AIXXCO HDMI Аудио extractor HDMI да HDMI со Оптички TOSLINK SPDIF + 3.5 mm Стерео Аудио Extractor Конвертор HDMI Аудио Splitter

AIXXCO HDMI Аудио extractor HDMI да HDMI со Оптички TOSLINK SPDIF + 3.5 mm Стерео Аудио Extractor Конвертор HDMI Аудио Splitter

DEN 1007.52

Свеж

Во магацинот


Опис на производот
Оваа 4 K x 2К HDMI аудио extractor не само за да се задоволат идеалната слика на HDTV но, исто така, да се задоволи потребата за извод аудио од HDMI извор. Тоа може да се извлече дигитален аудио сигнал вградени во HDMI извор и да ги конвертирате тоа преку 3,5 мм аналоген аудио излез и SPDIF излез во исто време. На SPDIF излез и може да го поддржи " 2 CH аудио или 5.1 CH аудио, вклучувајќи Dolby Digitla 5.1 CH и DTS 5.1 CH.
Спецификација :
Влез Порта : 1 x HDMI IN 1 x Микро USB Напојување Порта, 3 x EDID Аудио(Pass/ " 2 CH/5.1 CH)
Излезна Порта : 1 x HDMI OUT 1 x SPDIF (Оптички), 1 х 3.5 mm Џек
HDMI resolution : 4 K x 2 K, 24/50/60fs/1080 P/1080i/720p/576p/576i/480p/480i
Видео поддршка боја формат : 24bit/длабоко боја 30bit,36bit
Максимален пропусен опсег : 225 MHz
Макс baud rate : 6.75 Gbps
Макс работат на струјата : 190m A
Три switing аудио EDID прилагодувања :
Помине : HDMI помине режим. На аудио и видео може да се convertered од HDMI излез. SPDIF и L/R нема излез било звук.
"2 CH Режим : Екстракт од дигиталниот" 2 CH PCM стерео аудио сигнал од HDMI влез и HDMI/ SPDIF и L/R стерео аудио излез.
5.1 CH Режим : Екстракт 5.1 Dolby Digital / DTS и излез преку HDMI/ SPDIF.
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1. Не ги Поддржува Dolby Digital Plus аудио, тоа е поддршка на DTS Аудио и Dolby digital audio.
2. USB НАПОЈУВАЊЕ - За уреди со ниска моќност HDMI порти, на адаптер(Не вклучувајќи) може да го користите телефонскиот адаптер(5 V/1А)
3. НЕ ги ПОДДРЖУВААТ copyright protected content.
Пакет Содржина :
1 X HDMI Аудио Extractor
1 x Микро USB кабел

боја: Црна
Должина: 4K HDMI Extractor
Конектор Б: HDMI
Пакување: Polybag
Примена: Мултимедијални,Монитор,Компјутер
Функција: HDMI1.4
Надворешниот Дијаметар: >@
Пакет: Yes
Пол: Женски-Женски
Конектор A: HDMI
оклопна: Комбинација
Број На Модел На: 4K HDMI Аудио Extractor
Пакет: Пакет 1
Тип: HDMI Кабли
верзија: HDMI 1.4
Бренд Име: AIXXCO

Додатоци на производи

10pcs/многу Убави Бод Пајо Паторот Цртан филм Кабел Winder Слушалки Слушалка Кабел Жица Организатор Кабелот Држач За iphone, Свеж Со попуст
FPV Мини HDMI Тип C Connector До & Долу Аглеста 90 степени Машки Женски FPV HDMI за FPV HDTV Multicopter Воздушна Фотографија Свеж
FPV Мини HDMI Тип C Connector До & Долу Аглеста 90 степени Машки Женски FPV HDMI за FPV HDTV Multicopter Воздушна Фотографија

SKU : CN017CYFPV Мини HDMI Тип В Машки Конектор До Аглеста 90 степени за FPV HDTV Multicopter Воздушна ФотографијаСе работи

