50g Висок Квалитет Polymorph InstaMorph Термопластични Пријателски Пластични DIY ака Polycaprolactone Polymorph Пелети Керамика Алатки

50g Висок Квалитет Polymorph InstaMorph Термопластични Пријателски Пластични DIY ака Polycaprolactone Polymorph Пелети Керамика

10 %

DEN 86.00

DEN 95.52

Свеж

Во магацинот


50g DIY Polymorph Термопластични Polycaprolactone Moldable Пластични Пелети
Спецификација :
Добро dissolubility
Висок crystallinity и ниска точка на топење
Добра еластичност (Tg : -60 C ) ; точка на Топење е 58°C -62°C.
Привремен мувла, и повеќе DIY Занаети, Алатки, Костец, Поправки, Игри, Носии, Накит, Робот делови.
1. Едноставно топлина на пелети во вода во текот 42°C (на Потребите за вода се варат).
2. Отсуство на пелети да се топи во водата, се додека не се претвори транспарентен.
3. Отстранување на пелети од вода и мувла со рака (додај боја во оваа фаза, ако е потребно)
4. Оставете polymorph да се излади до солидна.
5. Ре-топлина ако понатаму калапи е потребно.
Предупредување :
1. Никогаш не топлина polymorph над 200 ºC како ова ќе штета на полимер.
2. Почекајте околу 5 мин после тоа cools надолу пред вас за да одмрзнете и преструктуирање тоа повторно.
3. Не се јадат. Контактирајте го лекарот доколку бидат проголтани.
4. Производот треба да биде добро да се користи за деца 10+
5. Производот може да стане топол.
Материјал : Polycaprolactone
Големина : 4mm
Боја : Бела
Пакетот Вклучува :
1 Кеса polymorph Термопластични

Бренд Име: ISHOWTIENDA
Број На Модел На: DIY Polymorph Термопластични Polycaprolactone Moldable Пластични Пелети
Материјал: Polycaprolactone

Додатоци на производи

DYL189U ненамерно самоповредување, додека 28.2 mm Риба Силиконски Калап - Cupcake Topper, Торта Декорирање, Фондан, Cookie Бисквит, Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот QYL026U Gingerbread Човекот Мувла Силиконски Калап куклена куќа Минијатурни Слатки Decoden Мувла Кич Fimo Свеж Со попуст
Лента Про Pin Игла Детали Алатка за Полимер Глина за Моделирање Скулптура & Fimo Plasticine Playdough HG99 Свеж Со попуст
Лента Про Pin Игла Детали Алатка за Полимер Глина за Моделирање Скулптура & Fimo Plasticine Playdough HG99

Лента Про Pin Игла Детали Алатка за Полимер Глина за Моделирање Скулптура & Fimo Plasticine Playdough HG99 Опис : Функци

DEN 58.00 71.04
Бесплатен Превозот класичен Помош на Силиконски Фондан печење Ставете Мувла DIY Торта Декорирање Полимер Глина Смола Бонбони Свеж Со попуст
HYL226U 30.6 mm Зголеми Цвет Силиконски Калап - Sugarcraft, Cupcake Topper, Фондан, Scrapbooking, Свеќа, Накит, Смола Глина, Свеж Со попуст
HYL226U 30.6 mm Зголеми Цвет Силиконски Калап - Sugarcraft, Cupcake Topper, Фондан, Scrapbooking, Свеќа, Накит, Смола Глина,

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувл

DEN 74.00 80.16
PYL583U 39.4 mm Луна Силиконски Калап - Младата Месечина Мувла DIY рачно изработени, Накит, Смола Глина, Бонбони, Фондан, Торта Свеж Со попуст
Мал воз во облик на фондан силиконски калап за кујна печење чоколадо тесто бонбони Глина одлуки cupcake декорација алатки FT-0087 Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот KYL025U Плоштад со Срцето Чоколадо Силикони Притисни Мувла 15mm - Bakeware Полимер Глина Cabochon Габи, Деко Свеж Со попуст
M0129 снегулки силикони фондан торта калапи сапун чоколадо садови за кујна печење глина мувла Свеж Со попуст
M0129 снегулки силикони фондан торта калапи сапун чоколадо садови за кујна печење глина мувла

Опис : * Мувла Големина : (L*W*H) 9.3*8.5*0.9 см (3.66x3.34x0.35") * Готов Фондан димензии : Дијаметар од 1,53cm * Силиконски Ка

DEN 152.00 168.96
Бесплатен Превозот KYL032U Силиконски Калап Кенди Здроби сага - Multicolor 20mm Торта Декорирање Полимер Глина, Калап Сапун Свеж Со попуст
3D Долго Школка Искривуваат Јаже Околу Работ Торта Граница Чипка Силиконски Калап Фондан Торта Gumpaste SugarCraft Глина Декорација Свеж Со попуст
3D DIY рачно изработени полигон форма вазна конкретни колонист силиконски калап дома занаети декорација цемент planterpot силиконски Свеж Со попуст
JYL281U 27mm Божиќ Ѕвона Силиконски Калап - за Фондан, Cupcake Topper, Заболување на Паста, Свеќа, Смола Полимер Глина, Чоколадо Свеж Со попуст
Чипка шема граница алатка за декорација Свадба партија торта фондан DIY силикони габи, Полимер Глина Смола Бонбони T0889 Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот KYL009U Лак Вратоврска Бонбони Силиконски Калап Bowtie Kawaii Деко Слатки Fimo Полимер Глина Накит Шарм Cabochon Свеж Со попуст
QYL118U 24.9 mm Круг се Вртат Бисквит / Колаче Силиконски Калап - Торта Декорирање, Фондан, Полимер Глина, Чоколадо, Смола, Свеж Со попуст
Практична 3pcs Професионални Нерѓосувачки Челик Уметник Сликарска Палета Нож Комплет Шпатула Боја Уметност Свеж Со попуст
Практична 3pcs Професионални Нерѓосувачки Челик Уметник Сликарска Палета Нож Комплет Шпатула Боја Уметност

3pcs Професионални Нерѓосувачки Челик Уметник Сликарска Палета Нож Комплет Шпатула Боја УметностКаракт

DEN 80.00 100.32
PYL539U 37.1 mm скапоцен камен Мувла - Дијамант Силиконски Калап Cupcake Toppers, Фондан Занает, Смола, Fimo Глина, куклена Свеж Со попуст
PYL539U 37.1 mm скапоцен камен Мувла - Дијамант Силиконски Калап Cupcake Toppers, Фондан Занает, Смола, Fimo Глина, куклена

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувл

DEN 67.00 72.48
QYL036U 26.6 mm Круг Cookie Силиконски Калап - Sugarcraft, Торта Декорација, Фондан, Чоколадо, DIY Бисквит Печење, Смола Fimo Свеж Со попуст
QYL036U 26.6 mm Круг Cookie Силиконски Калап - Sugarcraft, Торта Декорација, Фондан, Чоколадо, DIY Бисквит Печење, Смола Fimo

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувл

DEN 57.00 61.92