Autel MaxiScan MS509 OBDII / EOBD најекономичен Авто Код Читач за НАС/Азија/Европа Автомобил детектор дијагностичка алатка

Autel MaxiScan MS509 OBDII / EOBD најекономичен Авто Код Читач за НАС/Азија/Европа Автомобил детектор дијагностичка алатка

35 %

DEN 2148.00

DEN 3304.80

Свеж

Во магацинот


Autel Maxi Scan MS509 OBDII / EOBD најекономичен Авто Код Читач за НАС/Азија/Европа Автомобил детектор дијагностички алатка Maxi Scan MS509
На MS509 OBDII/EOBD Код Читачот ги поддржува сите девет OBDII тест режими на сите OBDII EOBD во согласност возила за да се овозможи техничари и домашни корисници точно да се дијагностицира дури и најтешките проблеми. Софистицирано, а сепак лесен-за-користење, овој рачен скенирање алатка овозможува брз и лесен пристап до моторот врз основа EOBD кодовите, МОЖАТ да овозможи алатка дава јасни, концизни DTC дефиниции на неговите големи назад осветлена LCD екран повраќа генерички P0, P2 и P3 и U0 кодови за моторот емисии и, исто така, зема производителот специфични P1, P3 и U1 кодови, се исклучува МИЛИ светлина, Продавници замрзнување рамка податоци за понатамошна евалуација и, исто така, ќе се прикаже следи и јас/M подготвеност статус.
Карактеристики На Производот & Функции :
Работи на сите 1996 година и подоцна OBDII во согласност НАС, Европски и Азиски возила
Лесно се утврдува причината за Check Engine Светлина (МИЛИ)
Повраќа генерички (P0, P2, P3, и U0) и производителот специфични (P1, P3, и U1) кодови
Да се исклучи Проверка на Моторот Светлина (МИЛИ), го отвора кодови и ресетира монитори
Прикажува DTC дефиниции на единица на екранот
Ставови замрзнување рамка податоци
Прикажува следи и јас/M подготвеност статус (емисиите)
Идентификува очекување кодови
Чита живеат PCM datastream
Прикажува живеат О2 сензор на тест податоци
Графикони податоци C (1996 и понови)
Чита, продавници & playbacks живеат сензор податоци
Меморија/резервната батерија за off-возило преглед и анализа на податоци
Повеќејазично мени : - англиски, шпански, француски,германски
Врши модули присутни тест
Повраќа возило информации (VIN, CIN и CVN)
Поддржува МОЖЕ да (Контролер Area Network) и на сите други тековни
OBD-II протоколи
Вграден-во OBD-II DTC пребарување библиотека
Голем лесен-за-читање позадинско осветлување на LCD екранот
Софтвер upgradeable преку интернет
Печати на податоци преку PC
Работи со следниве :
OBDII/EOBD покриеност(САД, Азија & Европската) Чита & поплочува генерички и некои maunfactures проблеми кодови.
Поддржани Протоколи
ISO 15765-4 МОЖЕ да (29 малку ID, 250 kbaud)
ISO 15765-4 МОЖЕ да (11 малку ID, 250 kbaud)
ISO 15765-4 МОЖЕ да (29 малку ID, 500 kbaud)
ISO 15765-4 МОЖЕ да (11 малку ID, 500 kbaud)
ISO 14230-4 KWP 2000 (брзо init, 10.4 kbaud)
ISO 14230-4 KWP 2000 (5 baud init, 10.4 kbaud)
ISO 9141-2 (5 baud init, 10.4 kbaud)
SAE J1850 VPW (10.4 kbaud)
SAE J1850 PWM (41.6 kbaud)
Вклучени во овој пакет
1* Ms509 Код Читач
1* Упатството за книгата
1* CD со DTC дефиниции, Упатството за Корисникот
1* Компјутер со USB поврзување доведе
1* OBD2 доведе
1* Корисна футрола

Тип На Објект: Код Читатели & Алатки За Скенирање
Бренд Име: TIMLOON
Автомобил Производител: Audi,Benz,BMW,Chevrolet,Citroen,Ford,GM,Honda,Hyundai,Kia,Mazda,Nissan,Renault,Skoda,Toyota,Volvo,VW
Хардвер Верзија: ELM327
Верзија На Софтвер: OBD2
Ажурирање На Софтвер: No
Јазик: Англиски

