2 ПАРЧИЊА 100W Висока ефикасност фотонапонски флексибилни соларни панел 200W sunpower клетки отворено риболов trave кампување 12V/24V батеријата

2 ПАРЧИЊА 100W Висока ефикасност фотонапонски флексибилни соларни панел 200W sunpower клетки отворено риболов trave кампување

0 %

DEN 11710.00

DEN 11710.08

Свеж

Во магацинот

2 ПАРЧИЊА 100 W Висока ефикасност фотонапонски флексибилни соларни панел 200 W sunpower клетки отворено риболов trave кампување 12 V/24 V батеријата

Тип: Соларен Панел
Количка За Соларен Панел: No
Max. Моќност: 100W
Број На Модел На: 11012
Флексибилни Соларни Панел: Yes
Големина: 1050*540*3mm
Број на Клетки: 32
Бренд Име: BOGUANG
is_customized: Yes
Број на Панели: 2
Материјал: Monocrystalline Силикон
Номиналниот Капацитет: 100W
is_customized: Yes
Отворете Коло Напон(Voc): 21.2 V
Краток Спој Струја (Isc): 6.25 На
Максимална Моќност Напон(Вмп): 17.6 V
Максимална Моќност Тековни /Imp: 5.68 На
Максимална Систем Напон: 700DC
STC: Irradiance 1000W/м2
AM: 1.5

Додатоци на производи

Комуникација Мониторинг Опрема за WVC MPPT Мрежа Тај Инвертери 260W, 295W, 300W, 600W, 1200W, итн Свеж Со попуст
Комуникација Мониторинг Опрема за WVC MPPT Мрежа Тај Инвертери 260W, 295W, 300W, 600W, 1200W, итн

Комуникација Мониторинг Опрема за WVC MPPT Мрежа Тај Инвертери 260 W, 295 W, 300 W, 600 W, 1200 W, итнБезжична WVC МодемWVC М

DEN 4332.00 4560.00
BUHESHUI 4.5 W 6V Соларни ќелии Monocrystalline Соларен Панел Модул Со Кабел DIY Соларен Полнач За 3.7 V Батерија 165*165MM Свеж Со попуст
BUHESHUI 4.5 W 6V Соларни ќелии Monocrystalline Соларен Панел Модул Со Кабел DIY Соларен Полнач За 3.7 V Батерија 165*165MM

4.5 W 6 V Соларни ќелии Monocrystalline Соларен Панел Соларен Модул DIY Соларни Charger165*165*3ММ Бесплатен Превозотбренд

DEN 454.00 516.00
Топла * 20pcs Соларни ќелии 6x6 На Одделение 4 Автобус Барови 4.3 W Секоја Клетка DIY Соларен Панел 156x156mm Поликристални Свеж Со попуст
Топла * 20pcs Соларни ќелии 6x6 На Одделение 4 Автобус Барови 4.3 W Секоја Клетка DIY Соларен Панел 156x156mm Поликристални

Ако имате било каков проблем со соларни ќелии,ве молиме контактирајте со нас пред да замине повратни ин

DEN 1440.00 2057.28
BUHESHUI ОД 1,5 W 2V 1000MA Флексибилни Свитлива Соларни Ќелии/Соларен Панел За DIY Полнач за Телефон+Водоотпорен НОВИ 2бр/многу Свеж Со попуст
MSL СОЛАРНИ Соларни ќелии Лемење Лента 1.2*0.25 mm Tabbing жица лемење Ribbion. Калај-плоча бакар лента 10m/Многу Соларен панел Свеж Со попуст
Aoshike 10Pcs DIY Соларни Панели Фотонапонски Соларни Ќелии Со 15CM Жици Моќ Конектор за Solars Епоксидна Плоча 54x54MM 2V 130MA Свеж
ELEGEEK 3W 6V Соларен Панел Мобилен 500mAh МИЛЕНИЧЕ Ламинат DIY Поликристални Соларен Панел 145*145mmfor Соларни Systemt и LED Свеж
BUHESHUI ОД 1,5 W 2V Флексибилни Соларни Ќелии Аморфна Силикон Свитлива Многу Тенок Соларен Панел За Diy Полнач за Телефон НОВИ Свеж Со попуст
VariCore Соларни алтернативни батеријата на телефонот двојна USB замена на батеријата за телефонот 20000mAh водоотпорен моќ Свеж Со попуст
6W 12V Соларни ќелии Висок Квалитет Monocrystalline Соларен Панел DIY Соларна Батерија Полнач За 9V Батерија 200*170MM Бесплатен Свеж Со попуст
BOGUANG 200W Сончевиот Систем 2 парчиња 100W флексибилни соларни панел 20A соларен контролер 3M MC4 кабел RV јахта автомобил Свеж Со попуст
BOGUANG 200W Сончевиот Систем 2 парчиња 100W флексибилни соларни панел 20A соларен контролер 3M MC4 кабел RV јахта автомобил

Solarparts 200 W Сончевиот Систем 2 x100 W флексибилни соларни панел 1x 10 A соларен контролер 3 M MC4 кабел RV јахта авто

DEN 13949.00 14683.20
Универзална 7W 5.5 V Преносни Виткање Соларен Панел Количка за Соларен панел Држачи за Полнење на Батеријата Мобилен Мобилен Свеж Со попуст
MSL СОЛАРНИ Соларен панел лемење лента.Едб обложени бакар лента за соларна ќелија заварување .Tabbing жица 430meters/Многу 1.6 Свеж Со попуст
MSL Соларни ќелии Поликристални 156mm*78mm Фотонапонски PV клетки 0.5 V 2.1 W за DIY Соларен панел Соларен полнач. 70pcs/Многу Свеж Со попуст
MSL Соларни ќелии Поликристални 156mm*78mm Фотонапонски PV клетки 0.5 V 2.1 W за DIY Соларен панел Соларен полнач. 70pcs/Многу

156mm*78mm Поликристални Соларни ќелииПродукции Опис : Карактеристики : 156mm*78mm поликристални соларни ќелииН

DEN 2617.00 2784.00
MSL СОЛАРНИ Соларен панел diy лемење лента.соларни ќелии заварување лента 10мм*0.33 mm автобус жица 3м/Многу.лемење лента CE Свеж Со попуст
Соларен панел 5V 60MA Поликристални Фотонапонски Соларни ќелии панел за полнење 3.6 V /3.7 V Батерија DIY Сончевата светлина Свеж Со попуст