10мм-75mm персоналните металик златна и сребрена лента бренд лого grosgrain лента декорација божиќ/роденден 100yards/многу

10мм-75mm персоналните металик златна и сребрена лента бренд лого grosgrain лента декорација божиќ/роденден 100yards/многу

11 %

DEN 1944.00

DEN 2184.00

Свеж

Во магацинот


Опис На Производот
Печатење лента, Мин. цел : една ролна =100 двор =91 метар
Дознај Повеќе За Овој Производ
Ве молиме имајте во предвид вашите информации според стилот,
ние ќе ви даде дизајн во рок од 24 часа

Примерок дијаграм
Обичај производ внимание Правилата Овој производ е сопствен производ, не се подели на мало, тркалаат ве молиме цел еден, два тома цел 2. Една Ролна лента = 100 метри = 91.4 m = 9140 cm. Ве молиме кликнете на на палетата за да ја одберете соодветната боја на лентата (различни дисплеј во боја и боја на екранот ќе бидат малку различни, ве молиме да преовладуваат во вид). Бојата на содржината може да бидат испечатени малку нерамномерна или малку преку позадина, ако бојата малку поинаква е нормален феномен, особено во жолта и бела и релативната боја. Злато и сребро не може да се постигне површината проѕирен кристал ефект,ве молиме изберете три-димензионални топол печат злато и сребро процес. Прилагодено производи со користење на екран печатење, печатење на обрасци може да биде малку сенка, горниот и долниот позиција мало отстапување или мала дебелина на линија, лентата внатрешноста на зглобовите и други неизбежни проблеми.Ви благодариме за вашето разбирање. Се должи на процесот на производство и географска разлика , custom-изградена на буџетот е : во рок од 7-10 работни дена по потврдување на електронски нацрт-испорака во рамките за 1 недела на патот за доаѓање. Ве молиме внимателно да се потврди пред да се достави електронски предлог : Лента материјал, ширина, текст и други важни детали на информации, откако се потврди со клиентите. Ако постои грешка во ред, вие треба да се ре-плаќате целата цена. Персонализирани производи без проблеми со квалитетот (споменатиот процес на дефекти не може да биде квалитетот на проблем) не наплата,ви Благодариме за разбирањето!
Освен горенаведените проблеми,ако има и други очигледни квалитет грешка, ве молиме контактирајте го продавница за да го ре-print, продавницата ќе соработува со последователната обработка.

Haosihui подарок Co.,Ltd основана во 2000 година,е еден од наводен печатење лента производство во кина,Ние се специјализираат во производство на различни видови на персоналните лента.Нашата фабрика се наоѓа во Hangzhou,Жеџијанг во Кина,која има автоматско печатење на опрема и професионална продукција тим,печатење со професионален и прилагодени лента за вас.

боја: 10мм, 13mm, 16mm, 19mm, 23mm, 26mm
Тип На Производ: Панделки
Бренд Име: haosihui
Ткаенина Тип: Grosgrain
Број На Модел На: LG-21
Материјал: Полиестер / Најлон
Техника: Печатени
Стил: Двојно Лице
Шема: кориснички
Ширина: 10mm-75mm
Ширина: 10мм-75mm
Процесот печатени: Топол печат лента
логото: кориснички

Додатоци на производи

Националното Знаме Везови Закрпи и Метал Знаме Lapel Pin ХРВАТСКА Свеж Со попуст
Националното Знаме Везови Закрпи и Метал Знаме Lapel Pin ХРВАТСКА

Закрпи Поддршка : Железо или да се Шие на Печ Техника : Везени Знаме печ големина : 8*5cm Значка печ големина

DEN 95.52
Q&N лента 7/8inch 22mm куќа печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот Свеж Со попуст
Q&N лента 7/8inch 22mm куќа печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22

DEN 576.00 720.00
DoreenBeads Мода Везени Закрпи Железо/Шие На Applique Златна Боја Топката Партија DIY Костим Фустан Шапка Торба 18*8.5 cm, 1Pair Свеж Со попуст
Овална Форма Стакло Rhinestones Со Ноктот Да Се Шие На Кристал Камен Strass Дијамант Метална База Тока За Облека Свеж Со попуст
1 двор Мода венчаница исклучување бела/сино/розова sequins чипка ткаенина 51 ширина Свеж
1 двор Мода венчаница исклучување бела/сино/розова sequins чипка ткаенина 51 ширина

За било какви предмети,ве молиме испратете со ЕМС или на вашата локална пост, кога испрати назад...

