220V 25/50/75/100W Мали Мини Керамички Emitter Грејач Светилка Светилки Далеку ИНФРАЦРВЕНА Греење Brooder Црна C42

220V 25/50/75/100W Мали Мини Керамички Emitter Грејач Светилка Светилки Далеку ИНФРАЦРВЕНА Греење Brooder Црна C42

18 %

DEN 123.00

DEN 149.76

Свеж

Во магацинот


100% сосема нов и висок квалитет Вовед : Со цел да се обезбеди одлична средина за вашиот симпатична рептили,ова керамички светилка е најсоодветниот работа за вас.бидејќи испуштаат далеку инфрацрвена може да се зачува топлината,Откако ќе го инсталирате,домашните миленици ќе имаат прекрасен здравствена заштита,тие спијат добро,расте здрава,направи да се грижи помалку за нив.И на сите вас дефинитивно да биде среќен во исто време. Карактеристики : Висока термичка ефикасност природни инфраред емисија. Солидна керамички елементи,погоден за влажна средина. Има промовиран во одгледувањето фах температура. 100% топлина ефикасност. Радијатор произведува долго бран инфрацрвена топлина со зрачење може ефикасно да се загрее на reptilia животно. Може да обезбеди количеството на топлина за рептили,обезбедува извор на топлина е nonluminous,долг животен век достигне 10000 часа. Инфраред топла може да навлезат во кожата организација,проширува крвните садови,промоција на циркулацијата на крвта,на подобрување на здравјето и го забрзува за да биде обновено за здравјето. Емитира природни"Сонце-како" инфрацрвена топлина,без светлината емитирана,не се наруши нормалното photoperiods (ден/ноќ). Спецификација : Име на Производ : 220 V Мали Мини Керамички Emitter Грејач Светилка Светилки Далеку ИНФРАЦРВЕНА Греење Brooder Материјал : Керамички Боја : Црна(Како што е прикажано на сликата) Димензии : стан.70 mm x 50 mm / 2.75 x 1.96 инчен Извор на Енергија : 25 W / 50 W / 75 W / 100 W Напон : 220 - 240 V База Тип : E27 ( Стр закуп забелешка : типот на светилки база за оваа крушка е E27) Количина : 1 компјутер Топло прашува : 1.За причината на прирачник за мерење,тоа ќе се случи 1-3 см грешка,ве молиме осигурете се дека е во ред за вас пред да нарачате; 2.Бидејќи на различни монитори и lamplight,сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот,навистина ви благодариме за вашиот вид разбирање! 3.Керамички светилка само,други додатоци демо на сликата не се вклучени. 4.Бидејќи на керамички материјал,површината ќе биде премногу висок по вклучувањето на долго време,не директно на допир за време на употреба. Пакувањето вклучува : Керамички светилка x 1 (без мало пакет)

Бренд Име: Ајде да домашно Милениче
Број На Модел На: керамички светилка
Извор На Енергија: Други

Додатоци на производи

Нови Пристигнување Пет Роботи Пластични Контејнери Кади Риби Роботи, Amphibians Бања Кади Бања Производи Terrariums & задолжени Свеж Со попуст
Долго Супер Рептил Дрво Пинцети Клипови 28 cm и 16.5 cm големина Жаба Spider Алатка Отпадоци Терариум Чистење и Хранење Свеж Со попуст
Енергија-заштеда на домашно Милениче USB Топлина Мат Рептил Карбонски Влакна Потоплите Постојана Температура Водоотпорен Кревет Свеж Со попуст
13W Спирала Стил Влекачи Гуштер УВ UVB Светлина Светилки за Заштеда на Енергија Светилки Свеж Со попуст
13W Спирала Стил Влекачи Гуштер УВ UVB Светлина Светилки за Заштеда на Енергија Светилки

Опис : Изглед боја : белаСветла боја : UVB5.0 / UVB10.0Материјал : алуминиум алуминиумски + стаклениотКонектор : E

DEN 402.00 618.24
Аквариум Риба Резервоарот Мини Морска Ѕвезда Во Облик На Ракчиња Дома Засолниште Одгледување Пештера Свеж Со попуст
Аквариум Риба Резервоарот Мини Морска Ѕвезда Во Облик На Ракчиња Дома Засолниште Одгледување Пештера

100% сосема нов и висок квалитет Тип : Шкампи Мали Риби Керамички Дома Засолниште Пештерата Материјал : Ке

DEN 47.00 56.16
Желка Bask Тераса Островот Платформа Аквариум Резервоарот Рептил Клупа Оркестарот Мали Димензии-F1FB Свеж Со попуст
Желка Bask Тераса Островот Платформа Аквариум Резервоарот Рептил Клупа Оркестарот Мали Димензии-F1FB

100% сосема нов и висок квалитетОпис : Висок квалитет и лесен за употреба.Нетоксични и без мирис, висока те

DEN 68.00 82.08
Дрво Природно Стебло Driftwood Аквариум Риба Резервоарот Растенијата Декорација Украс- Свеж Со попуст
Дрво Природно Стебло Driftwood Аквариум Риба Резервоарот Растенијата Декорација Украс-

Опис : Материјал : Дрво Бои : Дрво Боја Направен од Природно Дрво и без штета за риба Совршен за аквариум и

DEN 69.00 82.56
1 Buc Рептил Инкубатор Желки Змии, Гуштери Керамички Топлина За Греење Светилки Термостат Smart Термостат Термостат Свеж Со попуст
1PC Рептил Рефлексивни Филм За Brooder Инкубатор Домашни миленици Грејач Греење Подлога Мат Z07 Пад на Превозот Свеж Со попуст
1PC Рептил Рефлексивни Филм За Brooder Инкубатор Домашни миленици Грејач Греење Подлога Мат Z07 Пад на Превозот

Опис : Екстра тенок дизајн со различни големини за да го изберете Тоа е идеална Греење подлога рефлексив

DEN 42.00 50.40
Терариум за влекачи Транспарентна Пластична Кутија Инсекти Рептил Транспорт Одгледување во Живо Храна за Хранење Кутија Свеж Со попуст
Аквариум Декорација Багажникот Bole Driftwood Пештерата за Риба Резервоарот Смола Украс Свеж Со попуст
Аквариум Декорација Багажникот Bole Driftwood Пештерата за Риба Резервоарот Смола Украс

100% сосема нов и висок квалитет на Овој Аквариум Декорација дека можете да ги купите, за украсување на ри

DEN 109.00 132.00
Аквариум Риба Резервоарот Нерѓосувачки Челик Алги Coralline Scraper На Ножот Почиста Алатка- Свеж Со попуст
Аквариум Риба Резервоарот Нерѓосувачки Челик Алги Coralline Scraper На Ножот Почиста Алатка-

100% сосема нов и висок квалитет на производите е дизајниран според човечки инженеринг принцип...

DEN 261.00 314.40
Аквариум Рептил Желка УВА UVB Осветлување Светилка Носителот E27 Clip-за Аквариум Осветлување Носителот Гуштер Змија Керамички Свеж Со попуст