Соларни авто затемнување Миг Tig Лачно заварување очила, заварување LCD Леќа Филтер на стакло ,Заварување Стаклена Леќа

Соларни авто затемнување Миг Tig Лачно заварување очила, заварување LCD Леќа Филтер на стакло ,Заварување Стаклена Леќа

9 %

DEN 655.00

DEN 719.52

Свеж

Во магацинот


Авто затемнување Заварување ШЛЕМ LCD ФИЛТЕР на Стакло
Филтер димензии : 110 x 90 x 8.5 mm
Приказ на големина : 93 x 43mm
Светлината државата сенка : 4
Темно државата сенка : 9-10-11-12-13
Сенка контрола : надворешен
Префрлување време : 1/25000s
Напојување : Литиум батерии + сончевиот
Време е од темно до светло : 0.1 до 0.9 s прилагодливи
Оперативен температура : -10 до +55 Centi степен
Работниот статус за секоја маска за заварување.
1 ФИЛТЕР ГОЛЕМИНА 90mm×110mm да 2 ПРИКАЖУВАЊЕ на ГОЛЕМИНАТА 34mm×90mm yes 3 СВЕТЛИНА СЕНКА DIN4 ПОМИНАЛЕ 4 ТЕМНА СЕНКА DIN11 ПОМИНА 5 ЧУВСТВИТЕЛНОСТ 1/20000 S ПОМИНА 6 ОДЛОЖУВАЊЕ 0.1~1.2 S ПОМИНАЛЕ 7 ЛАК ПОЧНУВАЈЌИ 10 A добри перформанси 8 DIN9 10- 20 A добри перформанси 9 DIN10 20- 80 A добри перформанси 10 DIN11 80- 200 A добри перформанси 11 DIN12 200 A-300 A добри перформанси 12 DIN13 300-500 A добри перформанси

Погледнете Област: 90x43mm
Чувствителност: 0.0001 S
кертриџ големина: 53--62CM
Соларен Погон: Yes
Автоматско Затемнување: Yes
Шлем Материјал: PP
Напојување: СОЛАРНИ + LI БАТЕРИЈАТА
Се Префрлат На Време: 1/25000S
Број На Модел На: JSW-200
is_customized: Yes
Објектот: Заварување LCD филтер Леќа

Додатоци на производи

5 Компјутери Доведе Слободни Замена Лемење Лемење Железо Совети 900M-T-Б За Hakko Saike 936 L22 Свеж
5 Компјутери Доведе Слободни Замена Лемење Лемење Железо Совети 900M-T-Б За Hakko Saike 936 L22

Тема : Заштита на Животната средина Мали димензии и мала тежина Лесен за употреба, лесно да се преземе и �

DEN 185.76
Оригиналниот HK МЕХАНИЧАР XG-50 Лемење Флукс Паста Лемење Калај Крем Sn63/Pb37 за SMD SMT лемење поправка Свеж
Оригиналниот HK МЕХАНИЧАР XG-50 Лемење Флукс Паста Лемење Калај Крем Sn63/Pb37 за SMD SMT лемење поправка

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет �

DEN 249.12
Надвор контрола Голема видите област 4 лак сензор Соларни Авто затемнување TIG МИГ ММА мелење заварување шлем/лицето маска/заварчик Свеж Со попуст
Црна Пластика Пролет Натоварени Им Помогнам На Копчето За Акција Мини Плазма Сечење Tig Заварување Факел Активирањето Свеж Со попуст
T12 Серија Лемење Rework Станица Железо Совети за HAKKO T12 се Справи со LED Вибрации Switch Температура Контролер FX951 FX-952 Свеж Со попуст
T12 Серија Лемење Rework Станица Железо Совети за HAKKO T12 се Справи со LED Вибрации Switch Температура Контролер FX951 FX-952

Ако сакате да ја друг вид на t12 Ве молиме кликнете на оваа врска : Лемење Железо Совети T12 Серија За Hakko Ле�

