1 Buc Нова Стоматолошка Лабораторија Опрема Аналогни Восок Грејач Тенџере 3 Tri-Слот Парафински Melter Восок Грејач

1 Buc Нова Стоматолошка Лабораторија Опрема Аналогни Восок Грејач Тенџере 3 Tri-Слот Парафински Melter Восок Грејач

DEN 1752.00

Свеж

Во магацинот

Почитувани сте се купи е 1 сет топење на восокот/топење кутија за восок
Напојување напон : 220 V/50 Hz 10% 110 V/60 Hz 10% Моќност : 300 W температура регулатива : 0 C~ 150 C
оваа машина се користи за да се топи дентален восок,нудиме оваа mehcine со добри перформанси и competive цена. стоматолошка опрема/стоматолошки инструменти Восок Тенџере, за стоматолошка лабораторија Клучни зборови : стоматолошки лабораториска опрема, стоматолошка лабораторија, опрема,стоматолошка лабораторија производи,стоматолошка лабораторија производи,стоматолошка опрема,стоматолошки производи,стоматолошка лабораторија

Тип На Објект: Белење На Заби
Состојка: Dentalmelting восок/топење кутија за восок
НЕТО-WT.: 2000 г
Број На Модел На: q02
Тип На Објект: Белење На Заби
боја: како на слика
Име на производ: Dentalmelting восок/топење кутија за восок
MOQ: 1set
Место на Потекло: Шангај
Сертификат: CE0197,ISO13485,ISO9001,BUREAU VERITAS
Класа: A
Транспорт: Експрес испорака
Тежина: 1KG
Бесплатен превозот : Yes

Додатоци на производи

4pcs Стоматолошки Интраорална Клиника фотографија Огледало+5L+5S Ремените Образ Усна Устата Настроената Свеж Со попуст
4pcs Стоматолошки Интраорална Клиника фотографија Огледало+5L+5S Ремените Образ Усна Устата Настроената

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фаб

DEN 1940.00 2063.52
2017 5 компјутери x NSK SX-SU03 Турбина Кертриџ за Pana Max Плус S-Max M600L Dynal LED S-Max M600, M600KL/M600SL, M600WLED/M600BLED Свеж Со попуст
2017 5 компјутери x NSK SX-SU03 Турбина Кертриџ за Pana Max Плус S-Max M600L Dynal LED S-Max M600, M600KL/M600SL, M600WLED/M600BLED

Забелешка: купување кертриџ е без знаци , без NSK лого, знаци , подолу покажува фото само за клиентите да р

DEN 6293.00 6624.00
3pcs/многу Топла Продажба Стоматолошка Лабораторија Полирач Handpiece - Спирала Намали Супер Казна - Стоматолошки Волфрам Карбид Свеж Со попуст
Мека Бамбус Јаглен Пченица Труп Справи со Преносни Патување Четка за заби Орална Нега Нано-антибактериски Четка за заби Мини Свеж Со попуст
20PCS/МНОГУ Стоматолошки Ултразвучно Scaler Tips 5 Стоматолошки Скалирање Совети G4 Компатибилен WOODPECKER Ултразвучно Scaler Свеж Со попуст
1 КОМПЈУТЕР Стоматолошки Interproximal Намалување Мерач Reciprocating ПИС Систем Ортодонтски Третман Јазот Мерење Владетел Бесплатен Свеж Со попуст
година силиконска уста Стоматолошки Плунка Ejector Вшмукување Вентили SE/HVE Совет Адаптер 2 парчиња Универзална Свеж
Белење На Заби 44% Пероксид Белење Систем Орален Гел За Полнење На Забот Whitener Алатки За Убавина Здравје Стоматолошка Опрема Свеж Со попуст
6pcs/3set Стоматолошки Плунка Ejector Вшмукување Вентили SE HVE Совет Адаптер Млазницата Пластика За Продажба Свеж Со попуст
6pcs/3set Стоматолошки Плунка Ejector Вшмукување Вентили SE HVE Совет Адаптер Млазницата Пластика За Продажба

Опис На Производот Мало Value > £19! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот! БРЕНД НОВИ, Високо Квалитетни! Нови директ

DEN 698.00 767.52
Стоматолошки AS8000 Brushless Електрични LED Handpiece Систем Micromotor Кабелот NSK внатрешниот вода спреј KAVO компатибилен Свеж Со попуст
Стоматолошки AS8000 Brushless Електрични LED Handpiece Систем Micromotor Кабелот NSK внатрешниот вода спреј KAVO компатибилен

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектСтоматолошки AS8000 B

DEN 17875.00 18816.00
3pcs Заградата локатор Заградата Мерач Стоматолошки Инструменти Ортодонтски Свеж Со попуст
3pcs Заградата локатор Заградата Мерач Стоматолошки Инструменти Ортодонтски

Ставка Опис100% сосема нов и висок квалитет!три тип : 2.0 mm 2,5 mm 3.0 mm 3.5 mm3.5 mm 4.0 mm 4.5 мм 5.0 mm4.0 mm 4.5 мм 5.0 6.0 mm mmПакува