DEN 168.00
Нови Пристигнување 50pcs Автомобил Капка Лепило Кабел Кабелот Носителот Жица Стегач за Управување со Клипови 1.2 х 0.5 cm Mayitr Свеж Со попуст
ANNNWZZD HDMI Да Мини HDMI Податоци Линија Кабел V1.4 Златни Позлатен Приклучок 1080P 3D Видео Сигнал на Пренос За Таблет КОМПЈУТЕР, Свеж Со попуст
Micro USB на USB2.0 Keychain Продолжување OTG Кабелот за Податоци со USB Флеш Диск Адаптер за Повикување Синџир Прстен OTG Конвертор Свеж Со попуст
LNYUELEC 1m 3ft 1.5 m 2m 3m 5m HDMI да MICRO HDMI Кабел од Типот D за Типот А - 1080p Full HD 1.4 V Свеж Со попуст
LNYUELEC 1m 3ft 1.5 m 2m 3m 5m HDMI да MICRO HDMI Кабел од Типот D за Типот А - 1080p Full HD 1.4 V

32 AWG MIcroHDMI (Тип D) да HDMI (Тип А) Кабелтрговија на големо 100pcs / lot1m MICRO HDMI да HDMI кабел со Ethernet Злато Позлатен за �

DEN 35.00 43.20
Mayitr 1pc 15-Pin Под-D VGA SVGA до ТВ РКА S-Video Кабел Висок Квалитет VGA да РКА S Видео Адаптер Конвертор-Кабел Свеж Со попуст
Mayitr 1pc 15-Pin Под-D VGA SVGA до ТВ РКА S-Video Кабел Висок Квалитет VGA да РКА S Видео Адаптер Конвертор-Кабел

EA0003008Спецификација : 100% Сосема НовКонектор : СубD VGA 15 pin Машки да го SVideo Мини Din 4 pin Женски и РКА ЏекСтандар

DEN 69.00 86.40
Црна HDMI 1080P Машки VGA Женски Видео Конвертор Адаптер Кабел hdmi vga За PC DVD Свеж
Црна HDMI 1080P Машки VGA Женски Видео Конвертор Адаптер Кабел hdmi vga За PC DVD

Црна HDMI 1080 P Машки VGA Женски Видео Конвертор Адаптер Кабел за микро hdmi vga За PC DVDОпис На Производот : Мала т�

DEN 123.84
Црна DC моќност приклучок USB конвертирате до 5.5*2,5 mm/DC 5525 L Форма Џек 5.5 мм x 2,5 mm 5.5x2.5mm Лактот десен агол полнење Свеж
1.4 М 2.9 М VGA Кабел со HDB15 Машки да HDB15 Машки конектор За pc ТВ Адаптер Конвертор Свеж Со попуст
1.4 М 2.9 М VGA Кабел со HDB15 Машки да HDB15 Машки конектор За pc ТВ Адаптер Конвертор

1.4 М 2.9 М VGA Кабел со HDB15 Машки да HDB15 Машки конектор За pc ТВ Адаптер КонверторОпис : Погоден : за CRT / LCD монит�

DEN 142.00 202.08
Микро HDMI да HDMI Кабел 3ft 1m1.5m 2m 3m 3D 4K*2К Машко-Машки Висока Премија позлатени HDMI Адаптер за Телефонски Таблета HDTV Свеж Со попуст
5pcs/многу Двојно Страна Цртан филм USB Кабел Заштитник слушалки линија saver За телефонска линија за полнење кабел за податоци Свеж Со попуст
Машки да се Женски HDMI 1080P Дигитални да Аналогни Аудио Видео за XBOX 360 PS3, PS4 игра HDMI VGA 3,5 mm приклучок Аудио Кабел Свеж Со попуст
Машки да се Женски HDMI 1080P Дигитални да Аналогни Аудио Видео за XBOX 360 PS3, PS4 игра HDMI VGA 3,5 mm приклучок Аудио Кабел

Машки да се Женски HDMI 1080 P Дигитални да Аналогни Аудио Видео за XBOX 360 PS3, PS4 игра HDMI VGA 3,5 mm приклучок Аудио К�

DEN 205.00 238.08
Бела DC Моќност кабел USB Приклучок За DC 4.0*1.7 4.0*1.7 мм 4.0 mm x 1.7 мм 4.0x1.7mm Џек Десен Агол Лактот L форма полнење Свеж
Бела DC Моќност кабел USB Приклучок За DC 4.0*1.7 4.0*1.7 мм 4.0 mm x 1.7 мм 4.0x1.7mm Џек Десен Агол Лактот L форма полнење

