Висок квалитет 30/25 DC 6V 12V 24V Electromagnet Кревање 12KG Електромагнетниот Морон Држи Електрични Магнет,прифати нестандардни обичај

Висок квалитет 30/25 DC 6V 12V 24V Electromagnet Кревање 12KG Електромагнетниот Морон Држи Електрични Магнет,прифати нестандардни

42 %

DEN 145.00

DEN 249.60

Свеж

Во магацинот


Не-стандардни може да биде обичај,Минималната дебелина може да биде 4 MM.
Мазна и рамна површина.
Electromagnet во работна состојба електромагнетни конверзија би производство на одредена количина на топлинска, електрична енергија почесто на повисока температура, која е нормален феномен.
Модел : 30/25 Предмет : Одржување на Електрични Магнет Влезен Напон : DC 6 V 12 V 24 V 36 V Потрошувачка на Енергија : 3 W Држи Сила : 12kg Материјал : Метал Боја : . Одби да го оспори, на ваш сопствен ризик. !!! Ве молиме да обрнете внимание кога ќе сакате да го купите.5
25
40/25
40
18
25
5
4
30
49/21
49
23
21
6
5
40
50/27
50
23
27
6
6
50
50/30
50
23
30
6
7
60
59/34
59
27
34
8
10
70
65/30
65
26
30
8
10
80
65/60
65
27
60
8
16
100
70/9
Автомобил табличка
70
32
9
5
9
15
70/10
Автомобил табличка
70
32
10
5
9
20
80/10
Автомобил табличка
80
34
10
5
9
25
80/38
80
34
38
8
12
100
80/38
80
34
38
8
13
120
80/80
80
37
80
10
20
200
100/40
100
42
40
10
12
150
100/40
100
42
40
10
13
200
120/40
120
58
40
12
15
300
120/50
120
58
50
12
15
350
120/70
120
58
70
12
15
400
Кликни за да се купи
150/50
150
80
50
14
15
500
160/50
160
80
50
14
15
600
Не-стандардни може да биде обичај,Минималната дебелина може да биде 4 MM.(Ако дебелината се намалува, вшмукување се намалува)
6、 објектот да бидат вовлечени мора да бидат блиски , средината не може да се прошарани со предмети или празнини
!!! Спротивно на било какви услови, вшмукување ќе се намали, не максимално вшмукување.5
25/11
25
10
11
4
2
5
25/20
25
12
20
4
2
5
30/22
30
12
22
4
3
10
30/25
30
12
25
4
3
12
34/18
34
16
18
4
3
18
34/25
34
16
25
5
3.
Ако ви треба друг модел , ве молиме кликнете на модел во табелата
Модел
D(mm)
D(mm)
H(mm)
М
Моќност(W)
Вшмукување(KG)
10/10
10
4
10
2
1
0.
Широко се применуваат во automations : собранието линија, сортирање машина, механичка рака, експериментални објект, итн
вшмукување значи повеќе од 5cm во дебелина, површина грубост, површината е поголема од крст-пресек областа на electromagnet и максимално вшмукување целосно се вклопуваат заедно на железо-базирани материјал.
Моќен и компактен.
Ниска потрошувачка и сигурен.5
20
36/38
36
38
5
25
40/20
40
18
20
5
3.
4、 објектот да бидат вовлечени мора да биде поголема или еднаква на површината на магнет
( На пример : магнет е 20*15 мм , па површина е
S= π r2 = 10 2 π 2 mm
па објект да бидат вовлечени мора да биде поголема или еднаква на 10 2 π mm 2 )
5、 објектот да бидат вовлечени мора да биде поголема од 8мм .
Температурата во рок од 130 степени.
3、 објектот да бидат вовлечени мора да биде рамен и чист .
2、 Правилна употреба на напојување, отценети напон.
Белешки : Ние често промените lables за удобен производство! Ве молиме не се грижи за тоа!
!!! Мерки на претпазливост !!! :
Електромагнети мора да ги исполнуваат следните услови за да се постигне максимално вшмукување :
1、објектот да бидат вовлечени мора да има добра магнетни пропустливост .3
13/27
13
5
27
3
1
1
13/30
13
5
30
3
1
1
20/15
20
8
15
4
2
2.

