YONGNUO YN600EX-RT II 2.4 G Безжична ХСС Господар Флеш за Canon Камера како 600EX-RT II + YN-E3-RT TTL блиц активирањето + diffuser

YONGNUO YN600EX-RT II 2.4 G Безжична ХСС Господар Флеш за Canon Камера како 600EX-RT II + YN-E3-RT TTL блиц активирањето + diffuser

DEN 5520.00

Свеж

Во магацинот


8, Ultrafast Полнење Рециклирање Систем, Поддржува Надворешно Напојување
9, Опремени со Големи Димензии LCD Екран, Стандарден КОМПЈУТЕР Синхрони Интерфејс
Пакетот Вклучува :
1 x Флеш speedlite YN600 EX-RT
1 x Мини Стојат
1 x Прирачник на англиски и Кинески
1 x Оригиналната кутија
12pc Strobist Флеш Боја картичка diffuser Осветлување Гел Pop-Up Филтер за Speedlite
Карактеристики :
12 парчиња Боја Гел Филтри за светлосни ефекти и корекција на боја.
2, Целосно Компатибилен со YONGNUO YN-E3-RT,Канон е 600 EX-RT/ST-E3-RT Безжичниот Сигнал
Еден YN600 EX-RT може да се користи како господар единица да предизвика YONGNUO YN600 EX-RT, за Canon е 600 EX-RT,и живеат се прикажат флеш групации на роб единица и рециклирање информации; Еден YN600 EX-RT може да ]односно примање на безжичниот сигнал од мастер единица YN600 EX-RTYN-E3-RTCanon е 600 EX-RT/ST-E3-RT, реализација на далечинскиот TTLM и Гр флеш.4 G Безжична ХСС 1/8000s Господар Флеш Speedlite за Canon Камера како 600 EX-RT YN600 EX RT + YN-E3-RT активирањето + 12 боја филтер + diffuser
Важна забелешка : YN600 EX и Активирањето на пакет вклучува :
YN600 EX-RT II + YN-E3-RT + 12color филтер + diffuser YN600 EXRT 1 генералот пакет вклучува :
YN600 EX-RT 1 Генералот YN600 EXRT II генерација пакет вклучува :
1 x Флеш speedlite YN600 EX-RT 1 x Мини Стојат 1 x Прирачник на англиски и Кинески 1 x Оригиналната кутија
Функции :
1, Поддржува RT Систем
Еден YN600 EX-RT може да се користи како за сликање-камера мастер единица и далечински роб единица на Canon е RT систем,и поддржува Гр групирање на владата.5 cm
Велкро Големина : прибл.
Спецификации :
Материјал : Пластика
Боја Филтер Големина : прибл.
Вклучува најголемиот избор на популарни бои за контролирање на светлината од вашиот strobes. Се сечат за да одговараат на повеќето Флеш модел.
6, Поддршка Auto/Manual Зумирање
На YN600 EX-RT поддржува автоматско и рачно зумирате флеш покриеност може да се менува помеѓу АВТО, 20~200mm.
7, Прилагодувањата За Автоматско Зачувување, Поддржува Custom Settings (Fn)
Параметри на блицот автоматски ќе се спаси кога блицот е исклучен; корисниците можат да го прилагодат поставување на флеш функција како што е потребно.
3, Висока Водич Број, ги Подржува High-speed Sync
GN60 ISO100200mm;поддржува висока-брзина на синхронизација на TTL, прирачник флеш, Гр групирање флеш, највисок синхрони брзина може да достигне 1/8000s
4, Поддржува USB Надградба на Firmware
На YN600 EX-RT опремени со USB интерфејс, поддржува firmware надградба, корисниците може да го симнете се надополни firmware-от, преку Yongnuo официјалниот вебсајт за надградба на flash.
YONGNUO YN600 EX-RT 2.
Апликациите се речиси бескрајно со овие гел бои, од кул ефекти што можете да направите за потекло, за подобрување на skintone во портрети, боја за корегирање или појавување на амбиентниот, симулирање различни видови на светлина, специјални ефекти, мамење баланс на белата боја и во целина многу повеќе Зацврстени со Лепенка и гумени бендот,лесно за нас.6 cm
Филтер Држач Големина : прибл.9 cm
Бои се вклучени :
Магента, Црвена, Темно портокалова, Средината портокалова, Светло портокалова, Жолта, Виолетова, сина, Средината сина, Светло сина, Темно зелена, Светло зелена
Пакетот Вклучува :
12 x Боја Филтер
1 x Филтер Држач 1 x Велкро
.

