Бесплатни shippng!Keyestudio 3 D Печатач за Полнење РАМПИ 1.4+Мега 2560+5xA4988 моторни возачот+LCD 12864 Контролер

Бесплатни shippng!Keyestudio 3 D Печатач за Полнење РАМПИ 1.4+Мега 2560+5xA4988 моторни возачот+LCD 12864 Контролер

DEN 1824.00

Свеж

Во магацинот


Вовед Keyestudio Мега 2560 одбор
Keyestudio Мега (core да ATmega2560) е развој одбор (се користи with16 MHz кристално осцилатор ) на микро-контролор. Постојат 54 I/O (влез/излез ) дигитални интерфејси (од кои 14 се PWM излези), 16 аналогни влезови и 4 UART (hardwareserial пристаништа). Со својата bootloader, програмата може да се симне директно со USB и не треба да се користат и други надворешни програмер. Тоа може да биде управуван директно од USB, или AC-да-DC адаптер со полначот и батеријата.
LCD 12864 Smart Контролер
Тоа содржи SD-Картичка читателот. Лесно можете да го поврзете со вашиот Рампи одбор со користење на ""smart адаптер"" вклучена. По поврзувањето со услугата на овој панел и на вашиот Рампи не ви треба вашиот КОМПЈУТЕР повеќе, Smart Контролер снабдувањето со енергија за вашиот SD картичка.
РАМПИ 1.4
Тоа е Мега Pololu Штит, или РАМПИ за кратко,дизајниран да се вклопуваат во целата електроника е потребно за Rep Rap во еден мал пакет за ниска цена. РАМПИ интерфејси на Aduino Мега со моќен Aduino МЕГА платформа и има многу простор за проширување. Модуларен дизајн вклучува приклучок во stepper возачи и екструдер контрола електроника на Aduino МЕГА штит за лесно услуга, дел за замена, надградба-способност и проширување. Дополнително, голем број на Aduino проширување кола може да бидат додадени во системот додека главната РАМПИ одбор се чуваат до врвот на магацинот.
A4988 stepper возачот
Овој производ е носител одбор или збег одбор за Allegro е A4988 DMOS Microstepping Возачот со Преведувач и Прекуструјна Заштита од Pololu; затоа препорачуваме внимателно читање на A4988 datasheet пред да го користите овој производ. Оваа stepper моторни возачот ви овозможува да го контролирате еден биполарно stepper мотор на до 2 излезна струја по серпентина. Пакување листа 1pc Keyestudio Mega2560 1pc Lcd12864 smart Контролер 1pc Рампи 1.4 5pcs A4988 stepper возачот 1pcs Панел Адаптер 1pcs кабел USB 2.0
За повеќе детали,pls кликнете :
http : //wiki.keyestudio.com/index.php/Ks0090_keyestudio_3 D_Printer_Kit_RAMPS_1.4_%2 B_Mega_2560_%2 B_5x_A4988_%2 B_LCD_12864_Smart_Controller

is_customized: Yes
Број На Модел На: 3 D Печатач За Полнење

Додатоци на производи

УНО Р3 Отворен Код PH Сензор за Симулација на PH Метар DIY КОМПЛЕТ Развој Одбор 328P pCduino Малина пи rpi mcu одговараат на Свеж
Дополнителен Комплет за Ar-du-ino Отпорник /LED / Capacitor / Скокач Жици / Breadboard отпорник Комплет со Мало Поле Свеж Со попуст
Дополнителен Комплет за Ar-du-ino Отпорник /LED / Capacitor / Скокач Жици / Breadboard отпорник Комплет со Мало Поле

Уно р3 Дополнителен Комплет за Arduino Отпорник / LED / Capacitor / Скокач Жици / Breadboard отпорник Комплет со Мало

DEN 412.00 433.44
Нов голем чип оригинални MZ73 18 rm270v 18 & ;Три нозе degaussing отпор Свеж
Нов голем чип оригинални MZ73 18 rm270v 18 & ;Три нозе degaussing отпор

Гаранција1. Една година гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот тоа треба да биде во рамките на

DEN 769.44
Бесплатен превозот ! Keyestudio Bluetooh XBee Bluetooth безжична модул HC-05 за arduino Свеж
Бесплатен превозот ! Keyestudio Bluetooh XBee Bluetooth безжична модул HC-05 за arduino

ВоведKeyestudio Bluetooh XBee Bluetooth безжична модул HC05 усвојува XBEE дизајн Тоа има карактеристики на компактна голем

