Ласерски Безбедност Очила 740-850nm Мулти-бранова должина на Ласерската Заштита Очила Очила Ce Заверена

Ласерски Безбедност Очила 740-850nm Мулти-бранова должина на Ласерската Заштита Очила Очила Ce Заверена

DEN 2111.52

Свеж

Во магацинот


Сега нашите производи линија вклучувајќи ги, Ласерски Безбедност Очила, IPL Безбедност Очила, Ласерски Безбедност Прозорец, Натриум Светлина Очила итн., Ние ќе одиме на водечките работ на ласерски безбедност и задржи истражувањето и развојот и секогаш. Пакет : 1 X заштитни очила, 1 X заштитна кутија ATD 740-850nm
О Д Transmittance Според
740 – 850nm О Д 5+ 45% EN207 : 2009
780 - 830nm О Д 6+ Availabl e : 755 nm, 808nm
Примена : Alaxandrite и Ласерски Диоди заштита
Ако невидливи ласерски болат очите ?
Yes (да). Обично се невидливи ласерски вклучувајќи 808nm, 980nm ласерски диоди и 1064nm ND : YAG ласер, тие се уште поопасен отколку што се видливи ласерски, и треба да бидат повеќе внимателни при работа со неа. Ако ниска моќност зелено ласерски покажувач болат очите ?
Yes (да). Ние значи ниска моќност зелено ласерски покажувач обично е 5mw да 20mw. Ова е доволно за да се наштети на очите ако donot користите на вистинскиот начин. Забрането е да се види ласерски зрак на ѕидот, и 100% забрането да се пука очи со овој вид на ласерски совети. Ако очила за сонце наместо на ласерски безбедност очила ?
Не, филтер на ласерски безбедност очила имаат посебни апсорбер компонента за да се намали ласерски engerny во геометријата пати. Заеднички очила за сонце дури и не може да го блокира било ласерски на сите, бидејќи на ликовите на ласерски на висока концентрација во просторот и во времето.
Предупредување :
1.Не се директно се погледне во ласерскиот зрак, дури и ако се носи овој ласерски безбедност очила.
2.Не чистење на производот со киселина, алкално, органски растворувач.
3.Не чувајте под директна сончева светлина, висока температура.

Бренд Име: LASERPAIR
Број На Модел На: ATD
Оптичка Густина 1: 740 -850nm О Д 5+
Оптичка Густина 2: 780 - 830nm О Д 6+
У Л Т: 45%
Примена: Alaxandrite и Ласерски Диоди заштита
Типичен бранова должина: 755nm, 808nm
Според: EN207
сертификација: CE Заверена
очила рамка: #52
is_customized: Yes

Додатоци на производи

Nmsafety Нови Arrivel Водоотпорен & Oilproof & Cut Отпорни На Мулти Функционална Заштитна Ракавица Свеж Со попуст
Nmsafety Нови Arrivel Водоотпорен & Oilproof & Cut Отпорни На Мулти Функционална Заштитна Ракавица

ста 1.NMSafety Нови Arrivel Водоотпорен & Oilproof & Cut Отпорни на Мулти функционална Заштитна Ракавица 2 Совршен за б

DEN 315.00 335.52
Protear Електронски Уво Заштита Снимање Лов Слушалки Печати Тактички Слушалки Претрес Уво Заштита Уво Muffs за Лов Свеж Со попуст
Protear Електронски Уво Заштита Снимање Лов Слушалки Печати Тактички Слушалки Претрес Уво Заштита Уво Muffs за Лов

Protear Електронски Лов / Стрелаштво Earmuff Звук Засилување Earmuff—NRR 23d B, Следната G1 Маскирна Карактеристики на

DEN 1920.00 3840.00
3M 6502 респираторните маска M број Брз тока тип респираторните лицето маска се Користи за Сликарство Токсични места гас маска Свеж Со попуст
100pcs за Еднократна употреба Храна Работилница Лабораторија Капа Не Ткаени Pleated Анти Прашина CleanRoom Фармацевтска Фабрика Свеж Со попуст
8pairs Автентични Мека Пена EarPlugs Намалување на Шумот Earplugs Пливање Заштитна Уво штитници за спиење звук доказ Бесплатен Свеж Со попуст
LESHP Security Guard Вест Bulletproof Вест Кс Областа Вистински Тактички Вест Облека Намали Доказ Заштита на Облека За Мажи Свеж Со попуст
LESHP Security Guard Вест Bulletproof Вест Кс Областа Вистински Тактички Вест Облека Намали Доказ Заштита на Облека За Мажи

LESHP Security Guard Вест Bulletproof Вест Кс Областа Вистински Тактички Вест Облека Намали Доказ Заштита на Облека За

DEN 1075.00 1535.52
OZERO Зима и Топло, Памучни Ракавици Работа за Мажи Возачот Windproof Заштита Носат Безбедност За Мажи Жена Скијачки Ракавици Свеж Со попуст
Мажи Жени Лигавче Комбинезони Работа Заштитна Облека Coverall Мајсторот Рака Jumpsuits Работни Униформи Без Ракави Комбинезон Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА респираторните маска со филтер висок квалитет на Анти-статички филтер памук ефективен филтер за прашина, чад PM2.5 Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА Анти-намалување на ракавите се Згусне платно + Вграден челик Bracers стакло механички Анти-сечење операции Старечки Свеж Со попуст
Безбедност Облека Reflectante Рефлексивни Ткаенина Материјал Лента Допрете Бенд Вест & Јакна За Жени Или Мажи Свеж
Нови Сликарство Спреј Воена Советската Армија Chemcial Гас маска Силикони Респираторните со филтер 40mm Свеж Со попуст
Нови Сликарство Спреј Воена Советската Армија Chemcial Гас маска Силикони Респираторните со филтер 40mm

Гаранција & Политика на Враќање на 30ден Гаранција со Девизниот за неисправни, функционираат, неточни ил

DEN 547.00 575.52
OZERO Работа за Мажи Ракавици Cowhide Возач Безбедност за Заштита Носат Безбедноста на Работниците Заварување Мото Лов Пешачење Свеж Со попуст
OZERO Работа Ракавици Мажите Cowhide Возачот Спортски Мото Мото Безбедност Градина Водоотпорен Анти Ладно Анти Пешачење Лов Свеж Со попуст
jiean 9528 респираторните гас маска 1PCS маска + 2 ПАРЧИЊА филтер заштитна маска Спреј бои Графити на пестициди спреј филтер Свеж Со попуст
NMSafety Анти-Вибрации Безбедносни Ракавици и Шок Отпорни Ракавица со Анти Влијание Механика Работа Ракавици Свеж Со попуст
NMSafety Анти-Вибрации Безбедносни Ракавици и Шок Отпорни Ракавица со Анти Влијание Механика Работа Ракавици

Целосна прст,т remorниска ракавици,вибрации апсорбирање на антивлијание механика ракавици,флуоресцентни

DEN 291.00 319.68
5pairs/торба Анти-статички Ракавица PC компјутер ESD Безбедно универзална работа Ракавици Електронски Анти пропадна за Прст Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА Висок Квалитет на КОМПЈУТЕР Око Заштитник отпорност на заштитни очила очила Прашина бура велосипедизам dustproof очила Свеж Со попуст