Топла Продажба светилки drl Контролер Автоматски Автомобил LED Дневни Работи Светлина Реле Подигнат Dimmer За вклучување/Исклучување 12-18V Магла Светлина Контролер #iCarmo

Топла Продажба светилки drl Контролер Автоматски Автомобил LED Дневни Работи Светлина Реле Подигнат Dimmer За вклучување/Исклучување

20 %

DEN 192.00

DEN 239.52

Свеж

Во магацинот


Карактеристики 100% Сосема нов и висок квалитет Мини форма,мала тежина и водоотпорен Одговара за сите Бренд на автомобили на Време застаруваат исклучување функција Едноставен за инсталација,без потреба да го промените било кој електричен линија Интелигентни стартување : кога моторот е започната,дење работи светла светлина автоматски. кога моторот е flameout,дење работи светла за да се исклучи со задоцнување од 12s
Спецификации : Боја : Црна Материјал : ABS Големина : 5x2.5x1.5cm(L*W*H) ,кабел lengh 74cm Тежина : 32g Напон : 12-18 V Работат на струјата : 3А време застаруваат исклучете : 12s
Инсталации Настава : црвена и црна жица (на крајот со осигурач) се поврзани директно со автомобил батеријата + & - .
Црвениот жица оди на позитивниот пол на LED дневни работи светла, црна жица на излезниот крај се да оди негативниот пол на дење работи светла.
Белата жица е за да се поврзете на фарови (или табла светла), кога фарови или странични светла се вклучено, светлината на LED дневни работи светла ќе биде преполовен.
Инсталација чекори : Пред да го стартувате автомобилот, отворете ја хаубата, тест на напон на батеријата под стабилна држава, на напонот прикажани треба да биде помеѓу 12.2 V и 12.7 V; а потоа започнете автомобил, тест на напон на батеријата повторно, на напонот прикажани под водење на државата треба да биде помеѓу 13.5 V и 14 V; и на крај, исклучете го во автомобил, проверете дали напонот на батеријата е под 13 V, ако одговорот е да, тогаш оваа дење работи светла контролер е компатибилен со вашиот автомобил, ако не, овој контролор, не е погодна за вашиот автомобил. Поврзете го излезот жици на негативни и позитивни жици на LED светлата се Поврзете на жолта жица за да го вклучите Conect црна текст жица за да негативните на батеријата, потоа поврзете на црвениот текст жица за да позитивни на батеријата
Мерки на претпазливост : За овој контролер, max. излезна струја е 2 A, го надмине номинална вредност ќе го оштети за Да се избегне оштетување овој контролер, проверете max струја од Led светла пред инсталации Горенаведените чекори треба да се strickly проследено кога инсталирање, било краток спој ќе штета на контролорот веднаш
Пакет содржина : 1 x дење работи светла контролер

Специјални Функции: Контрола Дење Работи Светла
Објектот Дијаметар: 5cm
Објектот Тежина: 32g
A6 Quattro-Година: 2016 година
Објектот Ширина: 2.5cm
Надворешни Тестирање И Сертификација: CE
Име На Модел: 10272_iCarmo
Материјал Тип: ABS
Објектот Висина: 1.5cm
Бренд Име: sikeo
Тип На Објект: Автомобил Релеи
Година: До 2015
За Возило Брендови/Модел: Audi
Објектот Должина: 5cm
Audi Модел: A6 Quattro
Автомобил Производител: Audi
Тип На Објект: Прекинувачи

Додатоци на производи

Seicane Еден Din е Радио за Автомобил Fascia Намали за Полнење За 1998-2007 ДО ПЕЖО 206 Автоматски Стерео Адаптер Трим Инсталација Свеж Со попуст
Боја Мојот Живот 2бр/Сет за во Автомобил Кочница Спојки Педалата Покритие за Citroen C-triomphe Citroen C-quatre за Peugeot Свеж Со попуст
Боја Мојот Живот 2бр/Сет за во Автомобил Кочница Спојки Педалата Покритие за Citroen C-triomphe Citroen C-quatre за Peugeot

Кочница Спојки Педалата МаскаОдговара За Citroen ctriomphe citroen cquatre за Peugeot 307 308 408Еден сет Содржи : Една Кочница

DEN 269.00 379.20
Savanini подложка за нозе Спојки Кочница Педалот за Гас Автомобил Педалата Подлога за VOLVO S40 V40 C30 МТ Алуминиум легура! Свеж Со попуст
TUKE Хром Резервоар за Гориво Вратата Ослободување Switch Копчето За ФОЛКСВАГЕН Голф 5 Jetta MK5 Зајакот Touran 1KD 959 833 Свеж Со попуст
TUKE Хром Резервоар за Гориво Вратата Ослободување Switch Копчето За ФОЛКСВАГЕН Голф 5 Jetta MK5 Зајакот Touran 1KD 959 833

Важно Известување ! ! !Купените производи се добиени од физички производи преовладуваатTUKE Хром Резервоа

DEN 246.00 423.84
YAOPEI Висок Квалитет Моќ Прозорецот за Префрлање За Тојота 84820-33230 84820 33230 8482033230 Свеж Со попуст
YAOPEI Висок Квалитет Моќ Прозорецот за Префрлање За Тојота 84820-33230 84820 33230 8482033230

Висок Квалитет На Моќ Прозорецот За Префрлање За Тојота 8482033230 84820 33230 8482033230ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои би

