10A Трагач MPPT Соларни Задолжен Контролор 12V 24V Авто. Префрлување LCD Соларни Регулатор Со RS485 за Запечатени Гел Поплавени Корисникот Батеријата

10A Трагач MPPT Соларни Задолжен Контролор 12V 24V Авто. Префрлување LCD Соларни Регулатор Со RS485 за Запечатени Гел Поплавени

0 %

DEN 2913.60

Свеж

Во магацинот

Врз основа на заеднички позитивни дизајн и напредно MPPT контрола алгоритам, со LCD прикажување работи статус, овој производ е уметнички, економски и практични.2 V
9~17 V
Низок Напон Повторно Да Го Вклучите За Напон
12. PV VOC
100 V
Max.
Функција : Напредни Максимална Моќност Точка Следење () технологија, со ефикасност не помалку од 99. Поддршка за надградба за софтверот.1 V
9~17 V
Празнење Граница.8 V
9~17 V
Зголемете Полнење Напон
14. Отстранете Volt.)
Полнење на батеријата поставување
Запечатени
Гел
Поплавени
Корисникот
Во Текот Напон Исклучување Напон
16. Сигурен автоматско ограничување функција на максимален PV текст власт, обезбедувајќи не преоптоварување под никакви околности.8 V
9~17 V
Поттик За Повторно Да Го Вклучите За Полнење Напон
13.0 V
9~17 V
Equalize Полнење Напон
14. На високо квалитетни компоненти, усовршување на перформансите на системот, со максимална конверзија ефикасност на 98%. Ултра-брзо следење на брзината и да се гарантира следење на ефикасноста. Достапна за PC следење и надворешни екранот единица поврзување како MT50 и така натаму, сфаќајќи во реално време во проверка на податоци и параметри амбиент. 12/24 VDC автоматски идентификување систем напон. PV влезна моќност
130 W/12 V 260 W/24 V
260 W/12 V 520 W/24 V
390 W/12 V 800 W/24 V
520 W/12 V 1040 W/24 V
Авто-потрошувачка
Температурата се компензира коефициент
-3m V/°C/2 V(Стандардно)
Комуникација
RS485(RJ45 интерфејс)
LCD температура опсег
-20°C~+70°C
Температурата опсег
-25°C~+45°C
Температура на чување опсег
-35°C~+80°C
Влажност опсег
≤95% (Н. Батеријата температурна компензација функција.9 кг Слика Купи Сега
Батеријата Напон Параметри (параметри е во 12 V систем на 25 °C, ве молиме да користите вредноста во 24 V. Постои двоен екран функција : локалните LCD панелот и далечински метар.2 V
9~17 V
Под Volt.0 V
9~17 V
Во Текот Напон Повторно Да Го Вклучите За Напон
15. Точно препознавање и следење на повеќе моќ поени. Во реално време енергија статистика функција. Широк MPP оперативен напон спектар. Предупредување Volt. Повеќе оптоварување контрола начини : рачна контрола, light ON/OFF, светлината На+Тајмер и тест на владата.
Со MPPT контрола алгоритам, во секоја ситуација, производи од оваа серија може да брзо и точно песна од најдобрите максимална моќност точка (MPP) на фотонапонски ќелии, со цел да се добие максимален број на соларната енергија во време, што значително ја подобруваат енергетската ефикасност.0 V
9~17 V
Полнење Граница Напон
15. Со Modbus протокол за комуникација интерфејс, тоа е погодно за клиентите да се прошири апликации и мониторинг во различни области како телекомуникациски базната станица, апарати за домаќинство систем, улично осветлување систем, пустината систем за следење, итн. Поддршка 3 полнење preprogram опции : Запечатени, Гел, Поплавени.
Карактеристики :
Објаснување : Конекција за РТС (Далечински Сензор на Температура) за далечинско откривање на батеријата температура.
Сите круг на електронски дефект самоуправа-тест функција и подобрени електронски заштита функција може да најоддалечената се избегнат штети на системски компоненти кои произлегуваат од инсталацијата грешки или систем неуспеси.

Максимална Струја: 10A
is_customized: Yes
Примена: Сончевиот Систем Контролер
Број На Модел На: 1210A
Бренд Име: EPever
Номинална Систем Напон: 12/24VDC Авто
Номинална наплатат струја: 10A
Батеријата Напон Спектар: 9V~32V
Max. PV VOC: 100v
Max. PV влезна моќност: 130W/12V 260W/24V
Температурата се компензира коефициент: -3mV/°C/2V(Стандардно)
комуникација: RS485(RJ45 интерфејс)
куќиште: IP30
Полнење Модел : MPPT
Полнење на батеријата поставување: Запечатени Гел Поплавени Корисник

Додатоци на производи

35X21mm 220V 12-50W 270 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча Свеж Со попуст
35X21mm 220V 12-50W 270 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

