85dB Предупредување Високо Чувствителни LCD Фотоелектрически Независни КО Гас Сензор Труење со Јаглерод Моноксид Аларм Детектор За Безбедност

85dB Предупредување Високо Чувствителни LCD Фотоелектрически Независни КО Гас Сензор Труење со Јаглерод Моноксид Аларм Детектор

45 %

DEN 343.00

DEN 624.00

Свеж

Во магацинот


Карактеристики : Чувствителност/Alarm time (Време : во Рок од 60~90 минути во 50ppm КО концентрација, во Рамките на 10~40 минути во 100ppm КО концентрација; во Рок од 3 минути во 300ppm КО концентрација LCD Displayer (опционално) : 4 цифри LCD displayer Audibility : 85d B ( во 1m растојание ), Фреквенција 3 - 0.5 KHZ Режим на Струја : Алармот Струја : Режим на Мирување : Зелена Led трепка еднаш на секои 30 секунди Аларм Режим : Црвени Led трепка брзо 4 пати со единица цвркотење на секои 5 секунди, потоа се повторува, Ниско-лилјак Индикатор : Весел на секои 30 години како батерија помал од 3.3 V со зелена LED трепка и Lb на LCD Мал-функција Индикатор : Весел на секои 30 години со зелена LED надвор и да Згрешат на LCD потрошувачка на Енергија : 0.3 m W Големина : 10 x 4cm Powered By : 3 x AA Батерии (Не се вклучени) совршен објект за заштита на вашиот семејство од опасностите на јаглерод моноксид Напредно ниво на заштита, лесно да се чита со дигитален дисплеј, дури и во услови на слаба светлина го Покажува нивото на јаглерод моноксид единица е уреди со покажувач на Зелена LED : Ударите на секои 30 секунди да се покаже на единица е правилно работи. Зелената ДИОДА, исто така, ќе флеш пред КО читање е донесена и кога копчето е притиснато. Црвени LED : Кога опасно ниво на јаглероден моноксид е откриен црвениот LED ќе пулс и висока аларм моделот ќе звук. Јаглеродниот моноксид аларм моделот е 4 кратки сигнализација, по 5 секунди на тишина, проследено со 4 кратки свири со соодветните црвени LED блиц. Овој циклус ќе продолжи за 4 минути и потоа да се промени за 1 циклус секоја минута додека уредот се враќа или КО е елиминиран. Тест/Reset копчето, е наменета за неделни тестирање ако тоа функционира правилно и ресетирате единицата за време КО алармни Сигнали на корисниците кога батериите треба да се замени Оваа аларм е препорачливо да се монтира на ѕид површината Компактен, лесен и лесно да работат Пакување Содржина : 1 x Детектор на Јаглерод Моноксид (не е вклучен батеријата ) 2 x Завртки 1 x англиски упатство

Бренд Име: ETIGER
Наоружува Тип: Лозинката Тастатура
Лозинката Тастатура: No
Големина: 10x10x3
моќност: АА батерија x2
Број На Модел На: КО-05
Видео Интерфејс: No
Зона Број: Никој
Излез Број: Никој
Екранот: Yes
Комуникациски Интерфејс: Безжичната
Тип На Објект: ко детектор
Напојување: 2*АА ОД 1,5 V Батерија ( не се вклучени )
Звук На Алармот: 85dB

Додатоци на производи

YobangSecurity Отворен и Затворен IP Камера Безжични GSM WIFI Home Security Надзор и алармен Систем Со Флеш Strobe Сирената Свеж Со попуст
YobangSecurity Отворен и Затворен IP Камера Безжични GSM WIFI Home Security Надзор и алармен Систем Со Флеш Strobe Сирената

Wifi Wireless Android и IOS АПЛИКАЦИЈА GSM Home Безбедност Аларм Систем DIY Комплет со Автоматско Бирање Флеш Сирената В

