4 парчиња/set washi лента маскирање ленти kawaii флорални магарешки washitape adesivos јапонски канцелариски cinta adhesiva decorativa diy

4 парчиња/set washi лента маскирање ленти kawaii флорални магарешки washitape adesivos јапонски канцелариски cinta adhesiva

15 %

DEN 114.00

DEN 133.92

Свеж

Во магацинот


Добредојдовте на нашиот канцелариски продавница
Поврзани производи
Сите овие фотографии направени од страна на нашиот тим.
Фото шоу
Име : 4 парчиња/set washi лента маскирање ленти kawaii флорални магарешки washitape adesivos јапонски канцелариски cinta adhesiva decorativa diy
Големина : 15mm* 3m 3 еез
30мм*3m 1 buc
Пакет : 4 парчиња/set кутија
Сите овие фото преземени од страна на нашиот тим
Answer : ___________________________ Note : 1.Сите мерења во cm, ве молиме имајте на ум 1 cm = 0.39 инч,1 инч=2.54 см 2.Ве молиме овозможи 0-3cm разлики поради прирачник за мерење. 3.Како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики. 4.Цел >200 долари, не треба платат дополнителна такса .ние брод од страна на DHL Fedex ТНТ итн слободно - освен некои земји. Ви благодариме за вашето разбирање ^_^ !

Тип: селотејп
Селотејп Тип: Еден Страна Лента
Бренд Име: YOUQIWJ
Број На Модел На: washi лента
боја: мулти боја
Место на Потекло: Yiwu Кина
Функција: Канцеларија училиште шише декоративни ленти
Стил: washi лента сет
Washi лента поставите тип: маскирање лента diy
Washi лента стил : Papeleria маскирање
Kawaii washi лента форма: DIY fita adesiva kawaii washi
Decorada washi црта лента: Виски washi лента
Washi стил: Обоени washitape
Washi лента пакет: 3+1 buc/set

Додатоци на производи

3cm*5m Мода Град банана washi лента DIY декорација scrapbooking излет маскирање лента селотејп етикета налепница канцелариски Свеж Со попуст
1.5-6cm*8m Гроздобер мапата билет washi лента DIY декоративни scrapbooking излет маскирање лента селотејп етикета налепница Свеж Со попуст
1pc Симпатична Црна и Бела Крстот Washi Лента Хартија Декоративни селотејп DIY Scrapbooking Налепници Етикета Маскирање Лента Свеж Со попуст
2 парчиња 10M Сјајот Лента се Држи Само Лепило Налепница Етикета Декоративни Хартија DIY Розова Свеж Со попуст
2 парчиња 10M Сјајот Лента се Држи Само Лепило Налепница Етикета Декоративни Хартија DIY Розова

Рачно изработени Essentials, направи вашата работа повеќе толку подобро Мерењето е дозволено грешка е + / 13cm.�

DEN 49.92
6pcs/пакет 2cm Фламинго остава Washi Лента хартиена трака DIY декорација Scrapbooking Налепница Етикета Маскирање Лента Училиште Свеж Со попуст
4/5 Ролни Јапонски Kawaii Washi Лента Подарок Сет DIY Декоративни селотејп Washi Лента Scrapbooking Дневник Маскирање Лента Свеж Со попуст
4/5 Ролни Јапонски Kawaii Washi Лента Подарок Сет DIY Декоративни селотејп Washi Лента Scrapbooking Дневник Маскирање Лента

wyприклучокstartЖешка Стока$5.07 $6.11$2.82 $3.62$1.83 $2.34$0.96 $1.23$3.88$2.63 $2.99$4.38 $5.28$9.03 $9.5wyприклучоккрајПрочитајте Пред да

DEN 138.00 138.24
2 ПАРЧИЊА Јапонија Романтична Сезона на Цреша DIY Washi Лента Декоративни Бележник Хартија Маскирање Фото Албум за Статистика Свеж Со попуст
10Designs Цвеќиња/Девојките/Торта/T/Book/ХРАНА Шема Јапонски Washi Декоративни Лепило DIY Маскирање на Хартиена Трака Налепница Свеж Со попуст
2.5 cm Симпатична боја балон Washi Лента селотејп DIY декорација Scrapbooking Налепница Етикета Маскирање Лента Училиште Канцеларија Свеж Со попуст
Круг Кол. 80mm со Силно Лепило ЕВА Бела или Црна Пена Лента 9080 Налепници за Монтирање на Рампа Двојно Еднострано се Користи Свеж Со попуст
Корејски Kawaii Канцелариски Декоративни Корекција Лента Лаптоп Дневник Симпатична Маскирање Лента Diy Училишни И Канцелариски Свеж Со попуст
А5 Двојно Страна Лепливи Ленти Леплива Хартија Лист Лента За Занает од 2 до 15 Листови 145*210mm Свеж
А5 Двојно Страна Лепливи Ленти Леплива Хартија Лист Лента За Занает од 2 до 15 Листови 145*210mm