Бела DC моќност USB приклучок за DC 4.0 mm x 1.7 мм 5 Volt DC 4.0x1.7mm Десен Агол Барел Џек полнење Моќ Кабел за полнење 2pi

DEN 38.40
Cablecc BCM94360CS2 BCM943224PCIEBT2 Безжична Картичка за да NGFF М. 2 Копче A/E Адаптер за Свеж Со попуст
Cablecc BCM94360CS2 BCM943224PCIEBT2 Безжична Картичка за да NGFF М. 2 Копче A/E Адаптер за

BCM94360 CS2 BCM943224 PCIEBT2 Безжична Картичка за да NGFF М 2 Копче A / E Адаптер за книга OSОвој адаптер може да се конвер

DEN 503.00 670.56
HDMI да HDMI & Optical SPDIF+РКА L/R 4K Аудио Конвертор Splitter HD Дисплеј Аудио Дигитални да Аналогни Адаптер за НАС/ЕУ Приклучок Свеж Со попуст
AIXXCO Мини HDMI 2.0 Repeater Extender Пренос Поддршка 3D Формати 1080P 4Kx2K@60HZ HDCP 2.2 EDID пропусен Опсег До 18Gbps Свеж
AIXXCO Мини HDMI 2.0 Repeater Extender Пренос Поддршка 3D Формати 1080P [email protected] HDCP 2.2 EDID пропусен Опсег До 18Gbps

AIXXCO Мини HDMI 2.0 Repeater Extender Пренос Поддршка 3 D Формати 1080 P 4 Kx2 [email protected] HZ HDCP 2.2 EDID пропусен Опсег До 18 GbpsВовед : Оваа �

DEN 1007.52
ПРОЦЕСОРОТ 8Pin да Графика Видео Картичка Двојно PCI-E PCIe 8Pin ( 6Pin + 2Pin ) Напојување Splitter Кабел Кабелот 15cm Свеж Со попуст
ПРОЦЕСОРОТ 8Pin да Графика Видео Картичка Двојно PCI-E PCIe 8Pin ( 6Pin + 2Pin ) Напојување Splitter Кабел Кабелот 15cm

ПРОЦЕСОРОТ 8 Pin да Графика Видео Картичка Двојно PCIE PCIe 8 Pin ( 6 Pin + 2 Pin ) Напојување Splitter Кабел Кабелот 15cmЕден

DEN 88.00 95.52
USB 3.0 & 3,5 мм Автомобил Планината Флеш Кабел 3,5 мм+USB3.0 ПОМОШЕН Продолжување на Контролната табла Водоотпорен Планината Свеж Со попуст
Фабриката Продажба! SAE Plug да SAE Plug 10A/1015/18AWG Бакар Кабелот Брз Полнач Y Тип Моќ Кабел за LED Осветлување Соларен Свеж
2 парчиња Микро USB Машки Plug да Мини USB Женски Конвертор Телефон полнење за Пренос на Податоци Адаптер Приклучок за MP3 Андроид Свеж Со попуст
DZLST за PS2 да HDMI Видео Конвертор Адаптер игра Плеер за Да HDMI Конекторот со 3.5 мм Аудио Излез Поддршка 480i 576i 480P Свеж Со попуст
DZLST за PS2 да HDMI Видео Конвертор Адаптер игра Плеер за Да HDMI Конекторот со 3.5 мм Аудио Излез Поддршка 480i 576i 480P

Еве една добро решение од нашите умен клиент : Гдин Jassem Barak : Здраво пријател! Како сте? Имам многу добра в�

DEN 332.00 638.88
Новиот USB 2.0 на Двоен 2 Micro USB 2.0 Машки Y Splitter Податоци Држачи за Кабел Кабелот 0.2 M/0.65 FT / 1M/3FT Црна/Бела Свеж Со попуст
Новиот USB 2.0 на Двоен 2 Micro USB 2.0 Машки Y Splitter Податоци Држачи за Кабел Кабелот 0.2 M/0.65 FT / 1M/3FT Црна/Бела

CP0013043Ве молиме додадете ја оваа ставка за да вашиот види листа, така што ќе може да добијат цена ажурирањ

DEN 58.00 96.96