30A Brushless ESC Брзина Контролер За DIY FPV РК Quadcopter Hexacopter Мулти-Роторот Авиони Trex 450 Хеликоптер

30A Brushless ESC Брзина Контролер За DIY FPV РК Quadcopter Hexacopter Мулти-Роторот Авиони Trex 450 Хеликоптер

9 %

DEN 159.00

DEN 175.20

Свеж

Во магацинот

Оваа ESC не се на англиски настава. Пред производство, производителот треба да ја поставите програма, европската социјална повелба не е потребна дополнителна програма. 30 A Brushless ESC Брзина Контролер За RC RC Quadcopter Hexacopter Мулти-Роторот Авиони 1. количина : 1 PCS 2. 100% Сосема Нов! 3. Без рачно. 4. За КК МК MWC РК Quadcopter Hexacopter Мулти-Роторот Авиони 5. Преглед : 1 1.1 Спецификација Излез : Континуирано 25 A, Пукна 40 A до 10 Секунди. 1.2 Влезен Напон : 2-4 клетки литиум батерија или 5-12 Ni Cd клетки/NIMh батерија. 1.3 БЕК : 2 A 1.4 Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM. (BLM : Brush Less Мотор) 1.5 Големина : 45mm (L) * 25mm (W) * 11mm (H). 1.6 Тежина : околу 25g. 2 Карактеристики 2.1 Безбедност на Вооружување Функција : без Оглед на гас стап позиција, моторот нема да се вртат по батерија поврзана. 2.2 Гас за Калибрација : Гас опсег може да биде конфигуриран да се обезбеди најдобрите гас за линеарност, целосно компатибилен со сите пазарот на располагање предаватели. 2.3 Програмабилни Предмети : Кочница Поставка : кочница овозможено / кочница забрането. Батерија Тип : Li-xx(Li-ion или Li Po) / Ni-xx(или Ni Mh Ni Cd). Низок Напон Protection Mode(Исклучување Режим) : Постепено намалување на излезна моќ / Исклучување на излезна моќ. Нисконапонски Исклучување за Заштита на Прагот (Исклучување Праг) : ниска / средна / висока. Започнете со Режим : нормално / мека / многу мека. Мерењето : ниска / средна / висока. Ресет : ресетирање на сите програмабилни предмети на своите основни поставки. 2.4 Целосна Заштита Функции : нисконапонски исклучување заштита / Текот-топлина заштита / Гас сигнал изгубени заштита. 3 Предности 3.1 Воена стандард capacitor на екстремни ниски отпор зголемува способноста на превенција на несаканите RF бучава во текот на летање. 3.2 Екстремни низок отпор PCB е корисен за добивање на супер тековната издржливост, способност. 3.3 Микропроцесори користи посебен регулатор на напон IC, со добар анти-притискање способност.

Употреба: Возила & Remote Control Играчки
Материјал: Најлон
Четири тркала Атрибути: Монтажа
РК Делови и Accs: Брзина Контролори
Надградба На Делови/Додатоци: Адаптер
Алатка Материјали: Собранието Категорија
Број На Модел На: 30A Brushless европската социјална повелба За почетник
За Возило Тип: Авионите
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди: Европската социјална повелба
Бренд Име: feichao
SKU: F00177

Додатоци на производи

1 Пар на 3.25/83mm РК Авион СТП тркала со Кол-Кастинг Алуминиум Центар w/ Завртка Свеж
1 Пар на 3.25/83mm РК Авион СТП тркала со Кол-Кастинг Алуминиум Центар w/ Завртка

1 Пар на 3.25" / 83mm РК Авион СТП тркала со КолКастинг Алуминиум Центар w / ЗаврткаГолемина : 3.25 инчиНадворешн

DEN 623.52
Ultracote Покривање Филм за Радио Контрола на Авион Германија Oracover Monokote / LX 60cm*100cm 38 Бои да се Избере Свеж
Ultracote Покривање Филм за Радио Контрола на Авион Германија Oracover Monokote / LX 60cm*100cm 38 Бои да се Избере

