Стакло rinser СТОМНА RINSER ЗА ПАРЕЊЕ PITCHERSSteaming Стомна Rinser стомна/стакло rinser, мини sinkspray до тапа,

Стакло rinser СТОМНА RINSER ЗА ПАРЕЊЕ PITCHERSSteaming Стомна Rinser стомна/стакло rinser, мини sinkspray до тапа,

20 %

DEN 4608.00

DEN 5760.00

Свеж

Во магацинот

Контра-топ Frothing стомна rinser/Испаруваат Стомна Rinser/стакло rinser/Раздавам испаруваат стомна rinser/стакло rinser стакло rinser~ чиста чаша~ сад за миење ~бар кафе starbuck
Испаруваат Стомна Rinser стомна/стакло rinser, мини sinkspray до тапа, countertop
Детали :
Модел : SV-122
Димензија : 330*180*120mm
Базен големина : 265*163mm
дупка големина : 245*143mm
Моќност : притисок на вода
Материјал : не ' Рѓосувачки челик+ месинг+ пластика
Совршена алатка за вашиот бар,ресторан и паб!
Чувајте ги вашите бар чаши чиста и кул со пронаоѓањето на ова стакло за миење до вашата еспресо машина и во меѓу користи даде експлозијата на pressurised вода за да се подготви за следниот пијалок подготовка. Ќе заштедите вода и време со оваа стомна rinser на вашиот еспресо бар.
ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ
Во повеќето ресторани, продавници за кафе и кафулиња, на испирањето на очила, снимен очила, бокали и купови е задача која се повторува многу пати на ден. Но оттогаш сме развиле стомна rinser (како што се нарекува тоа тогаш), ние сме имале многу полесно и побрзо начин да се измијат овие садови.
Со нашите rinser, било садот со дијаметар од 1 до 4½ инчи сега може да се печете во секунди. Замислете вообичаените чекори потребни да се измијат со стомна : земете стомна пешачење до мијалникот се сврти на славина за плакнење стомна го исклучите тапа стави стомна во drainer сува вашите раце одиме назад.
Тоа трае 8 одделни чекори за да се изврши оваа едноставна задача, и тоа е направено одново и одново, дури и без да размислува за тоа. Но, замислете дека можете да заштедите време и енергија со тоа наместо : се стомна притиснете надолу на rinser sprayer нека се измијат, за неколку секунди се земе стомна исклучите rinser и го стави на drainer. Направено. Тоа е сè што постои на неа. Миење на пареа бокали помеѓу секоја употреба не е само санитарни подготовка пракса, но исто така е корисна за правилно производство на квалитетни текстура млеко. Стомна Rinser е одговорот на ефективно миење на вашиот бокали додека чување вода.
Правоаголна Во Контра Стомна Rinser вклучува нови карактеристики : Подобрена сите нерѓосувачки челик вентил матични тело за употреба со повисоко ниво на вода притисок и зголемена сигурност. Спреј дупки нема да ги Исплакнете било садот со дијаметар од 1 до 4½ инчи во секунди. Нов стил rinser вентил actuation ѕвезда со гребени за да се спречи лизгање. Нови делукс 2" исцедете ја подобрува вода волумен капацитет и сега вклучува одвод филтер/затка.
Спецификациите Може да бидат инсталирани во речиси секој контра врвот Нови спреј собранието со подобрување на прскање шема, вентил не држи и дупки не ги Подобри rinser ѕвезда со поголем дијаметар и не се лизга гребени Не само за бокали. На rinser работи со било сад со 4-10cm Направени на 304 нерѓосувачки s teel

Тип: Кафематот Делови
Број На Модел На: sv-122
Точка име : стакло rinser стомна rinser за парење стомна
Димензија: 330*180*120mm
Големина базен: 265*163mm
Дупка со ГОЛЕМИНА: 245*143mm
моќност:
Материјал:

Додатоци на производи

Висок квалитет на Blender СЕЧИЛОТО+запечатување прстен за Philips HR7625 HR7620 RI7620 RI7625 HR2160 HR2168 HR2003 HR2004 HR2006 Свеж Со попуст
Висок квалитет на Blender СЕЧИЛОТО+запечатување прстен за Philips HR7625 HR7620 RI7620 RI7625 HR2160 HR2168 HR2003 HR2004 HR2006

Висок квалитет на Blender СЕЧИЛОТО+запечатување прстен за Philips HR7625 HR7620 RI7620 RI7625 HR2160 HR2168 HR2003 HR2004 HR2006 HR2024 HR2027 HR20

