5/8(16mm) прилагодено лента за свадба и perssoalized дизајн лента за булчински туш и декорација пакување 100yards/многу

5/8(16mm) прилагодено лента за свадба и perssoalized дизајн лента за булчински туш и декорација пакување 100yards/многу

11 %

DEN 1997.00

DEN 2244.00

Свеж

Во магацинот


Опис На Производот
Печатење лента, Мин. цел : една ролна =100 двор =91 метар
Дознај Повеќе За Овој Производ
Ве молиме имајте во предвид вашите информации според стилот,
ние ќе ви даде дизајн во рок од 24 часа

Примерок дијаграм

Обичај производ внимание Правилата Овој производ е сопствен производ, не се подели на мало, тркалаат ве молиме цел еден, два тома цел 2. Една Ролна лента = 100 метри = 91.4 m = 9140 cm. Ве молиме кликнете на на палетата за да ја одберете соодветната боја на лентата (различни дисплеј во боја и боја на екранот ќе бидат малку различни, ве молиме да преовладуваат во вид). Бојата на содржината може да бидат испечатени малку нерамномерна или малку преку позадина, ако бојата малку поинаква е нормален феномен, особено во жолта и бела и релативната боја Прилагодено производи со користење на екран печатење, печатење на обрасци може да биде малку сенка, горниот и долниот позиција мало отстапување или мала дебелина на линија, лентата внатрешноста на зглобовите и други неизбежни проблеми.Ви благодариме за вашето разбирање. Се должи на процесот на производство и географска разлика , custom-изградена на буџетот е : во рок од 7-10 работни дена по потврдување на електронски нацрт-испорака во рамките за 1 недела на патот за доаѓање. Ве молиме внимателно да се потврди пред да се достави електронски предлог : Лента материјал, ширина, текст и други важни детали на информации, откако се потврди со клиентите. Ако постои грешка во ред, вие треба да се ре-плаќате целата цена. Персонализирани производи без проблеми со квалитетот (споменатиот процес на дефекти не може да биде квалитетот на проблем) не наплата,ви Благодариме за разбирањето!
Освен горенаведените проблеми,ако има и други очигледни квалитет грешка, ве молиме контактирајте го продавница за да го ре-print, продавницата ќе соработува со последователната обработка.
Haosihui подарок Co.,Ltd основана во 2000 година,е еден од наводен печатење лента производство во кина,Ние се специјализираат во производство на различни видови на персоналните лента.Нашата фабрика се наоѓа во Hangzhou,Жеџијанг во Кина,која има автоматско печатење на опрема и професионална продукција тим,печатење со професионален и прилагодени лента за вас.

Тип На Производ: Панделки
Ширина: 5/8
Бренд Име: haosihui
Ткаенина Тип: Grosgrain
Техника: Жакард
Број На Модел На: LT-12
Материјал: Полиестер / Најлон
Стил: Двојно Лице
Шема: Обичај
Печатени Процес: Три-димензионални печатени
Ткаенина Тип: Grosgrain
Материјал: Полиестер / Најлон
Примена: Божиќ декорација/свадба партија/роденден
Ширина: 5/8''(16mm)

Додатоци на производи

10pcs Симпатична черепот значки закрпи за облека, железо везени печ applique железо се шие на закрпи за шиење прибор за облека Свеж Со попуст
Мала и Чиста и Свежа Сечено Цвеќе Точки DIY Прирачник Burnout Офсет Печатење Сечење Емулација Свила Ткаенини Chiffon Свеж
XUNZHE Дома Конец за Шиење Најдобар квалитет 20 репортажите / set црно и бело полиестер конец за шиење постави секој тркалаат Свеж Со попуст
1PCS Кул Писмо Срцето Везени Закрпи Цртан филм Туѓо Сирена Цвеќиња Appliqued Налепници За Значки Розова Срцето Печ На Железо Свеж Со попуст
10мм-75mm персоналните металик златна и сребрена лента бренд лого grosgrain лента декорација божиќ/роденден 100yards/многу Свеж Со попуст
Да се шие на Rhinestones Бел Опал Сребро ноктот 4mm/5mm/6mm/7mm/8мм користат за DIY додатоци бесплатен превозот Свеж Со попуст
Да се шие на Rhinestones Бел Опал Сребро ноктот 4mm/5mm/6mm/7mm/8мм користат за DIY додатоци бесплатен превозот

Точка име : да се Шие на Ноктот Кристал Боја : Бела Опал Ноктот Боја : Сребро Големина&Пакување : 4mm(SS16) 300pcs /

DEN 219.00 230.40
5*75СМ Големи Organza Повлечете Лентата Лакови За Подарок Завиткување Свадба Партија Роденден на Божиќ Декорација 50Pcs Свеж Со попуст
Нова убава везови модна ревија стил мешана боја чипка ткаенина свадба/партија носат чипка 130cm ширина 1 двор Свеж
YANRUO 2058HF Аметист Hot Fix Rhinestones Железо За Фустан Кристално Стакло Камења Декорација За Облека, Чевли Свеж Со попуст
YANRUO 2058HF Аметист Hot Fix Rhinestones Железо За Фустан Кристално Стакло Камења Декорација За Облека, Чевли

0 mm 1440pcs SS20 4.Ве молиме да оставите добар фидбек за секоја цел да се вашите вредни клиентите и продолжувам

DEN 214.00 263.52
Парична казна облека украсена со вода вежба печ и applique рачно изработени diy прибор за облека 3D мушка печ Свеж Со попуст
Парична казна облека украсена со вода вежба печ и applique рачно изработени diy прибор за облека 3D мушка печ

Големина : 5.3*5.7 cmКористење на владата : да се шие наКоличина : 5 парчиња / многуПрирачник за мерење на голе

DEN 350.00 388.80
2yards/многу 6.7 Инчи Широка Везени Tulle Чипка намали мрежа чипка намали~3~прекрасна~Висок Квалитет Свеж Со попуст
2yards/многу 6.7 Инчи Широка Везени Tulle Чипка намали мрежа чипка намали~3~прекрасна~Висок Квалитет

Добредојдовте на нашиот магазин (Сон Чипка) Цената е за 2yards Wideh : 6.7 inches17cm)Доколку купите повеќе од 1 колич

DEN 371.00 403.20
scrawl везови француска чипка Африкански tulle ткаенина со 2 песни sequins Свеж Со попуст
scrawl везови француска чипка Африкански tulle ткаенина со 2 песни sequins

Должина : 5 метриШирина : 51 52 инчи ( околу 130 cm )Карактеристики : Топ Класа МатеријалСе користи за : Големи П

DEN 4325.00 5088.00
Q&N лента 7/8inch 22mm куќа печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот Свеж Со попуст
Q&N лента 7/8inch 22mm куќа печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22

DEN 576.00 720.00
Бесплатен превозот! Црна Teardrop Кристално стакло flatback да се шие на rhinestones, сребро ноктот ,diy/прибор за облека Свеж Со попуст
Бесплатен превозот! Црна Teardrop Кристално стакло flatback да се шие на rhinestones, сребро ноктот ,diy/прибор за облека

(Висок квалитет кристално стакло, јасен сјај, Висока цврстина третман, Триење и нула отпор, високата цен

DEN 104.00 157.92
DoreenBeads Мода Везени Закрпи Железо/Шие На Applique Златна Боја Топката Партија DIY Костим Фустан Шапка Торба 18*8.5 cm, 1Pair Свеж Со попуст