Стоматолошка Опрема Autoclavable Комплет 72 Дупки Дијамант Burs Ендо Кутија Gutta Percha Поени Ендодонтско Reamer Блок Стоматолог

Стоматолошка Опрема Autoclavable Комплет 72 Дупки Дијамант Burs Ендо Кутија Gutta Percha Поени Ендодонтско Reamer Блок Стоматолог

DEN 360.00

Свеж

Во магацинот


Стоматолошки Дезинфекција Кутија 1pcs
Висока прецизност мерен инструмент. Не - деформација и не-discoloring . Издржлив и лесен за употреба. Може да се autoclavable до 135 C . Добра алатка за стоматолог студентите и лабораториски техничари.
Карактеристики : материјал : Висока јачина пластични Функција : Дезинфекција на стоматолошки датотеки, Gutta Percha Поени, Ендодонтско Autoclavable под висока температура на 135 и притисок на 0.22 Mpa Место на стерилизација стоматолошки датотеки, Gutta Percha Поени, Ендодонтско. Големина : 107*49*55мм
Материјал : Пластика
Пакет Листата :
1 × Стоматолошки Дезинфекција Кутија

Тип На Објект: Белење На Заби
Број На Модел На: 72E
Состојка: Пластични
Големина: Moderate
НЕТО-WT.: 60g

Додатоци на производи

Стоматолошка Лабораторија Опрема Autoclavable Стерилизирате Кутија Впие Дезинфекција Првенство Нето Кошница Случај Стоматолог Свеж Со попуст
Про Стоматолошки Орален Клиника за Привремен Круната 6Boxes За Предниот Заби И Млечни Заби Свеж Со попуст
Про Стоматолошки Орален Клиника за Привремен Круната 6Boxes За Предниот Заби И Млечни Заби

100% Сосема Нов и Висок Квалитет Име на Производ : Привремена Коронка 3 Кутија за Млечни Заби 3 Кутија за Пр

DEN 577.00 613.92
100pcs Сосема Нов Стоматолошка Лабораторија Материјали Боја Најлон Latch Рамен Полирање Полирач Prophy Првенство Четки Стоматолог Свеж Со попуст
година силиконска уста Стоматолошки Плунка Ejector Вшмукување Вентили SE/HVE Совет Адаптер 2 парчиња Универзална Свеж
50 Парчиња Стоматолошка Лабораторија Алуминиум Празни Касети Со Капак За Флексибилни Акрилик Протеза 4 Различни Должина Свеж Со попуст
10pcs ултразвучно piezo scaler совет, стоматолошки совет за EMS/Woodpecker scaler handpiece за орална здравствена заштита и Свеж Со попуст
10pcs ултразвучно piezo scaler совет, стоматолошки совет за EMS/Woodpecker scaler handpiece за орална здравствена заштита и

10pcs ултразвучно piezo scaler совет, стоматолошки совет за EMS / Woodpecker scaler handpiece за орална здравствена заштита и б

DEN 1848.00 2640.00
2018 НОВИ TDOUBEAUTY 36W Виси LED Хируршки Испит Светлина Shadowless Светилка Милениче Хирургија, Стоматолошки Оддел KD-2012D-1 Свеж Со попуст
2018 НОВИ TDOUBEAUTY 36W Виси LED Хируршки Испит Светлина Shadowless Светилка Милениче Хирургија, Стоматолошки Оддел KD-2012D-1

Карактеристики На Производот 1 LED осветлување, ладна светлина, висока осветленост 2 Променлива Функција

DEN 23882.00 25680.00
Стоматолошки AS8000 Brushless Електрични LED Handpiece Систем Micromotor Кабелот NSK внатрешниот вода спреј KAVO компатибилен Свеж Со попуст
Стоматолошки AS8000 Brushless Електрични LED Handpiece Систем Micromotor Кабелот NSK внатрешниот вода спреј KAVO компатибилен

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектСтоматолошки AS8000 B

DEN 17875.00 18816.00
Забен Имплант Горната Вилица Модел Со Мост & Кариес, Забен Студија Учат Заби Модел Свеж Со попуст
Забен Имплант Горната Вилица Модел Со Мост & Кариес, Забен Студија Учат Заби Модел

1 Pc Стоматолошки Студија Учат Заби Модел Горната Вилица Имплант Модел Со Мост & КариесОпис:Модел 2006Едно

DEN 932.00 1002.24
Denshine ,Белење на Заби 35K ВРТЕЖИ во минута Стоматолошка Лабораторија Накит Micromotor Полирање Микро Моторни Handpiece Свеж Со попуст
4pcs Стоматолошка Лабораторија НОВИ Керамички Отпуштање Штипки за коронки и мостови во Порцелански Печка Свеж Со попуст
4pcs Стоматолошка Лабораторија НОВИ Керамички Отпуштање Штипки за коронки и мостови во Порцелански Печка

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен прода

DEN 285.00 335.52
Стоматолошки светлата ENT медицински помогне илуминатор светла стоматолошки loupes фарови испитување помогне илуминатор LED Свеж Со попуст
Нови Пристигнување 17 Инчен Монитор USB / Wifi Интраорална Endoscope Endoscope Камера 6 Led Камера Стоматолошки Камера Стоматолошки Свеж Со попуст
1 Парче Стоматолошки Ортодонтски Фотографски Црна Contrasters Autoclavable Инструмент Свеж Со попуст
1 Парче Стоматолошки Ортодонтски Фотографски Црна Contrasters Autoclavable Инструмент

Карактеристики на производот:1 Парче Стоматолошки Ортодонтски Фотографски Црна Contrasters AutoclavableИзработе

DEN 1148.00 1766.40