Дополнителен Комплет за Arduino Breadboard USB Кабел LED LDR Отпор 40 Pin Насловот Батеријата Dupont Кабли Држачот за УНО Р3

Дополнителен Комплет за Arduino Breadboard USB Кабел LED LDR Отпор 40 Pin Насловот Батеријата Dupont Кабли Држачот за УНО Р3

10 %

DEN 567.00

DEN 629.76

Свеж

Во магацинот


Дополнителен Комплет за Arduino Breadboard USB Кабел LED LDR Отпор 40 Pin Насловот Батеријата Dupont Кабли Држачот за УНО Р3
Пакет Iist :
Arduino-Компатибилна УНО Одбор x 1
400 Точка Solderless Мини Леб Одбор x 1
220 Отпорници R x 10
100 Отпорници R x 10
10k Отпорници x 10
1 K Отпорници x 10
5mm Црвени LED x 5
5mm Зелена LED x 5
5mm во Жолта боја LED x 5
прекинувачи со Бела капа x 2
прекинувачи со Црвена шапка x 2
прекинувачи со Сина шапка x 2
Dupont Кабли Машки да Машки x 20
9 V Батерија Носителот x 1
USB Кабел x 1
LDR x 2
40 pin насловот x 1
Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T/T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 5. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од проценува дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! 6. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. 7. Време на испорака : ве Молиме контактирајте со нас за повеќе детали.
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. 2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање. 3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена. 4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. Ако не сте задоволни со нашата служба за производот, Ние очекуваме позитивен фидбек и 5 ѕвезди на детални продавачот Оценка, Ние ќе го прават истото за вас. ако имате било каков проблем или не се задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во секое време пред да ја напушти други повратни информации, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа. Ви благодариме! Уживаат во шопинг тука!

Додаток Тип: Други Модул Делови
Бренд Име: SHCHV
Компатибилен со: за Arduino
is_customized: Yes
Состојба: Нови

Додатоци на производи

2 Групи на Аркадна Игра Машина DIY Делови за JAMMA MAME & RetroPie: Нула Одложување на КОМПЈУТЕР, USB Енкодер+Жица Кабли Свеж
2 Слој Малина Пи 3 Акрилик Монтажа Плоча 14.5 *10.5 см за Breadboard ,GPIO Expension Одбор,Одбор RPI Свеж Со попуст
2 Слој Малина Пи 3 Акрилик Монтажа Плоча 14.5 *10.5 см за Breadboard ,GPIO Expension Одбор,Одбор RPI

2 Слој Акрилик Монтажа Плоча 14.5 *10.5 см за Breadboard ,GPIO Expension Одбор,RPI Одбор Компатибилен Малина Пи 2 / 3Функција

DEN 358.00 447.36
AlphaBot-Пи Acce Пакет Малина Пи Робот за Полнење (не Пи) AlphaBot + Модулот на Камерата за Полнење за Малина Пи 3Б 2B Б+ НАС/ЕУ Свеж Со попуст
GY-87 10DOF Модул MPU6050 HMC5883L BMP180 Сензор 3axis gyroscope+магнетно поле+Притисок+triaxial акцелеметарски Свеж Со попуст
GY-87 10DOF Модул MPU6050 HMC5883L BMP180 Сензор 3axis gyroscope+магнетно поле+Притисок+triaxial акцелеметарски

GY87 10 DOF Модул MPU6050 HMC5883 L BMP180 Сензор 3axis gyroscope+магнетно поле+Притисок+triaxial акцелеметарски Бесплатен превоз

DEN 576.00 720.00
5V 2.5 Малина Пи 3 Моделот Б Напојување Адаптер за Полнач Микро Полнење на ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Plug Моќ Полнење за Малина Свеж Со попуст
Нови Малина Пи 3 Модел Б на Модулот на Камерата 5MP 1080P Ноќ Визија Камера + 2 Инфраред Сензор за Светла за Малина Пи Камера Свеж Со попуст
UART Отпечаток Читателот Модул STM32F205 Одборот Fingerprinting Модул Алгоритам TFS-9 Оптички Сензор TFS-D400 Development Kit Свеж Со попуст
UART Отпечаток Читателот Модул STM32F205 Одборот Fingerprinting Модул Алгоритам TFS-9 Оптички Сензор TFS-D400 Development Kit