DEN 714.00 1209.60
50 Парчиња Стоматолошка Лабораторија Алуминиум Празни Касети Со Капак За Флексибилни Акрилик Протеза 4 Различни Должина Свеж Со попуст
Стоматолошка Лабораторија Опрема Autoclavable Стерилизирате Кутија Впие Дезинфекција Првенство Нето Кошница Случај Стоматолог Свеж Со попуст
1pcs Стоматолошки Scraper Забен камен Смена Scraper Плакета Калкулус Отстранување на Заб во Устата Грижа Лабораторија Алатка Свеж Со попуст
Забен Имплант Горната Вилица Модел Со Мост & Кариес, Забен Студија Учат Заби Модел Свеж Со попуст
Забен Имплант Горната Вилица Модел Со Мост & Кариес, Забен Студија Учат Заби Модел

1 Pc Стоматолошки Студија Учат Заби Модел Горната Вилица Имплант Модел Со Мост & КариесОпис:Модел 2006Едно

DEN 932.00 1002.24
50pcs/многу Стоматолошки Дијамант Burs FG 1.6 mm За Висока Брзина Handpiece Стоматолошка Лабораторија Bur Белење на Заби Accs Свеж Со попуст
50pcs/многу Стоматолошки Дијамант Burs FG 1.6 mm За Висока Брзина Handpiece Стоматолошка Лабораторија Bur Белење на Заби Accs

50pcs / многу Стоматолошки Дијамант Burs FG 1.6 mm За Висока Брзина Handpiece Стоматолошки дијамант burs 1.Лесен, удобен

DEN 835.00 927.36
Про Стоматолошки Орален Клиника за Привремен Круната 6Boxes За Предниот Заби И Млечни Заби Свеж Со попуст
Про Стоматолошки Орален Клиника за Привремен Круната 6Boxes За Предниот Заби И Млечни Заби

100% Сосема Нов и Висок Квалитет Име на Производ : Привремена Коронка 3 Кутија за Млечни Заби 3 Кутија за Пр

DEN 577.00 613.92
10PCS/МНОГУ НОВИ Стоматолошки Ултразвучно Scaler Скалирање Совет G1 За ЕМС & WOODPECKER Топла Свеж Со попуст
10PCS/МНОГУ НОВИ Стоматолошки Ултразвучно Scaler Скалирање Совет G1 За ЕМС & WOODPECKER Топла

Ние поддршка на стоматолошки материјали трговија на големо и мало, имаат било какви барања ,можете да ко

DEN 837.00 1046.40
Стоматолог Производи 100Pcs Метални Игли За Стоматолошка Лабораторија Саќе Отпуштање на Коцки Орален Клиника Свеж Со попуст
Стоматолог Производи 100Pcs Метални Игли За Стоматолошка Лабораторија Саќе Отпуштање на Коцки Орален Клиника

100% Сосема Нов и Висок Квалитет Направен од висок квалитет на метал.пакување листа : 100 Pcs Метални Иглички

DEN 685.00 729.12
1Pc Стоматолошки Забот на Коренскиот Канал Модел За RCT Пракса Пулпа Стоматологија Модел Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
1Pc Стоматолошки Забот на Коренскиот Канал Модел За RCT Пракса Пулпа Стоматологија Модел Бесплатен Превозот

Кликнете на "Wish List" и "Додади во Кошничка" на оваа страница, таму ќе биде повеќе попуст за вас!Овој произв

DEN 305.00 354.72
10pcs ултразвучно piezo scaler совет, стоматолошки совет за EMS/Woodpecker scaler handpiece за орална здравствена заштита и Свеж Со попуст
10pcs ултразвучно piezo scaler совет, стоматолошки совет за EMS/Woodpecker scaler handpiece за орална здравствена заштита и

10pcs ултразвучно piezo scaler совет, стоматолошки совет за EMS / Woodpecker scaler handpiece за орална здравствена заштита и б

DEN 1848.00 2640.00
1Pack/1040Pcs Стоматолошки Ligature Врски Ортодонција Еластична Гума Бендови Здравствена заштита Случаен избор Свеж Со попуст
1Pack/1040Pcs Стоматолошки Ligature Врски Ортодонција Еластична Гума Бендови Здравствена заштита Случаен избор

Карактеристики : Име На Производ : Еластомер Ligature ВрскиУпотреба : За Стоматолошки третман ОртодонцијаБо

DEN 348.00 386.88
Нови Пристигнување 17 Инчен Монитор USB / Wifi Интраорална Endoscope Endoscope Камера 6 Led Камера Стоматолошки Камера Стоматолошки Свеж Со попуст
10pcs Течни Прав Стакло Dappen Јадење Кристал Првенство за Нокти Acryl Liquidglassl Помине Алатки Свеж Со попуст
10pcs Течни Прав Стакло Dappen Јадење Кристал Првенство за Нокти Acryl Liquidglassl Помине Алатки

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фаб

DEN 496.00 527.52
Ange Aile Бесплатен Превозот 40pcs Стоматолог, Забен Интраорална мешање совети/ Впечаток Материјали / Силиконската Гума Глава Свеж Со попуст