До 2015 Селен Промена од страна на Крис Severson-магија

До 2015 Селен Промена од страна на Крис Severson-магија

DEN 80.64

Свеж

Во магацинот


До 2015 Селен Промена од страна на Крис Severson ДЕМО: http : //v.youku.com/v_show/id_XMTMw Njkz MDg1 Mg==.html
На Селен Shift е потег што Џастин Милер го нарече "НАЈДОБРИОТ контрола, тој е (сум) некогаш сте виделе!" Потег што ќе ви овозможи да го контролирате избрале картичка, насекаде во палубата, до врвот. Оваа промена исто така, може да се движите повеќе картички, на различни длабочини во палубата, до врвот во едно трепкање на окото. Без паузи. Не поминува. Нема нарушување на палубата цел. Тоа е тивко, невидливо и ох, ти.., сето тоа е направено еден раце.
DVD :
На Селен Shift се изучува во над-во-рамо агол, кои ви даваат најдобри искуства за учење и разбирање на тоа како на потег е направено.
Ви се случува да научат основните shift и вкупно десет handlings и рутини, вклучувајќи :
- Повеќе Shift : Четири селекции оди во четири различни делови на палубата, и како тие се квадрат нагоре, тие веднаш ќе се појават на врвот!
- Осигурување Shift : На избраната картичка е квадрат во средината на палубата, и е веднаш под врвот картичка.
- Размена на инстант Сендвич : потпишан картичка е турна во центарот на палубата и веднаш во сендвич помеѓу еден пар на врвот на палубата.
- Зголемувањето на Картичка : избор е ставен се соочи во долниот дел на палубата, и ако со магија, картичката скокови нагоре низ палубата, се додека не се достигне врвот.
- Една Рака : А картичка се става во палуба и штом ќе погледне подалеку, тоа ќе се појавува на врвот на палубата, еден раце, без покритие.
- Псевдо Центар Справи : 4 аса одат во центарот на палубата, и можете лесно да се справи со нив излезе на маса!
- Целосна Рутина : Шизофренија : потпишан избраната картичка рутина која има 3 боја се враќа назад кон назад, и превртена палубата, а завршува со ЦЕЛОСЕН палубата промена на бојата. Сите се случува во 10 секунди.
- Промена на бојата На : buttery промена на бојата, кои само се топи една картичка во друг.
- Картичка Исчезне : лице до картичка веднаш vanishes на палубата без движење.
"Најдобар контрола што сум видел."
- Чарли Frye
"НАЈДОБАР картичка контрола која што НЕКОГАШ сум ја видел!"
- Џастин Милер
"По учење на техниката, јас бев изненаден дека ова може да имате некогаш работел. Тоа стана омилен преместување, оној што знам дека јас секогаш може да ги измамат со себе во огледало што јас може да го запре се смешка на."
- Даниел Медисон
"Ова е далеку од најсекси shift јас некогаш (не) се гледа! Јас го сакам овој потег!"
- Адам Wilver
"*Casshan почина.. сериозно. Тој мртвите."
- R. I. P. Casshand Валас
"Ова е забавно да се направи како што е да се види!"
- Крис Ramsey
"На Селен Shift е Clip Shift на оваа генерација. Најдобар контрола што сум го видел досега рацете надолу."
- Шин Лим
"Ако мислите дека контролата е бидам измамен, почекајте додека не го видите на апликации. Еден од најпознатите убедлив контроли таму."
- Патрик Kun
"Е тоа што се случува?! Не можам да видам што правите нешто."
- Крис Mayhew

Пол: Унисекс
Перформанси Форма: Close-up Магија
Карактеристики: Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На: 5555
Тип: картичка
боја: Црвена
Е Инструкции Се Вклучени: Yes
Големина: One Size
Материјал: Метал
Возраст Опсег: Grownups

Додатоци на производи

2014 Twister Воздушни од страна на Џорџ Iglesias -Магија трикови Свеж
2014 Twister Воздушни од страна на Џорџ Iglesias -Магија трикови

2014 Twister Воздушни од страна на Џорџ Iglesias demov.youku.com / v_show / id_XNz Ay Nj Y0 Nz M2.htmlКонечно на пазарот, магнетни верзиј�

DEN 119.04
1set година Нови Пристигнување Супер Палецот Светлина Магија Трикови фаза професионални волшебник реквизити 83155 Свеж Со попуст
40*35cm Бебе Бања Мрежа Торба Дете Бања Играчка Торба Нето Водоотпорен Играчка Кошеви Свеж Со попуст
40*35cm Бебе Бања Мрежа Торба Дете Бања Играчка Торба Нето Водоотпорен Играчка Кошеви

40*35cm Бебе Бања Мрежа Торба Дете Бања Играчка Торба Нето Водоотпорен Играчка Кошеви 100% сосема нов и висок

DEN 95.00 125.76
YYF LOOP720 YOYO професионални јо - јо CNC Метал имајќи yoyo пластична топка за почетник ниво yoyo Бесплатен превозот Свеж Со попуст
Голема Симулација Магија Палецот Совет Мека Лажни Прст Магија Трикови И Магија Реквизити Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
Голема Симулација Магија Палецот Совет Мека Лажни Прст Магија Трикови И Магија Реквизити Бесплатен Превозот

