Wraith32 - 32bit 35A BLHeli_32 ESC DSHOT1200

Wraith32 - 32bit 35A BLHeli_32 ESC DSHOT1200

DEN 717.60

Свеж

Во магацинот

Како што telemetry функционалност.
Еден од најубавиот карактеристики со Wraith32 35 A европската социјална повелба е авто времето функција, која (во суштина) е дизајнирана да понуди пилот на менаџирање и најефикасен лет искуство на располагање, што е слободен стил пилоти сон да се обистини!
Карактеристики : 32bit Компатибилен европската социјална повелба (Blheli_32) Dshot1200 до 32k Hz Неверојатно мали димензии Многу мала тежина Авто Времето Функција На-Табла RGB LED Изгради во Тековната сензор Мазна Одговор Компатибилен да
Спецификации : 2-6s Lipo текст 35 A дизајниран Компатибилен да Betaflight F3 Лет Контролер Големина : 15*30мм Пакување : Еден ESC секој ПП торба со Wraith32 лебл. Но, ако сакате најефикасен работи со многу добра цврстината против desync, тоа е совршен избор.
Wraith32 е првиот 32bit BLHELI ESC дека ја користите најновата BLheli_32 фирмверот во светот.
е помал 6 S верзија која, исто така, поддржува напон ограничување и тековната ограничување, како и светла RGB LED. Dshot до најмалку Dshot1200, и во стапки до најмалку 32k Hz сега е поддржан. Што не е опција да изберат дали сте по max моќ. За разлика од моменталната ESCs, на Wraith32 европската социјална повелба има МНОГУ простор да расте и широк компатибилност опсег со идните производи.
На Wraith32 ESC работи во врска со РАКА 32bit компатибилен MCU. Ако сте во потрага за една мала, моќен blheli_32 способен 32bit ESCs, на Wraith32 ESCs сигурно ќе се вклопи во законот обезбедување 35 Amps на моќ.
- Како напон и тековната ограничување.
- Како програмабилни pwm фреквенција, до 48k Hz, дека може да работи мотори, дури и неспокојот, а исто така се овозможува за движење на мала, но потенцијално вознемирувачки humps во пригушување одговор.
- Како програмабилни кочница на се запре сила. И тековната ограничување додава заштита од европската социјална повелба неуспех. Ве молиме да бидат сигурни да се купуваат и користат.
Сега, првиот ESC што поддржува BLHeli_32 веќе е објави – и . Што се овозможува контрола на кочење на фиксно крило реквизити. За среќа, FPV Модел примени овие од производителот Airbot штом тие го направија нив и надвор, и на сите наши клиенти имаат шанса да се биде прв во светот добиваат овие нови BLHeli_32 ESCs. Како што се поставување од ФК со користење на Dshot команди.
BLHeli_32 е на 3-та генерација на BLHeli фирмверот по BLHeli и BLHeli_S. BLHeli_32 работи на РАКА 32bit MCU, првично ќе бидат на Cortex-M0 водење на 48 MHz, но постојат MCUs таму што можат да работат многу побрзо.
Dshot до најмалку Dshot1200, и во стапки до најмалку 32k Hz сега е поддржан. Тоа може да работи на текст сигнали со пониски латентност, во побрзо стапки, smooths од ВРТЕЖИ во минута бенд, е способен за двете напон и струја за следење и за ограничување, како и нудење на прилагодување на кочница на се запре сила.
е 6 S центар кој го поддржува напон ограничување и тековната ограничување, како и светла RGB LED.
Пред Купување : На производи се со различни серии може да имаат различни свила печатење на нив.
- Како авто времето. Сите ESCs имаат овие пречки, со BLHeli_32 тие сега можат да се пресели во опсег вртежи во минута, на местото каде што системот има ниска чувствителност на нив.