DEN 383.52
со Пластична кутија 10pcs/многу 28BYJ-48-5V 4 фаза Stepper Моторни+ Возачот Одбор ULN2003 + женски машки dupont кабел за Arduino Свеж
5pcs/многу FT232RL FT232 USB ДА TTL 5V 3.3 V Преземете Кабел за Да Сериски Адаптер Модул За Arduino USB НА 232 Свеж
5pcs/многу FT232RL FT232 USB ДА TTL 5V 3.3 V Преземете Кабел за Да Сериски Адаптер Модул За Arduino USB НА 232

FT232 RL FT232 FTDI USB 3.3 V 5.5 V да TTL Сериски Адаптер Модул Мини ПристаништеПроизвод перформанси : Стандарден интер

DEN 458.40
Отпорник Комплет Корисна Отпор Преносни 10values*10pcs=100pcs за Електронски Компоненти Пакет Свеж
Отпорник Комплет Корисна Отпор Преносни 10values*10pcs=100pcs за Електронски Компоненти Пакет

Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух препорачана Пошта , Можете да ги пратите на вашиот превозот дет

DEN 129.12
Проектот Супер Дополнителен Комплет за УНО Р3 Мега 2560 робот Нано breadboard Колекции Свеж Со попуст
Проектот Супер Дополнителен Комплет за УНО Р3 Мега 2560 робот Нано breadboard Колекции

Пакетот Вклучува : 1x УНО Р3 развој одбор 1x USB кабел 1x Прототип советодавниот одбор 1x Мини breadboard 1x 5 V stepper мо

DEN 1560.00 1642.08
OOTDTY J34 DC Новиот 1.8 V 3V 5V 6V 12V 2A Низок Напон Моторни Брзина Контролер PWM 1803B Свеж Со попуст
OOTDTY J34 DC Новиот 1.8 V 3V 5V 6V 12V 2A Низок Напон Моторни Брзина Контролер PWM 1803B

Опис : Овој Нов 1803 B DC Мотор Брзина Контролер овозможува контрола на насока на DC мотор со користење на Пул

DEN 112.00 131.52
Проектот LCD 1602 Дополнителен Комплет Наместен За ООН ООН Р3 Мега За Нано Серво LED Свеж
Проектот LCD 1602 Дополнителен Комплет Наместен За ООН ООН Р3 Мега За Нано Серво LED

Проектот LCD 1602 Дополнителен Комплет За singlechip Бесплатни за УНО Р3 Мега за нано Серво LED PDFКарактеристикиLCD1

DEN 719.52
TPA3116D2 50Wx2+100W 2.1 Канал Дигитални Subwoofer Моќност Засилувач Одбор 12~24V Засилувач Одбори Модули Свеж
TPA3116D2 50Wx2+100W 2.1 Канал Дигитални Subwoofer Моќност Засилувач Одбор 12~24V Засилувач Одбори Модули

TPA3116 D2 50 Wx2+100 W 2.1 Канал Дигитални Subwoofer Моќност Засилувач ОдборЧип Тип : TPA3116 X2Напон : DC 12~24 VКанал Тип : 3 Кан

DEN 295.68
SMA Фиксна Attenuator 30dB DC-6 GHz 2W Свеж Со попуст
SMA Фиксна Attenuator 30dB DC-6 GHz 2W

ОписКарактеристики На Производот : Фреквентен ОпсегDC6 G(Вклучувајќи 433 M,900 M,1800 M,2.4 G,5.8 G),DC13 G(Вклучувајќи 900

DEN 241.00 253.92
1set 2.4 G WIFI модул користење на IPEX за пренос на SMA famale надворешен адаптер за антена со SMA машки главата антена Свеж
10sets/многу NRF24L01+PA+LNA Безжичен Модул со Антена 1000 Метри Долги Бесплатен Превозот Свеж
10sets/многу NRF24L01+PA+LNA Безжичен Модул со Антена 1000 Метри Долги Бесплатен Превозот

Специјални промоции 1100 метри долги NRF24 L01+PA+LNA безжична модули (со антена)Опис : NRF24 L01 P + PA + LNA Поделба јас з

DEN 1182.24
Бесплатен Превозот на големо 20pcs SYB-170 Мини Solderless Прототип Експеримент Тест Breadboard 170 Тај-поени 35*47*8.5 мм Свеж
Бесплатен Превозот на големо 20pcs SYB-170 Мини Solderless Прототип Експеримент Тест Breadboard 170 Тај-поени 35*47*8.5 мм

SYB170 Мини Solderless Прототип Експеримент Тест Breadboard 170 Тајпоени 35*47*8.5 ммОпис : Мини Solderless Breadboard 1 Терминал Лен

DEN 383.52