Hantek DSO5072P Дигитални Чување Oscilloscope 70MHz 2Channels 1GSa/s d Должина 24K USB

Hantek DSO5072P Дигитални Чување Oscilloscope 70MHz 2Channels 1GSa/s d Должина 24K USB

0 %

DEN 10943.52

Свеж

Во магацинот

5 div од 10 MHz за да 100 MHz; 2div од 100 MHz да Целост;
DC(ЛОК) :
200m V од ВАШИНГТОН до 100 MHz; 350m V од 100 MHz да 200 MHz;
DC(EXT/5) :
1 V од ВАШИНГТОН до 100 MHz;1.2 div × volts/div-во рок од ±4 поделби од центарот на екранот;
ЛОК : ± (6% на поставување + 40m V);
EXT/5 : ± (6% на поставување + 200m V); Поставите Ниво за 50%(типична) Функционира со текст сигнали ≥50 hz Видео Предизвика Видео Предизвика Тип CH1, CH2 : Peak-to-peak амплитудата на 2 поделби;
ЛОК : 400m V;
EXT/5 : 2 V Сигнал Формати и Областа Стапки, Видео Предизвика Тип Поддржува NTSC, PAL и SECAM емитува системи за било која област или било која линија Holdoff Спектар 100ns ~ 10-ти Пулс Ширина Предизвика Пулс Ширина Предизвика Режим се Активира кога ( , = , или ≠); Позитивни пулсот или Негативниот пулс Пулсот Ширина Активира Точка Еднаква Е : oscilloscope предизвикувачи кога задниот раб на пулсот крстови чкрапалото. За не-синусоидалните бранови, врв вредност мора да биде помалку од 450 V. Ако овие вредности се надминати, оштетување на oscilloscope може да се случи.6 нс);
>16 просек : ± (1 примерок интервал + 100ppm × читање + 0. Функција : 70 MHz поширокопсежни 1 GSa/s Реално Време стапка на примерок Големи (7.Hantek DSO5072 P Дигитални Oscilloscope 70 MHz 1 GSa/s 2 Канали 7.0-инчен WVGA(800x480) Кога цел преглед, компанијата ќе ја испрати на стоката во рок од 24 часа. Хоризонтална Систем Примерокот Стапка на опфат 500 MS/s1 GS/s Бранови Interpolation (гревот x)/x Рекорд Должина 40 K ДИК/DIV Спектар 4ns/div да 40ти/div Стапка на Примерок и
Доцнењето Точност ±50ppm(во однос на секој ≥1ms временски интервал) Позиција Спектар 20ns/div да 80us/div; (-8div x s/div) да 40ms;
200us/div да 40ти/div; (-8div x s/div) да 400s Делта Време на Мерење на Точност
(Максимален пропусен Опсег) Еден истрел, Нормален режим на работа : ± (1 примерок интервал +100ppm × читање + 0.1 div + 1m V) само 10m V/div или поголема е избран;
Кога вертикална зафатнина не е нула, и N≥16 : ± [3% × (читање + вертикална положба) + 1% на вертикална положба + 0.2 div]; Додадете 2m V за прилагодувањата од 2m V/div да 200m V/div; додадете 50m V за прилагодувањата од 200m V/div да 5 V/div Volts Мерење Повторливост,
Просечната Стекнување на Владата Делта volts помеѓу било кои два во просек на ≥16 бранови стекнати под исти подесување и амбиентални услови Активирањето на Системот се Активира Видови на Работ, Видео, Пулсот, Падина, со Текот на времето, Алтернативни Предизвика Извор CH1, CH2, EXT, EXT/5, AC Линија Предизвика Режими Авто, Нормално, Еден Спојка Тип DC, AC, Бучава Reject (отфрли), HF Reject (отфрли), LF Одбивање Предизвика Чувствителност
(Edge Предизвика Тип) DC(CH1,CH2) :
1div од ВАШИНГТОН до 10 MHz; 1. USB домаќин и уред за конективност, стандарден Повеќе автоматски мерења Четири математички функции, вклучувајќи FFTs стандард Обезбедува софтвер за КОМПЈУТЕР во реално време во анализа VGA Факултативна Спецификации : Модел DSO5072 P Стекнување Стапка на Примерок во Реално Време Примерок : 1 GS/s Стекнување Режими Нормален Нормално податоци само Врв Откривање на Висока фреквенција и randon glith фати Просек Wavefom Просек, избор 4,8,16,32,64,128 Инпут Инпут Спојка AC, DC, GND Влезови Impendance 1 MΩ±2% манаки 20p F±3p F Сонда Слабеењето 1 X, 10 X Поддржани Сонда Слабеењето Фактор 1 X, 10 X, 100 X, 1000 X Максимален Влезен Напон МАЧКА јас и CAT II : 300 VRMS (10×), Инсталација Категорија;
CAT III : 150 VRMS (1×);
Инсталација Категорија II : derate на 20d B/деценија над 100k Hz до 13 V врв AC на 3 MHz* и погоре.

