EMS DHL, НОВА 2014 Рака чудак масло притиснете, масло expeller, апарати за Домаќинство ' рѓосувачки челик масло extractor , масло машина рачно, топла притиснете

EMS DHL, НОВА 2014 Рака чудак масло притиснете, масло expeller, апарати за Домаќинство ' рѓосувачки челик масло extractor ,

23 %

DEN 4188.00

DEN 5438.40

Свеж

Во магацинот


Подносителот на барањето : За поголемиот дел од масло е поголема од 25% на масло култури, како што се кикирики, сончоглед, семе од репка, сусам, орев, сушен кокос, семки од тиква, и така натаму. Ние ќе ве известиме кога се испраќаат преку e-mail да го твојот регистрирани e-mail адреса.
Ние не одговорен за изгубени или оштетени предмети, Превозот и Ракувањето не е да се преговара
Ве молиме да се обезбеди комплетна испорака адреса вклучувајќи полно име и валидна Телефон Бр.5 мм за производи, 325*255*95mm за giftbox
Материјал : завртка вратило , притиснете кафез цевка 20, Рамка Q235 челик
Пакет : Giftbox и пена
Боја : Нерѓосувачки челик
Совети пред да масло притиснете :
Маснотии сите ротирачки делови со растително масло само
Отстранување на песок и камења од семе пред притискање
Сите семиња може да се притисне, без отстранување на лушпи
Ореви може да биде грубо земјата или зачукуваше пред притискање
Семиња и лешници треба да биде добро сушен (најдобри содржината на влага за повеќето семиња и плодови е 8%)
Компоненти на Домашен Масло Притиснете
Оваа страна чудак домашно масло притиснете се состои од рамка, притиснете дел, возачот дел и греење дел итн.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. (undecorticated, без пред-третман задолжителни ! )
Повеќе од 10 видови на семе, може да се притисне! (кикирики, rapeseeds, сусам, копра, cottonseeds, лешник,
лен, масло дланка кернелот, тиква семе, сонцето цветни семиња, ореви)
Висок производството на нафта : До 1,5 литри нафта на час
Мали димензии : 350*60*316.
Големина на : 350*60*316.
Поради Акции Статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв достапни
Ние не сме одговорни за било несреќи, одложување или други прашања што се во надлежност на превозот услуга. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Карактер : Лични рака употреба; Лесно работи; Работи continuely; Лесно чистење; Мулти функција суровини помош, како и масло од кикирики, морнар и сл.
Како да се Соберат Нашата Домашна Рака Чудак Масло Притиснете
1.18 kg / помалку од 5 фунти)
Пренослив, едно лице е во можност да работат во било каде
Пакување :
1 PCS x Рака чудак масло притиснете
Увозни давачки, Даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Помине 15cm фитил преку миење.
DHL Превозот обично трае 5-7 работни дена, тоа зависи од земјата го исполниме. Пред операцијата ве молиме поправат рамка и бидете сигурни дека за чудак може да се претвори слободно.
Од заштита на животната средина и рециклирање аспекти, материјал хранење/прибирање на опрема може да се замени со се користи
Домашно МИЛЕНИЧЕ пијат шише, која е подготвена од страна на купувачот.
Повеќе Собранието vedio може да се најде на подолу
Карактеристики на Почетниот Прирачник Масло Притиснете :
Континуирано притискање на маслодајни семиња и плодови.) Генерално 5-8 дена во Европа, САД, АУ, Јапонија, Сингапур,итн.

Извор На Енергија: Други
DIY Материјали: Електрични
Димензии: 350*60*316.5 мм
Број На Модел На: 1111
Тип: Други
Променлива Брзина: No
Номинална Напон: no
is_customized: Yes
Тежина: 3.5kg
Диск Дијаметар: no
is_customized: Yes

Додатоци на производи

WGFJ Гас Отпуштен Компресор WGFJ-G006 /WGFJ-G009 Нови вистински гас печка компресор Стандард за Општа Намена Свеж
WGFJ Гас Отпуштен Компресор WGFJ-G006 /WGFJ-G009 Нови вистински гас печка компресор Стандард за Општа Намена

Стандард фан рерна WGFJG006,овој фан однесува на нов Јужен, Јужна Моќ, Ванг, Li, Li Xiang, Li Џија, Мингтаи, плус бога

DEN 3600.00
LOMVUM 12/16/24V Моќ Вежба Алатка Електрични Вежба ВЛИЈАНИЕ cordless вежби 2 Литиум-Јонска Батерија завртка ротари алатка за Свеж Со попуст
Електростатско прскање машина PC03-5 мали прскање опрема преносни 5 опрема прилагодливи спреј машина 110/220V 1PC Свеж
Електростатско прскање машина PC03-5 мали прскање опрема преносни 5 опрема прилагодливи спреј машина 110/220V 1PC

