline), потоа вратилото на моторот може да се ротира рачно, не за вашата прилагодување. Не се надмине овој опсег, во спротивно не ќе работат дури и оштетување на дискот .
CP- : пулсот сигнал текст негативни. Тоа ќе ни помогне да се решат проблемите. CP - пулсот влезниот сигнал преку пристап на ветер сигнал DIR - пристап овозможи сигнал EN - пристап.
Ви благодариме многу однапред .
A- : се Поврзете на моторни windings A - фаза.45 ° возачот одбор DIP прекинувачи 4,5,6, соодветните да S4, S5, S6 .
1 PCS x H4200 Stepper Моторни Возачот
1.
Б- : се Поврзете на моторни windings Б - фаза.
Наплата
Ако не сте задоволни со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш. По распаѓањето на stepper моторни чекор агол е пресметана како што следува : Чекор Агол = Моторни својствени чекор агол / сегмент број.
EN- : Моторни присутен контрола негативни.
Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.
Но, ако вашата земја е потешко за транспорт на стоки, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.
Ако ти треба нешто е многу посебен, ве молиме контактирајте со нас за тоа.
Б + : Поврзете на моторни ликвидација Б + фаза. Постојат два влезниот сигнал интерфејс конекција, корисникот може заеднички катоден конекција како што е потребно или користат заеднички анодна конекција.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето. 42,39,35,28,20 тип е погоден за возење две-фаза, четири-фаза хибрид повлекува мотор. DIP прекинувач settings subdivision, актуелни :
Subdivision поставување
Бројот на сегменти е управувано одбор DIP прекинувачи за да ја изберете поставката, корисникот може да избере според податоците сет поделени вози картон на маса (по можност поставена во случај на електричната енергија). Напон врска
VCC : Напојување позитивни терминал "+" GND : Моќ негативниот терминал "-"
Answer : ___________________________ Note : DC-DC опсег : 9-32 V.
Заеднички анодна врска : односно, CP +, DIR +, EN + е поврзан со моќта на системот за контрола, ако ова е + 5 V напојување може да се поврзе директно, ако снабдувањето со електрична енергија е поголема од + 5 V, ќе плус надворешни тековната ограничување низ отпорникот R, за да се обезбеди оптичкото спојување да се вози во внатрешноста на диск тековната 8-15m A.Вовед :
H4200 е професионална две-фаза stepper моторни возачот, обратен контрола може да се постигне.
Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа.
Заеднички катоден врска : соодветно CP-, DIR-, MK - приклучени на системот за контрола на крај; пулсот влезниот сигнал, со CP + пристап, насока сигнал DIR + овозможи пристап сигнал EN + пристап.
DIR- : мотор напред и рикверц контрола негативни.

Тип На Мотор: Stepper Мотор
Бренд Име: G-ДЕНАР МАШИНА
Број На Модел На: H4200
Примена: motion контролер
тековната: 0.3-1.8 А
Напон: 9-30VDC
Microstep: 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128
погоден: NEMA17 stepper мотор
Име: stepper моторни возачот
is_customized: Yes

Додатоци на производи

50Pcs TC74HC04AF 74HC04A SOP14 ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН ИНВЕРТОРОТ Нови и оригинални Свеж
50Pcs TC74HC04AF 74HC04A SOP14 ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН ИНВЕРТОРОТ Нови и оригинални

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет...

DEN 210.24
Ниска Брзина DC 12V 0.6 ВРТЕЖИ во минута Висок вртежен момент Турбо Црв Електрични Насочена DC Мотор GW370 Свеж Со попуст
Ниска Брзина DC 12V 0.6 ВРТЕЖИ во минута Висок вртежен момент Турбо Црв Електрични Насочена DC Мотор GW370

HW0000143Спецификација : Сосема нов и висок квалитетМатеријал : МеталБоја : СребренаВратило дијаметар : Приб

DEN 432.00 719.04
5PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач Свеж
5PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач

5pcs 17 HS3430 моторни 5pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварувањ

DEN 1919.52
RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 6V/12V/24V 3000RPM/4500RPM/6000RPM/7500RPM/9000RPM/12000RPM/15000RPM/18000RPM Висок Свеж Со попуст
RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 6V/12V/24V 3000RPM/4500RPM/6000RPM/7500RPM/9000RPM/12000RPM/15000RPM/18000RPM Висок

RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор Секој обид за 1 PCSМодел : RS555Оперативен напон : 6 / 12 / 24 VDCБез оптоварув

DEN 632.00 665.28
DC 6V 12V 24V 28V 80W 3А PWM Моторни Брзина Контролер Прилагодлива Променлива Контрола на Брзината Со Прошири Potentiometer Свеж Со попуст
DC 6V 12V 24V 28V 80W 3А PWM Моторни Брзина Контролер Прилагодлива Променлива Контрола на Брзината Со Прошири Potentiometer

Опис : Влезен напон : DC6 V28 VМаксимална струја : 3АPotentiometer со префрлување функцијаГолемина : 32милиметри * 50mm

DEN 92.00 96.96
Нови 42/57/86 надградена верзија TB6600 stepper моторни возач 32 сегменти надградби 4.0 НА 42VDC CNC рутер машина дел алатки Свеж Со попуст
Нови 42/57/86 надградена верзија TB6600 stepper моторни возач 32 сегменти надградби 4.0 НА 42VDC CNC рутер машина дел алатки