DEN 550.00 733.44
ZONESUN ZCUT-2 Индустриска Лента Издавање машина Авто Лента точење Автоматско Лента Секачи Свеж Со попуст
ZONESUN ZCUT-2 Индустриска Лента Издавање машина Авто Лента точење Автоматско Лента Секачи

ZCUT2 Индустриска Лента Издавање машина Авто Лента точење Автоматско Лента СекачиДостапни Лента Ширина :

DEN 3931.00 4320.00
183T Периметар 549mm Кујна Апаратот Делови Леб Производител на додатоци Делови леб машина појаси Свеж Со попуст
183T Периметар 549mm Кујна Апаратот Делови Леб Производител на додатоци Делови леб машина појаси

183 T Периметар 549mmСе однесува на : XBM1328 DL200 DL08други модели, ве молиме кликнете подолу за да го внесете:Ако

DEN 225.00 345.60
Бесплатен Превозот/2 компјутери/мелница за месо пластични брзини/Дел JZJOIU121358/вклопуваат Elenberg Свеж
Бесплатен Превозот/2 компјутери/мелница за месо пластични брзини/Дел JZJOIU121358/вклопуваат Elenberg

Ако ви е потребна за 2 компјутери, јас ќе се прилагоди на цена!Месо mincing машина опрема 1 Висока јачина на з

DEN 479.52
Комерцијални blender штекер резервни делови 767 вози штекер возачот опрема печурки спојка заврши собрание Свеж
Комерцијални blender штекер резервни делови 767 вози штекер возачот опрема печурки спојка заврши собрание

Опис На Производот : Појачани Шест Мешање и Сечење TWK 767 800 Ножеви Нож100% сосема нов!Диск Штекер погоден за

DEN 235.20
За Philips Миксер Печат Прстен HR2101 HR2104 Blender Додатоци Запечатување Прстен На Мешање Нож Нови Свеж Со попуст
За Philips Миксер Печат Прстен HR2101 HR2104 Blender Додатоци Запечатување Прстен На Мешање Нож Нови

Известување1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебс

DEN 394.00 437.76
KSD302 Snap-тип термостат/удар температура прекинувач,4 - нозе автоматско ресетирање 92 целзиусови степени степен Свеж
15A/250V AC Четири-Дупка Времето Контролер Тајмер За Микробранова Печка Дома Шпорет Додатоци Свеж Со попуст
15A/250V AC Четири-Дупка Времето Контролер Тајмер За Микробранова Печка Дома Шпорет Додатоци

ЧетириДупка Времето Контролер Тајмер За Микробранова Печка Дома Шпорет ДодатоциТопло прашува : Без про

DEN 295.00 360.00
10pcs HVM12 Микробранова Печка Висок Напон Диоди Rectifier 12KV 350mA CL01-12 HVM10 Свеж
10pcs HVM12 Микробранова Печка Висок Напон Диоди Rectifier 12KV 350mA CL01-12 HVM10

Име на производ Rectifier Диоди Модел HVM12 Тековната 350 MA Max Врв Обратна Напон 12 KV Доведе Дијаметар 1.4 mm / 0.06" Те

DEN 506.40
2 Парчиња AC 250V 10A Бела Јасно 3 Pin АУ Кабелот за Напојување Електричниот Приклучок Конектор Свеж
2 Парчиња AC 250V 10A Бела Јасно 3 Pin АУ Кабелот за Напојување Електричниот Приклучок Конектор

Име на производ О 3 Pin Приклучок Конектор Материјал Пластика, Метал Приклучок Тип О 3 Pin Plug го Издржат Напо

DEN 287.52
250VAC 10A Кујна Ориз Шпорет за Контрола на Температурата Греење Термостат 3pcs Свеж
250VAC 10A Кујна Ориз Шпорет за Контрола на Температурата Греење Термостат 3pcs

Име на производ Bimetal Термостат Контролер Одговара за Електричен Шпорет Моќ AC 250 V 10 A Завртка Дупка со Диј

DEN 48.00
3 КОМПЈУТЕРИ/МНОГУ БР.5Household мелница за месо Крстот нож круг ножот нож Крстот мелница за месо делови ножеви Свеж
Микробранова Печка Делови 240V 25W 20W Сијалица T170 Светилка замена за lg Свеж Со попуст
Микробранова Печка Делови 240V 25W 20W Сијалица T170 Светилка замена за lg

Микробранова Печка Делови 240 V 25 W 20 W Сијалица T170 Светилка замена за lg 100% сосема нов ! Висок квалитет! Моде

DEN 375.00 421.92