Најновите мини префрлување DC напојување KPS1201D 120V 1А прилагодливи DC регулирани напојување Дигитално 0.1 V 0.01 A

Најновите мини префрлување DC напојување KPS1201D 120V 1А прилагодливи DC регулирани напојување Дигитално 0.1 V 0.01 A

DEN 2639.52

Свеж

Во магацинот

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS -3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V-230 V 0.01 V/0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCI-E,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS/Многу JY ЦРНА Lead-Free Лемење Лемење Железо Совети 900 M-Т-К за Hakko 936 fx888/888 D SAIKE 909 D/852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs/многу 5/10/20/30/X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни
Најновите мини префрлување DC напојување KPS1201 D 120 V 1А прилагодливи DC регулирани напојување Дигитално 0.1 V 0.01 A
Краток преглед
KPS серија е еден сет на излез, висока прецизност двоен екран префрлање dc моќност
понудата.Машини имаат комплетен оперативен заштита на функцијата, со високи перформанси,
ниска бран, висока стабилност , мала тежина и мал обем и сл. Тековната ограничување заштита
може да се направи KPS напојување и оптоварување од случајно оштетување.
KPS серија напојување со ниска температура контрола коло, вентилаторот за ладење на бучава е на ниско ниво.
Посебна точка
1, имаат комплетен оперативен заштита функција
2, високо ефикасни, ниска бран, на мал волумен, мала тежина
3, дуплото прикажување на напон, струја, и висока прецизност
4, напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна операција
5, dual напон на текст и лесен избор
6, за контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипација, ниско ниво на бучава
7, Двојно potentiometer попрецизно прилагодување
Технички индикатори
Јас nput напон : AC 110 V/220 V 50/60 Hz
Излезен напон : 0 ~ 120 V
О utput струја : 0 ~ 1
V oltage резолуција : 100m V
C urrent резолуција : 10m A
Стр ower ефект : CV ≤ 1%+10m V
Ефектот на оптоварување : CV ≤ 1%+10m V
Бран и бучава : Vp p ≤ 1%
Резолуција На Екранот : 0.1 V /0.01 А.
V oltage екранот precis јони : ±1%+ 1 цифри
Тековната екранот прецизност : ±1%+2digits
Волумен (mm) : 81 W×165 H×220 L
О perating средина : (-10 ~ 45) Rh
Работно време : долго време
пакет листата :
swtich DC напојување *1
моќта линија *1(АУ ЕУ може да го изберете)
Тест линија *1

Излез Тип На: Еден
Излезна Моќност: 101 - 200W
is_customized: Yes
Излезна Струја: 0~1А
Излезниот Напон: 0~120V
Фрекфенција: 50Hz/60Hz
Број На Модел На: KPS1201D
Влезен Напон: 110V/220V

Додатоци на производи

DC-DC Buck Конвертор 5V-40V за 1.2-36V 8A 200W Прилагодливи Чекор Надолу Моќ Модул Свеж Со попуст
DC-DC Buck Конвертор 5V-40V за 1.2-36V 8A 200W Прилагодливи Чекор Надолу Моќ Модул

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Size : Види на сликата Бр мало пакет Количина : 1 Pc Заб

DEN 163.00 181.44
100R 100ohm 100 62R 62ohm 62 Р Ohm 100W Вати Алуминиум Wirewound Моќност Метална Школка Случај Отпорник Отпор RX24 Свеж Со попуст
100R 100ohm 100 62R 62ohm 62 Р Ohm 100W Вати Алуминиум Wirewound Моќност Метална Школка Случај Отпорник Отпор RX24

Должина : 60mmШирина : (без два фиксни стапки) : 15mmДебелина : 21mmАко не се најде на листата што треба, ве молим

DEN 217.00 217.44
1pc Поттик, Моќ Модул DC 3.6 V-6V до 400000V Чекор-up Моќ Модул Високо Напонски Генератор Свеж Со попуст
1pc Поттик, Моќ Модул DC 3.6 V-6V до 400000V Чекор-up Моќ Модул Високо Напонски Генератор

)Не одговара за долго време работи, поради внатрешни бавен за ладењеКако да се суди max Ако околу 6 V, тоа мо

DEN 108.00 215.04
DIANQI напојување 12V 15V 24V 36V 48V 150w моќ suply 150w мини големина led напојување единица ac dc конвертор 12.5 НА 10A 6.5 Свеж
DIANQI напојување 12V 15V 24V 36V 48V 150w моќ suply 150w мини големина led напојување единица ac dc конвертор 12.5 НА 10A 6.5