Содржи : 5 компјутери Голема Симулација Магија Палецот Совет Мека Лажни Прст Магија Трикови и Магија Рек

DEN 275.00 335.52
4 Парчиња Деца DIY рачно изработени батеријата цртан филм Ева часовник играчки/ Деца 3D загатка ЕВА налепници за градинка занает Свеж Со попуст
До 2015 Ellusionist се Движи од Даниел Медисон -магија Свеж
До 2015 Ellusionist се Движи од Даниел Медисон -магија

Намалувањето Концепт ви овозможува да Дланка картичка во Коцкари Полицаец без преземање на рака некога

DEN 81.12
Препорачуваме! Картичка Преку Мрежа Торба со Higpon (Трикови+DVD) - Магичен Трик,Блиску До Магија,Улица Магија Реквизити,Илузии,mentalism Свеж Со попуст
монета далеку / Монета Преку Стакло / Визуелни Пенетрација close-up монета Магичен Трик Свеж
монета далеку / Монета Преку Стакло / Визуелни Пенетрација close-up монета Магичен Трик

Монета Преку Стакло Визуелна Пенетрација Магичен ТрикМонета преку солидна стакло со не било маска, нев�

DEN 37.92
Најдобри Роденденски Подарок Фабрика 4D Beyblade L-Драго да ги Уништи Деструктор Бес Стартер Сет Beyblade-Лансери Метал Фузија Свеж Со попуст
2014 Автомати од страна на Гери Џонс и Крис Congreave-Магија трикови Свеж
2014 Автомати од страна на Гери Џонс и Крис Congreave-Магија трикови

2014 Автомати од страна на Гери Џонс и Крис CongreaveМагија триковидемо : player.youku.com / player.php / sid / XODM1 Mj M1 Njg4 / v.swfЦел

DEN 119.04
Џон Ален - На Бесконечност Дек Свеж
Џон Ален - На Бесконечност Дек

Џон Ален На Бесконечност ДекЏон Ален 's Бесконечност Дек е како ниедна друга шпил карти Тоа е gimmicked на на�

DEN 95.52
Шише Магија од Ninh-магија Свеж
Шише Магија од Ninh-магија

2014 Шише Магија од Ninhдемо v.youku.com / v_show / id_XNz E4 Mj Y5 OTQ4.htmlВизуелно навлезат вашиот сопствен шише вода со предм

DEN 95.52
90CM Детали за Појавува Прачки Подарок Мини Трска Магично Стапче Појавувајќи се Држи Магијата Трик Реквизити YH576 Свеж Со попуст
90CM Детали за Појавува Прачки Подарок Мини Трска Магично Стапче Појавувајќи се Држи Магијата Трик Реквизити YH576

90 CM Детали за Појавува Прачки Подарок Мини Трска Магично Стапче Појавувајќи се Држи Магијата Трик Рекви

DEN 2002.00 2224.32
Најдобри Роденденски Подарок Продажба Флеш Sagittario 230WD Метал Бес 4D Легенди ББ-126 Beyblade Играчки За Beyblade-Лансери Свеж Со попуст
Најдобри Роденденски Подарок Продажба Флеш Sagittario 230WD Метал Бес 4D Легенди ББ-126 Beyblade Играчки За Beyblade-Лансери

Флеш Sagittario 230 WD Метал Бес 4 D Легенди Beyblade ББ126 Beyblade Играчки За Продажба BeybladeЛансери$НИ 8.99 $НИ 8.99 $НИ 8.99 $НИ 8.

DEN 453.00 503.52
Невидлив конец ролна магичен трик играчки / Бесплатен Превозот / трговија на големо Свеж
Невидлив конец ролна магичен трик играчки / Бесплатен Превозот / трговија на големо

00 / парчеБило која Картичка за Секој Гледач е Паричникот ЦРНА (DVD и Трик) Со Џеф Kaylor и Мајкл Ammar DVD / магич

DEN 276.00
50PCS(1bag)/МНОГУ.Сирена море светот океан животните пена, налепници,Scrapbooking комплет.Почетокот на образовни DIY.градинка Свеж Со попуст
година GPS Палубата од страна на Стив Гор магија трикови levitation Свеж
година GPS Палубата од страна на Стив Гор магија трикови levitation

Препорачливо за сериозни картичка работник Јас би го препорачал на сите кои сакаат да изгледаат како ви

DEN 109.92
Најдобри Роденденски Подарок Топла Продажба Темно Волкот DF145FS Метал Фузија 4D играчки арена стадион голема ББ-29 Beyblade Свеж Со попуст
Огледало Стакло Магија Трикови Фаза Магија Реквизити Играчки трговија на големо Првенство Магија Додаток Свеж
LemoNegg 2.0 страна на Џереми Pei,Фаза Магија Трикови,крупен,mentalism,комедија,Опрема,магија играчки,како што се гледа на ТВ Свеж Со попуст
Бесплатен превозот! Авто-Осветлена Исчезнување Факелот (едноставна pack) - Оган Магија Трикови,илузии,фаза,mentalism,Опрема,магија Свеж Со попуст
Невидливи Велосипед Палубата Неверојатни Магија Картички Се Затвори До Улица Магија Трикови Фаза Магија Реквизити Mentalism Свеж Со попуст