DEN 463.00 609.12
20A VS2024AU 12V 24V EPSolar PWM Viewstar Соларни Задолжен Контролор Регулатори на LCD со USB Свеж Со попуст
20A VS2024AU 12V 24V EPSolar PWM Viewstar Соларни Задолжен Контролор Регулатори на LCD со USB

На VSАУ контролер е заеднички позитивни PWM полнење контролер со вграден LCD дисплеј и USB порт.Повеќе оптова

DEN 1556.00 1945.44
170X62x5.5mm 220V 180W 100 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча Свеж Со попуст
170X62x5.5mm 220V 180W 100 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

DEN 751.00 988.32
30W 12V 65 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча 100X21x5mm Безбедност Површината Изолација Свеж Со попуст
30W 12V 65 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча 100X21x5mm Безбедност Површината Изолација

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

DEN 430.00 565.92
Бесплатен Превозот 150X30x5mm 220V 15-35W 70 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот 150X30x5mm 220V 15-35W 70 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

DEN 379.00 498.72
PWM 10/20/30A Двојна USB Соларен Панел Батеријата Регулатор на Полнење Контролер 12/24V LCD Нов Пад Брод Свеж Со попуст
PWM 10/20/30A Двојна USB Соларен Панел Батеријата Регулатор на Полнење Контролер 12/24V LCD Нов Пад Брод

Спецификации : Номинална Напон : 12 V 24 V Авто Апликација : Сончев Систем Контролер Струја : 10 A / 20 A / 30 A Со Та

DEN 345.00 396.00
pwm 10a 20a 30a LS1024B LS2024B LS3024B chargeur solaire регулаторот EPsolar 12v 24v авто работа Свеж Со попуст
pwm 10a 20a 30a LS1024B LS2024B LS3024B chargeur solaire регулаторот EPsolar 12v 24v авто работа

pwm 10a 20a 30a LS1024 B LS2024 B LS3024 B chargeur solaire регулаторот EPsolar 12v 24v авто работаПлаќање : 1 Ние прифаќаме Alipay, Запад Уни

DEN 1047.00 1176.00
2 Метри / Број 5.0x0.2mm соларни автобус бар жица за PV Лента Tabbing жица 2m табот жица Свеж
2 Метри / Број 5.0x0.2mm соларни автобус бар жица за PV Лента Tabbing жица 2m табот жица

2 Метри / Број 5.0x0.2mm соларни автобус бар жица за PV Лента Tabbing жица 2m табот жица TUV одобрени1.Главниот техни

DEN 100.32
Соларни Задолжен Контролор 10A LCD Дисплеј 12V 24V Соларен Панел Батеријата Регулаторот Оптоварување на светлина и мерач на Свеж Со попуст
Дестилирана Електричен Бојлер Елемент Резервни Делови за Вриење Вода & Фармацевт Греалки Бакар 2500W 3000W 4500W Свеж Со попуст
Дестилирана Електричен Бојлер Елемент Резервни Делови за Вриење Вода & Фармацевт Греалки Бакар 2500W 3000W 4500W

Дестилирана Електричен Бојлер Елемент Резервни Делови за Вриење Вода & Фармацевт Греалки Бакар 2500 W 3000 W

DEN 825.00 959.52
Ново ЕП Tracer3210AN LCD MPPT 30A Соларни Задолжен Контролор 30amps 12V 24V 100VDC Соларен Панел на Наполнетост на Батеријата Свеж Со попуст
Ново ЕП Tracer3210AN LCD MPPT 30A Соларни Задолжен Контролор 30amps 12V 24V 100VDC Соларен Панел на Наполнетост на Батеријата

Ново ЕП Tracer3210 AN LCD MPPT 30 A Соларни Задолжен Контролор , 30amps 12 V 24 V 100 VDC Соларен Панел на Наполнетост на Батер

DEN 3278.00 3642.24
AC напон 220V 150W 150 Вати 50mm x 30мм Нерѓосувачки Челик со Електричен Бенд Грејач Свеж Со попуст
AC напон 220V 150W 150 Вати 50mm x 30мм Нерѓосувачки Челик со Електричен Бенд Грејач

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

DEN 309.00 359.52
Врв 1000W Чиста синусен облик Инверторот DC 12V/24V да AC220V 50HZ ИСКЛУЧУВАЊЕ Мрежа Инверторот за Сончевиот Систем Фабрика Свеж Со попуст
Трагач 3210AN Epsloar EPEVER 30A MPPT Соларни Задолжен Контролор со MT50 Метар WIFI, bluetooth сензор на температура и USB кабли Свеж Со попуст
Трагач 3210AN Epsloar EPEVER 30A MPPT Соларни Задолжен Контролор со MT50 Метар WIFI, bluetooth сензор на температура и USB кабли