во Најголем дел од времето ќе пристигнат на време, но ако постојат непредвидени околности, ние сме во со

DEN 403.00 719.52
24V DC 250W Моторни Брзина Четка Контролер За Електричен Велосипед Велосипед, Скутер -B119 Свеж Со попуст
24V DC 250W Моторни Брзина Четка Контролер За Електричен Велосипед Велосипед, Скутер -B119

Спецификации : Состојба : 100% Нов Оценет Напон : 24 V Номинална Моќност : 250 W Сегашниот Лимит : 21 A±1А Исти Мото

DEN 296.00 374.40
1pcs A3967 EasyDriver Shield повлекува Stepper Моторни Возачот V44 Свеж Со попуст
1pcs A3967 EasyDriver Shield повлекува Stepper Моторни Возачот V44

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

DEN 66.00 77.28
Мали Моторни J162b K30 Микро DC мотор одговара за Соларна Енергија Ниско ниво на Бучава 1.5-6V Ниска Почетна Тековната Продаде Свеж Со попуст
НОВАТА 10-50V 60A DC Мотор за Контрола на Брзината, PWM HHO РК Контролер 12V 24V 48V 3000W MAX Висок Квалитет Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
НОВАТА 10-50V 60A DC Мотор за Контрола на Брзината, PWM HHO РК Контролер 12V 24V 48V 3000W MAX Висок Квалитет Бесплатен Превозот

Производ Функција : Моќ барање : 1050 VDCНоминална струја : 60 A (Максимална излезна струја)Фреквенција : 15000 HZК

DEN 768.00 959.52
Висок вртежен момент 57 Stepper Моторни 2 ФАЗА 4-води Nema23 моторни 57BYGH14 40.5 ММ 2.4 НА 0.64 Н. М НИСКО ниво на БУЧАВА Свеж
Висок вртежен момент 57 Stepper Моторни 2 ФАЗА 4-води Nema23 моторни 57BYGH14 40.5 ММ 2.4 НА 0.64 Н. М НИСКО ниво на БУЧАВА

Почитувани : има 4 вида на овој stepper мотор5718 HB1401 : 0.64 Н м / 2.4 A / 1.2 ohm / 2.4 мз5718 HB1402 : 0.64 Н м / 1.7 A / 2.2 ohm / 4.9 мз5718 HB1403

DEN 452.64
CNC Збег Одбор Со Оптички Спојка За Stepper Моторни Возачот MACH3 5 Оска Свеж
CNC Збег Одбор Со Оптички Спојка За Stepper Моторни Возачот MACH3 5 Оска

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики 1, целосно поддршка на MACH3 и други компјутерски соф

DEN 239.52
16 Канал 12 малку PWM I2C Автобус Робот Серво Одбор за Контрола за PCA9685 Свеж Со попуст
16 Канал 12 малку PWM I2C Автобус Робот Серво Одбор за Контрола за PCA9685

16 Канал 12 малку PWM I2 C Автобус Робот Серво Одбор за Контрола за Arduino PCA9685Карактеристики : 16 LED возачи, секој

DEN 271.00 288.00
2 фаза NEMA34 12Nm 1699ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J18156EC-1000+2HSS858H AC50V-90V Свеж Со попуст
2 фаза NEMA34 12Nm 1699ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J18156EC-1000+2HSS858H AC50V-90V

2 фаза NEMA34 12 Nm 1699ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J18156 EC1000+2 HSS858 H со 3m енкодер кабе

DEN 7524.00 7920.00
SOVik 4 инчен 100mm Удар линеарна Actuator 12V DC 150lbs Max Подигнете Во линија Дизајн Тешки Брзо расте Вклучуваат Монтажа Свеж
Мини DC-DC 4.5 V-35V 5A 90W PWM DC Мотор Брзина Контролер Модул Брзина Регулаторот Контрола Прилагоди Прилагодливи Одбор се Свеж Со попуст
2А Stepper Моторни Nema 23 Две Фази 1.8 степен 41mm Мотор за Ласерски Означување Машина 0.55 NM/ 79oz.во Свеж Со попуст
2А Stepper Моторни Nema 23 Две Фази 1.8 степен 41mm Мотор за Ласерски Означување Машина 0.55 NM/ 79oz.во

2А Stepper Моторни Nema 23 Две Фази 1.8 степен 41mm Мотор за Ласерски Означување Машина 0.55 NM / 79oz.воПолитика За Испо

DEN 502.00 528.00
1PCS L298N Двојна Мост DC stepper Контролер на Моторот Возачот модул Одбор Висока Qualiy Свеж Со попуст
1PCS L298N Двојна Мост DC stepper Контролер на Моторот Возачот модул Одбор Висока Qualiy

1 PCS L298 N Двојна Мост DC stepper Контролер на Моторот Возачот модул Одбор Висока Qualiy1.Користење на L298 N направен

DEN 123.00 146.40
10pcs/многу 80mm Четири Листови од Пластични Пропелер Завртка За Модел Брод Брод Фан Авиони 5 бои за DC мотор Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
НОВИ 1PCS Nema 11 4 доведе stepper моторни 28 моторни 51mm Должина 2 фаза 0.67 чекор мотор Свеж
НОВИ 1PCS Nema 11 4 доведе stepper моторни 28 моторни 51mm Должина 2 фаза 0.67 чекор мотор

Се враќа Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.67 чекор моторПакетот вклу

DEN 859.68