Мини Универзална Флексибилни Магнетна База на Носителот Застане и за Dial Тест Индикатор Алатка

Мини Универзална Флексибилни Магнетна База на Носителот Застане и за Dial Тест Индикатор Алатка

DEN 575.52

Свеж

Во магацинот


Ова е еден убав индикатор алатка за вас !~
Магнетни стои дека користи switchable постојан магнет за лесен за монтажа на рамен железо или челик површини.
Корисни за одржување на dial индикатори или dial тест индикатори за време на усогласување операции.
Карактеристики :
Постојан магнет работа со ON/OFF контрола.
V-жлеб база за безбедна монтажа на цилиндрични површини.
Идеален за одржување на рачката индикатори на кој било ориентација на машина алатка за усогласување операции.
Флексибилна, цврста, и прецизни ротациони зглобови,може да се прилагоди било која насока и локација.
Моќна магнетна база, со on/off прекинувач за магнет.
Со висока стабилност, тоа ќе биде вашата идеална алатка во мерење на прецизноста работното парче поле.
Една магнетна база.
Тоа може да се користи за Бирање индикатор и Рачката dial индикатор , итн
Дизајниран со три зглобовите.
Лесно користење за metalwork парчиња.
Таму е За вклучување/Исклучување на база.
Спецификации :
Основната Големина(L x W x H) : Прибл. 40 x 29 x 35mm
Вкупна Висина : Околу. 19.4 cm
Стегање Дупка Со Дијаметар : Прибл. 8мм
Материјал : Метал
Пакет се вклучени :
1 x Универзални Магнетна База Стојат ( индикатор не е вклучен )

Бренд Име: ZEAST
DIY Материјали: Електрични
Број На Модел На: Други

Додатоци на производи

UXCELL Конкавна Конвексни R7-14.5 Мм Радиус Мерач Gage Мерка Алатка Свеж Со попуст
UXCELL Конкавна Конвексни R7-14.5 Мм Радиус Мерач Gage Мерка Алатка

Име на производ : Радиус Колосек;Стандард : R714.5 мм ја Напушти Број : 16 Компјутери x 2 Завршува;Материјал : М

DEN 163.00 171.84
заварување мерач дигитален дисплеј правила за заварување мерка Свеж Со попуст
заварување мерач дигитален дисплеј правила за заварување мерка

заварување колосек , дигитален дисплеј правила за заварување меркаПреглед На Нашите Продажба на Полити

DEN 897.00 943.68
1PC Завртка Тема Сечење Агол Gage Мерач Мерење Модел Алатка Нерѓосувачки Челик Свеж Со попуст
1PC Завртка Тема Сечење Агол Gage Мерач Мерење Модел Алатка Нерѓосувачки Челик

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Висок квалитет агол модел Машини за производство,

DEN 52.00 55.68
150 / 0.01 mm LCD Дигитален vernier caliper електронски нерѓосувачки челик caliper 0-6 инчен 150mm Свеж Со попуст
150 / 0.01 mm LCD Дигитален vernier caliper електронски нерѓосувачки челик caliper 0-6 инчен 150mm

Ние само брод потврдените адреса предвидено од страна aliexpress Нашата цел е задоволството на клиентите!3 Н

DEN 426.00 426.24
1pcs 6 Инчен 150mm Пластични Владетел Лизгачки Мерач Vernier Caliper Накит Мерење во Светот Продавница Свеж Со попуст
1pcs 6 Инчен 150mm Пластични Владетел Лизгачки Мерач Vernier Caliper Накит Мерење во Светот Продавница

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитетПрецизното мерење на инструментот за деликатна предмети

DEN 59.00 73.92
Бесплатен Превозот Мерка Алатки Заварување Мерач 7P Филе MG-11 Заварување Поставите Gage Мерач Заварување Инспекција Свеж Со попуст
Caliper Тело Масти Загуба Тестер На Топ Листите Лични Мерка Фитнес, Здравје Тенок Свеж
Caliper Тело Масти Загуба Тестер На Топ Листите Лични Мерка Фитнес, Здравје Тенок

Име : Лични Тело Масти ТестерМодел : 624946СпецификацииБоја : како на сликиМатеријали : пластикаГолемина : 16

DEN 91.20
0-12.7 mm/0.5 Дигитални Длабочина Детектор Микрометар 0.001 mm Електронски Micrometro Дебелина Тестер за Мерење на Инструментот Свеж Со попуст
Дебеломер 80mm Дигитални Магнетни Стапала LCD Висина Мерач за Машини За Мерење Свеж
Дебеломер 80mm Дигитални Магнетни Стапала LCD Висина Мерач за Машини За Мерење

Функција : Ја прикажува инчи со фракции или милиметриТабела пили, рутер маси, и рака рутерите работат од

DEN 2191.20
300мм(12) Прилагодливи Инженери Комбинација Обидете Квадратни Поставено Десен Агол Владетел New-Y103 Свеж Со попуст
300мм(12) Прилагодливи Инженери Комбинација Обидете Квадратни Поставено Десен Агол Владетел New-Y103