Производот е идеална алатка спреј за појавата на разни метални делови да се направиработното парче уба�

DEN 5904.00
1/2 инчен Тешки Жица Индустрија Воздух Спојувач Пиштол N851 (не се вклучуваат во царинската такса) Свеж
1/2 инчен Тешки Жица Индустрија Воздух Спојувач Пиштол N851 (не се вклучуваат во царинската такса)

СпецификацииВоздухот Спојувач 851Вози 16 GA, 7 / 16" Круна, 2" должина на Воздухот staples..16 GA, 7 / 16" Круна на Воздух�

DEN 3840.00
Топол Воздух Пиштол Млазници 35mm Рамен Устата Топол Воздух Пиштол Сребро За Лемење Rework за Електронски Топлина на Воздухот Свеж Со попуст
Преносни боени тест машина тест пиштол Електростатско боени Експеримент Систем наслика спреј пиштол 100 kv Свеж
Dremel Мини Вежба 220V Електрична Енергија Алатки Мини Вежба Dremel DIY алат Додатоци Поставите Мелење Машина Со 211pcs. Свеж Со попуст
Dremel Мини Вежба 220V Електрична Енергија Алатки Мини Вежба Dremel DIY алат Додатоци Поставите Мелење Машина Со 211pcs.

Dremel Мини Вежба 220 V Електрична Енергија Алатки Мини Вежба Dremel DIY алат Додатоци Поставите Мелење Машина Со

DEN 2150.00 2687.52
RH-10A 10x330mm Воздух Појас Сандер Висок Квалитет на Пневматски Појас Сандер Појас Брусење Машина Воздух Мелење Машина Свеж Со попуст
20pcs/set 7mmx190mm Транспарентен Топло-топи Пиштол Лепак Држи Пиштол Лепило DIY Алатки за Топло-топи Лепак Пиштол Поправка Свеж Со попуст
NEWACALOX 20W DIY Топла Топи Лепак Пиштол со 60pcs 7mm Шарени Лепливи Топла Топи Лепак Стапови Хоби Нож Фиксна Клип за Рака Свеж Со попуст
150W Полирање Машина Клупата Бафер Полирач Мелница Чистење Дрво Длето Резба Гравирање Машини Свеж Со попуст
150W Полирање Машина Клупата Бафер Полирач Мелница Чистење Дрво Длето Резба Гравирање Машини

[xlmodel][производи][43123][xlmodel][производи][43123][xlmodel][производи][43123][xlmodel][производи][43123][xlmodel][производи][43123][xlmodel][

DEN 1456.00 1797.60
GOXAWEE 10000RPM Мини Клупата Мелница Полирање на Мелење Машина Клупата Струг Чистење Машина За Метал, Стакло, Камен Накит Алатки Свеж Со попуст
AC напон 220V Електричен Мотор Роторот 5 Заби се Вози во Окното за Bosch 24 Влијание Вежба Свеж
AC напон 220V Електричен Мотор Роторот 5 Заби се Вози во Окното за Bosch 24 Влијание Вежба

Име на производ Електричен Мотор Роторот Одговара за Бош 24 Номинална AC 220 V Номинална Струја 100 A Вози во Б

DEN 955.20
Xltown Нов Електричен литиум вежба 12/16.8/21/25v литиум батерија Мултифункционален електрични шрафцигер алат Свеж Со попуст
Xltown Нов Електричен литиум вежба 12/16.8/21/25v литиум батерија Мултифункционален електрични шрафцигер алат

спецификација : Номинална напон : 12 / 16.8 / 21 / 25vМаксимален вртежен момент:30 / 35 / 60 / 65 NMВежба чак опсег : 0.810м

DEN 2703.00 3296.64
Бесплатен Превозот ProsKit MS-C001 Високо-Моќ Преносни рачен мини Правосмукалка за Диск хардвер тастатура на екранот Свеж
HILDA 18V Електрични Engraver Гравирање Пенкало Резба Машина за Дрво, Метал Пластика Стакло Гравирање Алатка Свеж Со попуст
HILDA 18V Електрични Engraver Гравирање Пенкало Резба Машина за Дрво, Метал Пластика Стакло Гравирање Алатка

HILDA 18 V Електрични Engraver Гравирање Пенкало Резба Машина за Дрво, Метал Пластика Стакло Гравирање Алатка п�

DEN 713.00 891.84
12V Воздух Вшмукување Brushless DC Центрифугални Моторни внатрешни вози Компресор за Колонист 1200LPM 150W 7kPa 49m3/h Висок Свеж