Shrike 220 220mm MTM T350++ W/4mm дебели оружје карбонски влакна FPV QAV рамка

Shrike 220 220mm MTM T350++ W/4mm дебели оружје карбонски влакна FPV QAV рамка

DEN 2447.52

Свеж

Во магацинот

Опис
SHRIKE - СТИЛ
Не вклучувајќи го мотори и камера,само за рамка.
Shrike-Стил, треба да се каже повеќе? Ок, ние ќе се! Имајќи иста одлична платформа од Shrike-220, ние изграден нешто малку повеќе пространа, и уште поважно, заглавени на батеријата на врвот! Ова е супер корисна за снимањето/слободен стил, тоа му дава на quad повеќе засадени лет карактеристики
Спецификации :
● Висок квалитет twill карбонски влакна од Armattan.
● 220mm MTM
● 4mm дебели грб со stregthened корени да се справи со дополнителна тежина на gopro во урна
● Здрав 20mm и 30мм алуминиум хексагонална standoffs
● Integrated PDB со 5v и 12v линеарна регулатори на одборот да се обезбеди чиста моќ на осетлива опрема.
● Целосен сет на хардвер, вклучувајќи моторни завртки и неколку резервни делови за да се задржи во воздухот
● До 5" пропелери
● Вози само 30мм високи
● Обичај монтажа слотови за creativedex месеци
● Кога користите creativedex планината, лизгање на 1300mah 4 S за да ја допре планината прави CG место на!
描述加载中
Политика за испорака
Предмети ќе биде предаден во рок од 2-3 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).
Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса. Ние не можеме да ја промените Превозот Адреса штом се изврши плаќањето.
Се враќа
Сите се враќа и размена се предмет на 10% restocking такса (настрана од изберете потврдена дефекти). Тоа значи дека ако сакаат да се здобијат со наплата се должи на купувачите каење или да се вратат целосно функционална ставка за наплата, 10% restocking надоместок ќе бидат одземени од наплата вкупно.
Ве молиме контактирајте со нас пред да се одржи на враќање. Следење на информации за враќање пратката треба да им се обезбеди на друг начин враќањето нема да биде одбиена.
Враќање објектот треба да биде во сосема нов и неискористени состојба со својот полн пакување испратени до нашето враќање адреса. Враќање објект ќе бидат внимателно прегледани пред да се испрати наплата.

Беспилотни Летала Додатоци Тип: Моторни
Бренд Име: RCMOY
MPN: не се применува
UPC: Не се применува,не се применуваат

Додатоци на производи

JMT Топлина-Отпор Експлозија-Доказ Lipo Батерија Безбедно Безбедноста Стража Торба Торбичка Полнење Складирање Држачот за DJI Свеж Со попуст
( Не Оригиналниот ) Камерата & Gimbal Заштита Одбор DJI Надградба на Делови за DJI Фантом 4 РК Летало Свеж
( Не Оригиналниот ) Камерата & Gimbal Заштита Одбор DJI Надградба на Делови за DJI Фантом 4 РК Летало

Карактеристики : Материјал : Пластика Боја : Бела, Црна, Црвена Одговара за : DJI Фантом 4 РК Quadcopter Функциј

DEN 479.52
EK1-0542 000363 Esky Опашка сечилото на главното вратило во собата за Појас-CP V2 CX V2 CPX РК хели Свеж
EK1-0542 000363 Esky Опашка сечилото на главното вратило во собата за Појас-CP V2 CX V2 CPX РК хели

ОписEK10542 000363 Esky Опашка сечилото на главното вратило во собата за ПојасCP V2 CX V2 CPX РК хелиНово во Пакет.Поли

DEN 391.20
Далечински Контролер Видиме Носителот Растеглив Поддршка Заградата за DJI Фантом 3 Стандард Летало Свеж
Далечински Контролер Видиме Носителот Растеглив Поддршка Заградата за DJI Фантом 3 Стандард Летало

Продолжен Држачот за DJI Фантом 3 СтандардМин Должина : околу 61mmMax Должина : околу 100mmТежина : 48gAnswer : _____________

DEN 343.20
102004 Алуминиум Шок Апсорбер 60mm 1/10 Скала За HSP Himoto РК Автомобил 02114 Свеж
102004 Алуминиум Шок Апсорбер 60mm 1/10 Скала За HSP Himoto РК Автомобил 02114

Des cription102004 Алуминиум Шок Апсорбер 60mm 1 / 10 Скала За HSP Himoto РК Автомобил 02114Опис : HSP Делови за Автомобили Лег