Приклучок Тип: САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Макс Бранови Фати Го Оценувате: 30,000 wfm/s
Бренд Име: Hantek
Број На Модел На: DSO5072P
DIY Материјали: Електрични
Рекорд Должина: 40K
Во Реално Време Земање Мостри Стапка: 1GSa/S
Големина На Дисплеј: 5.0 - 6.9 Инчи
Е Батеријата Demountable: No
Дигитални Канали: 2
Резолуција На Екранот: 800*480 пиксели
Бендот Ширина: 70MHz
Features1: oscilloscope тест сонда
Features2: дигитални oscilloscope usb
Features3: oscilloscope usb
Features4: oscilloscope 70mhz
Features5: oscilloscope понесете
Features6: Евтини oscilloscope usb
Features7: Висок Квалитет oscilloscope 70mhz
Features8: hantek oscilloscope
Features9: Евтини oscilloscope
Карактеристики: Евтини oscilloscope дигитални

Додатоци на производи

ICL8038 Сигнал Генератор Средни/Ниски фреквенции 10Hz-450KHz Триаголен/Правоаголна/синусен облик Генератор Модул 12V да 15V Свеж Со попуст
Висок Квалитет на Целосно Водоотпорен 30M Рака-држете Индукција Pinpointer Злато Метал Детектор Подводни Ловец на Богатство Свеж Со попуст
2017 Оригинални Hantek HT201 Oscilloscope Сигнал Слабеењето 20:1 10MHz Опсег на Пасивни Attenuator Osciloscopio Додатоци Свеж Со попуст
2017 Оригинални Hantek HT201 Oscilloscope Сигнал Слабеењето 20:1 10MHz Опсег на Пасивни Attenuator Osciloscopio Додатоци

Hantek HT201 Oscilloscope Сигнал Слабеењето 20 : 1 10 MHz Опсег на Пасивни Attenuator Osciloscopio Додатоци на Овој предмет е дизајн

DEN 410.00 431.52
Топла 1PC Висок Квалитет на Метал Детектор на Дрво Студ Пронаоѓач Електронски Жица Сензор Кабел Скенер Свеж
Топла 1PC Висок Квалитет на Метал Детектор на Дрво Студ Пронаоѓач Електронски Жица Сензор Кабел Скенер

Карактеристики : Овој сензор може да се користи за да се открие ѕидот studs, метални цевки и електрични жиц

DEN 315.84
Micsig Oscilloscope Сонда Прибор Делови 1300V 100MHz Висок Напон Диференцијални Сонда за полнење 3.5 нс се Зголеми Време Свеж Со попуст
Micsig Oscilloscope Сонда Прибор Делови 1300V 100MHz Висок Напон Диференцијални Сонда за полнење 3.5 нс се Зголеми Време

Master card, VISA,Webmoney,Boleto.37 дена од ЕМС Q2 : колку долго ако превозот од Кина Пост Регистрирани Воздух eMail?.pls конт

DEN 7289.00 8889.12
2 во 1 Висок Квалитет на Метал Детектор Silverline Рачни Метал Напон Тест Детектор на Електрична Живеат Откривање Свеж
DIY Полнење DC Високо Напонски Генератор Електрични Инвертер Ignitor 15KV Батерија 18650 H02 Свеж
DIY Полнење DC Високо Напонски Генератор Електрични Инвертер Ignitor 15KV Батерија 18650 H02

100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Бела Карактеристики : Овој производ е бустер серпентина произво