боја: 6V, 12V, 24V, 36V, Custom
Бренд Име: qgt
Тип: Електромагнетниот
Обликот: Стап
Број На Модел На: BR30/25
Композитни: ретки земјата магнет
Примена: Индустриски Магнет
Објектот: Држење Електрични Магнет
Влезен Напон: DC 6V 12V 24V 36V
Потрошувачка на енергија: 3W
Држи Сила: 12kg
Материјал: Метал
боја: сребрена

Додатоци на производи

10 Компјутери Јаглероден Челик Фидер Пролет За Makerbot 3D Печатач Екструдер Температура Кревет Свеж Со попуст
10 Компјутери Јаглероден Челик Фидер Пролет За Makerbot 3D Печатач Екструдер Температура Кревет

Силна пролет за 3 D Печатач Екструдер Одлична еластичност, замор отпор Никел позлатен, отпорност на коро

DEN 46.00 55.20
Бесплатен превозот 2 метри 12.7x1.5mm Флексибилни Магнетна Лента со 3M само лепило гума магнети за настава Свеж Со попуст
Бесплатен превозот 2 метри 12.7x1.5mm Флексибилни Магнетна Лента со 3M само лепило гума магнети за настава

2 метри лента со 3 M само лепило гума магнет 12.7x1.5mm Должина : 2 метри, Големина : 12.7x1.5mm Max Температурата на ра

DEN 324.00 431.52
25 Фунти Мулти-агол Заварување Магнет/Neodymium Магнетни Стегач за Одржување со големина од 120*80*15mm Свеж Со попуст
25 Фунти Мулти-агол Заварување Магнет/Neodymium Магнетни Стегач за Одржување со големина од 120*80*15mm

25 Фунти Мултиагол Заварување Магнет / Neodymium Магнетни Стегач за Одржување со големина од 120*80*15mmПакетот вк

DEN 485.00 527.52
Силна On/Off Adust-О Магнет Плоштад за Заварување Магнет Neodymium Магнетни Менгеме WM1-4590L Голема Големина Свеж Со попуст
Силна On/Off Adust-О Магнет Плоштад за Заварување Магнет Neodymium Магнетни Менгеме WM1-4590L Голема Големина

1 На брз и лесен начин да се одржи на метал workpieces на 45° & 90°, идеален за круг и квадратни цевки, агол итн.2 Пр

DEN 2030.00 2160.00
Најдобар Квалитет 10KG/22lb Сила 160mm Гас Пролет 400mm Централната Дистанца 2 парчиња за Продажба Свеж Со попуст
Најдобар Квалитет 10KG/22lb Сила 160mm Гас Пролет 400mm Централната Дистанца 2 парчиња за Продажба

Спецификација : Име : Гас Пролет Тежина : 250 g Материјал : Метал Сила : 10 KG / 22lb Удар : 160mm / 6.3" Навој Дијаметар

DEN 1214.00 1320.00
20 КГ/44lb Сила 155mm Удар Гас Пролет за Мебел Гас Кочење Лифт Проп Вратата 155mm*390mm Automative Гас Извори за Автомобил Свеж Со попуст
20 КГ/44lb Сила 155mm Удар Гас Пролет за Мебел Гас Кочење Лифт Проп Вратата 155mm*390mm Automative Гас Извори за Автомобил

Спецификација : Име : Гас Пролет Тежина : 195 g Материјал : Метал Сила : 20 KG / 44lb Удар : 155mm / 6.1" Навој Дијаметар

DEN 1038.00 1128.00
Супер Магнети 1PCS Кол 50x30 mm топла круг магнет Силни магнети Ретки Земјата Neodymium Магнет 50x30mm трговија на големо 50*30мм Свеж Со попуст
трговија на големо 4PCS D20*10мм круг N50 Силна магнетна сила ретки земјата Neodymium магнет дијаметар 20X10MM Свеж Со попуст
трговија на големо 4PCS D20*10мм круг N50 Силна магнетна сила ретки земјата Neodymium магнет дијаметар 20X10MM

трговија на големо 4 PCS D20*10мм круг N50 Силна магнетна сила ретки земјата Neodymium магнет дијаметар 20 X10 MMИзвес