DEN 249.60
F18034 2 Пара 10x4.7 3K Карбонски Влакна Пропелер Г.С. CCW 1047 Реквизити лошите страни За DJI Quadcopter Hexacopter НЛО Свеж Со попуст
F18034 2 Пара 10x4.7 3K Карбонски Влакна Пропелер Г.С. CCW 1047 Реквизити лошите страни За DJI Quadcopter Hexacopter НЛО

Важен Informaiton на Клиенти : Ве молиме да забележите дека од Февруари.1во до Февруари 21от е Кинески Пролетни

DEN 465.00 511.20
MASiKEN Следи Стојат Држачот за DJI Mavic Pro &Искра Контролер Летало 4.6-12' Лулка за iphone, Samsung Таблети iPad Пред Видите Свеж Со попуст
MASiKEN Следи Стојат Држачот за DJI Mavic Pro &Искра Контролер Летало 4.6-12' Лулка за iphone, Samsung Таблети iPad Пред Видите

MASi KEN Следи Стојат Држачот за DJI Mavic Pro &Искра Контролер Летало 4.612' Лулка за iphone, Samsung Таблети i Pad Пред Видит

DEN 732.00 861.12
OSMO Паралелно Полначот Интелигентна Батерија Полнач за OSMO/ OSMO Мобилни Рачни Gimbal Свеж
OSMO Паралелно Полначот Интелигентна Батерија Полнач за OSMO/ OSMO Мобилни Рачни Gimbal

Пакет 1 : НИ СтандардПакет 2 : ЕУ СтандардСпецификации : Текст : 110240 VИзлез : 12.6 V 4А (1*4А )Димензии : 11.5*9.4*3.1 cmТ

DEN 951.84
JMT 3 ВО 1 Батеријата Паралелно Полнење Центар Полначот Табла со Дигитален Дисплеј за DJI Фантом 4 / Phantom4 PRO+ / Advanecd Свеж Со попуст
Нови Пристигнување 4730F Целосна Карбонски Влакна Пропелери 4730 Брзо ослободување Свитлива Реквизити за DJI ИСКРА за DJI ИСКРА Свеж Со попуст
Sunnylife 4pcs Слетување Пропадна ЕВА Пена Амортизерите Сунѓерот Заштитник Пена Цевка за Quadcopter Multicopter Слетување Пропадна Свеж Со попуст
DJI Фантом 2 Визија Quadcopter FC200 Посебни 2-оската Brushless Gimbal Постави w/Мотори & Gimbal Контролер Свеж
DJI Фантом 2 Визија Quadcopter FC200 Посебни 2-оската Brushless Gimbal Постави w/Мотори & Gimbal Контролер

DJI Фантом 2 Визија Quadcopter FC200 Посебни 2оската Brushless Gimbal Постави w / Мотори & Gimbal КонтролерКарактеристики : Ед

DEN 2790.24
F17985 ОЕМ 9450S Брзо Ослободување Пропелери за DJI Фантом 4 РК Камера беспилотни Летала Хеликоптер на далечински управувач Свеж Со попуст
8 Пара 9443 пропелери пропелер +8pair Авто-Заклучување Пропелери Завртка за DJI Фантом V2 F07276-В Свеж Со попуст
8 Пара 9443 пропелери пропелер +8pair Авто-Заклучување Пропелери Завртка за DJI Фантом V2 F07276-В

8 Пара 9443 пропелери Сечилото +8pair АвтоЗаклучување Пропелери Завртка за DJI Фантом V2Ефективна фотографија

DEN 527.00 650.40
За DJI Искра Летало Gimbal Поклопец на Леќите на Камерата Случај Визија Систем за Позиционирање (Ззп 3D Сензор Заштитник за Свеж Со попуст
4pcs Моторни Монтирање Заштитна Планината се Зајакне & Заштита Моторни Монтирање за DJI Фантом 3 Свеж
4pcs Моторни Монтирање Заштитна Планината се Зајакне & Заштита Моторни Монтирање за DJI Фантом 3

Мала Тежина : 2g (1pc)Функција : да се спречи моторни монтирање од напукнувањеПакетот Вклучува : 4pcs x моторни

DEN 213.60
Wraith32 - 32bit 35A BLHeli_32 ESC DSHOT1200 Свеж
Wraith32 - 32bit 35A BLHeli_32 ESC DSHOT1200

Како што telemetry функционалност.Еден од најубавиот карактеристики со Wraith32 35 A европската социјална повелб

DEN 717.60
Усогласат G3-GH G3-5D 3-Axis Рачни Gimbal Рамка со Moniter Монтажа Заградата Свеж
Усогласат G3-GH G3-5D 3-Axis Рачни Gimbal Рамка со Moniter Монтажа Заградата

Усогласат G3GH G35 D 3Axis Рачни Gimbal Рамка со Moniter Монтажа ЗаградатаФункција : Авијација алуминиум + јаглерод ц

DEN 2691.84