Нови 2017 HC-05 6Pin Безжична Bluetooth RF Transceiver Одбор Модул Сериски За Arduino

Нови 2017 HC-05 6Pin Безжична Bluetooth RF Transceiver Одбор Модул Сериски За Arduino

28 %

DEN 172.00

DEN 238.56

Свеж

Во магацинот

Опис : Со VCC, GND, TXD, RXD, КОПЧЕ за нога за Bluetooth Led укажуваат на Bluetooth конекција статус, брзо флеш покажува нечифтосан, бавно флеш покажува ВО режим, двојно флеш покажува машина поврзани Backplane settings LDO влезен напон од 3.6-6 V нечифтосан тековни е за 30m A, спарени 10m A, влезен напон забрануваат повеќе од 7 V апсолутна забрана на повратно моќ Интерфејс ниво 3.3 V, може да се директно поврзани на различни SCM (51, AVR, ПИК, РАКА, MSP430, итн.), на 5 V MCU, исто така, може да биде поврзана директно, без MAX232 не може да оди преку MAX232 Отворен за ефективна растојание од 10 метри, над 10 метри е исто така можно, но не на овој квалитетот на врската на далечина се направи за да се обезбеди пар подоцна, кога полн-дуплекс за сериска употреба, не треба да се знае ништо за Bluetooth протокол, но само поддржува 8 податочни битови, 1 запре малку, не паритет комуникација формат, која е најчесто користена комуникација формат не поддржува формати Поддршка да воспостави Bluetooth конекција преку НА команди поставите baud rate), passkey, постави параметри се снимени по Спецификација : Сосема нов Влезен напон : 3.6-6 V Работат на струјата : појавување за 30 м, за појавување на комуникација за 10 m A Излезна Моќност Класа : Класа 2 Големина : прибл. 3.7x1.6cm/1.46x0.63inch Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 x Pc Transceiver Модул

Бренд Име: JINSHENGDA
Компатибилен Марка/Модел: Никој
Компатибилен: Конзола За Игри

Додатоци на производи

Единствен Излез DC 36 Volt 10 Amp 360 вати трансформатор AC/DC 36V 10A 360W Прекинувачки Режим на Напојување Свеж Со попуст
Единствен Излез DC 36 Volt 10 Amp 360 вати трансформатор AC/DC 36V 10A 360W Прекинувачки Режим на Напојување

Единствен Излез DC 36 Volt 10 Amp 360 вати трансформатор AC / DC 36 V 10 A 360 W Прекинувачки Режим на НапојувањеКарактер

DEN 2097.00 2207.52
Жичен Gamepad Контролер Со Три Копчето за за Nintendo GameCube Џојстик N за GC Свеж Со попуст
Жичен Gamepad Контролер Со Три Копчето за за Nintendo GameCube Џојстик N за GC

Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака Пред да се врати на предмети, ве мо

DEN 580.00 623.52
Кристално јасна Игра Конзола Заштитник Случај Транспарентен Патување Носат Хард Корица Заштитни Случај Школка за Sony PSP 2000 Свеж Со попуст
50pcs многу Големо велика БРИТАНИЈА Приклучокот за Напојување AC Адаптер за NIntendo за N64 Свеж
50pcs многу Големо велика БРИТАНИЈА Приклучокот за Напојување AC Адаптер за NIntendo за N64

За да дознаете повеќе за плаќање на Ali Express, ве молиме погледнете го "Help Center"ИспоракаКога ќе нарачате, ве м

DEN 17669.76
Црна Plug & Play 1.8 m/6 стапки Контролер Продолжување Кабелот Gamepad Доведе Кабел за Nintendo Wii Gamecube Контролори Свеж Со попуст
Црна Plug & Play 1.8 m/6 стапки Контролер Продолжување Кабелот Gamepad Доведе Кабел за Nintendo Wii Gamecube Контролори

Ве молиме овозможи 12mm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме Ние ќе трага на вашата цел

DEN 80.00 105.60
5PCS/4 МНОГУ Канал 5V DC Реле Модул Цврста Состојба ниско ниво на РБС AVR DSP Свеж Со попуст
5PCS/4 МНОГУ Канал 5V DC Реле Модул Цврста Состојба ниско ниво на РБС AVR DSP

4 Канал 5 V DC Реле Модул Цврста Состојба Високо Ниво РБС AVR DSPОпис : 5 V цврста состојба релеи 240 V 2 A, излез со r

DEN 837.00 881.28
Mortal Kombat 6 16 малку СЕГА MD Игра Картичка За Sega Mega Drive За Битие Свеж
Mortal Kombat 6 16 малку СЕГА MD Игра Картичка За Sega Mega Drive За Битие

16 Малку Сега Игра Картичка Пад На Превозот1 Руски купувачот , ве молиме кажете ни го вашето име со Три анг

DEN 182.40
Bram Stoker е Дракула (U) 60 Pin Игра Картичка За 8 Малку Subor Игра Плеер Свеж Со попуст
Bram Stoker е Дракула (U) 60 Pin Игра Картичка За 8 Малку Subor Игра Плеер

8 Малку 60 Pin Игра Картичка Капка Превозот Бесплатен Превозот1 Руски купувачот , ве молиме кажете ни го ваш

DEN 319.00 335.52
Кристално јасна Пластични Игра Заштитна Конзола на Кожата Случај Покрие Школка со 2Pcs Екран Заштитник Филмот за Новиот Nintendo Свеж Со попуст
Капакот на батеријата Капак Вратата Замена За GBA Задната Врата Случај За Nintendo Момче Однапред Свеж Со попуст
Капакот на батеријата Капак Вратата Замена За GBA Задната Врата Случај За Nintendo Момче Однапред

Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно пред да плаќаат Купувачот треба да го врати произ

DEN 54.00 65.28
Висока Дефиниција 1.8 m Композитни AV 3 РКА HD ТВ Аудио AV Видео Кабелот Оптички Кабел за Xbox 360 Свеж Со попуст
Висока Дефиниција 1.8 m Композитни AV 3 РКА HD ТВ Аудио AV Видео Кабелот Оптички Кабел за Xbox 360

Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчист

DEN 400.00 430.08