UART Отпечаток Читателот Модул STM32 F205 Одборот Fingerprinting Модул Алгоритам TFS9 Оптички Сензор TFSD400 Development KitUART От

DEN 1728.00 1919.52
QFP100 LQFP100 QFP STM32F2 STM32F4 STM32 IC Тест Приклучок за Програмирање Адаптер 0.5 Теренот Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
QFP100 LQFP100 QFP STM32F2 STM32F4 STM32 IC Тест Приклучок за Програмирање Адаптер 0.5 Теренот Бесплатен Превозот

QFP100 LQFP100 QFP STM32 F2 STM32 F4 STM32 IC Тест Приклучок за Програмирање Адаптер 0.5 Теренот Бесплатен ПревозотYamaichi IC Те

DEN 3261.00 3791.52
SunFounder Малина Пи 3, 2, Б+ Куќиште Метал Случај со Топлина Дисипација Силициум Подлога Raspberri пи 3 Случај(Одбор не се Свеж Со попуст
Нови ATmega328P Развој на Одборот За УНО Р3 Bootloader Проектот DIY Z09 Капка брод Свеж Со попуст
Нови ATmega328P Развој на Одборот За УНО Р3 Bootloader Проектот DIY Z09 Капка брод

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Опис На Arduino УНО подигање програма е програмиран у

DEN 245.00 295.68
NRF51822 Bluetooth Модул / Networking Модул BLE400 +безжичен модул Core51822=NRF51822 Eval Комплет Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
NRF51822 Bluetooth Модул / Networking Модул BLE400 +безжичен модул Core51822=NRF51822 Eval Комплет Бесплатен Превозот

http : / / escrow.27 Pinheader теренот : 2.3 V моќ влез / излез : обично се користи како излезна моќ, исто така, се заеднич

DEN 947.00 1007.52
Малина Пи 3 GPIO Советодавниот Одбор +MB-102 830 Точка Breadboard + 40 Pin GPIO Кабел + 65pcs Скокач Кабел За Портокалова Пи Свеж Со попуст
Малина Пи 3 GPIO Советодавниот Одбор +MB-102 830 Точка Breadboard + 40 Pin GPIO Кабел + 65pcs Скокач Кабел За Портокалова Пи

Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи : Малина Пи 3 40 Pin GPIO

DEN 392.00 412.32
DSO138 Дигитални Oscilloscope Електронски Дијагностички-Алатка за Учење Osciloscopio Поставите 1Msps + Нов Акрилик Случај Проѕирна Свеж Со попуст
DHT22 Температура-Влажност Сензор за откривање на температурата и влажноста на воздухот повисока точност поширока од DHT11 За Свеж Со попуст
Малина Пи 3 Моќ Конектор за 5V 2.5 Микро Порт Адаптер Снабдување ЕУ НИ велика БРИТАНИЈА АУ Приклучок За Малина Пи 3 Моделот Свеж Со попуст
1.54 инчен e-Хартија Модул 200x200,E-Ink екран ,SPI интерфејс за Малина Пи итн.Две-Дисплеј во боја: црна,бела,делумно освежете Свеж Со попуст
10 компјутери/многу 5V 2A Моќ Приклучок Адаптер за полнење на ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучокот за Напојување За Малина Пи Свеж Со попуст
STM8-QFP32 QFP32 TQFP32 FQFP32 PQFP32 STM8 Yamaichi IC Тест Приклучок за Програмирање Адаптер 0.8 mm Теренот Свеж Со попуст
STM8-QFP32 QFP32 TQFP32 FQFP32 PQFP32 STM8 Yamaichi IC Тест Приклучок за Програмирање Адаптер 0.8 mm Теренот

Yamaichi IC Тест & Горатво Штекер со едноставна одбор, особено за STM8 микроконтролерски во QFP32(0.8 mm теренот) пак

DEN 2022.00 2351.52
Fireduino PC Комбинираат МАТИЧНИ образование нула Графички програма IOT развој одбор pcduino wifi модул ARM Cortex M3 демо Свеж
Дополнителен Комплет за Arduino Чекор Моторни Серво 1602 LCD LM35DZ SG90 Сензори HC-SR04 DHT11 Breadboard Скокач Жица за МЕГА Свеж Со попуст
Дополнителен Комплет за Arduino Чекор Моторни Серво 1602 LCD LM35DZ SG90 Сензори HC-SR04 DHT11 Breadboard Скокач Жица за МЕГА

Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБ

DEN 1696.80