Универзална Три-боја 12/24V 36V 48/72V LED светла Батеријата Индикатор за Статус на Наполнетост на Метар

Универзална Три-боја 12/24V 36V 48/72V LED светла Батеријата Индикатор за Статус на Наполнетост на Метар

DEN 704.16

Свеж

Во магацинот


12/24 V 36 V 48/72 V Универзална Три-боја LED светла Батеријата Индикатор за Статус на Наполнетост на Метар
Спецификации : Карактеристики :
- Висока сигурност
- Ниска цена и малата големина
- Led блиц за ниска електрична енергија / overcharged предупредување
- Меморија опција да се потсетиме на последниот ниво на наполнетост
- Keyswitch екранот овозможи опција
- Одговара на стандард панел кроена
- 10 сегмент ДОВЕДЕ бар граф дисплеј
- Широк температурата на работа опсег
- Нечујно функционирање, нема подвижни делови се Прикаже : 1 црвена + 2 жолта + 7 зелена боја Led диоди за индикатор, 10% по LED сегмент Опсег, Индикација : Зелена : 41 ~ 100% , Жолта : 21 ~ 40%, Црвена : погонски Напон : од 12/24 V, 36 V, 48/72 V Оперативни Струја : 20m A Меморија и Оперативен Температура : -40℃ ~ +85℃ Влажност : 95% RH + 32 C за 2 часа Поларитетот : Позитивна / Негативна / C Врска : Pin(+) за Батеријата(+), Pin(-) за да ја Батеријата(-), В : Connect to V(+) да се направи мерач се кандидира Водоотпорен : IP65 Нето Тежина : 43g Производ Големина(D x H) : 6cm x 4.8 cm Пакет Тежина : 60g Пакет Големина : 6cm x 6cm x 5.3 cm По Продажбата на Услугата : 1 Година Гаранција Претпазливост :
- Пред да го поврзете индикатор за батерија, ве молиме да го потврдите напон на батеријата прво. Потоа поврзете го позитивни electrode да го точниот pin на индикаторот на задната страна, не е во ред конекцијата може да предизвика оштетување на батеријата индикатор.
- Батеријата индикатор за памтење на батеријата држава е полна кога се оставајќи фабрика. Кога се користи со нова батерија, треба да биде вклучен најмалку 2.5 минути да се покаже вистинската батеријата држава. Пакет Тежина : 60(g) / 2.12(оз) Пакет Димензии(Должина*Ширина*Висок) : 60(mm)*60(mm)*55(mm) / 2.36(во)*2.36(во)*2.17(во) Мало Пакување : Да, Општо Кутија ETH_CEC_500 Пакет се Вклучуваат : 1 x LED Батеријата Индикатор 1 x Упатство

DIY Материјали: Електрични
Број На Модел На: -
Тип: Возилото Батеријата Тестер
Гаранција: 1 година
Место на Потекло: Guangdong, Кина (Копно)

Додатоци на производи

6 ВО 1 Дигитален AC 20A 100A волтметар Voltmeter Ammeter Моќ на Енергија Тековна Панел Вати Комбо Индикатор 110V 220V LCD Тестер Свеж Со попуст
6 ВО 1 Дигитален AC 20A 100A волтметар Voltmeter Ammeter Моќ на Енергија Тековна Панел Вати Комбо Индикатор 110V 220V LCD Тестер

Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.Ние зависи од клиентите задоволство да успее, пози

DEN 420.00 559.20
Топла Продаде Водоотпорен Батеријата Метар DC 2.5-30V Авто Автомобил Дигитален Мерач Voltmeter LED Црвена Свеж
Топла Продаде Водоотпорен Батеријата Метар DC 2.5-30V Авто Автомобил Дигитален Мерач Voltmeter LED Црвена

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични Дисплеј во боја : Црвена Спецификација : Димензии

DEN 144.96
Убаво 12v Киселина доведе батерии индикатор за капацитетот на Батеријата дигитален LED Тестер voltmeter 39710 Свеж Со попуст
Убаво 12v Киселина доведе батерии индикатор за капацитетот на Батеријата дигитален LED Тестер voltmeter 39710

