CJX2-25008/CJX2-25004 4Pole AC Магнетни контактор 25A 4NO или 2NO/2NC

CJX2-25008/CJX2-25004 4Pole AC Магнетни контактор 25A 4NO или 2NO/2NC

DEN 480.00

Свеж

Во магацинот

Примена : CJX2 серија 4 Pole AC Контактор е погоден за користење во кола отценети напон до 660 V AC 50 HZ или 60 HZ, номинална струја до 95НА законот, за правење & кршење, често почнувајќи & контролирање на AC моторни. Во комбинација со помошен контакт блок, време на чекање & машина-interlocking контактор, ѕвезда-делта стартер. Со термички реле, тоа е во комбинација во електромагнетни стартер. На Контактор е произведен според IEC 60947-4. Спецификација : Модел Рангирани работат на струја (А) Номинална топлинска струја (А) AC3 капацитет од 4-фаза верверица-кафез моторни AC3(KW) 220/230 V 380/400 V 415 V 440 V 500 V 600/690 V AC3 AC4 KW KW KW KW KW KW CJX2-09004/008 9 3.5 20 2.2 4 4 4 5.5 5.5 CJX2-12004/008 12 5 20 3 5.5 5.5 5.5 7.5 7.5 CJX2-18004/008 18 7.7 32 4 7.5 9 9 10 10 CJX2-25004/008 25 8.5 40 5.5 11 11 11 15 15 CJX2-32004/008 32 12 50 7.5 15 15 15 18.5 18.5 CJX2-40004/008 40 18.5 60 11 18.5 22 22 22 30 CJX2-50004/008 50 24 80 15 22 25 30 30 33 CJX2-65004/008 65 28 80 18.5 30 37 37 37 37 CJX2-80004/008 80 37 125 22 37 45 45 55 45 CJX2-95004/008 95 44 125 25 45 45 45 55 45
Кога го стави на ред, pls остави порака за серпентина напон и фреквенција!

is_customized: Yes
Број на Пол: 4
Електрична Енергија Тип: AC
Фаза: 3
Број На Модел На: CJX2-25008/CJX2-25004
Главната Коло Оценка Тековната: 25A
Главната Коло Оценка Напон: Како вашите барања
Производ Статус: Нови
Место на Потекло: Кина (Копно)

Додатоци на производи

AC напон 220V Прилагодливи Тајмерот Вклучете го Вклучите/Исклучите временско Реле Модул L15 Свеж Со попуст
AC напон 220V Прилагодливи Тајмерот Вклучете го Вклучите/Исклучите временско Реле Модул L15

Карактеристики : Тоа е тајмер реле модул со висока прецизност, стабилен и сигурен перформанси.Моќта на п

DEN 131.00 140.64
20Pcs 240 целзиусови Степени RY240 ТФ 240 целзиусови Степени 10A 250 V Температура, Термичка Осигурач L15 Свеж Со попуст
20Pcs 240 целзиусови Степени RY240 ТФ 240 целзиусови Степени 10A 250 V Температура, Термичка Осигурач L15

100% сосема нов и висок qualitБоја : Видете сликиМатеријал : Електрични компонентиДолжина : 6.3 cm / 2.48"Количина :

DEN 83.00 94.08
25A DC-AC РБС Цврста Состојба Реле 3V-32V DC влез за рерна Свеж
25A DC-AC РБС Цврста Состојба Реле 3V-32V DC влез за рерна

Ниска ЦенаНема механичко движење толку трае подолгоНема сигнал шумШирок влез : DC 3 V32 V* 25 A DCAC РБС Цврста С

DEN 173.76
Оригиналниот 3000W трансформатор 110V напон 220V конвертор Свеж
Оригиналниот 3000W трансформатор 110V напон 220V конвертор

Сите предмети мора да бидат вратени во нивната оригинална состојба, со цел да се квалификува за враќање

DEN 4080.00
МОС Топла PYF14A DIN Железнички Моќ Реле Штекер База 14 Pin за MY4NJ HH54P MY4 Свеж
МОС Топла PYF14A DIN Железнички Моќ Реле Штекер База 14 Pin за MY4NJ HH54P MY4

Тоа е компатибилен со MY4 NJ, HH54 P, MY4, H3 Y4, итн.14 игла тип, DIN rail монтажа и завртка терминали, се користи за општ

DEN 69.60
Бесплатен превозот 2pc Висок квалитет Mager РБС НАТОПИ DC-AC цврста состојба реле DC контрола AC GЈ-5-L 5DA 220V Свеж Со попуст
Бесплатен превозот 2pc Висок квалитет Mager РБС НАТОПИ DC-AC цврста состојба реле DC контрола AC GЈ-5-L 5DA 220V

Бесплатен превозот 2pc Висок квалитет Mager РБС НАТОПИ DCAC цврста состојба реле DC контрола AC GЈ5L 5 DA 220 VКонтро