Беспилотни Летала Додатоци Тип: Моторни
Тежина: Wraith32 - 32bit 35A BLHeli_32 ESC DSHOT1200
Бренд Име: TAROT-РК
Број На Модел На: Wraith32 - 32bit 35A BLHeli_32 ESC DSHOT1200
Пакет: Yes
Големина: Wraith32 - 32bit 35A BLHeli_32 ESC DSHOT1200

Додатоци на производи

HENGE излез :5v/6v 6A/8A ,2-6S LIPO/ 6-16 мобилен Ni-Мз Текст Префрлете го Режимот UBEC БЕК Свеж
HENGE излез :5v/6v 6A/8A ,2-6S LIPO/ 6-16 мобилен Ni-Мз Текст Префрлете го Режимот UBEC БЕК

HENGE излез : 5v / 6v 6 A / 8 A ,26 S LIPO / 616 мобилен NiМз Текст Префрлете го Режимот UBEC БЕКСпецификација На Производот

DEN 521.76
За DJI Искра Летало Gimbal Поклопец на Леќите на Камерата Случај Визија Систем за Позиционирање (Ззп 3D Сензор Заштитник за Свеж Со попуст
НОВИ Водоотпорен Налепници Кожата, DJI Mavic Про Додатоци 3М водоотпорен ПВЦ Decals Летало РК Quadcopter Делови F19520 Свеж
НОВИ Водоотпорен Налепници Кожата, DJI Mavic Про Додатоци 3М водоотпорен ПВЦ Decals Летало РК Quadcopter Делови F19520

НОВИ Водоотпорен Налепници Кожата, DJI Mavic Про Додатоци 3М водоотпорен ПВЦ Decals Летало РК Quadcopter ДеловиКара

DEN 504.00
8 Пара 9443 пропелери пропелер +8pair Авто-Заклучување Пропелери Завртка за DJI Фантом V2 F07276-В Свеж Со попуст
8 Пара 9443 пропелери пропелер +8pair Авто-Заклучување Пропелери Завртка за DJI Фантом V2 F07276-В

8 Пара 9443 пропелери Сечилото +8pair АвтоЗаклучување Пропелери Завртка за DJI Фантом V2Ефективна фотографија

DEN 527.00 650.40
OSMO Паралелно Полначот Интелигентна Батерија Полнач за OSMO/ OSMO Мобилни Рачни Gimbal Свеж
OSMO Паралелно Полначот Интелигентна Батерија Полнач за OSMO/ OSMO Мобилни Рачни Gimbal

Пакет 1 : НИ СтандардПакет 2 : ЕУ СтандардСпецификации : Текст : 110240 VИзлез : 12.6 V 4А (1*4А )Димензии : 11.5*9.4*3.1 cmТ

DEN 951.84
Dslr фото Камера Кафез Со Врвот се Справи со Притисокот За Panasonic Lumix GH5 Камера Екипаж Свеж Со попуст
Dslr фото Камера Кафез Со Врвот се Справи со Притисокот За Panasonic Lumix GH5 Камера Екипаж

Dslr фото Камера Кафез Со Врвот се Справи со Притисокот За Panasonic Lumix GH5 Камера Екипаж Камерата LUMIX GH5 и Леќа н

DEN 2362.00 2880.00
Esky 000399 (EK1-0573) Завртка Поставува Лама V4 Comanche KOB Ловец A300 Свеж
Esky 000399 (EK1-0573) Завртка Поставува Лама V4 Comanche KOB Ловец A300

ОписЗа сите Лама Серија 300.Ново во Пакет.Политика за испоракаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работ

DEN 165.60
JMT Топлина-Отпор Експлозија-Доказ Lipo Батерија Безбедно Безбедноста Стража Торба Торбичка Полнење Складирање Држачот за DJI Свеж Со попуст
F17985 ОЕМ 9450S Брзо Ослободување Пропелери за DJI Фантом 4 РК Камера беспилотни Летала Хеликоптер на далечински управувач Свеж Со попуст
MASiKEN Следи Стојат Држачот за DJI Mavic Pro &Искра Контролер Летало 4.6-12' Лулка за iphone, Samsung Таблети iPad Пред Видите Свеж Со попуст
MASiKEN Следи Стојат Држачот за DJI Mavic Pro &Искра Контролер Летало 4.6-12' Лулка за iphone, Samsung Таблети iPad Пред Видите

MASi KEN Следи Стојат Држачот за DJI Mavic Pro &Искра Контролер Летало 4.612' Лулка за iphone, Samsung Таблети i Pad Пред Видит

