РКА-103P PCB Монтажа AV 1 pin jack РКА Женско Грло /РКА DVD, VCD ТВ AV Приклучок за Полнач /AV PIN Jack 30 парчиња/многу

РКА-103P PCB Монтажа AV 1 pin jack РКА Женско Грло /РКА DVD, VCD ТВ AV Приклучок за Полнач /AV PIN Jack 30 парчиња/многу

5 %

DEN 319.00

DEN 336.00

Свеж

Во магацинот


Ако ви треба било кој друг стил на Рка Џек ,
Се внимание, ве молиме :
ако не одредите боја ,ние ќе случаен испорака.2 Контакт Отпор 30m Изолационен отпор 100 Издржливост AC 500 V(50 Hz)1min) Actuating сила 5-30 N Живот 10000 пати
2.
Номинална Оптоварување : DC 50 V 0.0 кг Пакет Тип : 500 парчиња по торба 20 кеси по картон
. рка џек конектор Descrption :
1.Стабилен Висок Квалитет
3.2 НА
рка џек конектор
1. се концентрира на Увоз и Извоз.Изолатор бои : црвена, црна, жолта, бела, сина, сива, зелена, портокалова, и други бои
3.
рка џек конектор Сите производи
Пакување Предмети по Картон : 500 Парчиња/Торба Пакет Мерки : 41 X37 X26 cm Бруто Тежина : 21.Го издржат Напон : 500 V AC/мин
2.многу видови на RAC понудени
2. рка џек конектор Technial податоци
Температурата Спектар -40-70 o C Номинална Оптоварување DC 50 V 0.Совети и Надворешниот диригент прстен Meterial : Месинг или позлатен Сребрен
4. беше основана во декември 2005 година. На компании мисија е "на меѓународната, глобална услуги, вашето задоволство е наша извршување.ОЕМ Добредојде
5. Производство, тестирање и добро опремени, силна техничка сила, собранието на фабрика за склопување производство како mainstay. Ние поседува проследено подружница корпорации :
Yueqing Производител на електрична Co. рка џек конекторот од сите Делови :
Пакување & Испорака,За Исплата
MOQ : 30 PCS
Плаќање : T/T,L/C,,Western Union
Производство на олово време : 7-15 работни дена
Превозот порт : Wenzhou,Ningbo Или Шангај
Превозот товарни : цитирани под клиент 's барање
Нашите Услуги
ОЕМ и ODM За Клиентите
Професија во извоз на услуги од Производител на Електрична
Попусти се обезбедени врз основа на цел количина
Стабилен Висок Квалитет И Брза Испорака
Конкурентни Цени И Професионална Услуга
Компанијата Информации
Производител на Индустриски и Трговски Компанија започна да се кандидира businiess од 2006 година, која се наоѓа во Wenzhou Yueqing - светски познатата град за ниско-напонски електрични апарати. рка џек конектор Dawing
3.ОЕМ добредојдовте Опис на Производот
1. Оваа компанија wholeheartedly добредојде на домашни и странски бизнисмени покровителство, искрена соработка, големата вкупно.
Yueqing Tong Fa Електронски Co." Неколку добро познати производи и домашната електроника индустрија, поддршка на групи, и извезуваат во многу земји во Европа, Америка и Југоисточна Азија, длабоко доверени од страна на клиентите. Компанијата специјализирана за производство на електронски компоненти и прибор за бизнис.Главно се користи во телевизиска фитинзи ,SKD сетови , Мулти-медиа систем,Звучник,Пренослив аудио плеер,Professiona активни звучници,DVD, VCD мини стерео работа и сл. Главните производи се : говорник, прекинувач (копчето прекинувачи, за да се префрлате прекинувачи, микро прекинувач), CRT цевка приклучок, аудио и видео џек, џек за слушалки, допрете прекинувачи, S-Video, звучници, прибор за внесување сокет (AC штекер), DC моќност приклучок, правоаголни приклучок, VGA приклучоци, различни жици блокови и помошната функција се префрлат повеќе од десетина главни категории, стотици видови на спецификации.

Бренд Име: makerele
Број На Модел На: РКА-103P
Место на Потекло: жеџијанг во Кина (Копно)
Тип: РКА,Хоризонтална
Материјал на Надворешниот Диригент: Месинг или нерѓосувачки
Материјал на Контакт: Месинг или нерѓосувачки
Материјал на Прстен: ABS,PPT
Материјал на Домување: ABS,PPT
РКА Конектор бои: Црвено Жолто Зелено
Серијата Име: Рка Џек/Av Приклучок
позлата: Cu-Sn,Ag,Злато
Температурата Опсег: -40-70 C

Додатоци на производи

cltgxdd Машки plug 90-степен десен агол L-облик DC моќ Конектор за Лемење plug џек sockwt за лаптоп адаптер кабел итн Свеж Со попуст
cltgxdd Машки plug 90-степен десен агол L-облик DC моќ Конектор за Лемење plug џек sockwt за лаптоп адаптер кабел итн

