10pcs/многу Ултразвучно Модул HC-SR04 Дистанца за Мерење на Трансдуцерот Сензор за Arduino

10pcs/многу Ултразвучно Модул HC-SR04 Дистанца за Мерење на Трансдуцерот Сензор за Arduino

DEN 522.24

Свеж

Во магацинот


10pcs/многу Ултразвучно Модул HC-SR04 Дистанца за Мерење на Трансдуцерот Сензор за Arduino
Совети :
Ако треба цел многу и испрати страна на курирската служба DHL ,ве молиме контактирајте ме ,јас ќе ги провери цена за вас ,можеби имаат surpise цена за вас .
Почитувани Купувачи, со Цел ПОМАЛКУ ОД US $7, НЕ МОЖЕ да СЕ ПАТЕКАТА ВО Вашата Земја, ако треба песна на интернет, pls одберете Кина пост/Сингапур Пост/e Packet/Posti Финска да плати дополнителни превозот надомест ^-^
Кога сте примиле ќе стоки,pls вид потврди"добро примени"во aliexpress,ако ви се допаѓа нив,pls ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди.! ^-^!
Ви благодариме за вашата поддршка.! ^-^!
Модул главните технички параметри :
1.Работен Напон : 5 V(DC)
2.Статична струја : Помалку од 2m A.
3.Повратен сигнал : Електрични фреквенција на сигналот, високо ниво 5 V, ниско ниво 0 V.
4.Сензор агол : Не повеќе од 15 степени.
5.Откривање на далечина : 2cm-450cm.
6.Висока прецизност : До 0,3 cm
7.Текст предизвика сигнал : 10us TTL импулс
8.Ехо сигнал : излез TTL PWL сигнал
пакет :
10pcs/многу HC-SR04

Тип: Вози IC
Состојба: Нови
Примена: компјутер
Напон: X
Моќ Дисипација: X
Температурата На Работа: X
Број На Модел На: РК-SR04
is_customized: Yes
Место на Потекло: Guangdong Кина (Копно)
Пад на превозот: прифатете
превозот: Бесплатен превозот
Услуга: Добар По Продажба Serivce
Гаранција: 1 година
квалитет: Висок Квалитет 100% Сосема Нов
Количина: 10pcs

Додатоци на производи

1PCS ESP8266 далечински сериски Порт WIFI безжичен модул преку ѕидови Ванг ESP-01 нови оригинални Свеж Со попуст
1PCS ESP8266 далечински сериски Порт WIFI безжичен модул преку ѕидови Ванг ESP-01 нови оригинални

Бесплатен Превозот 1pcs / многу ESP8266 далечински сериски Порт WIFI безжичен модул преку ѕидови Ванг ESP01 нови о

DEN 107.00 129.12
R2A15122 R2A15122FP QFP Свеж Со попуст
R2A15122 R2A15122FP QFP

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 34.00 35.52
година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не Свеж
година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не

Добредојдовте на нашата Продавница1 Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, N канал и Pканал MOSFET, диоди (вкл

DEN 474.24
Бесплатен превозот 10pcs/многу IRFP250N IRFP250 N-канал FET 200V ДА-247 нови оригинални Свеж
Бесплатен превозот 10pcs/многу IRFP250N IRFP250 N-канал FET 200V ДА-247 нови оригинални

14950 електронска компонента комплет пакетот≡≡≡≡≡ Добредојдовте на нашата Продавница ≡≡≡≡≡Доколку

DEN 302.40
THS7374IPWR THS7374 TSSOP14 видео засилувач нови Свеж Со попуст
THS7374IPWR THS7374 TSSOP14 видео засилувач нови

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 31.00 32.16
Бесплатен превозот 20pcs/многу 2SK1305 K1305 N-канал областа ефект 100V ДА-220F оригинални автентични Свеж
Бесплатен превозот 20pcs/многу 2SK1305 K1305 N-канал областа ефект 100V ДА-220F оригинални автентични

14950 електронска компонента комплет пакетот≡≡≡≡≡ Добредојдовте на нашата Продавница ≡≡≡≡≡Доколку

DEN 360.96
8002A MD8002A СОП-8 Свеж Со попуст
8002A MD8002A СОП-8

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 82.00 86.40