DEN 1243.20
5*75СМ Големи Organza Повлечете Лентата Лакови За Подарок Завиткување Свадба Партија Роденден на Божиќ Декорација 50Pcs Свеж Со попуст
10pcs Бубачки значки деца закрпи за облека, железо везени печ applique железо на печ за шиење прибор за облека DIY Свеж Со попуст
10pcs Бубачки значки деца закрпи за облека, железо везени печ applique железо на печ за шиење прибор за облека DIY

Важно Noticment : 1.Ве молиме скенирање на QR код со Aliexpress' Апликации да се одржи редот поради цената на АПЛИКАЦ

DEN 154.00 207.36
7/8 Бесплатен превозот сидро морнарица море печатени grosgrain лента hairbow headwear партија декорација diy трговија на големо Свеж Со попуст
Шарени Закачалка Sizer Прстен Облека Големина Ознаки XS-5XL Прибор за Облека круг обоени алишта закачалка големина маркер Свеж Со попуст
Националното Знаме Везови Закрпи и Метал Знаме Lapel Pin Кина Свеж Со попуст
Националното Знаме Везови Закрпи и Метал Знаме Lapel Pin Кина

Закрпи Поддршка : Железо или да се Шие на Печ Техника : Везени Знаме печ големина : 8*5cm Значка печ големина

DEN 95.52
SS16 SS20 Сива Топло-fix Rhinestones 1440pcs/пакет Кристално Стакло Железо На Кристал За Облека Свадба Декорација Свеж Со попуст
SS16 SS20 Сива Топло-fix Rhinestones 1440pcs/пакет Кристално Стакло Железо На Кристал За Облека Свадба Декорација

Rhinesotne Големина : SS16,SS20Облик : Flatback Тркалезна ФормаБоја : гери Кол : 1440pcs / кеса Материјал : Кристално стакло

DEN 216.00 254.40
Worsted 70g/еез Природни монголски Кашмир Предиво,Паѓаат&Зима и Топло Вистинска Мека Волна Линија За Рачно Ткаење Џемпер Свеж Со попуст
ELOMAN 100PCS измешани цврсти боја на дрво срцето копчето бебе крпа рачно изработени модни додатоци Свеж Со попуст
ELOMAN 100PCS измешани цврсти боја на дрво срцето копчето бебе крпа рачно изработени модни додатоци

Објектот Информации 100% Сосема Нов дрвени копчиња Материјал :Печатени Шарени Срцето Дрвени Копчиња Гол

DEN 148.00 212.16
Плоштад Чанта Метал Заклучување Snap Торба Тока Најновите Closured се Наметнува Брзо се Заклучува Замена Чанта Затворач DIY Свеж Со попуст
JOD 7.5*4cm ТОП ПИШТОЛ Везови Тактички Воен Печ Applique Железо на Декоративни Biker Закрпи за Облека Јакна Налепници @ Свеж Со попуст
JOD 7.5*4cm ТОП ПИШТОЛ Везови Тактички Воен Печ Applique Железо на Декоративни Biker Закрпи за Облека Јакна Налепници @

JOD 7.5*4cm ТОП ПИШТОЛ Везови Тактички Воен Печ Applique Железо на Декоративни Biker Закрпи за Облека Јакна Налепни

DEN 40.00 42.24
7/8 Бесплатен превозот булдог бостон куче печатени grosgrain лента hairbow headwear партија декорација diy трговија на големо Свеж Со попуст