1 uf & 47uf паралелно capacitor.EMS превозот обично трае 715days работни дена во зависност од земјата доставени доПОС

DEN 888.00
5V 3А НИ Plug AC DC Адаптер 5 Volt 3Amp Адаптер, AC 100-240V на Текст за да DC 5V излез, 5.5 мм x 2.1-2,5 mm џек големина Ѕид Свеж Со попуст
5V 3А НИ Plug AC DC Адаптер 5 Volt 3Amp Адаптер, AC 100-240V на Текст за да DC 5V излез, 5.5 мм x 2.1-2,5 mm џек големина Ѕид

5 V 3А НИ Plug AC DC Адаптер 5 Volt 3 Amp Адаптер, AC 100240 V на Текст за да DC 5 V излез, 5.5 мм x 2.12,5 mm џек големина Ѕид Приклу

DEN 119.00 135.36
5W 0.47 Р 5W0.47OHM 5W 0.47 Ohm Јаглерод Филм 5% 50pcs/МНОГУ Бесплатен превозот Свеж
5W 0.47 Р 5W0.47OHM 5W 0.47 Ohm Јаглерод Филм 5% 50pcs/МНОГУ Бесплатен превозот

2 Factory места , цената е прифатлива, квалитетот на прво место , нема причина вратиДобредојдовте на нашата П

DEN 435.84
AC 85-265V да 24V DC 4А - -6A 100W Префрлување Напојување Одбор Напојување на Модулот Свеж
AC 85-265V да 24V DC 4А - -6A 100W Префрлување Напојување Одбор Напојување на Модулот

Моќ Модел : XK241224Заштита : overvoltage прекуструјна коло заштитаAC влез : AC85265 V (Глобален заеднички)AC фрекфенциј

DEN 412.80
2.1*5.5 мм DC Моќност џек Приклучок 12V RGB LED Лента Светлина Конектор 5.5x2.1 мм Адаптер 10pcs Свеж Со попуст
2.1*5.5 мм DC Моќност џек Приклучок 12V RGB LED Лента Светлина Конектор 5.5x2.1 мм Адаптер 10pcs

Должина : Околу 28cm / 11"Материјал : Пластични+ МеталDC 5.5 X 2.1 mmЦрвена за позитивни, црна за негативниСе кори

DEN 106.00 117.60
Електронски 12V TTL Чекор надолу Ласерски Диоди LD Напојување Возачот Одбор Фаза Свеж Со попуст
Електронски 12V TTL Чекор надолу Ласерски Диоди LD Напојување Возачот Одбор Фаза

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Специфик

DEN 332.00 399.84
Топла AC 100-240V да DC 9V 1А Префрлување Напојување Конвертор Адаптер ЕУ Plug-Y103 Свеж Со попуст
Топла AC 100-240V да DC 9V 1А Префрлување Напојување Конвертор Адаптер ЕУ Plug-Y103

Опис : Широк влезниот опсег, висока прецизност напон Заштита од преоптоварување Краток спој заштита во

DEN 108.00 114.24
LED 12-24V Двојна USB Порт Автомобил Напојување Адаптер Приклучок Свеж
LED 12-24V Двојна USB Порт Автомобил Напојување Адаптер Приклучок

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : Краток спој / прегреат заштита.Водоотпорен dustproof материјал може да се к

DEN 153.12
1R 1ohm 1 6R 6ohm 6 R Ohm 100W Вати Алуминиум Wirewound Моќност Метална Школка Случај Отпорник Отпор RX24 Свеж Со попуст
1R 1ohm 1 6R 6ohm 6 R Ohm 100W Вати Алуминиум Wirewound Моќност Метална Школка Случај Отпорник Отпор RX24

Должина : 60mmШирина : (без два фиксни стапки) : 15mmДебелина : 21mmАко не се најде на листата што треба, ве молим

DEN 217.00 217.44
DIANQI Din железнички напојување 60w 24V моќ suply 24v 60w ac dc конвертор д-р-60-24 добар квалитет на ОЕМ Свеж
DIANQI Din железнички напојување 60w 24V моќ suply 24v 60w ac dc конвертор д-р-60-24 добар квалитет на ОЕМ

Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени паржица прекинат со 0.5 Еден0~2...

DEN 371.52
До 2015 Топла Метал AC 85V263V да DC 12V 2A 24W Напонски Трансформатор Прекинувач за Напојување Свеж
До 2015 Топла Метал AC 85V263V да DC 12V 2A 24W Напонски Трансформатор Прекинувач за Напојување

Ние само брод да се потврди цел адреса,Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот превозот адреса...