До 2015, новиот полнење лист Ексклузивно започне моќен Оловокиселина, литиум генерички!Интуитивен батери

DEN 226.00 269.28
DC 100V 10A Voltmeter Ammeter Сина + Црвена LED Amp Двојна Дигитални Volt Метар Мерач Свеж Со попуст
DC 100V 10A Voltmeter Ammeter Сина + Црвена LED Amp Двојна Дигитални Volt Метар Мерач

Опис : Работен напон : 4.530 V DC Забелешка : максимален влезен напон не може да надмине 30 V, во спротивно посто

DEN 131.00 157.92
ST-201 Digital Auto Спектар Менгеме Метар AC DC Струја Напон Capacitance Мерење Digital Менгеме Multimeter Свеж Со попуст
ST-201 Digital Auto Спектар Менгеме Метар AC DC Струја Напон Capacitance Мерење Digital Менгеме Multimeter

ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕ

DEN 679.00 905.76
ДТ-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер New-Y103 Свеж
ДТ-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер New-Y103

100% сосема нов и висок квалитет на Материјали : Пластика, Метал Боја : Жолта, Црна 3 1 / 2 цифри, 7segment, 0.5" висок

DEN 162.72
2S Li-ion Литиум Батерија 18650 Држачи за Заштита Одбор 8A 7.4 V V 8.4 Свеж Со попуст
2S Li-ion Литиум Батерија 18650 Држачи за Заштита Одбор 8A 7.4 V V 8.4

Полнење Напон Спектар : 4.254.35 V±0.05 V Празнење Напон Спектар : 2.53 V±0.05 V Максимум Работна Струја : 8 A Конверзи

DEN 47.00 56.16
ДТ-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер Капка Брод Свеж Со попуст
ДТ-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер Капка Брод

Материјал : Пластика, Метал Боја : Жолта, Црна 3 1 / 2 цифри, 7segment, 0.5" висок LCD, Макс читање од 1999 година 6 Функц

DEN 165.00 198.24
DM55-1 AC 85-260V LCD Дигитален Voltmeter Електрични Пенкало Метри Сини Светла ЕУ Приклучок Свеж Со попуст
DM55-1 AC 85-260V LCD Дигитален Voltmeter Електрични Пенкало Метри Сини Светла ЕУ Приклучок

Количина : 1pcs Боја : бела Назад светла : Сина Димензии : 55m x 38mm (L x W) Број на Цифри : 3 Цифри Мерење на Точност

DEN 172.00 204.96
Автомобил Дигитален LED Термометар Voltmeter Авто USB Полнач за Батеријата да се Следи Температурата Мерач T12 се Откажат брод Свеж Со попуст
DT182 Екстра Мини Дигитален Multimeter со Ѕвончето заштита од Преоптоварување Џеб Напон Ampere Ohm Метар AC DC LCD Преносни Свеж Со попуст
DT182 Екстра Мини Дигитален Multimeter со Ѕвончето заштита од Преоптоварување Џеб Напон Ampere Ohm Метар AC DC LCD Преносни

Бренд DT182 Екстра Мини Џебголемина Дигитални Multimeter со Ѕвончето Безбедност осигурач Напон Ampere Ohm Метар Те

DEN 226.00 269.28
ЕДИНИЦА UT204A DC/AC Напон Тековната Дигитални Менгеме Метар со Отпор, Capacitance, Фреквенција и Мерење Температура Свеж
4-30V 0-5A USB Мулти Функција Детектор на Мобилен Телефон Бесплатно Заштитник Usb Струја И Напон Тест Usb Тестер на Напон Свеж Со попуст
PZEM-012 AC 360degree LCD 80-260V/5A Тековната Напон Моќ Висока Точност За Miniwatt Тест Digtal Вати Метар Свеж Со попуст
PZEM-012 AC 360degree LCD 80-260V/5A Тековната Напон Моќ Висока Точност За Miniwatt Тест Digtal Вати Метар

Тип на производ : PZEM012А Функцијата1 Електрични параметар мерење функција (напон, струја, активна моќност)

DEN 527.00 642.24