Seicane Мини Преносни DAB Звук Дигитални Радио Приемник DAB+ Радио Тјунер Андроид Универзална DAB со Функцијата RDS USB Конектор

Seicane Мини Преносни DAB Звук Дигитални Радио Приемник DAB+ Радио Тјунер Андроид Универзална DAB со Функцијата RDS USB Конектор

29 %

DEN 2045.00

DEN 2880.00

Свеж

Во магацинот


Seicane Мини Преносни Звук Дигитални Радио Приемник DAB+ Радио Тјунер Андроид Мини Универзална DAB со функцијата RDS USB Конектор Omni-насочен антена answer : ___________________________ Note : Ние само го продаде со автомобил dvd,не се продава одделно. За било какви прашања ве молиме контактирајте со нас ако цел, без dvd,ние нема да се продаваат или само да пратите објавите на превозот.
Опис на производот во Споредба со DAB, на DAB+ е надградена верзија за да се обезбеди подобро работење и поголема ефикасноста во добивањето на сигналот. Се одликува со неверојатни подобрување на пречки проблеми и јачина на бучава. Различни од аналоген FM радио, нуди висок квалитет на звук и повеќе радио програми за вас. Автоматско подесување, исто така, го прави доста удобен за автомобил, возачите на патот. За радио и љубители на музиката ентузијасти, тоа е само најдобар избор на долго патување.
Надвор-стои Предности Домот & преносни дизајн Дизајниран како мини форма, тоа е лесен и удобен за носење насекаде ви се допаѓа. Висока верност звук опремени со најнови аудио технологијата, таа обезбедува на CD-како квалитет на звук без никакво нарушување. Висока верност звук само те прави да се чувствуваме изненадени во вашиот автомобил. Повеќе канал избори На широк фреквентен опсег е одлично да се нудат повеќе канали за вас, што го прави толку удобен и лесен за да се добие пристап до вашите омилени програми. Побрзо менуваш радио станици брзо брзина за да се префрлите во различни радио станици апсолутно ќе ги импресионира вас, и вие сте во можност да ја слушате вашата сакана станица во најмалку време. Детална информација за каналот Песна наслови, музика тип и вести или сообраќајни надградби се достапни за вас да се добие навремени информации.
Спецификација : Работен Напон : 5 V Температурата на работа Опсег : -20 до 70℃ Температура на Чување Опсег : -40 до 80℃ Сигнал на Бучава RF=72d BM : Мини 50d B Нарушување на Уп надвор RF=72d BM : Мини 1% Каналот Поделба RF=-72d BM на 1 KHZ : Мини 50d

Бренд Име: seicane
Име На Модел: SC19-1
Напон: 12V
Објектот Големина: 58mm*33mm*24mm
Фреквентен Опсег: 50-810MHz
Боја Име: Црна
боја: Црна
Брод од: Кина
Работен напон: 12v

Додатоци на производи

EC5 да DC 5.5 мм x 2.1 mm 12V запалка приклучок за Моќ Приклучок Адаптер за автомобил бустер Скок стартер се поврзете со автомобил Свеж Со попуст
12V Дигитален Дисплеј Позитивни 1/0/4 Мерач AWG Автомобил Батеријата Терминал Менгеме Автомобил батеријата терминал Свеж Со попуст
Автомобил Скок Стартер Преносни Автомобил 12V Батерија Полнач за Итни случаи Бустер Buster Почнувајќи Уред Дизел 4USB Моќ Банка Свеж Со попуст
SANYO SF-HD4 SFHD4 DVS3010 DVS3011 Бела покривка Две Претвори Potentiometer DVD Ласерски Леќи Lasereinheit Оптички Pick-up прозорци Свеж Со попуст
SANYO SF-HD4 SFHD4 DVS3010 DVS3011 Бела покривка Две Претвори Potentiometer DVD Ласерски Леќи Lasereinheit Оптички Pick-up прозорци

Имајте на ум пред да се купи : Ласерски леќи е кревка Бидете сигурни дека ќе имаат доволен капацитет да ј

DEN 1660.00 1824.00
Seicane Автомобил Оптички Влакна Декодер Повеќето Кутија за 2002-2012 MercedesBenz E-Класа W211 E200 E220 E230 Bose Хармон Kardon Свеж Со попуст
Seicane Автомобил Оптички Влакна Декодер Повеќето Кутија за 2002-2012 MercedesBenz E-Класа W211 E200 E220 E230 Bose Хармон Kardon

Автомобил Оптички Влакна Декодер Повеќето Кутија за 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 МерцедесBenz EClass W211 E200

DEN 5037.00 7632.00
12V Bluetooth е Радио за Автомобил Играч Стерео FM MP3 USB, SD-ПОМОШЕН Аудио Авто Електроника autoradio 1 DIN oto teypleri радио Свеж Со попуст
12V Bluetooth е Радио за Автомобил Играч Стерео FM MP3 USB, SD-ПОМОШЕН Аудио Авто Електроника autoradio 1 DIN oto teypleri радио

Канал : 4Излезна Моќност : 60 W x 4Фреквентен Опсег : 87.5108.0 MHzОтпорност : 4 ohmSNR : Повеќе од 60d BОсетливост : Помал

DEN 1029.00 1254.72
Vehemo 20Pcs Професионална Автомобил Ван Радио и Аудио Музички Плеер за Отстранување Копчето Алатка Колекции Сет Свеж