Целосна Моќ Floodling извор на светлина 30W 3000lm led PCB со SMD5730 чип,70x70mm led pcb одбор, Алуминиумска плоча за led floodlight

Целосна Моќ Floodling извор на светлина 30W 3000lm led PCB со SMD5730 чип,70x70mm led pcb одбор, Алуминиумска плоча за led floodlight

11 %

DEN 125.00

DEN 140.64

Свеж

Во магацинот


Опис
Точка Име : 100% целосна моќ led pcb за floodlight
Моќност : 30 W
Прозрачна Флукс : 3000-3300lm
LED Чип : SMD5730 (0.5 W по чип)
Чип led диоди : 60pcs
Големина : 70x70mm
Осветлување Големина : 41x46mm
Температура На Бојата :
Топло Бела 2800-3200 K
Чиста Бела 6000-6500 K
Боја Рендерирање Индекс : Ra80
Ефикасност : >0.9
PC : >0.8
Зрак агол : 120 степен
Животниот век : 50.000 hrs Housing
материјал : Aluminun
Сертификат : CCC CE и Ро
Белешки
10 W влезен Напон : DC30-48 V Струја на 300m A
20 W Влезен Напон : DC 20-39 V Тековната 600m A
30 W Влезен Напон : DC 20-39 V Тековната 900m A
50 W влезен Напон : DC30-48 V Тековната 1500m A
100 W Влезен Напон : DC 20-39 V Тековната 1500m A(2 ПАРЧИЊА 50 W)
150 W Влезен Напон : DC 20-39 V Тековната 1500m A(3 PCS 50 W)
200 W Input Voltage : DC 20-39 V Тековната 1500m A(4 PCS 50 W) Апликации Широко се користи во Сообраќајот осветлување Пејсажи осветлување рекламирање осветлување Затворен Осветлување Посебно осветлување Пејзаж сцена место осветлување Архитектонски осветлување на Екранот сцена Уметнички дела осветлување општа намена Забавен парк сцена Аквариум осветлување и така
Пакување вклучуваат :
1 Pack led pcb за поплави светлина

Емитуваат Боја: Топло бела 3000K, Чиста бела 6000K
Wattage: 1PC, 10PCS, 30PCS
Тип На Објект: Поплави Светла
Е Светилки Вклучени: Yes
Заврши: Бранеа Никел
База Тип: Оптоварување
Повод: Плоштад
Тело Материјал: Алуминиум
Стил: Модерна
Заштита Ниво: IP33
сертификација: CCC,RoHS,CE
Напон: 24V
Извор На Енергија: DC
Извор На Светлина: LED Светилки
Бренд Име: Umaked
Број На Модел На: ST-30W

Додатоци на производи

Преносни Соларна Енергија LED Крушка Светилка со Соларен Панел 1.2 W/6V 110 Lumens Отворено Кампување Шатор Риболов Итни Светилка Свеж Со попуст
Евтини Нови Гарланд Топки Отворено Осветлување LED Лента 5M 10M String Светлина Неонски Партија Патио Елка Свадба Декорација Свеж Со попуст
QLTEG Нови Соларни Светилки Отворено Led Тревник Светилки Декоративни Факели Пејзаж Двор Пламен Светилки градина осветлување Свеж Со попуст
Божиќ string ѕид светлина батеријата operated10M 100LEDs мини led декоративни сребрена жица самовила string светлина светилка Свеж Со попуст
Hi-Lumix E27 22LEDs Соларен Панел LED Сијалица Dimmable Светилка со Далечински контролер AC / DC Прекинувач Преносни светла Свеж Со попуст
Hi-Lumix E27 22LEDs Соларен Панел LED Сијалица Dimmable Светилка со Далечински контролер AC / DC Прекинувач Преносни светла

Светлината тип : LED Номинална моќност : 1 W Напон : 6 (V) Сонце часови : 10 (h) Цел : итен случај осветлување, камп