DEN 163.00 232.32
10g/50g Благи pH Колофон Животната средина Лемење Флукс Паста PCB IC Делови Заварување Лемење Алатка за Металугрија Висок Квалитет Свеж Со попуст
1pcs Картон Колофон Лемење Железо Меко Лемење, Заварување Прашоци , печење во прав, Цврсти флукс 10g Бесплатен превозот Свеж Со попуст
Голем Приказ Eara 4 Лак Сензор DIN5-DIN13 Соларни Авто Затемнување TIG МИГ ММА Мелење Заварување Маска/Шлем/Заварчик Капа Filter/Леќа Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот Tig Факел Конверзија Plug 35-50 M10 M16x1.5mm Адаптер Брз Полнач За WP17/18/26 Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот Tig Факел Конверзија Plug 35-50 M10 M16x1.5mm Адаптер Брз Полнач За WP17/18/26

Бесплатен Превозот Tig Факел Конверзија Plug 3550 M10 M16x1.5mm Адаптер Брз Полнач За WP17 / 18 / 26 Ова е адаптерот не са�

DEN 794.00 835.68
Уп: 220971 WS Плазма Сечење Факел потрошен материјал Електроди за 125A PKG/10 Свеж
Уп: 220971 WS Плазма Сечење Факел потрошен материјал Електроди за 125A PKG/10

Објектот спецификите Опис на ПроизводотКомпатибилен Плазма сечење ФАКЕЛ Electrode 10pcs пакетПроизводите се

DEN 1578.24
0.6 mm 10g 63/37 Калај Олово Колофон Core Лемење Лемење на Жица Линија Флукс Заварување Ролна Содржина 2.0% Свеж Со попуст
0.6 mm 10g 63/37 Калај Олово Колофон Core Лемење Лемење на Жица Линија Флукс Заварување Ролна Содржина 2.0%

modname=ckeditorСосема нов и висок квалитет.63 / 37 колофон core лемење.ФЛУКС 2.0%.Жица со дијаметар : 0.6 mm.Точка на топе

DEN 33.00 33.12
Заварување Додатоци Соларни Авто Затемнување Заварување Filter/Објективот на TIG ММА МИГ МАГ Заварчик Капа Заварување Машина/Опрема Свеж Со попуст
15AK Факел МИГ/МАГ Заварување Пиштол 3m Воздушно ладење Евра Конектор за Жица 0.8/1.0/1.2 мм 150A-250A МИГ МАГ Заварување Машина Свеж Со попуст
1 Тркалаат 60/40 Лемење на Жица 0.5 mm 100g Калај Олово Топи Колофон Core Лемење на Жица Флукс 2% Ролна Тркалаат 55x28mm Свеж Со попуст
1 Тркалаат 60/40 Лемење на Жица 0.5 mm 100g Калај Олово Топи Колофон Core Лемење на Жица Флукс 2% Ролна Тркалаат 55x28mm

BI0002688Спецификација : Бренд новиМатеријал : Sn PbЖица со дијаметар : 0.5 mmГолемина : прибл 55x28mmТежина : 100gФЛУКС

DEN 172.00 312.00
5 Компјутери Чист Бакар 900M-Т Лемење Железо Совет Олово-слободен За Hakko Лемење Rework Станица Dls HOmeful Свеж Со попуст
5 Компјутери Чист Бакар 900M-Т Лемење Железо Совет Олово-слободен За Hakko Лемење Rework Станица Dls HOmeful

Опис : Бакар лемење совети се погодни за пониска температура лемење Постојат 5 форми на лемење совети во

DEN 92.00 108.00
Kester 951 колофон флукс пенкало, Не се Чисти Kester Колофон Пенкало / Флукс Пенкало DIY Соларни Ќелии Лемење Свеж Со попуст
Kester 951 колофон флукс пенкало, Не се Чисти Kester Колофон Пенкало / Флукс Пенкало DIY Соларни Ќелии Лемење

Kester 951 Колофон Флукс Пенкало60pcsx10ml за Соларна Ќелија Лемење и Електронски MaitanenceНеводи Флукс Пенкало за PC

DEN 5369.00 5712.00