Додатоци на производи

Автоматски Скенер OBD2 ELM327 V1.5 со PIC18F25K80 чип Дијагностички-алатка Мини ELM327 V1.5 Bluetooth 3.0 за Android Код Читач Свеж
Автоматски Скенер OBD2 ELM327 V1.5 со PIC18F25K80 чип Дијагностички-алатка Мини ELM327 V1.5 Bluetooth 3.0 за Android Код Читач

Ве молиме не го отвори спорот ,ако у треба заштитна време,ние ќе extened за у.*Овој производ не вклучува CD.ISO142

DEN 334.56
Универзален Автомобил Камион Вратата Поправка Комплет Итни Заклучување Надвор Изгубен Клуч За Отклучување Отворите Алатка Свеж Со попуст
Корисни Вентил Матични Јадрото на Смена Шрафцигер Гуми Поправка Инсталирате Алатка за Велосипед Автомобил CSL2017 Свеж Со попуст
Вентил Седиште Сечење Serrated Ножеви Машина Глави Здодевни Секачи Ножеви (Единечна Цена) Свеж
Вентил Седиште Сечење Serrated Ножеви Машина Глави Здодевни Секачи Ножеви (Единечна Цена)

Здодевни Машина Сечилото 15 30 45 55 60 75 90 Агол На Авионот Reamer Машина Машина Сечилото Вентил Седиште, Единств

DEN 360.00
4pcs/многу Гума Киднапирање Подлога Против лизгање Заштитник Подот за Тешки Круг Лифт Влошки за Автомобил Поправка Свеж Со попуст
Автоматско пилинг-слободни и извртени жица уред и главата артефакт wire конектор електричар општи артефакт Свеж
1piece Карбонски влакна автомобил Очила клип очила за сонце клип автомобил со картичка папка хартија клип автомобил материјали Свеж Со попуст
Пневматик промени leverless demount/патка главата leverless алатка главата 28mm 29mm 30мм инсталација дупка Свеж Со попуст
Пневматик промени leverless demount/патка главата leverless алатка главата 28mm 29mm 30мм инсталација дупка

Пневматик промени leverless demount / патка главата, leverless алатка главаПогоден за сите пневматик промени со 28mm, 29

DEN 15004.00 17446.08
3 Средни конус за тркала balancer адаптер конус стандард коси конус вратило големина 36 38 40mm Свеж Со попуст
3 Средни конус за тркала balancer адаптер конус стандард коси конус вратило големина 36 38 40mm

#3 Средни конус за тркала balancer, balancer адаптер конус, воланот balancer стандард коси конус, вратило големина 36, 3

DEN 833.00 969.12
Топката Имајќи Дрвена Рачка Гуми Пневматик Печ Ролери Stitcher Пункција Поправка на Цевката Алатка Автомобил Камион Пневматици Свеж Со попуст
2017 ветробранското стакло на Прозорец за Wiper Рака Отстранување Смена Алатка Стакло Механика Puller Автомобил JUN13 Свеж Со попуст
2017 ветробранското стакло на Прозорец за Wiper Рака Отстранување Смена Алатка Стакло Механика Puller Автомобил JUN13

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Emoves ветробранското стакло wiper оружје брзо и лесно и безбедно да с

DEN 199.00 228.96
Dewtreetali Нови пристигне 1 BUC 45/90/135 степени Агол Автомобил Мото Велосипед Пневматик Вентил Цевка Продолжување Адаптер Свеж Со попуст
23pcs Капа тип замена на филтерот за масло масло мрежа монтажа и демонтажа на филтер за клуч сет отстранување ракав maintenan Свеж Со попуст
Супер ELM327 Bluetooth V2.1 OBDII OBD2 Дијагностички Скенер Поддршка J1850 Протоколи Скенер ELM327 V2.1 Скенер Свеж Со попуст
Супер ELM327 Bluetooth V2.1 OBDII OBD2 Дијагностички Скенер Поддршка J1850 Протоколи Скенер ELM327 V2.1 Скенер

Гориво Систем Статус8.Јас ќе наплата или да го препрати до вас Coolant Температура7.Ве молиме не го остави не

DEN 153.60
Autel AL619 Autolink Дијагностички Алатка Скенер OBD2 Авто Грешка Код Читач Скенер СРС МОЖЕ да ABS Airbag Автомобилската Дијагностички-Алатка Свеж Со попуст