PP материјал Хоризонтална Плови Исклучете 45mm МК-PFS4510 220v плови префрлат во сензори Ниво на Водата во Течна Сензор Плови Префрлате

PP материјал Хоризонтална Плови Исклучете 45mm МК-PFS4510 220v плови префрлат во сензори Ниво на Водата во Течна Сензор Плови

9 %

DEN 153.00

DEN 168.00

Свеж

Во магацинот


Прилагодено Дизајн На Производот
OEM/ODM
Професија во извоз на услуги од Производител на Електрична
Висок квалитет на Производот, Прифатлива Цена.
Преку Кина Пост Воздух Mail : Генерално 15-25 работни дена
Преку Морето : Според редоследот.5 А
Макс Дефект Напон
220 V DC
300 V DC
Макс Носат Напон
1. Прекинувачот може да се користи во пумпа, индикатор, аларм, или други уреди.5 MPa
Домување Материја : PP
Плови Материја : PP
Жица Должина : 50010mm
Работна Температура : -10~85
Температурата дијапазон : -10~+60
Контакт форма : A(Нормално Отворен)
Макс Контакт Отпор : 100m
Макс Контакт Оценка : 10 W/50 W Пакување за Продажба Единици : Еден предмет Еден пакет големина : 6 X4 X5 CM Еден бруто тежина : 0.
Контакт форма : A(Нормално Отворен)
Макс Контакт Отпор : 100m
Макс Контакт Оценка : 10 W/50 W
Основни Детали
Место на Потекло : Жеџијанг, Кина (Копно)
Бренд Име : MKELE
Модел Број : МК-PFS4510
Контакт Капацитет : AC220 V/1А;DC24 V/0.
Превоз :
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Зошто Да Го Одберете Нас ?
1.
МК-PFS4510 Пластични Ниво Прекинувачи Спецификација :
Magneti полињата за тип
1 A1
2 A1
Макс Контакт Оценка
10 W
50 W
Макс Префрлување Напон
100 V DC
220 V DC
Макс Префрлување Тековната
0. Време На Испорака :
Преку Воздух : Обично 1-3 работни дена
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена.Развој на производот и посебно прилагодени способност за клиенти
2.Независната правата на интелектуална сопственост и меѓународни сертификати
3.Повисока цена перформанси на квалитет на производот надминува меѓународните партнери
Компанијата Информации
Производител на Индустриски и Трговски Компанија започна да се кандидира businiess од 2006 година, која се наоѓа во Wenzhou Yueqing - светски познатата град за ниско-напонски електрични апарати.Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве Молиме контактирајте со нас,Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.0 A
Макс Контакт Отпор
100
100
Температурата опсег
PP материјал
-10~+60 C
Нерѓосувачки челик материјал
-30~+125 C
Течни температура опсег
PP материјал
-10~+85 C
Нерѓосувачки челик материјал
-30~+125 C
МК-PFS4510 Плови прекинувачи Апликации :
Пиење фонтани, бојлери, соларна енергија, клима, навлажнувачи, вода, бања опрема, вендинг машини, тенкови, хемиски течни ниво на контрола, автомобилската, индустриска опрема, земјоделска опрема, апарати за домаќинство широка примена перспектива.5 A
Работен Притисок : 0.
Плови, ќе се движат од мали до големи и може да биде едноставно како жива префрлат во внатрешноста на шарки float, или како комплекс како серија од оптички или conductance сензори за производство на дискретни излези како течност достигнува многу различни нивоа во рамките на резервоарот. Можеби најчест тип на плови прекинувачот е едноставно да се плови подигање на прачка дека actuates на microswitch.12 KG
Опис На Производот
МК-PFS4510 Пластични Плови Прекинувачи Вовед :
А плови прекинувач е уред користи за откривање на нивото на течност во резервоарот.

