1000pcs/многу пирамида чај филтри најлон чај кеси 65 X 80mm Најлон филтер кеса, Еден стринг со етикета, Транспарентен кеси, слободен брод

1000pcs/многу пирамида чај филтри најлон чај кеси 65 X 80mm Најлон филтер кеса, Еден стринг со етикета, Транспарентен кеси,

DEN 3642.24

Свеж

Во магацинот


Бесплатен превозот!
1000pcs/многу Стр yramid чај филтри најлон чај кеси
65 X 80mm Најлон филтер кеса,
Еден стринг со етикета, Транспарентен кеси,
Ве молиме да биде љубезно, истакна дека "Бесплатен превозот! "
(само со Кина Поштенски Воздух Mail и E-пакет е бесплатен товар, други превозот начин треба да се наплатат повеќе!)
Основни Информации : Модел : NDC0608 Големина : 65 X 80mm (2.56 X 3.15 инчи) Материјал : Увезената храна одделение Најлон материјал. Пакет : 50pcs празни чај кеси во zip-заклучување торба Место на потекло : Кина
Ве молиме да биде љубезно се напомене дека, големината и етикета може да се прилагодите!
Исто така, ако голема количина , ве молиме контактирајте не директно, ние се трудиме да ви понудиме најдобра цена!
Карактеристики : Мека на допир чувство, не чуден мирис, Бела и проѕирен. Печат тоа надвор од стрингот. Или топлина запечатување! Нема загадување на животната средина, нетоксичен и безбеден за нашето тело. Висока сила, добра цврстина и отпорност на топлина. Се користи за пополнување со 10g од мешавина на чај или сува трева или растенија. Погоден за држење чај, кафе, зачини и билни во прав. Погодно да го донесе за патување.
Со користење на Алатката за вас референца :
Ако сакате да го купите, ве молиме кликнете на линкот :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Impulse-Sealer-Impulse-Sealing-for-PE-PP-Bags-Plastic-casing/713160_597233454.html
Како да се направи пирамидата teabag???
>> Ако ви треба специјален големина торба, ве Молиме да не информирате, може да се прилагодите на нив за вас!
Обично, на нашата големина, како јастуци : 5 * 6 cm 7 * 6 cm 8 * 6 cm 8 * 7 cm 8 * 9.5 cm 12 * 18 cm
Примена : Decoct хербална медицина Decoct лек во прав Направи млечен чај се Направи чај во голема teapot, големо тенџере на супа, Готви супа : се Стави на различни зачини или билки во торба, цврсто затворете ја кесата, а потоа го стави во тенџере да се готви супа. Како мала торба boilproof и материјал е тенка, ефективно одржување на оригиналниот вкус да се направи вкусна супа. Покрај тоа, за да се избегне groan разни зачини во супа.
Тест индикатор вредност Запечатување Температура : 180 Оперативни Температура : -40 ~ 120 Пакување честички : ≥ 100µm Анти-корозија, киселина-отпор : 70% сулфурна киселина Алкално-отпор : 20% сода бикарбона решение Издолжување : 25-40%
-
За нас
Ние сме професионални компанија и фабрика, специјализирана во изработка на празни чај, кеса за многу години. Да им служи на повеќе клиенти, ние може да им понуди на Сите Големина празни чај кеси како барање, со висок квалитет и најдобра услуга.
Ако имате било какви прашања при купување предмети, ве молиме контактирајте со нас без одлагање.

Бренд Име: Yireen е
Материјал: Најлон
Место на Потекло: Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized: Yes
Капацитет:
Спецификација: 350ml
Класификација: Американскиот

Додатоци на производи

На Teaware Антички Грубата Керамика Страна Се Насликани Чај Филтер Поставени Керамика Кунг Фу Чај Поставен Кинески Додатоци Свеж Со попуст
350cc Автентични Yixing Teapot Дуо Qiu Тенџере Кинески Здравствени Господар рачно изработени Пурпурна Глина Хинап Црвена Кал Свеж Со попуст
WIZAMONY чај поставите Пукам Глазура Longquan Celadon Zisha Керамика Уметност нож, рака Thi Кина Teapot Порцелански yixing Глина Свеж Со попуст
WIZAMONY чај поставите Пукам Глазура Longquan Celadon Zisha Керамика Уметност нож, рака Thi Кина Teapot Порцелански yixing Глина

Нова Топла Продажба Пукам Глазура Моб Печката Longquan Celadon Zisha Керамика Уметност Xishi Teapot Procelain yixing Глина Ант

DEN 1246.00 2491.20
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 900ML Kungfu Чај тенџере Јапонски Леано Железо литургија teapots сет со 4 чаши и 1 тенџере мат, Железо Шише, Свеж Со попуст
2 парчиња/set Кинески Керамичка Чаша Чај Мраз Разбиена Глазура Првенство Кунг Фу teaset Мали Порцелански Чај Сад Teacup Чај Свеж Со попуст
150ML Автентични Yixing Teapot Господар рачно изработени Кинески Здравствени Пурпурна Глина Кунг Фу Чај Поставите Xi Ши Тенџере Свеж Со попуст
80cc 100cc Автентични Yixing Teapot Мини Xishi Тенџере Кинески Здрави Сите рачно изработени Пурпурна Глина Тенџере Zisha Кунг Свеж Со попуст
Нови Teabags 100Pcs/Многу 5.5 x 7CM Празни Чај Кеси Со Низа Лекува Печат Филтер Хартија за Билка Лабава Чај Капка превозот p20 Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот Вистински 4 Парчиња Јапонски Леано Железо Чај чаши Чај чаши Drinkware 70ml Кинески Кунг Фу чај тенџере филџани Свеж Со попуст
Промоција! 6 Компјутери Пурпурна Глина Првенство Поставите Керамички Teacups 40ml Кинески Кунг Фу Teacup Чаши Чај со Врвен Квалитет Свеж Со попуст
Топла Продажба Bowknot Dustproof Обновливи Првенство Силикони Капак Првенство Покрие Печат Покрие Капак Термичка Изолација Свеж Со попуст