DEN 8465.00 9302.40
Безжична keychain Далечински Управувач Клуч Telecontrol за PSTN/GSM Дома Burglar Безбедност burglar Аларм Систем Свеж Со попуст
Безжична keychain Далечински Управувач Клуч Telecontrol за PSTN/GSM Дома Burglar Безбедност burglar Аларм Систем

Безжична keychain Далечински Управувач Клуч Telecontrol за PSTN / GSM Дома Burglar Безбедност burglar Аларм СистемТехнички

DEN 159.00 191.52
Бесплатен превозот (5pcs/многу)KD900 далечинскиот клуч B17 3 Копчето Б серија далечински управувач со Црвена боја за URG200KD900KD900+ Свеж Со попуст
Modbus TCP Ethernet Далечински IO Модул (4DI+4DO+4AI+2AO) Вграден во Набљудувачка Поддржува 10MHz Висока Брзина на Пулсот Контра Свеж Со попуст
Modbus TCP Ethernet Далечински IO Модул (4DI+4DO+4AI+2AO) Вграден во Набљудувачка Поддржува 10MHz Висока Брзина на Пулсот Контра

На M120 T Ethernet Далечински I / O модул обезбедува 4 оптичкиизолирани дигитални влезови, поддржува max Во исто в

DEN 4003.00 6672.00
Yobang Безбедност на Безжични Гас Течење Детектор Кујна Предупредување Сензор за WIFI/GSM/PSTN Burglar Автоматско Бирање Аларм Свеж Со попуст
2 парчиња 433mhz EV1527 Врата, Прозорец Магнетен Сензор за Контакт за Безжична Домашна Безбедност Аларм Системи за Безбедност Свеж Со попуст
Yobang Безбедност на Безжични Црвено Strobe Сирената со резервна батерија за YB103/YB104 Аларм Panel Свеж Со попуст
Yobang Безбедност на Безжични Црвено Strobe Сирената со резервна батерија за YB103/YB104 Аларм Panel

Pls Внимание : Овој Безжичен strobe сирената само може да работи со нашиот модел YB103 / YB104 Аларм Панел серија.Н

DEN 1128.00 1226.40
3 жица магнетни switch NO NC врата сигнал сензор За излез Вратата контрола на пристап Свеж Со попуст
3 жица магнетни switch NO NC врата сигнал сензор За излез Вратата контрола на пристап

3 жица магнетни switch NO NC врата сигнал сензор За излез Вратата контрола на пристапШколка материјал : ABSСети

DEN 384.00 432.00
Безжична 2 Зрак 30M IR Инфрацрвен Зрак Бариера за Движење Детектор За KERUI Безбедност Аларм Wifi GSM Аларм Систем Свеж Со попуст
Безжична 2 Зрак 30M IR Инфрацрвен Зрак Бариера за Движење Детектор За KERUI Безбедност Аларм Wifi GSM Аларм Систем

Безжична 2 Зрак 30 M IR Инфрацрвен Зрак Бариера за Движење Детектор За KERUI Безбедност Аларм Wifi GSM Аларм Сист

DEN 1546.00 1680.00
KERUI G25 Безжични GSM Алармни Системи за Безбедност Prptectiom Дома аларм Burglar Android/iPhone СТАН Контролира Далечински Свеж Со попуст
KERUI G25 Безжични GSM Алармни Системи за Безбедност Prptectiom Дома аларм Burglar Android/iPhone СТАН Контролира Далечински

Ако сензорот е PT2262 кодирање, отпорот мора да биде 1.7 V / 500m AАлармот јачина : 80d BДетални параметри : Панел е

DEN 1738.00 3407.52
Безжичниот сигнал засилувач 433mhz сигнал repeater за wifi gsm аларм систем G90B,сигнал extender/сигнал strengthener Свеж
Безжичниот сигнал засилувач 433mhz сигнал repeater за wifi gsm аларм систем G90B,сигнал extender/сигнал strengthener

433 MHz Безжична repeater / сигнал extender / сигнал strengthener / сигнал за аларм amplifer за златниот безбедност дома аларм

DEN 1354.56