Што е ова користат за ? Идеален за cardmaking и изработката Добро за фото рамки, hardcover,фото албуми,брошури,мен�

DEN 216.00
50mm Широк Гроздобер Тифани е песна на љубовно Писмо Kraft Декоративни Излет Washi Лента DIY Дневник Scrapbooking Маскирање Свеж
Прекрасна Фламинго washi лента маскирање лента DIY декорација Scrapbooking Налепница Етикета Маскирање Лента Училиште Канцеларија Свеж Со попуст
15mm Широк Сон Медуза Бајка, Фантастична Декорација Washi Лента DIY Излет Scrapbooking Дневник Маскирање Лента Escolar Свеж
DIY Хартија Јапонски Washi Маскирање Ленти Мода Девојка Фустани Декорација Лепливи Ленти Scrapbooking 25мм*10m Alideco Свеж Со попуст
DIY Хартија Јапонски Washi Маскирање Ленти Мода Девојка Фустани Декорација Лепливи Ленти Scrapbooking 25мм*10m Alideco

Внимание1.Овој производ е испратен со посебен Кина пост Ќе добиете следење на број,но тоа само може да се

DEN 121.00 134.40
10M Отпорни на Топлина Електрична Енергија Изолациони Црна Лента PVC Пламен Retardant Лепило Винил Електрична Изолација Ролна Свеж Со попуст
Свежо хартиена трака декорација лента маскирање Лента washi лента Свеж Со попуст
Свежо хартиена трака декорација лента маскирање Лента washi лента

детали за производотМногоцветни ситни и со помош на хартиена трака за Статистика селотејп многупарчињ�

DEN 376.00 470.40
2 ПАРЧИЊА Креативни Божиќ Серија Зелена Washi Лента DIY Декоративна Лента Боја на Хартија Канцеларија Лепило Канцелариски Маскирање Свеж Со попуст
Бујна Фабрика цвеќиња Blossomtime Црвено јагода акварел Декорација Washi Лента DIY Излет Дневник Бележник Налепница Маскирање Свеж Со попуст
Нови Пристигнување 1PC 15MM*10M црно и бело Washi Лента Широка Леплива селотејп Scrapbooking Албум DIY Декоративни Хартија Лента Свеж Со попуст
Black swan злато пердув крем ѕвезденото небо shinning ѕвезди Декорација излет Washi Лента DIY дневник Scrapbooking Маскирање Свеж Со попуст
Washi Декоративни Леплива Лента Fita Adesiva Маскирање Ленти Kawaii Papel Не Бележник Washitape Papel Cinta Adhesiva Decorativa Свеж Со попуст
Washi Декоративни Леплива Лента Fita Adesiva Маскирање Ленти Kawaii Papel Не Бележник Washitape Papel Cinta Adhesiva Decorativa

Добредојдовте на нашиот канцелариски продавницаПоврзани производиФото шоуИме : washi декоративни леплив

DEN 46.00 54.24
1Pcs Diy Бонбони Топла Цвет Лента Декорација се Тркалаат Diy Washi Декоративни Леплива Хартија Маскирање Лента Само селотејп Свеж Со попуст
5PCS Хартија Маскирање Ленти Бронзирање Текстура Црна, Бела Washi Лента DIY Scrapbooking Налепница Канцелариски Училиште Материјали Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА/Многу Мешана Боја јапонски washi маскирање лента поставена Градинарство материјали модели декоративни лепило хартија Свеж Со попуст
(Без лента) 1pc/многу Симпатична мачка форма дрвени Лента Фармацевт Kawaii Ленти точење Добар квалитет (сс-232) Свеж Со попуст
(Без лента) 1pc/многу Симпатична мачка форма дрвени Лента Фармацевт Kawaii Ленти точење Добар квалитет (сс-232)

Карактеристики : ( 1) Нови и Добар квалитет(2)Модата фармацевтСпецификации : големина : 9x7cmИспрати случаен

DEN 124.00 177.12