DEN 445.00 468.48
Бесплатен превозот 3PCS DN16mm /20mm /25мм Должина 300мм ПВЦ жица бендер свиткување пролет жица цевка свиткување уред hydropower Свеж Со попуст
15pcs Пролет Нерѓосувачки челик torsion извори 0.5 mm жица tensioning torsion пролет Свеж
15pcs Пролет Нерѓосувачки челик torsion извори 0.5 mm жица tensioning torsion пролет

15pcs Пролет Нерѓосувачки челик torsion изворипролет жица со дијаметар=0.5 mmнадворешниот дијаметар=5mmКалеми =3

DEN 350.40
1PCS 50X50X25 (47x47x22 mm) Супер Силен Спасување Магнет Ретки Земјата Диск Магнет со прстен магнет Neodymium Магнети 50*50*25 Свеж Со попуст
1PCS 50X50X25 (47x47x22 mm) Супер Силен Спасување Магнет Ретки Земјата Диск Магнет со прстен магнет Neodymium Магнети 50*50*25

Ви благодариме Neodymium магнети Usages Дома Држи Зачин Лименки на Страната на Вашиот Фрижидер,Магнетна Терапи

DEN 781.00 1346.88
5pcs 0.8*300мм серија место пролет 0.8 mm жица компресија притисок извори пролет OD=4/5/6/7/8/9/10/12/14/20mm Свеж Со попуст
5pcs 0.8*300мм серија место пролет 0.8 mm жица компресија притисок извори пролет OD=4/5/6/7/8/9/10/12/14/20mm

0.8 mm место пролет жица микро пролетМатеријал : Јаглероден челикжица со дијаметар(d)=0.8 mmнадворешниот дија

DEN 430.00 430.08
1pcs 40mm x 20mm x 5mm Супер Силен Neodymium магнет Ретки Земјата N35 Магнет 40*20*5 Никел 40x20x5 НОВ магнет метал Свеж Со попуст
1pcs 40mm x 20mm x 5mm Супер Силен Neodymium магнет Ретки Земјата N35 Магнет 40*20*5 Никел 40x20x5 НОВ магнет метал

Никогаш место neodymium магнети во близина на електроника, како ни флопи дискови, кредитни картички, магнетс

DEN 177.00 217.92
Држење Магнет Електрични P20 / 15 Укинување на 2.5 KG Electromagnet Електромагнетниот DC 12 V Свеж Со попуст
Држење Магнет Електрични P20 / 15 Укинување на 2.5 KG Electromagnet Електромагнетниот DC 12 V

Детали за производот Параметри Влезен напон : 12 V DC стандард на струјата : 0.25 На потрошувачка на Енергија

DEN 117.00 141.12
2-20pcs N52 NdFeB Блок 100x10x10 mm околу 4 Долго Бар Силна Neodymium Постојан Магнет Ретки Земјата Индустрија Промешајте Magnetics Свеж Со попуст
2-20pcs N52 NdFeB Блок 100x10x10 mm околу 4 Долго Бар Силна Neodymium Постојан Магнет Ретки Земјата Индустрија Промешајте Magnetics

За изразат испорака, Fed Ex ОДНОСНО&IP, UPSот Saver&Експедитивни, DHL, DPEX најчесто се користат.9 Килограми >11.4 KOe >14 KO

DEN 959.00 959.04
Конкурентни Производи .325- .058 64dl Пила Синџири Свеж
Конкурентни Производи .325- .058 64dl Пила Синџири

5 мм)guage 64 вози линкКарл Референца : K2 C64 E STПравец на Референца : 58 J64Oreg Референца : 21 BP64 UНие сме посветени д

DEN 762.72
1216 PEX-al-PEX пролет, цевки пролет, цевки бендер, цевки виткање машина, Водоводни системи и алатки, должина 27cm Свеж Со попуст
30*25мм Вшмукување 12KG 120N DC 5V/12V/24V Мини електромагнетниот electromagnet електрични Кревање електро магнет силна носителот Свеж Со попуст
Средни Магнетни Заварување Земјата Менгеме 300A Заварување Носителот Свеж Со попуст
Средни Магнетни Заварување Земјата Менгеме 300A Заварување Носителот

Внимание : Жолта или црна ќе бидат испратени во случаен избор, само според нашите вистински акции.Примен

DEN 1480.00 1574.40