Ultracote Покривање за Радио Контрола на Авион Германија Oracover 60cm*100cm 38 бои да се избереДимензии : 60cm*100cm(Може д

DEN 546.72
Rctimer A3548/4 3548 1100KV Outrunner Brushless Мотор 4.0 mm Вратило компатибилен 3-6S LiPo/70A ESC FPV Multirotor Quadcopter Свеж
Rctimer A3548/4 3548 1100KV Outrunner Brushless Мотор 4.0 mm Вратило компатибилен 3-6S LiPo/70A ESC FPV Multirotor Quadcopter

Rctimer A3548 / 4 1100 KV Outrunner Brushless Мотор (Вратило 4.0 mm) Spec.Модел Бр : A35484KV : 1100Тежина : 156gМоторни Димензии : 3548mmВратил

DEN 1465.92
4PCS Оригинални Walkera Родео 150 Пропелери ножеви резервни делови Родео 150-Z-01 Црна боја Свеж
4PCS Оригинални Walkera Родео 150 Пропелери ножеви резервни делови Родео 150-Z-01 Црна боја

4 PCS Оригинални Walkera Родео 150 Пропелери ножеви резервни делови Родео 150Z01 Црна бојаПакетот вклучува : Г.С...

DEN 383.52
Чист Јаглерод Влакна Магнетни Пропелер Balancer Реквизит од Суштинско значење За Quadcopter FPV Хеликоптер Авион Свеж
Чист Јаглерод Влакна Магнетни Пропелер Balancer Реквизит од Суштинско значење За Quadcopter FPV Хеликоптер Авион

Опис : Употребата на N45 високи перформанси магнет, фиксна плоча направен од карбонски влакна одбор матер

DEN 191.52
HSP R025 Хексадецимален 14mm Орев еден начин имајќи-апарат vx 28 Nitro Делови на Мотор Vertex се Повлече Стартер 1/8 Чудовиште Свеж Со попуст
Метал Кружни Ротирачка База на Алуминиум Камера Фотографија Плочата за Стандард Серво Свеж Со попуст
Метал Кружни Ротирачка База на Алуминиум Камера Фотографија Плочата за Стандард Серво

Карактеристики : материјал : алуминиум максимален дијаметар : 120mm вкупната висина 55 ~ 65mm (прилагодливи) ви

DEN 1027.00 1128.96
2P РК Алуминиум Заден амортизер 110MM Одговара Traxxas коса црта 4x4 SLA015 Свеж Со попуст
2P РК Алуминиум Заден амортизер 110MM Одговара Traxxas коса црта 4x4 SLA015

Карактеристики : 100% Сосема НовДелови Име : Шок АпсорберДел Број : SLA015Дупка до Дупка (Компресирани) : 80 MMДу

DEN 547.00 575.52
84MM Напред/Позади Универзална управувано Вратило Dogbone 06061 За 1/10 RCModel Автомобил HPI HSPTraxxas Losi Axial Kyosho Tamiya Свеж Со попуст
84MM Напред/Позади Универзална управувано Вратило Dogbone 06061 За 1/10 RCModel Автомобил HPI HSPTraxxas Losi Axial Kyosho Tamiya

Превозот на Сите објекти ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со

DEN 69.00 90.24
Tarot 450 големина торбичката Црна TL3002 за 450 480 хеликоптер Бесплатен Превозот со Следење на Свеж
Tarot 450 големина торбичката Црна TL3002 за 450 480 хеликоптер Бесплатен Превозот со Следење на

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде испорачуван регистрирани воздух mail со следење на број, мо

DEN 1439.52
2017 DXF Добар Квалитет Lipo Батеријата 11.1 V 3S 12000MAH 25C-50C РК AKKU Bateria за Авион, Хеликоптер Брод FPV Летало UAV Свеж Со попуст
2017 DXF Добар Квалитет Lipo Батеријата 11.1 V 3S 12000MAH 25C-50C РК AKKU Bateria за Авион, Хеликоптер Брод FPV Летало UAV