DEN 89.76
1000mm Линеарна нерешено жица енкодер дистанца за мерење на кабел движење трансдуцерот со 6 Дигитален Бројач на Екранот Табела Свеж Со попуст
1Set P6100 Oscilloscope 100mhz osciloscopio Сонда DC-100MHz Обемот Клип Сонда 100MHz multimeter сонда Свеж Со попуст
1Set P6100 Oscilloscope 100mhz osciloscopio Сонда DC-100MHz Обемот Клип Сонда 100MHz multimeter сонда

Опис : Карактеристики : Модел : P6100Пропусниот опсег : DC6 MHz DC100 MHzСлабеењето Дажба : 1 : 10Текст Отпор : 1 M : 10 MТе

DEN 214.00 267.36
USB Логика Аналитичар 24M 8CH Микроконтролерски РАКА FPGA Грешки Алатка 24MHz, 16MHz, 12MHz, 8MHz, 4MHz, 2MHz Свеж
USB Логика Аналитичар 24M 8CH Микроконтролерски РАКА FPGA Грешки Алатка 24MHz, 16MHz, 12MHz, 8MHz, 4MHz, 2MHz

Параметарот : 1 8 канали на текст;2 Логично светлосна индикација : мала светлина укажуваат на ЧО електричн

DEN 758.40
4-20mA САЛАДИН Сигнал Генератор Current Transducer Тест Два Жица Излез Свеж Со попуст
4-20mA САЛАДИН Сигнал Генератор Current Transducer Тест Два Жица Излез

Ви благодариме за вашиот поддржува! висока прецизност, добра линеарност (прикаже точноста на "0...

DEN 536.00 564.00
Тековната за Напон Предавател Сигнал Модул 4-20MA 0-5V Линеарна Конверзија Свеж Со попуст
Тековната за Напон Предавател Сигнал Модул 4-20MA 0-5V Линеарна Конверзија

Тековната за Напон Предавател Сигнал Модул 420 MA 05 V Линеарна КонверзијаКарактеристики : 1, модул димензии

DEN 541.00 575.52
Ѕидот метал детектори кабел за откривање на ѕид детекција со метал и напонот откривање Ѕид електронски Најдете метал точно Свеж Со попуст
Професионални MD6250 Подземни Метал Детектор Високи Перформанси Ловец на Богатство Сите Метални зестрогонец Монети Pinpointer Свеж Со попуст
Stepper Моторни Возачот Брзина Одбор Контролер Пулсот Сигнал Генератор Модул S08 Капка брод Свеж Со попуст
Stepper Моторни Возачот Брзина Одбор Контролер Пулсот Сигнал Генератор Модул S08 Капка брод

Опис : Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Опис Ова е пулсот модул може да обезбеди 2.5 khz

DEN 320.00 385.44
Hantek HT307 Автомобилската Дијагностички Тест Додатоци Oscilloscope Сонда Иглички Поставите Oscilloscope Додаток Акупунктура Свеж Со попуст
Hantek Авто Тест Кабел со Двојна Банана Главата Повеќенаменски Тест Линија BNC да се Банана Адаптер Кабел Тешки Авто Тест Води Свеж Со попуст
WHDZ TS79 3 Во 1 Жица Дрво, Метал Детектори Студ Пронаоѓач Ѕид Скенер на AC Напон Живеат Жица Откривање зад Ѕидот LCD Дисплеј Свеж Со попуст
Пи-iking 750 30m Таргетирање Pinpointer Пулсот Индукција (ПИ) Подводни Метал Детектор Водоотпорен Вибратор Свеж Со попуст
Пи-iking 750 30m Таргетирање Pinpointer Пулсот Индукција (ПИ) Подводни Метал Детектор Водоотпорен Вибратор

За превозот, Huya Сила има комплетна брза испорака систем, така што за да бидете сигурни дека на понуди куп

DEN 4986.00 5304.00
2in1 Рачни Oscilloscope 2 Канали со Екран во Боја Обемот Дигитални Multimeter DMM Метар EM1230 сите-сонцето Свеж Со попуст
2in1 Рачни Oscilloscope 2 Канали со Екран во Боја Обемот Дигитални Multimeter DMM Метар EM1230 сите-сонцето

Сите сонце Дигитални 2 во 1 Рачен Пренослив Oscilloscope + Multimeter25 MHz Dual / Две Канал Бранови во Реално Време Стапк

DEN 10330.00 12912.00