боја: YN600EXRT II генерација, YN600EX и Активирањето, YN600EXRT 1 генералот
Пакет: Yes
Температура На Боја: 5500K
Екранот: Yes
Извор На Енергија: аа батерија
Број На Модел На: YN600EX-RT
Бренд Име: FotoPal
Тежина: less than 800g
Извор На Светлина: Флеш
TTL: Yes
Компатибилен Камера Бренд: CANON
Состојба: Нови

Додатоци на производи

GODOX TT350N за Nikon камера 2.4 G ХСС 1/8000s TTL GN36 Флеш Speedlite + Diffuser + CONXTRUE LED USB бесплатен подарок Свеж
GODOX TT350N за Nikon камера 2.4 G ХСС 1/8000s TTL GN36 Флеш Speedlite + Diffuser + CONXTRUE LED USB бесплатен подарок

dianxiaobao_1dianxiaobao_2GODOX TT350 N за Nikon камера 2.4 G ХСС 1 / 8000s TTL GN36 Флеш Speedlite + Diffuser + CONXTRUE LED USB бесплатен подарокОпис Н�

DEN 4075.20
Meike МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight за Pentax K-5 II К-7 645D Kr К-Z како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот Свеж
Meike МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight за Pentax K-5 II К-7 645D Kr К-Z како Yongnuo YN560II YN-560 II бесплатен превозот

Yongnuo 560 II е надвор од производство.Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight / Speedlite за Pentax K5 II К7 645 D Kr КZ има истите функции и

DEN 1678.56
DSLRKIT SC-2 Флеш Топла Чевли PC Sync Адаптер за Canon Nikon Свеж Со попуст
DSLRKIT SC-2 Флеш Топла Чевли PC Sync Адаптер за Canon Nikon

Seagull SC2 Флеш Топла Чевли Адаптер со PC sync socketSC Серија флеш топла адаптер е применлив во flasher не можат да бид

DEN 228.00 240.48
YONGNUO i-TTL Speedlite YN685 YN685N (YN-568EX Надградена Верзија) Блиц за Nikon dslr фото + YN622N-TX + Филтер + Diffuser Свеж
YONGNUO i-TTL Speedlite YN685 YN685N (YN-568EX Надградена Верзија) Блиц за Nikon dslr фото + YN622N-TX + Филтер + Diffuser

YONGNUO iTTL Speedlite YN685 N YN685 (YN568 EX Надградена Верзија) Блиц за Nikon dslr фото + YN622 NTX + Филтер + DiffuserПогоден за Nikon dslr фо

DEN 7199.52
Godox TT350F за Fujifilm Мини Speedlite Блиц на Камера / X1T-F TTL ХСС GN36 Голема Брзина 1/8000S 2.4 G Безжична X Систем за Свеж Со попуст
Godox TT350F за Fujifilm Мини Speedlite Блиц на Камера / X1T-F TTL ХСС GN36 Голема Брзина 1/8000S 2.4 G Безжична X Систем за

2 секунди (eneloop NiМЗ батерии на Panasonic).) Центар : 0 Fn обичај функција settings.4 G Безжична Контрола FFL Флеш Стандар

DEN 4075.00 4075.20
Мед Чешел Мрежа Место Филтер за Canon Флеш 600EX-RT 580EX II 520EX 300TL Свеж Со попуст
Мед Чешел Мрежа Место Филтер за Canon Флеш 600EX-RT 580EX II 520EX 300TL

ОписКомпактен и мала тежина дизајнСаќе : прецизни и директна светлина.Одговара на повеќето од чевли пла

DEN 251.00 263.52
Godox AD200 2.4 G TTL Блиц 1/8000 ХСС Monolight за Nikon Канон Sony + АД-S2 Стандард Рефлектор + АД-S11 Боја Филтер Гел Пакет Свеж
Godox AD200 2.4 G TTL Блиц 1/8000 ХСС Monolight за Nikon Канон Sony + АД-S2 Стандард Рефлектор + АД-S11 Боја Филтер Гел Пакет

Технички Податоци : Безжичните Роб Единица Режим : Радио пренос режим ( компатибилен со за Nikon Канон Sony ) Р

DEN 21600.00
YONGNUO YN968EX-RT LED Безжична Флеш Speedlite Господар TTL ХСС за Canon Дигитални Камери Свеж
YONGNUO YN968EX-RT LED Безжична Флеш Speedlite Господар TTL ХСС за Canon Дигитални Камери