2017 DXF Добар Квалитет Lipo Батеријата 11.1 V 3 S 12000 MAH 25 C50 C РК AKKU Bateria за Авион, Хеликоптер Брод FPV Летало UAVЗА DXFDXF

DEN 2941.00 3268.32
Tarot вртежен момент Цевка Пред се Вози Опрема Поставена за Trex 450 Про DFC 450L 480 Хеликоптер Свеж Со попуст
Tarot вртежен момент Цевка Пред се Вози Опрема Поставена за Trex 450 Про DFC 450L 480 Хеликоптер

Вртежен момент Цевка Пред се Вози Опрема Поставена за Trex 450 Про DFC ХеликоптерСпецификација 100% Сосема Нов

DEN 181.00 191.04
2 парчиња/многу 270 степен 15kg/17kg Biaxial Дигитални Серво LDX-227 Висок вртежен момент Метал Опрема За Android манипулатор Свеж
JJRC H48 РК Летало Мини Летало 6 Оска РК Quadcopter Dual-полнење на Владата беспилотни Летала RC Хеликоптер VS JJRC H36 Dron Свеж Со попуст
JJRC H48 РК Летало Мини Летало 6 Оска РК Quadcopter Dual-полнење на Владата беспилотни Летала RC Хеликоптер VS JJRC H36 Dron

НОВ ПРОИЗВОД ЗА 11.11 JJRC H48 Мини Летало 6 Оска Микро РК Quadcopter Контрола Dualполнење на Владата RC Хеликоптер Vs JJR

DEN 855.00 1139.52
16pcs/многу Нови Карбонски Влакна Прачки за РК Авион DIY алатка крило цевка Quadcopter рака 1mm 1.5 mm 2.0 mm 3мм (500mm должина) Свеж Со попуст
16pcs/многу Нови Карбонски Влакна Прачки за РК Авион DIY алатка крило цевка Quadcopter рака 1mm 1.5 mm 2.0 mm 3мм (500mm должина)

Карбонски Влакна Прачки за РК Авион DIY алатка крило цевка Quadcopter рака Забелешка : бидејќи поштата не им ни

DEN 404.00 425.28
8045 Г.С./CCW Gemfan Јаглерод Најлон Армирано-Bi-directional 8in 8045 3D Пропелер го поставите Multirotor Реквизити 10pcs/Set Свеж
8045 Г.С./CCW Gemfan Јаглерод Најлон Армирано-Bi-directional 8in 8045 3D Пропелер го поставите Multirotor Реквизити 10pcs/Set

Ние брод надвор предмети од Express Mail Услугата (кина пост воздух) според вашето барање, пакетот патеката бр

DEN 766.08
Ormino Quadcopter комплет РК gps антената планината Анти-електромагнетни пречки NAZA WKM APM gps Tarot 650 680 S500 Летало diy Свеж Со попуст
Ormino Quadcopter комплет РК gps антената планината Анти-електромагнетни пречки NAZA WKM APM gps Tarot 650 680 S500 Летало diy

рк gps планината naza gps Quadcopter комплет Летало diy DJI NAZA WKM APM gps Tarot 650 680 S500 Летало diy FPV Добредојдовте на Нашиот Ма

DEN 360.00 479.04
До 2015 Нов Далечински Управувач Играчки FT009 2.4 G 4CH вода за ладење РК Брод Играчка 25 километри/H VS FT007 FT009 Wl911 Свеж Со попуст
До 2015 Нов Далечински Управувач Играчки FT009 2.4 G 4CH вода за ладење РК Брод Играчка 25 километри/H VS FT007 FT009 Wl911

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број.4 GChannal : 4 CHНапон на батеријата : 7 Поради а

DEN 3009.00 3167.52