DEN 313.00 336.96
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 20PCS hk4100f-DC5V-SHG HK4100F-DC5V HK4100F 5 V DIP6 6PIN 3А 250V AC/ 3А 30V DC Свеж Со попуст
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 20PCS hk4100f-DC5V-SHG HK4100F-DC5V HK4100F 5 V DIP6 6PIN 3А 250V AC/ 3А 30V DC

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 10 КОМПЈУТЕРИ hk4100fDC5 VSHG HK4100 FDC5 V HK4100 F 5 V DIP6 6 PIN 3А 250 V AC / 3А 30 V DC

DEN 437.00 459.84
Индустриски 40A DC да AC Singh Фаза РБС Цврста Состојба Реле РБС-40DA Свеж Со попуст
Индустриски 40A DC да AC Singh Фаза РБС Цврста Состојба Реле РБС-40DA

Ние Брод на Светот, освен некои counntries и APO / FPO Или, ние НЕМА да бидеме одговорни за било неуспех испорака

DEN 276.00 313.92
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 20PCS hk4100f-DC12V-SHG HK4100F-DC12V HK4100F 12V DIP6 6PIN 3А 250V AC/ 3А 30V DC Свеж Со попуст
3 парчиња Microtemp ТФ Температура на Исклучување на осигурувачот 240 степен SF240E 240C 250V 10A метал топлина заштитник SEFUSE Свеж Со попуст
10PCS/Многу G3MB-202P-12VDC G3MB-202P G3MB-202PL 12V DC-AC РБС 12VDC/240VAC 2A Цврста Состојба Реле Свеж Со попуст
10PCS/Многу G3MB-202P-12VDC G3MB-202P G3MB-202PL 12V DC-AC РБС 12VDC/240VAC 2A Цврста Состојба Реле

wecome на нашата продавницаДоколку купите повеќе квантитет,Plaase контактирајте со нас,ние ќе ви ги даде нај

DEN 447.00 475.20
DC-AC 25A Цврста Состојба Реле Една Фаза РБС Реле Модул РБС-25DA Свеж
DC-AC 25A Цврста Состојба Реле Една Фаза РБС Реле Модул РБС-25DA

НАПЛАТА & ЗАМЕНА ПОЛИТИКА : 1.Цврста Состојба Реле РБС25 DA 25 A / 250 V 332 VDC / 24380 VAC БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ на Текст К

DEN 224.64
DMWD СПД 2P 30KA~60KA D ~420VAC Домаќинство Surge Protector Заштитна Ниско-напонски Arrester Уред Пренапонска Заштитен Уред Свеж
DMWD СПД 2P 30KA~60KA D ~420VAC Домаќинство Surge Protector Заштитна Ниско-напонски Arrester Уред Пренапонска Заштитен Уред

Ние не се одговорни за било каква физичка штета или штетата е / се резултат на купувачот злоупотребаПов

DEN 183.84
2 x 0.65 НА 5KV 6mm x 40mm Axial Стакло Осигурач Цевки за Микробранова Печка. Свеж
2 x 0.65 НА 5KV 6mm x 40mm Axial Стакло Осигурач Цевки за Микробранова Печка.

Име на производ : Осигурач Цевка;Одговара за : Микробранова ПечкаМатеријал : Стакло, Метал;Напон : 5 KVAmpere :

DEN 40.80
Конвертор на напон 24V DC Да 12V DC 20A 240W Stepdown Водоотпорен Камион Адаптер Dls HOmeful Свеж Со попуст
Конвертор на напон 24V DC Да 12V DC 20A 240W Stepdown Водоотпорен Камион Адаптер Dls HOmeful

Карактеристики : Широк влезниот напон од 18 до 35 V Стабилен излезен напон е 12 V Работа за апарати од 0.5 AMP да

DEN 540.00 635.52
Јас облик Една Фаза Цврста Состојба Реле РБС Алуминиум Топлина Мијалник Дисипација Радијатор Свеж
Јас облик Една Фаза Цврста Состојба Реле РБС Алуминиум Топлина Мијалник Дисипација Радијатор

Ако вашата цел е многу голема, ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Повратни инфор

DEN 48.00
UXCELL 10 Компјутери Брзо Брзо Удар Стакло Осигурач 5X20mm 250V 32Ma 0.032 На Свеж Со попуст
UXCELL 10 Компјутери Брзо Брзо Удар Стакло Осигурач 5X20mm 250V 32Ma 0.032 На

ДОЛАРИИме на производ : Стакло на осигурувачот;Материјал : Стакло, Метал Напон : 250 V;Тековните : 32m A Тип : Б

DEN 92.00 131.52
5V 1 Канал РБС G3MB-202P Цврста Состојба Реле Модул 240V 2A Излез со Resistive Осигурач Свеж Со попуст
5V 1 Канал РБС G3MB-202P Цврста Состојба Реле Модул 240V 2A Излез со Resistive Осигурач

Опис : Големина на : 25 * 34 * 25 (L * W * H) Тежина : 13gТекст Напојување : 5 V DC (160 MA)Текст контрола сигнал напон : (01 но

DEN 62.00 73.44