Diy 5D Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Пурпурна Пеперутка Дијамант Вез За Слики Вежба Дијамант Мозаик Слика

Diy 5D Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Пурпурна Пеперутка Дијамант Вез За Слики Вежба Дијамант Мозаик Слика

25 %

DEN 236.00

DEN 314.88

Свеж

Во магацинот

За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). не квалитет проблем). DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање.
diy дијамант слика за полнење :
1. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Референца пред операцијата чекори.
DIY дијамант сликарство карактеристики :
1. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост :
1. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка! DIY дијаманти pasting колекции.
DIY Дијамант сликарство производството чекори :
1. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена.
Совети :
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување.

Големина: 20*20cm, 30*30cm, 40*40cm, 50*50cm
Бренд Име: MOONZERO
Стил: Европа
Надворешното Пакување: Обоени Кутија
Материјал: Смола
Платно Пакување Метод: Навива
Дијамант форма: Плоштад
Употреба: Слики
Рамка: No
Форма: Еден
Pasting Област: Целосна
Број на Бои: 30-45
Шаблон Тип: Животните
Тип: Комплет За Шиење
Го Поставите Типот: Дијамант Сликарство Крстот Бод
Техника: пејст сликарство
Крстот бод колекции внатрешни детали: смола честички Основната ткаенина Цртежи Форцепс
Крстот бод на Одлуки: Плоштад смола честички колаж дупчење
Крстот бод тип: дијамант везови
Подарок за: Пријатели на семејството роденден празник се пресели во нов дом
Употреба: Домаќинство Essentials/Декорација свадба декорација
Алатки Тип: Пинцети Pick-Up Алатки
Крстот бод државата: Недовршениот Треба рачно изработени

Додатоци на производи

Addi 105-7-40cm кружни игли за плетење со месинг-совети и злато кабли Свеж Со попуст
Addi 105-7-40cm кружни игли за плетење со месинг-совети и злато кабли

Кружни игли за плетење со мазна месинг совети и флексибилни злато кабли со совршен транзиции.природно н

DEN 267.00 314.40
Еден Надолу Пак Суровини Работ Hemmer Машина за Шиење Прилог Папка КП-223 важно: изберете си сакал големина . Свеж Со попуст
Еден Надолу Пак Суровини Работ Hemmer Машина за Шиење Прилог Папка КП-223 важно: изберете си сакал големина .

Дел # : КП223Следните hemmer големина се достапни од нас, ве молиме да ни кажете на вашиот поволни големина по

DEN 571.00 671.52
Полн Круг Дијамант 5D DIY Дијамант Сликарство Везови Крст-бод Сини очи мачка Кристал Мозаик Сликарство Оркестарот Diamant Подарок Свеж Со попуст
HOMFUN Полн Плоштад/Круг Вежба 5D DIY Дијамант Сликарство Черепот девојка Вез Крстот Бод Мозаик Дома Декор Подарок A01502 Свеж Со попуст
Diy 5d Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Тоалет мајмун Полн Плоштад Мозаик Дијамант Везови Животинско Везана Нова Година Свеж Со попуст
Diy дијамант сликарство крстот бод комплет Дијамант везови Скала море коридор плоштадот Дијамант Мозаик Паста целосна занаети Свеж Со попуст
Кутија Со 25 парчиња проѕирна Пластика Празни Bobbins Машина за Шиење Spools за Повеќето Машина за Шиење Алатки Свеж Со попуст
Кутија Со 25 парчиња проѕирна Пластика Празни Bobbins Машина за Шиење Spools за Повеќето Машина за Шиење Алатки

Кутија Со 25 транспарентна Пластика Празни Bobbins за Машина за Шиење Spools Објект спецификите Тип : Шиење ала

DEN 71.00 94.08
DIY 5d дијамант Сликарство крстот бод буда,религија,полн плоштад дијамант вез,дијамант мозаик Ѕид налепници дома декор Свеж Со попуст
Петар рен Diy дијамант сликарство крстот бод комплет бело Куче Дијамант везови целосна 3D плоштадот Дијамант Мозаик Кристал Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот за Полнење Diy Дијамант Везови Свежи Мала Златна Лили Целосна 3d Плоштадот Кристал рачно изработени Цветни Свеж Со попуст
DIY дијамант везови Овошје apple 5D дијамант сликарство Крстот Бод полн плоштад Кристал мозаик дома декорација Свеж Со попуст
DIY дијамант везови Овошје apple 5D дијамант сликарство Крстот Бод полн плоштад Кристал мозаик дома декорација

Имаме направено 5 година fo смола дупчење Подолу е проценет испорака брзина за вашиот избор Пост воздух ma

DEN 239.00 468.96
Златна panno,5D,Целосна,DIY Дијамант Вез,плоштад,Дијамант Сликарство,Крстот Бод,3D,Дијамант,Мозаик,Везана,Занаети,Сценско вино Свеж Со попуст
5D DIY дијамант вез за Пловидба на море дијамант сликарство Крстот Бод полн плоштад Кристал мозаик дома декорација Свеж Со попуст
Целосна 5D Diy Daimond Сликарство Крст-бод Чај Постави Крст 3D Дијамант Сликарство Полн Круг Rhinestones Слики Везови Свеж Со попуст
Целосна 5D Diy Daimond Сликарство Крст-бод Чај Постави Крст 3D Дијамант Сликарство Полн Круг Rhinestones Слики Везови

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант тип : 100% Полн круг вежба ( ако са

DEN 258.00 403.20
HOMFUN Полн Плоштад/Круг Вежба 5D DIY Дијамант Сликарство Големо уво мајмун 3D Везови Крстот Бод Мозаик Оркестарот Подарок A00340 Свеж Со попуст
Zhui ѕвезда 5d diy полн плоштад вежба дијамант сликарство везови галоп коњ Крстот Бод Кристал мозаик дома декор подарок Свеж Со попуст