Бренд Име: makerele
DIY Материјали: Водовод
Број На Модел На: МК-PFS4510
Излез: Префрлување Трансдуцерот
Тип: Магнетен Сензор
Теорија: Тековната Сензор
is_customized: Yes
Место на Потекло: Жеџијанг, Кина (Копно)
контактирајте со капацитет: AC220V/1А;DC24V/0.5 A
Работен Притисок: 0.5 Mpa
Домување Материја: PP

Додатоци на производи

1Pc Течни Ниво Контролер Модул Нивото на Водата Откривање Сензор 9V-12V AC/DC G08 Капка брод Свеж
1Pc Течни Ниво Контролер Модул Нивото на Водата Откривање Сензор 9V-12V AC/DC G08 Капка брод

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Карактеристики : производот е врз основа на реални

DEN 168.00
Надворешниот се Почитуваат Ниво Детектор Специјално за Цевки на Вода Ниво Контролер Switch XKC-Y26-PNP Свеж Со попуст
Надворешниот се Почитуваат Ниво Детектор Специјално за Цевки на Вода Ниво Контролер Switch XKC-Y26-PNP

PNP излезен интерфејс, и тие, исто така, имаат три модели за три излези.Апликацијата Услови(1) Мерење на теч

DEN 499.00 712.32
Интелигентни Безконтактни Надворешниот се Почитуваат Тип Цевка Ниво Сензор Течни Нивото на Водата Детектор XKC-Y26-NPN Свеж Со попуст
1Pc Течни Ниво Контролер Модул Нивото на Водата Откривање Сензор 9V-12V AC/DC Свеж Со попуст
1Pc Течни Ниво Контролер Модул Нивото на Водата Откривање Сензор 9V-12V AC/DC

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Карактер

DEN 148.00 159.36
10Pieces/Многу LJ12A3-4-Z/АЈ Индуктивен Сензор за Детекција Switch PNP DC6-36V Сосема Нов Свеж Со попуст
10Pieces/Многу LJ12A3-4-Z/АЈ Индуктивен Сензор за Детекција Switch PNP DC6-36V Сосема Нов

Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Услови за

DEN 1004.00 1079.52
C18 Нова Жешка 1pc Вода Кафе Проток Сензор Switch Метар Flowmeter Контра 0.3-6L/мин Свеж Со попуст
C18 Нова Жешка 1pc Вода Кафе Проток Сензор Switch Метар Flowmeter Контра 0.3-6L/мин

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Надворешни теми : 1 / 4" температура : 25~+ 80 целзиусови степени Дозво

DEN 125.00 151.20
МЈ-0808L(модел тип) од упатуваа 8мм ПОМ храна материјал пумпа за вода проток контрола префрлате Свеж Со попуст
МЈ-0808L(модел тип) од упатуваа 8мм ПОМ храна материјал пумпа за вода проток контрола префрлате

Тек switch е присуство или отсуство на протокот низ излезната се префрлите на контрола сигнал за вода сенз

DEN 274.00 288.00
Гориво Бензин Дизел Бензин Нафта за Испорака Пиштол Млазницата Турбина Дигитални Гориво Проток Метар LPM Литар Свеж Со попуст
Гориво Бензин Дизел Бензин Нафта за Испорака Пиштол Млазницата Турбина Дигитални Гориво Проток Метар LPM Литар

Број На Модел НаCDIA11 Овална Опрема Гориво МлазницатаМедиумДизел и моторното маслоВлезот ГолеминаBSPT / NPT1

DEN 3146.00 3311.52
Висок Квалитет 10W 1pc Резервоарот Базен Ниво на Водата во Течна Сензор Плови Префрлате од не ' Рѓосувачки Челик ES6010 2A1 Свеж Со попуст
1-30L/Мин 10mA 70W 1/2PT Женската Порта Тема Гребло Проток на Вода се Префрлите Свеж
1-30L/Мин 10mA 70W 1/2PT Женската Порта Тема Гребло Проток на Вода се Префрлите

Име на производ Гребло Проток на Вода се Префрлите Модел СЕНDB15 Max Вклучете Моќ 70 W Max Работен Проток 130 L / Mi

DEN 1110.24
DC/AC12V STM8 Целосна Автоматска Нивото на Водата Контролер Switch Течни Ниво Пумпа за Вода Одбор Свеж
DC/AC12V STM8 Целосна Автоматска Нивото на Водата Контролер Switch Течни Ниво Пумпа за Вода Одбор

Опис : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Параметри : име на Производ : нивото на водата контролер Работен

DEN 384.00
65mm M10 DC100V 0.5 Течност Нивото на Водата Сензор Sump Резервоарот Пумпа Плови Префрлате Свеж
65mm M10 DC100V 0.5 Течност Нивото на Водата Сензор Sump Резервоарот Пумпа Плови Префрлате

65mm M10 DC100 V 0.5 Течност Нивото на Водата Сензор Плови ПрефрлатеОваа плови прекинувач(нивото на водата сенз

DEN 47.04