48V750w bafang Нов дизајн 8fun BBS02B средината на чудак вози мотор колекции C965 lcd дисплеј насочена Моторни комплет електричен велосипед ebike колекции

48V750w bafang Нов дизајн 8fun BBS02B средината на чудак вози мотор колекции C965 lcd дисплеј насочена Моторни комплет електричен

5 %

DEN 19562.00

DEN 20592.00

Свеж

Во магацинот

42 Т(алуминиум)/44 T/46 T/48 T Синџир тркала
7. Нашите e-велосипед колекции се лесно да се инсталира и ќе ви овозможи да ги конвертирате вашите стандард велосипед во забава и еко-пријателски e-велосипед.V12 ПА интегриран сензор
5. П : Политика на Враќање : A : ние се трудиме да им служи на нашите клиенти.и ако производи се изгубат во испраќањето ,ве молиме контактирајте со нас, и ние ќе се направи целосна реконструкција или повторно испраќање на истата производи за да можете soonest . П : Повратна информација : A : Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Со развојот на електричен велосипед индустрија,имаме клиенти од целиот свет и запознав многу проблеми. П : Боја Разлика : A : сликите ги покажуваат во нашата продавница е да се преземат врз основа на вистинските производи .

48 V750w bafang Нов дизајн 8fun BBS02 B средината на чудак вози мотор колекции C965 lcd дисплеј насочена Моторни комплет електричен велосипед ebike колекции
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail адреса откако ќе го поставите цел, Ние ќе ја пратите упатство за вас, ви благодарам многу!!
1. за да го инсталирате, имаме инструкции може да им помогне на клиентите да ги конвертираат своите велосипед. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме слободно контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации. Иако повеќето од чекорите се слични од инстал.9 и максимален вртежен момент од 80 N.ИО-АВТОБУС вода-доказ кабел
6.790 LED/C965 LCD/850 C LCD/DPC-18 LCD дисплеј
4.Палец Гас
9. Покрај тоа,предмети вратени мора да биде во оригинална услови.Ореви
10.Батеријата(изборен)
Ние сме ангажирани во електричен велосипед индустрија е повеќе од шест години, со професионален технички тим, високо квалитетни производи и прва класа на услуги.Бидејќи на различни следи и светлината,не може да постои нормален мали боја разлика,ве молиме donnot остави лош повратни информации или да се вратат на стока за нас без да ни се јавите П : Време на Испорака : О : Ако производи уште во Транзит ,и вашиот испорача времето ќе истече ,ве молиме контактирајте со нас ,и ние ќе се прошири време на испорака за вас .
П : царинските Давачки : А : Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена ., ќе се обезбеди rider со голема експлозивна сила при стартување на системот.ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети и тоа е единствената причина на производот себе како дефект,штета,нешто што е продавачот е грешка,не купувачот е личен избор или неуспехот да се користи.
Со интегрирана брзински сензор, ова средината-вози мотор, кој е компатибилен со 68-120mm дното заграда, има номинална моќност од 250 W(68-73mm),350 W(68-73mm),500 W(68-73mm),750 W(68-73mm),1000 W(68-120mm), намалување на односот на 1 : 21. Многу силна и ефикасна, овој мотор во голема мера го подобрува јава радост и се погодни за планински велосипеди и песок велосипеди, кои се омилени на велосипедисти кои сакаат предизвици, како и транспорт на велосипеди.

Бренд Име: EUNORAU
Тип На Мотор: Brushless Опрема Центар Мотор
Wattage: > 400w
Напон: 48V
дизајн: Brushless
SKU: BBS02-750W-48
Напон: 48V
Wattage: 750W
is_customized: Yes
Тип На Мотор: 48V 750W средината на диск конверзија комплет
Контролор: дизајниран во внатрешноста на моторот
моторни Боја: Црна
LCD дисплеј: C965
моторни модел: BBS02

Додатоци на производи

Топла продажба 500W 36 Volt Електричен Велосипед Ebike Батеријата 36v 10Ah со ПВЦ Случаи изграден во 18650 ќелија со 15A BMS Свеж
Висок Капацитет 48V 25Ah електричен велосипед батеријата 48V 25A со слободни држачи за 48v 25ah bafang750w 1000w BBS3 E-велосипед Свеж
36v500w 8fun/bafang/bafun моторни Центар/mid-drive /Чудак Моторни eletric велосипеди конверзија колекции Свеж Со попуст
36v500w 8fun/bafang/bafun моторни Центар/mid-drive /Чудак Моторни eletric велосипеди конверзија колекции

, ќе се обезбеди rider со голема експлозивна сила при стартување на системот Ве молиме оставете позитивни �

DEN 18650.00 19632.00
Висок квалитет 350W 12V 100AH батеријата 12 V 100AH Литиум јонска батерија за 12V 3S Li ion Батерија со 5A држачи за ЕУ не НИ Свеж
Висок квалитет 350W 12V 100AH батеријата 12 V 100AH Литиум јонска батерија за 12V 3S Li ion Батерија со 5A држачи за ЕУ не НИ

Висок квалитет 12 V 100 AH батеријата 12 V 100 AH 100000 MAH Литиум јонска батерија за 12 V 3 S Li ion Батерија со 5 A држачи з�

DEN 20160.00
Електричен велосипед батеријата 48V14Ah 1203 црна задните управување со батерија за електрична велосипед Свеж Со попуст
Електричен велосипед батеријата 48V14Ah 1203 црна задните управување со батерија за електрична велосипед

Сите батерија од EUNORAU со оригинални SANYO,PANASONIC,LG,SAMSUNG клетки, клиентите може да се добие по продажба на услу

DEN 19106.00 20112.00
Количка 10 Тркало Моторни 36v 250w-500w 200-1000RPM 10 инчен Brushless Центар Мотор Опрема-помалку Електричен Скутер Диск Тркало-мотор Свеж Со попуст
EUNORAU 48V500W електричен велосипед задните касета центар моторни 20 26 28 rim тркала Ebike моторни Конверзија Комплет Свеж Со попуст
EUNORAU 48V500W електричен велосипед задните касета центар моторни 20 26 28 rim тркала Ebike моторни Конверзија Комплет

П : Политика на Враќање : A : ние се трудиме да им служи на нашите клиенти Се надеваме дека нашите BTN евтини

DEN 13178.00 13872.00
Двоен Диск 13 инчен Електричен Велосипед Комплет 13 Off-Road Електрично Тркало Центар Моторни 24-48v 350W-800W BLDC 12-50км/ч Свеж Со попуст
Двоен Диск 13 инчен Електричен Велосипед Комплет 13 Off-Road Електрично Тркало Центар Моторни 24-48v 350W-800W BLDC 12-50км/ч

Ако вие не треба Обратен Функција, ве Молиме оставете порака за да кажете ни и ние ќе испрати Палецот гас

DEN 12807.00 13771.20
Електричен Мотор 48V500W BLDC Brushless Мотор Комплетни Моторни Комплет За E-Tricycle Ebike Мотоцикл Quad Автомобил Конверзија Свеж Со попуст
UNITEMOTOR MY1016Z3 350W 24VDC Опрема Бранеа Моторни Електричен Велосипед Мотор DC Бранеа Decelerate Мотор За 20-28 Велосипед Свеж Со попуст
UNITEMOTOR MY1016Z3 350W 24VDC Опрема Бранеа Моторни Електричен Велосипед Мотор DC Бранеа Decelerate Мотор За 20-28 Велосипед

Без оптоварување брзина : 3850 RPM 5.ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од ва�

DEN 3309.00 4660.80
48V60V72V96V Двоен режим 18mosfet 1000W 45Amp brushless контролер DC синусен облик noiseless електрично возило контролер Свеж Со попуст
48V60V72V96V Двоен режим 18mosfet 1000W 45Amp brushless контролер DC синусен облик noiseless електрично возило контролер

48 V60 V72 V96 V Двоен режим 18mosfet 1000 W Amp brushless контролер DC синусен облик noiseless електрично возило контролерСпеци�

DEN 3080.00 3312.00
36V13Ah електричен велосипед делфин стил батеријата лилјак топла продажба Свеж Со попуст
36V13Ah електричен велосипед делфин стил батеријата лилјак топла продажба

Сите батерија од EUNORAU со оригинални SANYO,PANASONIC,LG,SAMSUNG клетки, клиентите може да се добие по продажба на услу

DEN 15914.00 16752.00
V2 50H магнет 48-96V 5000W DC brushless задна осовина мотор за производство на електрична конверзија комплет,elec електричен Свеж
Најевтиниот!!! 36V 12AH Литиум LIFEPO4 Батеријата Електричен Велосипед ДО Празнење 1000 пати циклус 36v Електричен Велосипед Свеж Со попуст
500W 48V DC Brushless Мотор,BM1418ZXF, електричен велосипед Мотор Електричен комплет Мотор Мотор со Гас Рачка Свеж
500W 48V DC Brushless Мотор,BM1418ZXF, електричен велосипед Мотор Електричен комплет Мотор Мотор со Гас Рачка

500 W 48 V DC Brushless Мотор,BM1418 ZXF, електричен велосипед Мотор Електричен комплет Мотор Мотор со Гас РачкаЦаринс

DEN 3456.00
E-Скутер Двоен Диск Тркало Моторни 14.5 24-48v 350w-800w 12-45km/h BLDC Gearless Количка Електричен Скутер Конверзија Комплет Свеж Со попуст
E-Скутер Двоен Диск Тркало Моторни 14.5 24-48v 350w-800w 12-45km/h BLDC Gearless Количка Електричен Скутер Конверзија Комплет

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2 EЕМС / EM

DEN 13164.00 14155.20
MY1016Z 12V 250W DC Бранеа Моторни Електрични Tricycle Велосипед Мотор 250W 28A 2700RPM Велосипед Конверзија Комплет Ebike Engin Свеж Со попуст
MY1016Z 12V 250W DC Бранеа Моторни Електрични Tricycle Велосипед Мотор 250W 28A 2700RPM Велосипед Конверзија Комплет Ebike Engin

П : Време на Испорака : О : Ако производи уште во Транзит ,и вашиот испорача времето ќе истече ,ве молиме ко

DEN 3791.00 5832.00
електричен велосипед батеријата 48V 13.6 AH батерија li-ion батерија 48 volts за e велосипед Свеж
електричен велосипед батеријата 48V 13.6 AH батерија li-ion батерија 48 volts за e велосипед

Не предизвикувајте краток спој со батеријата со директно поврзување на позитивниот и негативниот крај

DEN 12720.00