DEN 672.00 908.64
Аквариум led осветлување RGB 10W 12V Предводена Подводни Светлината 16 Бои 1000LM IP68 Водоотпорен Фонтана Базен Светилка Осветлување Свеж Со попуст
LED Бакарна жица Свеќа светлина string 2M Батеријата Напојува Топло бела Водоотпорен Затворен Празник Божиќ Оркестарот Самовила Свеж Со попуст
10W/20W/30W/50W 12V Водоотпорен IP65 Црвено/Сино/Зелено/ RGB/Бела/Топло Бела/надворешна предводена од поплави светлина Свеж Со попуст
10W/20W/30W/50W 12V Водоотпорен IP65 Црвено/Сино/Зелено/ RGB/Бела/Топло Бела/надворешна предводена од поплави светлина

Карактеристики : 1 Ниска потрошувачка, висока осветленост2 Многу ниска топлина генерирање, покрај заште

DEN 557.00 696.48
5m 20 Ратан Топки Светла Led String Самовила Празник Божиќ Светла Отворено Guirlande Lumineuse Exterieur Luces Decorativas Свеж Со попуст
5m 20 Ратан Топки Светла Led String Самовила Празник Божиќ Светла Отворено Guirlande Lumineuse Exterieur Luces Decorativas

Пакет Содржина : 1x 5m Ратан топката LED светло stringПоени да се Напомене : Вистинска боја на овие светла може

DEN 228.00 239.52
Ccc Продажба Вистински Вниманието Поплави Светла Батерија Led Floodlight Литиум-јонска Батерија 5w Светилка Преносни Светлина Свеж Со попуст
Генерација ПРЕДВОДЕНА Отворено Светло 6 LED Ограда Олук Соларна Енергија Светла ПИР Човечкото Тело Сензор за Движење Индуцирана Свеж Со попуст
200 LED 22M Соларна Светилка Самовила String Светла за Соларна Енергија на Отворено Осветлување 2 Начини Водоотпорен За Наводнување Свеж Со попуст
30cm 8 Цевки Метеор Туш Led Светло ЕУ НИ Plug Дожд Светлина Божиќ String Светлина Градина Дрво Улица Декорација Свеж Со попуст
30cm 8 Цевки Метеор Туш Led Светло ЕУ НИ Plug Дожд Светлина Божиќ String Светлина Градина Дрво Улица Декорација

30cm 8 Цевки Метеор Туш Led Светло ЕУ НИ Plug Дожд Светлина Божиќ String Светлина Градина Дрво Улица ДекорацијаЦе

DEN 480.00 737.76
Тајланд Памук Топката Светла LED String Самовила Светла Свадба Декорација Mariage Guirlande Lumineuse Led Божиќ Светла Garlands Свеж Со попуст
Тајланд Памук Топката Светла LED String Самовила Светла Свадба Декорација Mariage Guirlande Lumineuse Led Божиќ Светла Garlands

Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање Сериозни Купувачот Само! Ве молим

DEN 448.00 527.52
30CM Метеор Туш Дожд Цевка Snowfall LED Светло За Елка Градина Декорација Свеж Со попуст
30CM Метеор Туш Дожд Цевка Snowfall LED Светло За Елка Градина Декорација

30 CM Метеор Туш Дожд Цевка Snowfall LED Светло За Елка Градина Декорација 1.LED светла боја : RGB, Сина, бела, Топло Б

DEN 557.00 696.00
Соларна Енергија Батерија 22 LED Сијалица Супер Светло Далечински Управувач Двор Градина Отворено Кампување Шатор Безбедност Свеж Со попуст
Соларни Светилки панел Градина Led Сензор Ѕид светлина Водоотпорен Пат Итни Светла 6 Led диоди за употреба на Отворено брзо Свеж Со попуст
Новиот Соларен Погон Светлина 2 Светилки 12 LED Водоотпорен Пејзаж на Вниманието на Градина / Базен / Езерцето / Тревник Свеж Со попуст
4pcs Предводена од сончевата светлина светилка led свеќа фенер патио лустерот виси градина светлина со клип отворено осветлување Свеж Со попуст
Gitex 6/25 LED Соларна Светилка ПИР Сензор за Движење Ѕид Светлина Водоотпорен ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина Заштеда на Енергија Свеж Со попуст