DEN 732.00 861.12
Усогласат G3-GH G3-5D 3-Axis Рачни Gimbal Рамка со Moniter Монтажа Заградата Свеж
Усогласат G3-GH G3-5D 3-Axis Рачни Gimbal Рамка со Moniter Монтажа Заградата

Усогласат G3GH G35 D 3Axis Рачни Gimbal Рамка со Moniter Монтажа ЗаградатаФункција : Авијација алуминиум + јаглерод ц

DEN 2691.84
30AMP 30A SimonK фирмверот Brushless ESC w/ 3А 5V UBEC четири мулти copter APM2 Свеж
30AMP 30A SimonK фирмверот Brushless ESC w/ 3А 5V UBEC четири мулти copter APM2

30 AMP 30 A Simon K фирмверот Brushless ESC w / 3А 5 V UBEC четири мулти copter APM2Ова е НАЈДОБАР 30 A европската социјална повелб

DEN 259.20
1pair/2pairs Целосна Карбонски Влакна 8331F Свитлива Пропелери Ниско ниво на Бучава 8831/8330 Пропелер за DJI MAVIC PRO & Platinum Свеж Со попуст
1pair/2pairs Целосна Карбонски Влакна 8331F Свитлива Пропелери Ниско ниво на Бучава 8831/8330 Пропелер за DJI MAVIC PRO & Platinum

8331 F Целосна Карбонски Влакна Пропелери Брзо ослободување Свитлива Реквизити 8331 / 8330 за DJI Mavic Компатибил

DEN 378.00 378.24
Стандард Gimbal Yaw Рака Замена Дел CNC Алуминиум за DJI Фантом 3 F19250 Свеж Со попуст
Стандард Gimbal Yaw Рака Замена Дел CNC Алуминиум за DJI Фантом 3 F19250

Стандард Gimbal Yaw Рака Замена Дел CNC Алуминиум заDJI Фантом 3​Ефект на сликите само :

DEN 221.00 320.16
4.7 5.5Remote Controller Sunhood за DJI Mavic ПРО паметен Телефон Sunshade Капа Следи Сонцето Стакло Висат Рака за паметен Телефон Свеж Со попуст
4.7 5.5Remote Controller Sunhood за DJI Mavic ПРО паметен Телефон Sunshade Капа Следи Сонцето Стакло Висат Рака за паметен Телефон

4.7" 5.5"Remote Controller Sunhood паметен Телефон Sunshade Капа Следи Сонцето Стакло Висат Рака за iphone паметен Телефон DJI Ma

DEN 393.00 446.88
2 за 2.5 Пропелери Guard Браник Реквизити Заштитник за 90-130 Мини Затворен Brushless Racer Летало 1103 1104 1105 Мотор Свеж Со попуст
2 за 2.5 Пропелери Guard Браник Реквизити Заштитник за 90-130 Мини Затворен Brushless Racer Летало 1103 1104 1105 Мотор

2" за 2.5" Пропелери Guard Браник Реквизити Заштитник за 90130 Мини Затворен Brushless Racer Летало 1103 1104 1105 Моторни F2058

DEN 88.00 95.52
Успеат Безбедно Одговараат на Сите Nitro Бензински Погон Возила РК автомобил Камион Кабриолет Truggy чамци Свеж
JMT FOTGA Про Вертикална L Тип Заградата Tripod Брзо Ослободување Плоча База Зафат Рачка За Fujifilm за Fuji XT10 X-T10 Камера Свеж Со попуст
JMT FOTGA Про Вертикална L Тип Заградата Tripod Брзо Ослободување Плоча База Зафат Рачка За Fujifilm за Fuji XT10 X-T10 Камера

FOTGA Про Вертикална L Тип Заградата Tripod Брзо Ослободување Плоча База Зафат Рачка За Fujifilm за Fuji XT10 XT10 Камер

DEN 676.00 734.40
Далечински Контролер Вратот Рака Појас Тока Заградата Кука Закачалка за DJI ИСКРА & MAVIC ПРО Додатоци Свеж
PGYTECH Нови Пристигнување Опрема за Слетување Risers за DJI Искра Поддршка Заштитник Продолжување Замена Одговара Летало Додатоци Свеж Со попуст