Трагач 3210 AN Epsloar EPEVER 30 A MPPT Соларни Задолжен Контролор со MT50 Метар WIFI, bluetooth сензор на температура и USB кабл

DEN 5444.00 5982.24
25мм x 25мм 220V 60W Инекција Машина Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење на Елемент Свеж Со попуст
25мм x 25мм 220V 60W Инекција Машина Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење на Елемент

25мм x 25мм 220 V 60 W Инекција Машина Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење на ЕлементСпецификација : Име на П

DEN 650.00 756.48
30A 48V Авто. Префрлување PWM Соларни Задолжен Контролор LCD Дисплеј Свеж Со попуст
30A 48V Авто. Префрлување PWM Соларни Задолжен Контролор LCD Дисплеј

Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.CM с

DEN 2028.00 2304.00
50A 48V Соларен Контролер PV Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Сончев систем, Дома затворен употреба PWM 50A Соларен Свеж Со попуст
10A 12v/24v Li Li-ion литиум Соларни батерии Задолжен Контролор 12v 24v 12.8 v 25.6 v 11.1 v 12.8 v 22.2 v Свеж
10A 12v/24v Li Li-ion литиум Соларни батерии Задолжен Контролор 12v 24v 12.8 v 25.6 v 11.1 v 12.8 v 22.2 v

10 A литиум батерија интелигенција Соларни Задолжен Контролор ,10amps 12 V 24 V соларни регулатори на полнење б

DEN 878.88
100x15x3.5mm 220V 270 Centigrade 160W Термостат Греење Плоча PTC Постојана Температура на Греење на Елемент Свеж Со попуст
100x15x3.5mm 220V 270 Centigrade 160W Термостат Греење Плоча PTC Постојана Температура на Греење на Елемент

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

DEN 291.00 383.52
30A 48V Соларен Контролер LCD PV панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Сончев систем, Дома затворен употреба Juta CM3048 Свеж Со попуст
100-240V SR81 (SR868C8) Соларен Бојлер Контролор на Температурата Контролер Соларен Контролер Термички Контролер Свеж
100-240V SR81 (SR868C8) Соларен Бојлер Контролор на Температурата Контролер Соларен Контролер Термички Контролер

INTV Пумпа интервал функцијата (достапно Само за SR868 C8 Q)17 CMN ниска температура заштита на колектор7 Негатив

DEN 3120.00
Нерѓосувачки Челик Навој Еден Крајот Топлинска Цевка Патрон Грејачи 16x100mm 300W 220V DN20 (25мм) Свеж Со попуст
Нерѓосувачки Челик Навој Еден Крајот Топлинска Цевка Патрон Грејачи 16x100mm 300W 220V DN20 (25мм)

Нерѓосувачки Челик Навој Еден Крајот Топлинска Цевка Патрон Грејачи 16x100mm 300 W 220 V DN20 (25мм)Име на производ

DEN 454.00 527.52
Соларен Контролер Далечински Temeperature Сензор RTS300R47K3.81A За Трагач Серија Трагач BN Серија LandStar Б Серија Свеж
Соларен Контролер Далечински Temeperature Сензор RTS300R47K3.81A За Трагач Серија Трагач BN Серија LandStar Б Серија

Соларен Контролер Далечински Temeperature Сензор RTS300 R47 K3.81 A За Трагач Серија Трагач BN Серија Land Star Б Серија

DEN 168.00
60A Соларни Задолжен Контролор 48V LCD Дисплеј PV Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Сончев Систем, Дома Затворен Свеж Со попуст
5PCS X 10A 1000V диоди MIC10A10 60mm*8мм за DIY Соларни Ќелии панел Делница Кутија диоди Свеж Со попуст
5PCS X 10A 1000V диоди MIC10A10 60mm*8мм за DIY Соларни Ќелии панел Делница Кутија диоди

5 PCS 10 A 1000 V диоди MIC10 A10 60mm*8мм за DIY Соларни Ќелии панел Делница Кутија диодиако имате било какви прашања, н

DEN 48.00 49.92
40mm x 35mm 140W 220V AC Двојна Жица Кружни Мика Греење Бенд Грејач Свеж Со попуст
40mm x 35mm 140W 220V AC Двојна Жица Кружни Мика Греење Бенд Грејач

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

DEN 441.00 513.12
304 од не ' Рѓосувачки Челик Навој Еден Крајот Топлинска Цевка Патрон Грејачи 16x400mm 2000W напон 220V/110V/380V DN20 (25мм) Свеж Со попуст
304 од не ' Рѓосувачки Челик Навој Еден Крајот Топлинска Цевка Патрон Грејачи 16x400mm 2000W напон 220V/110V/380V DN20 (25мм)

304 од не ' Рѓосувачки Челик Навој Еден Крајот Топлинска Цевка Патрон Грејачи 16x400mm 2000 W напон 220 V DN20 (25мм)Им

DEN 933.00 1084.32