DEN 176.64
2000W 3000W 4000W Автомобил Моќ Инвертер Конвертор DC 12V На AC напон 220V 50 HZ Целосна Заштита AC Инвертор USB Адаптер за Свеж
2000W 3000W 4000W Автомобил Моќ Инвертер Конвертор DC 12V На AC напон 220V 50 HZ Целосна Заштита AC Инвертор USB Адаптер за

UKC 2000 W 3000 W 4000 W Автомобил Моќ Инвертер Конвертор DC 12 V На AC напон 220 V 50 HZ Целосна Заштита AC Инвертор USB Адапт

DEN 5520.00
10pcs L7924CV TO220 L7924 ДА-220 24V 7924 Три-терминал напонски регулатор на напојување цевка triode Бесплатен превозот Свеж
10pcs L7924CV TO220 L7924 ДА-220 24V 7924 Три-терминал напонски регулатор на напојување цевка triode Бесплатен превозот

10pcs L7924 CV TO220 L7924 ДА220 24 V 7924 Тритерминал напонски регулатор цевка triode Бесплатен превозот Купи повеќе колич

DEN 216.00
Соларна Енергија Инвертер 2000W Врв 12V Да 230V Изменета синусен облик Конвертор Нови G08 Капка брод Свеж Со попуст
Соларна Енергија Инвертер 2000W Врв 12V Да 230V Изменета синусен облик Конвертор Нови G08 Капка брод

Материјал : Алуминиум Боја : Црна Технички карактеристики : Димензии : 17 * 9.5 * 5.5 cm / 6.7 * 3.7 * 2.2 инчен Патот т

DEN 1371.00 1652.16
AC 100V-240V 24V DC 4А-96W Напојување Полначот Конвертор Адаптер За LED Лента Свеж
AC 100V-240V 24V DC 4А-96W Напојување Полначот Конвертор Адаптер За LED Лента

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Pls забелешка : (POWER КАБЕЛ НЕ СЕ ВКЛУЧУВААТ)Карактеристики : 1 Текст : AC 100240 V, 50 / 60

DEN 333.60
DC/DC Buck 12V 3.7 V 3А 11W Конвертор Чекор Надолу Автомобил Напојување на Модулот M07 dropship Свеж Со попуст
DC/DC Buck 12V 3.7 V 3А 11W Конвертор Чекор Надолу Автомобил Напојување на Модулот M07 dropship

Количина : 1 pc Влезен напон : DC 12 V (Влезен Напон мора да се Повисоки од 3 V Излезниот Напон) Излезниот напон :

DEN 111.00 130.56
ДПС Лабораторија за Дигитални Тастатурата Прилагодливи Програмабилни DC Напојување 30V 5A 0.1 V 0.001 Лаптоп AC DC ЏЕК Телефон Свеж Со попуст
Бесплатен превозот 10pc 0630 SMD inductors 4.7 УХ Моќ inductor 4R7 inductance 7*7*3ММ Свеж Со попуст
Бесплатен превозот 10pc 0630 SMD inductors 4.7 УХ Моќ inductor 4R7 inductance 7*7*3ММ

Услуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI

DEN 135.00 144.96
DIANQI прекинувач за напојување единица 60W 24V 12V 5V моќ suply мини големина din led ac dc конвертор ms-60-24 MS-60-5 MS-60-12 Свеж
DIANQI прекинувач за напојување единица 60W 24V 12V 5V моќ suply мини големина din led ac dc конвертор ms-60-24 MS-60-5 MS-60-12

5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардво согла

DEN 259.20
5W 0.22 Р 5W0.22R 5W0.22OHM 5W 0.22 OHM 5W 0E22 Јаглерод Филм Отпорник 5% 50pcs/МНОГУ Бесплатен превозот Свеж
5W 0.22 Р 5W0.22R 5W0.22OHM 5W 0.22 OHM 5W 0E22 Јаглерод Филм Отпорник 5% 50pcs/МНОГУ Бесплатен превозот

2 Factory места , цената е прифатлива, квалитетот на прво место , нема причина вратиДобредојдовте на нашата П

DEN 435.84
1000W 20A 48V префрлување напојување 48v прилагодливи напон ac да dc напојување за Индустриски областа Бесплатен превозот Свеж Со попуст
AC-DC 12V 2.5 Префрлување Напојување Одбор го Замени Поправка Модул 2500MA Свеж
AC-DC 12V 2.5 Префрлување Напојување Одбор го Замени Поправка Модул 2500MA

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Specifciations : 1 Влез : 100240 V 5060 Hz 2 Излез : 12 V 3 Излезна Струја : 2500 MA Функц

DEN 120.96