Compaible со : 1) Топла чевли TTL режим : Canon 1 Dx, 1 Ds серија, 1 D серија, 5 DIII, 5 DII, 7 DII 5 D, 6 D, 7 D, 80 D, 70 D, 60 D, 50 D, 40 D, 30 D, 20 D, 750

DEN 5712.00
Meike Speedlite МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight Светло За Panasonic Камери како Yongnuo YN560II YN-560 II Свеж
Meike Speedlite МК-930 II,MK930 II Флеш Speedlight Светло За Panasonic Камери како Yongnuo YN560II YN-560 II

Yongnuo 560 II е надвор од производство.Meike MK930 II,MK930 II Флеш Speedlight Flash Speedlight / Speedlite за Panasonic ги има истите функции �

DEN 1722.24
Godox TT350S Мини 2.4 G Безжична TTL 1/8000S ХСС Блиц на Камерата Speedlite за Sony О7 A7II A7SII A7RII A6000 A6300 A6500 dslr Свеж
Godox TT350S Мини 2.4 G Безжична TTL 1/8000S ХСС Блиц на Камерата Speedlite за Sony О7 A7II A7SII A7RII A6000 A6300 A6500 dslr

Godox TT350 S со својата мини apperance и лесен дизајн, тоа е многу погоден за Sony ILDC камера Моќна 1 / 8000 S ХСС и TTL функ�

DEN 4075.20
Meike ВАЛУТНА-100 Макро Прстен Флеш/Светлина FC100 за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D3200 D3100 D90 D80 D800 D300S D3000 D600 Свеж Со попуст
Meike ВАЛУТНА-100 Макро Прстен Флеш/Светлина FC100 за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D3200 D3100 D90 D80 D800 D300S D3000 D600

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Meike ВАЛУТНА100 за Canon Макро Прстен Блиц Светлина МК FC100 за Canon за EOS 650 D 600 D 60 D 7 D 550 D 1100 D T4i T3i T3 Me

DEN 1222.00 1770.72
нова сила 400W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin) Свеж
нова сила 400W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHT температура 5500K (kelvin)

нова сила 400 W прстен Флеш Цевка Xenon светилка Flashtube Поправка на Дел SPEEDLIGHTНие сме професионална снабдувач �

DEN 427.20
YONGNUO Макро Близнак Лајт Флеш YN-24EX Флеш Speedlite за Canon 1Dx 1Ds 5DIII, 5DII 7DII 5D 6D 7D 80D 70D 60D 50D 40D 30D 20D Свеж
YONGNUO Макро Близнак Лајт Флеш YN-24EX Флеш Speedlite за Canon 1Dx 1Ds 5DIII, 5DII 7DII 5D 6D 7D 80D 70D 60D 50D 40D 30D 20D

Автоматски прилагодувања за заштеда на YN24 EX може автоматски да ја зачувате вашата моментална оперативн

DEN 8208.00
Godox TT600 2.4 G Безжична GN60 Господар/Роб Блиц на Камерата Speedlite Speedlight за Canon Nikon Pentax Олимп Fujifilm Свеж Со попуст
Godox TT600 2.4 G Безжична GN60 Господар/Роб Блиц на Камерата Speedlite Speedlight за Canon Nikon Pentax Олимп Fujifilm

Со флеш прегреат автоматска заштита на функцијата.Поддршка M / S1 / S2 режими, 20200m auto / manual зумирање.(1 / 1 моќ @2

DEN 3312.00 3680.16
Neewer Флеш Strobe Светлина Monolight 400W GN60 5600K со Моделирање Светилка за таа Локација Модел Фотографија (S400N)ЕУ Приклучок Свеж Со попуст
DSLRKIT SC-2 Флеш Топла Чевли Адаптер со PC Sync socket Свеж Со попуст
DSLRKIT SC-2 Флеш Топла Чевли Адаптер со PC Sync socket

Seagull SC2 Флеш Топла Чевли Адаптер со PC sync socketSC Серија флеш топла адаптер е применлив во flasher не можат да бид

DEN 228.00 240.48
Yongnuo YN-565Ex за Nikon YN565EX YN-565 ЕКС ITTL I-TTL Блиц Speedlight Speedlite D200 D80 D3100 D700 D90 D3200 D7000 D800 D600 Свеж
Yongnuo YN-565Ex за Nikon YN565EX YN-565 ЕКС ITTL I-TTL Блиц Speedlight Speedlite D200 D80 D3100 D700 D90 D3200 D7000 D800 D600

Напредни Поставување 7.Напредни Примена : 1.Користете широк агол DiffuserПараметри : Изолирани Коло дизајн П�

DEN 3696.00