DEN 1046.00 1291.20
За Nissan Pathfinder R51 Навара Кралот Кабината Pick-up SUV на Електрична Енергија Прозорец Господар Switch 25401-EB30B 25401EB30B Свеж
За Nissan Pathfinder R51 Навара Кралот Кабината Pick-up SUV на Електрична Енергија Прозорец Господар Switch 25401-EB30B 25401EB30B

Поддршка директно на Али платформа да се плати2.За Nissan Pathfinder R51 Навара Кралот Кабината Pickup SUV на Електрич

DEN 569.28
2017 Контрола На Крстарење Switch За Toyota Camry Е Корола Lexus 84632-34011,84632-34017 84632 34011,84632 34017 8463234011,8463234017 Свеж Со попуст
2017 Контрола На Крстарење Switch За Toyota Camry Е Корола Lexus 84632-34011,84632-34017 84632 34011,84632 34017 8463234011,8463234017

Контрола на крстарење Switch за Toyota RAV4 Camry е корола LexScion 8463234011СПЕЦИФИКАЦИИСостојба : 100% новиБоја : ЦрнаОЕМ Б

DEN 576.00 719.52
Seicane Светло Сива Двојно 2 Din е Радио за Автомобил Fascia за 2001-2005 Хонда Граѓански RHD Panel, Frame Стерео Интерфејс Свеж Со попуст
Seicane Светло Сива Двојно 2 Din е Радио за Автомобил Fascia за 2001-2005 Хонда Граѓански RHD Panel, Frame Стерео Интерфејс

Опис : Оваа fascia е специјално дизајниран за модифицирани инсталација на двојно din е радио за автомобил за

DEN 916.00 1007.04
FEELDO 2DIN Црн Автомобил refitting DVD рамка,DVD панел,Цртичка за Полнење,Fascia,Радио Рамка,Аудио рамка За ФОЛКСВАГЕН ПОЛО Свеж Со попуст
FEELDO 2DIN Црн Автомобил refitting DVD рамка,DVD панел,Цртичка за Полнење,Fascia,Радио Рамка,Аудио рамка За ФОЛКСВАГЕН ПОЛО

Компатибилност : За Фолксваген Поло(Typ 6 C; 2014 година–денес) Карактеристики : Ова facia панел е дизајниран да

DEN 599.00 712.80
WLRING ПРОДАВНИЦА - Вистински Карбонски Влакна Алуминиум Опрема knob Рачен Менувач Алуминиум Опрема Shift Knob За Хонда ФОЛКСВАГЕН Свеж Со попуст
Електрична Енергија Прозорецот за Префрлање 84820-12480 За Toyota Camry Сиена RAV4 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 Свеж Со попуст
Електрична Енергија Прозорецот за Префрлање 84820-12480 За Toyota Camry Сиена RAV4 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009

Електрична Енергија Прозорецот за Префрлање 8482012480 За Toyota Camry Сиена RAV4 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 (TO038)Опис

DEN 688.00 809.28
Менувачот shift knob главата ракомет погоден buick excelle GT/XT ОПЕЛ ASTRA прирачник shift кутија Дел број 55565904 Свеж
Менувачот shift knob главата ракомет погоден buick excelle GT/XT ОПЕЛ ASTRA прирачник shift кутија Дел број 55565904

Пред купување ве Молиме ако сигурни применливи за вашиот автомобилмоделиПочитувани купувачот здраво :

DEN 1680.00
Qty3 TUKE ОЕМ моќ прозорецот за префрлање Commutateur За ФОЛКСВАГЕН Голф Jetta MK5 GTI MK6 Passat CC B6 Touran опсада 1KD 959855 Свеж Со попуст
Qty3 TUKE ОЕМ моќ прозорецот за префрлање Commutateur За ФОЛКСВАГЕН Голф Jetta MK5 GTI MK6 Passat CC B6 Touran опсада 1KD 959855

Modeles де voitures : "ФОЛКСВАГЕН" Голф MK5 MK6 20042013 "ФОЛКСВАГЕН" Jetta MK5 MK6 20062014 "ФОЛКСВАГЕН" Passat B6 3 C 20062011 "ФОЛКСВАГЕН" CC

DEN 573.00 734.40
Herorider 12V 24V Carling Стил LED Светло Бар Toggle Рокер Switch SPST ON-OFF 5 Pin Водоотпорен Рокер Switch за Автомобил Брод Свеж
Herorider 12V 24V Carling Стил LED Светло Бар Toggle Рокер Switch SPST ON-OFF 5 Pin Водоотпорен Рокер Switch за Автомобил Брод

Herorider 12 V 24 V Carling Стил LED Светло Бар Toggle Рокер Switch SPST ONOFF 5 Pin Водоотпорен Рокер Switch за Автомобил Брод Камион

DEN 184.80
Seicane 173*98MM 2 DIN Цртичка е Радио за Автомобил Fascia за 2010-2013 Mazda 3 Автоматски Стерео Инсталација Трим CD Панел Свеж Со попуст
Seicane 173*98MM 2 DIN Цртичка е Радио за Автомобил Fascia за 2010-2013 Mazda 3 Автоматски Стерео Инсталација Трим CD Панел

Опис : Оваа fascia е специјално дизајниран за refitting инсталација на 2 din е радио за автомобил за 20102013 Mazda 3.Обје

DEN 1353.00 1487.04