година ANDANTE Убиството Мистерија со Андреас Пеколот - Магија трикови

година ANDANTE Убиството Мистерија со Андреас Пеколот - Магија трикови

DEN 96.48

Свеж

Во магацинот


Ова е крајната убиството мистерија игра за вас : propless, импровизиран и без ограничувања.
Се сретне група на странци и побара од нив да игра убиството мистерија игра со вас Во вашата отсуство тие дефинирате кој игра на убиец во групата. Секој поединечно одлучува да се биде или бесрамно лажго или чесен вистината епови. Откако ќе се врати вие сте во улога на д-Р Lightman од "Lie to me". Ви се молам многу и неколку едноставни прашања, да се погледне во нивните очи, се провери нивната мимика и да дознаете кои се лажговци и кој е убиец.
Ова е propless mentalism дека не треба stooges, не математика, нема психолошки вештини и се уште е 100% сигурни оган секој пат.
Ќе добиете целосна вклученоста на учесникот : Од 3 до повеќе од 20 учесници - па тоа исто така игра голема голем фази.
Факти :
- 100% импровизиран - не подесување & инстант ресетирате!
- Нема трикови потребни
- 100% Сигурни оган - секој пат!
- Многу лесно за учесници - тие само да кажам : да или не
- Работи со комплетни странци
- Работи во било кој јазик
- Не preshow или stooges
- Не риболов
- 100% агол доказ
- Не sleight на раце, без математика
- Најдобро е погодна за партиите, табела подрипнувајќи и на сцената
Наставен материјал : PDF со илустрации.

Пол: Унисекс
Перформанси Форма: Close-up Магија
Карактеристики: Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На: 5555
Тип: картичка
боја: Црвена
Е Инструкции Се Вклучени: Yes
Големина: One Size
Материјал: Метал
Возраст Опсег: Grownups
Магија Трикови: Close-up Магија
Фаза Магија: магијата упатство
монета магија: магијата прстен
идеализам: Levitation магија
магијата на книгата: покер магија
Сметате магија: Магијата предавање
јаже магија: dove магија
магијата производи: волшебник магија
магијата играчки: магијата реквизити

Додатоци на производи

90PCS/МНОГУ,0-9 броеви сјајот пена налепница Математика играчки Самостојно учење Учат на свој Градинка занает diy играчки Рано Свеж Со попуст
Најдобри Роденденски Подарок Продажба Флеш Sagittario 230WD Метал Бес 4D Легенди ББ-126 Beyblade Играчки За Beyblade-Лансери Свеж Со попуст
Најдобри Роденденски Подарок Продажба Флеш Sagittario 230WD Метал Бес 4D Легенди ББ-126 Beyblade Играчки За Beyblade-Лансери

Флеш Sagittario 230 WD Метал Бес 4 D Легенди Beyblade ББ126 Beyblade Играчки За Продажба BeybladeЛансери$НИ 8.99 $НИ 8.99 $НИ 8.99 $НИ 8.

DEN 453.00 503.52
Big Bang /close-up магичен трик / трговија на големо Свеж
Big Bang /close-up магичен трик / трговија на големо

Со Биг Бенг, имате целосна контрола цело време.98 / парчеВизија Врховниот од Pieras Fitikides / closeup MENTALISM магичен

DEN 360.00
Шише Магија од Ninh-магија Свеж
Шише Магија од Ninh-магија

2014 Шише Магија од Ninhдемо v.youku.com / v_show / id_XNz E4 Mj Y5 OTQ4.htmlВизуелно навлезат вашиот сопствен шише вода со предм

DEN 95.52
50PCS(1bag)/МНОГУ.Сирена море светот океан животните пена, налепници,Scrapbooking комплет.Почетокот на образовни DIY.градинка Свеж Со попуст
Мало 2 парчиња Магија Трикови Виткање Копче Магија Проп Клучот во Шише Неверојатно Блиску До Магија Волшебник за YH168 Свеж Со попуст
4 Парчиња Деца DIY рачно изработени батеријата цртан филм Ева часовник играчки/ Деца 3D загатка ЕВА налепници за градинка занает Свеж Со попуст
50pcs/многу Мешани Црвено Стил Налепници Графити Кул JDM Налепница за Дете DIY Лаптоп Багаж Скејтборд Ѕид Мото Велосипед Налепница Свеж Со попуст
Брус Cervon - На Vernon Хрониките Свеж
Брус Cervon - На Vernon Хрониките

Брус Cervon, со помош и со дозвола на Dai Vernon, а во соработка со Лари Jennings и Луис Falanga, е ослободување на овие ма

DEN 239.52
Духот Маска магија трикови Забавно Партија Магија Фаза Илузии Mentalism додатоци трик 81311 Свеж Со попуст
Духот Маска магија трикови Забавно Партија Магија Фаза Илузии Mentalism додатоци трик 81311

Врз основа на priciples на тоа, нова и brillant магија е развиена.35 / парче За Голема Цел Ќе Бидат Понудени За Екст

DEN 2592.00 2880.00
Социјална Ум со Nefesch -Магија трикови Свеж
Социјална Ум со Nefesch -Магија трикови

2016 Социјална Ум со NefeschДЕМО: http : / / v.youku.com / v_show / id_XMj Q4 NTk4 Nz I2 MA==.htmlhttp : / / v.youku.com / v_show / id_XMj Q4 NTk4 Nz A2 NA==.htmlМо

DEN 172.32
1set година Нови Пристигнување Супер Палецот Светлина Магија Трикови фаза професионални волшебник реквизити 83155 Свеж Со попуст