За купувачите : 1.Сите наши слики биле однесени во вид 2.Ние ќе ја испорача стоката во рок од 27 дена по ваша

DEN 11.00 12.48
2x 3M 20 Мерач AWG Силиконска Гума Wire Кабел Црвено Црн Флексибилни Свеж
2x 3M 20 Мерач AWG Силиконска Гума Wire Кабел Црвено Црн Флексибилни

Сосема нов и висок квалитетСупер флексибилни и ниска електрична отпорностВисоко ефикасни конекција и

DEN 91.20
Бесплатен превозот 3 pin машки конектор со Станбен терминали заптивки за кабелски инсталации темперамент Свеж Со попуст
4 Pin LED Конектор L / X / T Форма Врска Продолжување Жица За RGB LED Лента Светлина DC 12V Свеж Со попуст
4 Pin LED Конектор L / X / T Форма Врска Продолжување Жица За RGB LED Лента Светлина DC 12V

Опис : Име на производ : L Форма RGB Лента КонекторШирина : 10ММ (Погоден за 10мм RGB led лента )Модел : 4pin L / X / T Фор

DEN 43.00 61.92
НИ Plug Хималаите Солт Светилка Носителот E12 Светилка База ПВЦ 1M Електрична Енергија Dimmer Кабел Мозок се Префрлите Бело/Црна Свеж Со попуст
Бинго ЕУ стандард Допир прекинувач ,кристално стакло панел,110-250V 16A ѕид француски штекер со светлина прекинувач,Топла Продажба Свеж Со попуст
5 Компјутери AC 250V 10A 3P IEC 320 C14 Plug Панел Планината Моќ Влезот Sockets Receptacle Свеж
5 Компјутери AC 250V 10A 3P IEC 320 C14 Plug Панел Планината Моќ Влезот Sockets Receptacle

Спецификација : Име На Производ Моќ Влезот SocketНапојување AC 10 A 250 VПриклучок Тип IEC 320 C14Иглички Број 3Монта

DEN 91.20
LED Безжична 2 Канали 220V Светилка Далечински Управувач Switch Предавателот Свеж Со попуст
LED Безжична 2 Канали 220V Светилка Далечински Управувач Switch Предавателот

Безжична 2 Канали 220 V Светилка Далечински Управувач Switch Предавателот Карактеристики : 1...

DEN 242.00 275.52
100pcs SS34 1N5822 IN5822 SMA 3А 40V НЕ-214AC Schottky Диоди Свеж Со попуст
100pcs SS34 1N5822 IN5822 SMA 3А 40V НЕ-214AC Schottky Диоди

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

DEN 43.00 50.88
20PCS DC-044 Круг DC моќност штекер DC044 5.5 - 2.1 MM 5.5*2.1 mm sockets женски конектор 3pins лемење ROHS Бесплатен превозот Свеж
20PCS DC-044 Круг DC моќност штекер DC044 5.5 - 2.1 MM 5.5*2.1 mm sockets женски конектор 3pins лемење ROHS Бесплатен превозот

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диод

DEN 120.96
Злато позлатен BNC Q9 Женски конектор за sma Женски за Антена BNC да sma конектор адаптер 1pcs Свеж
Злато позлатен BNC Q9 Женски конектор за sma Женски за Антена BNC да sma конектор адаптер 1pcs

Злато позлатен BNC Q9 Женски конектор за sma Женски за Антена BNC да sma конектор адаптер 1pcsНапомена : Кина Пост

DEN 95.52
5Pair=10Pcs Нови Multimeter Доведе Жица за Полнење Тест Кука Клип Grabbers Тест Сонда SMT Свеж
5Pair=10Pcs Нови Multimeter Доведе Жица за Полнење Тест Кука Клип Grabbers Тест Сонда SMT

5 Pair=10 Pcs Нови Multimeter Доведе Жица за Полнење Тест Кука Клип Grabbers Тест Сонда SMTПревозот : Aliexpress Стандард Прев

DEN 77.76
1set Hydroponice AC напон 220V 50w led расте чип широк спектар 380nm-840nm+44mm 60degree објектив за внатрешна led расте светлина Свеж Со попуст
1set Hydroponice AC напон 220V 50w led расте чип широк спектар 380nm-840nm+44mm 60degree објектив за внатрешна led расте светлина

Спецификации : Hydroponice AC напон 220 V 50w led расте чип широк спектар 380nm840nm за внатрешна led расте светлинаСпециф

DEN 160.80
Црна Далечински Управувач Нагоре Надолу Запре 3 Копчето Моторни Далечински Управувач Предавателот 2262 315 433.92 MHZ TX Притисни Свеж Со попуст
50PCS Сина Магарешки Заклучување Жица Електрични Конектори за Кабелот за Брз Splice Терминали Crimp Свеж
50PCS Сина Магарешки Заклучување Жица Електрични Конектори за Кабелот за Брз Splice Терминали Crimp

100% сосема нов и висок квалитетДиригент на АДС (Крст Пресек Област) 1.52.5mm2Виски Заклучување Брз Splice 1614 AWG Wir

DEN 143.04