Погоден за мерење, означување надвор, лежи надвор итн Материјал : не ' Рѓосувачки Челик + Цинк Легура Вкуп

DEN 178.00 197.76
920mm Пренос Течност контролната шипка Масло Мерка За Мерцедес Бенц W210 W211 W202 М12 dropship Свеж Со попуст
920mm Пренос Течност контролната шипка Масло Мерка За Мерцедес Бенц W210 W211 W202 М12 dropship

0 L, Спринтер Ван 2003За 2.7 L, Grand Cherokee 2002За 2.4 L Мекларен 20052006 Мерцедес CLS 55 AMGDODGE Challenger 2008 На V8 5.2 L, Kyron 20042011 2.2 L SCJ

DEN 211.00 247.68
Мини Универзална Флексибилни Магнетна База на Носителот Стојат & Бирање Тест Индикатор Алатка за Dial индикатор и Рачката dial Свеж Со попуст
3мм Нерѓосувачки челик Лента Мерка 3 Метри 19mm Ширина На метрички систем Машини за Мерење алатка Свеж
3мм Нерѓосувачки челик Лента Мерка 3 Метри 19mm Ширина На метрички систем Машини за Мерење алатка

опис3мм Нерѓосувачки челик Лента Мерка 3 Метри 19mm Ширина На метрички систем Машини за Мерење алатка[xlmodel

DEN 191.52
OOTDTY 32 Сечилото Imp/Mertic + Месинг Сечилото Feeler Мерач Мелодија До Дебелина Поставите Јазот Филм Полиран Површина Свеж Со попуст
OOTDTY 32 Сечилото Imp/Mertic + Месинг Сечилото Feeler Мерач Мелодија До Дебелина Поставите Јазот Филм Полиран Површина

100% сосема нов и висок квалитет на Нога тело користење 65 # Mn Полиран површината Метрички и инчни споредба

DEN 173.00 225.12
4pcs 60inch 150cm Лента Мерка за Шиење Алатки Преносни Тело Мерење Лента Прилагоди Владетел Мека Владетел Свеж Со попуст
4pcs 60inch 150cm Лента Мерка за Шиење Алатки Преносни Тело Мерење Лента Прилагоди Владетел Мека Владетел

4pcs 60inch 150cm Лента Мерка за Шиење Алатки Преносни Тело Мерење Лента Прилагоди Владетел Мека Владетел 100% со

DEN 39.00 53.28
Dial Понесе Мерач 50-160mm/0.01 mm Центарот Прстен Dial Индикатор Микрометар Мерачи Мерење Алатки Свеж
Dial Понесе Мерач 50-160mm/0.01 mm Центарот Прстен Dial Индикатор Микрометар Мерачи Мерење Алатки

Карактеристики : понесе мерачи се користи за да се измери внатрешни димензии на работа парчиња од компа

DEN 3099.84
Деветтата Светска Лента Мерка 30m / 100 Нерѓосувачки Челик Метрички Мерење Лента Стигнале Флексибилни Владетел Машини Алатки Свеж Со попуст
Најновите 32 Сечилото Ласерски 2481 Feeler Мерач Мелодија До Дебелина Поставите IMP/МЕТРИЧКИ + МЕСИНГ Свеж Со попуст
Најновите 32 Сечилото Ласерски 2481 Feeler Мерач Мелодија До Дебелина Поставите IMP/МЕТРИЧКИ + МЕСИНГ

Опис : Нога тело користење 65 # Mn Полиран површината Метрички и инчни споредба Нога тело 3.5 " Согласност со

DEN 175.00 210.72
0-100mm LCD дигитален vernier caliper микрометар големина електронски карбонски влакна Свеж Со попуст
0-100mm LCD дигитален vernier caliper микрометар големина електронски карбонски влакна

Забелешки; SR44 / LR44 1.5 V не вклучува батерија Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 162.00 180.00
0.01 mm/0.0005 Спектар 0-25.4 mm/1 Дигитален Мерач Dial индикатор Precision Tool-Y103 Свеж Со попуст
0.01 mm/0.0005 Спектар 0-25.4 mm/1 Дигитален Мерач Dial индикатор Precision Tool-Y103

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Алуминиум Легура Боја : како што е прикажано на сл Карактер

DEN 816.00 1088.16
Нерѓосувачки Челик 180 Степен Protractor Круг Агол Пронаоѓач Занает Владетел Мерка Алатка 100mm за Машини Алатки Свеж Со попуст
Нерѓосувачки Челик 180 Степен Protractor Круг Агол Пронаоѓач Занает Владетел Мерка Алатка 100mm за Машини Алатки

Нерѓосувачки Челик Protractor Круг Агол Пронаоѓач Занает Владетел Мерка Алатка 100mmГлавни Карактеристики : С

DEN 208.00 276.96